mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 16.06.2024 : 07:31:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 436572 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #870 : torek, 17.01.2006 : 08:44:45 »

Zadnji vikend v januarju smo 29 in 30-tega. Kje se pa dobimo v kranjski gori tist vikend - jst bom prišel šele v nedeljo gor, ker  mam v soboto izpit zjutraj ob osmih v mariboru.
Logiran
*vesna*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


WWW
« Odgovor #871 : torek, 17.01.2006 : 08:58:47 »

Koliko kilogramov lahk vleče en husky z navadno oprsnico,ki ima še na vsaki strani eno rinko za zapet. priklenjen je pa z elastično vrvjo. a mu lahka uničim hrbtenico če bi mene vleku? Huh


    lep pozdrav vesna&hulk Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #872 : torek, 17.01.2006 : 21:50:33 »

cac zato sm vprašala, ker sem mela namen pridt pogledat to tekmovanje, pa mi žal ni uspelo.lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #873 : sreda, 18.01.2006 : 12:24:32 »

Huskyca isce nov dom:
http://www.bolha.com/oglas1494049
Logiran

satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #874 : sreda, 18.01.2006 : 13:19:23 »

Ola vsem sibircem!
Vesna koliko pa že ima izkušenj Hulk z vleko in kakšna je njegova starost? Hulk bi tebe že potegnil, saj tudi moj Lars potegne pri svojih 25 - 28 kg mojega kolega ki pa  ima skoraj 100 kg Shocked, razlika očitna, vendar moj pes že nekaj časa vadi to. Vendar ga s tako veliko težo le izredno redko obremenim. Čeprav midva z Larsom to bolj za svoj užitek počneva že nekje od njegovega 1 leta starosti z navadnimi sankami (samo prvič pa je mojega kolega vlekel šele pri 3 letih), začneva ob prvem snegu s počasnim privajanjem, da ne prebremenim njegovo telo, ker pač čez poletje bolj počivava, mava vleko samo ob kolesu ta pa le ni enaka vleki sani. Res da imajo to v krvi, vendar pa mu s prehitro obremenitvijo, če tega ni prej bolj redno počel in njegovo telo na to ni navajeno, lahko povzročiš določene poškodbe sklepo in mišic. Ni potrebno da so vidne takoj. Sprva raje začni s privajanjem Hulka na vleko sani Wink, le te naj bodo na začetku prazne, nato pa mu polagoma nalagaj nanje kakšen tovor, da dobi občutek za težo in se nanj navadi tudi telo.  Sprva mu boš pri potegu morala tudi malo pomagati, potem pa bo zmogel tudi sam Wink.
Logiran
*vesna*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


WWW
« Odgovor #875 : sreda, 18.01.2006 : 20:25:51 »

Z vlečenjem sma začela šele letos zato ker so mi rekli da do dveh let nebi smel vlečt da mu ne uničim hrbtenice.star je pa dve leti pa pol.sej zdaj mu bom kupla oprsnico za vlečenje pa elastično vlečno vrv da mu slučaj nebi uničla hrbtenice.
 
 lep pozdrav Wink
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #876 : sreda, 18.01.2006 : 22:10:57 »

Vesna potem sta s Hulkom že na pravi poti, moj junak je lani dopolnil  6 let midva sva pri enem letu začela samo z navajanjem na sani in le vleko teh, nismo pa ga obremenjevali s tem da bi vlekel kaj težjega od žoge ali kakšne škatle z malo peska notri, in samo za nekaj minut, sčasoma smo čas podaljševali, pri 2  letih pa smo tudi tovoru  počasi dodajali težo. Malo preden je dopolnil 3 leta smo prvič probali s človeško težo, na sanke se je vsedla moja kolegica s tam cca. 60 kg, sicer sem mu sprva pomagala pri potegu sani z mesta, proti koncu zimske sezone pa mi tudi tega ni bilo treba, vendar pa mu še vedno rada iz previdnosti pomagam pri potegu. Je pa prav hecen ko vidi sanke in prvo malo čudno pogleda, potem se pa hitro postavi pred njih in z jih z veseljem vleče za sabo. Ponavadi so na njih samo otroci kolegov in sorodnikov, včasih pa se celo kakšen starejši znajde na njih Grin. Smo se pa zdej odločil da se bomo mal bolj resno začel ukvarjat s tem. Sicer pa zadnji viken v januarju in pa prvi v februarju so v Krnjski gori dirke z vprežnimi sanmi, pa se mogoče kje tam srečamo. Uživajta še naprej Smiley
Logiran
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #877 : sreda, 18.01.2006 : 22:33:10 »

kako to enostavno povejo huskyca išče nov dom, ker zanjo preprosto ne najdem več časa... Angry
upam da jo bo vzel kakšen dober lastnik!
Lp pa se vidimo v Kr. Gori
 Wink
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #878 : sreda, 18.01.2006 : 22:44:42 »

Jest jo šele navajam na vleko, večinoma vleče sosedovega otroka, mene pa s pomočjo fanta. No pri štartu mora pomagati.
A boste vi svoje pse vzeli s sabo v KG?
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #879 : sreda, 18.01.2006 : 22:47:00 »

Ola punce! Wink

Če bo vse po sreči ja, že zaradi oprtnice, baje se da neth prireditvah tud opremo kupit
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #880 : sreda, 18.01.2006 : 22:50:09 »

Tud mene je pretresu ta razlog Lips Sealed, me zanima k jim po otrok postal preveč zahteven a ga bojo tud kar oddal Angry
Logiran
cac
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #881 : sreda, 18.01.2006 : 23:34:01 »

Aska, a te zanima kej posebnega o agyu? Drgac pejt na eno od tekem, pa bos vse vidla, tole na razstavi je blo sam bl prikaz, ne tekma. Mislim da Silvija skor povsod tekmuje (ta k je zmagala na svetovnem).
V Kranjski bom jest tist 4.2., ker prej ne morem, izpiti na faxu, tko da ce bo kdo tam, se zmenimo za en znak za prepoznat, pa da kaksno recemo Wink
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #882 : sreda, 18.01.2006 : 23:50:52 »

ja cac sej bom šla na kako pravo tekmo iz algiritija, vem, da tam na gospodarcu samo prikaz je bil...

Kaj tudi huskyjem sedaj kaj dlaka odpada, moji ful.....lp
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #883 : četrtek, 19.01.2006 : 08:34:46 »

Z vlečenjem sma začela šele letos zato ker so mi rekli da do dveh let nebi smel vlečt da mu ne uničim hrbtenice.star je pa dve leti pa pol.sej zdaj mu bom kupla oprsnico za vlečenje pa elastično vlečno vrv da mu slučaj nebi uničla hrbtenice.
 
 lep pozdrav Wink

Elastična vrv je nevarna. Najboljša je navadna pletena vrv, ker se ne razteguje. Ob raztegu elastične vrvi pes komplet napne mišice, da bi povlekel težo, ko pa mu pomagaš se pa vrv sprosti in on poleti naprej, nakar ga spet elastika zategne in povleče nazaj.

Jst gala učim že od 6-tega meseca teka pred sankami - na avto privežem sanke in nanje se usede moja boljša polovica(uživanje na sankah). Na 10 metrski vrvi imam točno na sredini rinko, tako da skozi njo damr vrvico od fleksa - plastični del fleksa se pa naveže na sanke. Tako ima gal 4 kvadratne metre maneverskega prostora in se uči teči pred sankami in vedno za avtom na drugi strani izpuha - tako da ne gre izpuh vanj - še mal smo pa pomagal s tem ko smo zakrivil izpuh komplet v nasprotno stran.
Vožnja je od 15 do 25km/h - po hribu dol pa malo več, da haski ne vleče sank, ampak da mora šprintat. Po 5ih kilometrih ko se ustavimo se kr prestopa in hoče še laufat, tko da smo sprobal 10km. od takrat naprej pa večinoma okoli 8km, ker je po 10 kilometrih bil že kr zmatran, je hotu še laufat, samo se je vidlo, da ne bo več dolgo zdržal. Zdej po osmih je še tok razigran, da je treba kako žogico na dan prvlečt, ker drugače je še vedno tečen.
Med vso vožnjo ni nič obremenjen in samo prosto teka pred sankami, tko da tudi hrbtenica ne trpi. Seveda ima potem na razpolago ogromno vode in hrane. Pa cele noči spi kot ubit, zjutraj pa norenje po hiši in provociranje domačega mačka.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #884 : četrtek, 19.01.2006 : 09:06:44 »

Moji dlaka še ne odpada  Grin, pa upam, da ji še en čas ne bo.
Logiran
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines