mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 03:17:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pred nakupom - Ali sem pripravljen na psa?
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pred nakupom - Ali sem pripravljen na psa?  (Prebrano 46513 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #30 : ponedeljek, 07.02.2011 : 20:52:42 »

Sem se kar zatopila v branje vaših zgodbic Smiley . Vsaka je na avoj način posebna Smiley.

bamfel, otrok, tudi če je majhen, če zna s psi ne bo tako ovirajoč subjekt. Pač ga je pa treba hitro začeti učiti, kaj lahko dela s psom in česa ne sme in se tega seveda tudi držati. Morda bi bilo dobro vseeno malo počakati, da bo otrok bolje dojel stvari povezane s psom, to vsekakor. Seveda pa je treba naučiti pravilnega vedenja v bližini majhnih  otrok tudi psa. Čeprav ti povem, d so otroci bolj problematični Tongue Wink. Razmisli in se pametno odloči!
Logiran
Cats are the best!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #31 : ponedeljek, 06.06.2011 : 15:42:58 »

Tudi jaz sem se v članku zamislila Wink in to zelooo Tongue
Zanima me kateri pes je najbolj primeren zame ker veliko potujem in mora iti z mano??
prosim pomagajte!!!  sram  Undecided  Shocked  Smiley
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #32 : ponedeljek, 06.06.2011 : 15:45:54 »

Premalo si napisala o sebi, svoji družini, navadah, potrebah, o tem, kaj bi počela s psom, da bi ti lahko kdor koli kaj pametnega svetoval. Potuje lahko namreč v teoriji vsak pes.
Logiran
Cats are the best!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #33 : torek, 07.06.2011 : 13:20:51 »

Premalo si napisala o sebi, svoji družini, navadah, potrebah, o tem, kaj bi počela s psom, da bi ti lahko kdor koli kaj pametnega svetoval. Potuje lahko namreč v teoriji vsak pes.

jJa, ločena družina, zato ker pač živim pri očiju in grem k mami skoraj uvsak vikend, pes pa ne/more biti duoma.
pPsa bi peljala na sprehode,izlete, pa to sem misnlila sm uvprašati, keateri pes najbolje prenaša takšne "izlete" z avtom, kaen manjši, ker živim v bloku?k Kaj pa kavalir ali pa mops?  Huh Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #34 : torek, 07.06.2011 : 13:39:39 »

Cats are the best!, tukaj pišemo slovensko.

Ali je pes primeren za "izlete" z avtom, ni odvisno od pasme ali velikosti psa, temveč od vsakega posameznega pasjega primerka. Pes, ki je že kot mladič vajen vožnje z avtom, se bo verjetno rad vozil tudi kasneje. Pes, ki se ni nikoli vozil, se bo morda na vožnjo navadil, ali pa je ne bo nikoli preveč maral, morda mu bo celo med vožnjo slabo. Večina psov pa rada gre s svojimi lastniki "na izlet".
Logiran

Cats are the best!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #35 : torek, 07.06.2011 : 14:48:32 »

Jana, oprosti za pravopisne napake,očitno je neki zaštekalo ,pa upam ,da bo zdaj bolje Smiley :$
Logiran
Cats are the best!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #36 : sreda, 08.06.2011 : 14:34:40 »

Dober dan! Smiley

Zanima me kateri pes je najbolj primeren za bivanje v manjšem stanovanju?
 Cheesy
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #37 : sreda, 08.06.2011 : 14:38:04 »

Vsak, ki ga primerno vzgojimo.
Logiran
Cats are the best!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 6


WWW
« Odgovor #38 : četrtek, 09.06.2011 : 15:43:12 »

Vsak? No meni se ne bi zdelo dobro v majhnem stanovanju imeti nemške doge. Pa brez zamere seveda: Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #39 : četrtek, 09.06.2011 : 15:48:19 »

Ni kaj zameriti, je pa za mnenje o nemskih dogah treba vedeti kaj vec, kot poznati njeno velikost.
Tudi nemska doga brez kakrsnihkoli tezav zivi s svojimi skrbniki v majhnem stanovanju. Lahko celo se z dvema psoma in dvema mackoma. Smiley

Ja, vsak pes, ki ga primerno vzgojimo, lahko biva z nami v majhnem stanovanju.
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #40 : ponedeljek, 13.06.2011 : 08:09:40 »

Ja, vsak pes, ki ga primerno vzgojimo, lahko biva z nami v majhnem stanovanju.
Vsak vzgojen pes, ki mu nudimo dovolj gibanja, zaposlitve in redne izhode lahko biva v najmanjšem stanovanju in se vozi z avtom.
Je pa za otroka 14 let starega vseeno pametneje, da izbira med manjšimi pasmami iz skupine "družni psi", ker bo lahko psička lažje vzel v tuj avto, odšel z njim na izlet tudi z avtobusom, vlakom, ga dal čuvat kakšni babici, ko boodšel  napočitnice kam, kamor s psom ne more ipd.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #41 : ponedeljek, 13.06.2011 : 08:36:34 »

Otrok, star 14 let, tako in tako nima kaj sam početi s psom. Zakon je pač zakon. Tudi lastnik psa ne more biti in ker ne živi samostojno, se mora najprej zakoniti skrbnik odločiti, da bo imel psa.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #42 : ponedeljek, 13.06.2011 : 09:19:17 »

Cats are the best - vsedi se (najbolje, da kar z enim od staršev) in naredi dva seznama. V prvega vpiši kaj pričakuješ od psa (vizualno, karakterno in glede njegovih potreb), v drugega pa kaj lahko ti ponudiš psu (recimo ali si ga pripravljena vsak dan česat pol ure, ali bi ti mogoče bolj ustrezalo le 5 min. A si pripravljena prav vsak dan iti na 3 ure dolg sprehod ali le eno uro, ali  bo nekdo za njegovo hrano pripravljen dati 30€ ali 100€ (pride z velikostjo tudi več hrane kar je posledično dražje). Potem se o tem pogovori in domeni tudi z obema staršema, pa čeprav živita ločeno. Pri obeh bi namreč pes tudi bival, če bi bil vedno tam kjer si ti, zato se mora ujemati tudi z njunimi željami, onadva pa bosta verjetno tudi plačevala zanj hrano, veterinarja, cepljenja, ampule proti bolham, pasjo šolo... Če se kdo od staršev s psom ne strinja se tudi psu ne bo dobro godilo in se ne bo dobro počutil. Verjetno si pa želiš, da bi se tvoj 4 nožni prijatelj počutil dobro?

Potem boste lažje izbrali Smiley, če si aktivna in hodiš na daljše izlete potem mogoče tudi za v stanovanje izberi malce bolj aktivnega psa kot je mops imaš pa majhnih do srednje velikih psov (z zelo različnimi karakterji in potrebami) eno malo morje (majhni psi imajo tam nekje do 10kg).


Bi pa rekla nekaj glede bivanja psov v stanovanju. Res je, da lahko v stanovanju biva vsak pes. S tem se absolutno strinjam.  Se mi pa ne zdi smotrno nabaviti velikanskega psa, kot je doga, pa četudi je potem vzgojen v nulo, če gre za stanovanje, kjer mora za to, da se obrne hoditi potem ritensko in izvajati vsemogoče čudne manevre. Smo bili zadnjič na obisku pri prijateljici, kjer je že Yin izgledal nekam prevelik, pa ima le 15 kg. Nekomu, ki nima preveč izkušenj s psi, ki morda niti ni vajen sobivanja z živalmi in kompromisov, ki s tem pridejo, je mogoče vseeno bolje svetovati nekaj malce bolj "skladnega" velikosti stanovanja Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #43 : ponedeljek, 13.06.2011 : 09:25:09 »

Smo bili zadnjič na obisku pri prijateljici, kjer je že Yin izgledal nekam prevelik, pa ima le 15 kg.
Bi rekla, da je izgledal večji, kot bi zgledala doga oz. je potreboval več prostora. Ker Yin je torpedo, doga pa bolj na slow motion (OK, pustimo izjeme kot je Marši).
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #44 : ponedeljek, 13.06.2011 : 10:00:02 »

No sej to je pa druga plat medalje, bolj "naspidiran" pes na nek način zavzame več prostora od bolj umirjenega pa čeprav večjega psa, ker ga je res povsod dovolj Smiley

Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pred nakupom - Ali sem pripravljen na psa?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines