mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 21:39:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 435888 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
shivas
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #630 : sreda, 30.11.2005 : 22:27:35 »

heh, jaz sem resno za eno srečanje Grin kaj pa vi? nič ni od vas Tongue
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #631 : sreda, 30.11.2005 : 22:51:58 »

No da vam še jaz eno zgodbico kako je moj husky postavil na laž nekega mojega kolega, ko mi je ob novici katero pasmo sem si omislila, poskusil oprati možgane čes kako sem si lahko izbrala eno izmed najbolj glupih pasem na sploh Undecided, v smislu pasje blondinke v  inteligenčenm kvocientu Angry. Glede na to da sem sama mnenja, da neumnih psov ni temveč se delijo na tiste, ki jim je učenje bolj ali manj v izziv. Naš Lars zelo rad opazuje svoje človečke kaj delajo in se sproti tako še uči, tako smo se nekega dne s kolegom spet dajala glede inteligence mojega psa, nakar je Larsu zgleda bilo vsega zadost in mu je zgleda želel pokazati, kateri od njiju je bolj pameten, nekako mu je uspelo da mu je potegnil vrvico iz rok in se lepo poskusil odpraviti po svoje, seveda ker sm ga imela na očeh sem poskušala to preprečit vendar mi ni uspelo, saj poznate tist njihovo igro ujemi me če me moreš Grin. Ko misliš da ga boš zagrabil, pa se malo da ne prevrneš na nos ko poskusiš zagrabit;D Cool. Pa mi je "pametnjakovič" rekel  ti bom jaz pokazal kako se ujame "neumnega" psa Lips Sealed. Aha je bila moja edina misel, sem že kar vidla vnaprej kako bo film potekal Cheesy Roll Eyes. Seveda je probal z vsemi znanimi triki od podkupovanja s priboljški do tistega ko sem mislila da mu bojo od dretja šle glasilke, kar pri Larsu seveda ni palilo, še huje pes se je ob vsakem kolegovem neuspehu usedel na rit nadohvat roke stran in se mu priželjivo režal v obraz Grin Grin, ta njihov izraz sigurno poznate. Nakar je kolegu padla v glavo krasna ideja s kostjo ga bom dobil (ki jih Lars obožuje), jo je privezal na kakšen meter dolgo vrvico, seveda pri tem ni bil pozoren na psa, ki ga je zavzeto opazoval kaj počne. In nakar se igra mačke z mišjo začne, seveda je bil v tem primeru miš moj kolega Grin Grin, lepo on vrže kost in jo vleče pred psom, Lars ne bi bil Lars, če je ne bi zagrabil, lepo se mu je pustil voditi bliže in ko je bil tik pred njim, je močneje zagrabil kost, povlekel in jo nato spustil, je blo prav zabavno gledat kako so se kolegu zamajala tla pod nogami in je pristal z zadnjico v blatu Grin Grin Grin. In da je bila zadeva še hujša, je potem moj pesjanar šel prav lepo flegma mimo njega, ga mal blesavo pogledal  Huh, mu dal še moker poljubček, se vsedel poleg mene ki sem umirala od smeha in se mu prav nesramno zarežal v fris Grin Grin Od takrat naprej ni nikdar več za nobenega huskya trdil da je to neumen pes. Kasneje sem še v knjigi nemške avtorice o tej pasmi zasledila, da je to pasma ki se celo življenje uči... Cool
Logiran
Sky
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #632 : sreda, 30.11.2005 : 23:02:21 »

Podobno izkušnjo sva imela midva s sosedom.  Se je hotel sosed s Skyjem igrat pepčka z žogo, pa mu jo je kmalu vzel, in potem je bila stvar obratna. Sky pride z žogo do njega, jo spusti na tla, in ko mu jo hoče sosed vzeti (z nogo brcniti stran) jo je sky spet prijel v gobec in skočil stran. Prav zafrkaval ga je: vzemi mi jo če jo moreš.  Grin In tako naprej dokler se ni sosed naveličal. Pa ful zanimivo je zraven poslušat tisto renčanje v igri.  Cheesy
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #633 : sreda, 30.11.2005 : 23:27:06 »

Shivas res bo terba enkrat dobit, če ne prej se bomo pa v Kranski skup našli ko bodo dirke Smiley! Mene boš spoznala po tistem ko boš vidla eno s psom brez sani za tekmovalci tečt ko blesava Grin
Logiran
Sky
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #634 : sreda, 30.11.2005 : 23:31:27 »

Oz. bo pes tebe vlekel namesto sani, ne? Smiley

Jaz bom šel gledat tekmo verjetno brez psa, po mojem tudi ni dobro da ga imaš preblizu, da ne motiš tekmovalcev, ali pa da res ne pride do kakšnega neljubega dogodka.
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #635 : sreda, 30.11.2005 : 23:39:57 »

Ja Sky maš prav, najbrž bo res tako! Grin Ampak kaj ko je tek že po naravi njihova najljubša disciplina.
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #636 : četrtek, 01.12.2005 : 09:14:54 »

A je to normalno? Na zbitem snegu na ravnini smo privezali na 5 mesečnega haskija sanke, da nebi pobegnil, ko smo si na sprehodu hoteli malo odpočiti in se je moja vsedla na sanke - in kar naenkrat jo je pes začel vozit - 5 mesecev star haski je vleku sanke in 50kilogramov an njih brez problemov okol 100m. Pol smo ga pa odvezal, da si nebi uničil kakih sklepov al pa da nebi bilo kej narobe.
Logiran
AndrejZ
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


WWW
« Odgovor #637 : četrtek, 01.12.2005 : 10:12:11 »

A je to normalno? Na zbitem snegu na ravnini smo privezali na 5 mesečnega haskija sanke, da nebi pobegnil, ko smo si na sprehodu hoteli malo odpočiti in se je moja vsedla na sanke - in kar naenkrat jo je pes začel vozit - 5 mesecev star haski je vleku sanke in 50kilogramov an njih brez problemov okol 100m. Pol smo ga pa odvezal, da si nebi uničil kakih sklepov al pa da nebi bilo kej narobe.

Tega se izogibaj kar je pes še premald za take akivnost. Pravijo da haskija nebi smel obremenjavat z nobenim bremenom dokler nima vsaj starosti vsaj 2leti.
Logiran
satin
rad pišem
****
Sporočil: 380


« Odgovor #638 : četrtek, 01.12.2005 : 10:59:56 »

Nekje z enim letom ga šele počasi začni privajat, pa še to sprva s praznimi sanmi, na katere potem sčasom dodajaš predmete, ki se jim teža počasi veča, da se njegovo telo lažje navaja na vleko, drugače lahko pride do poškodb, tudi takih, ki jih ne moreš več povrniti v določeno stanje.
Lahko pa mu nekje od 8 mesecev naprej kakšen polenček navežeš, tolk da se ga navaja da im nekaj za sabo. Seveda si pred tem še pravo opremo priskrbi, oprtnico! Ni pa to nič nenavadnega, enostavno jim je to v krvi in duši. Moj Lars se pri 3 mesecih kolikor je bil star ko smo ga dobili brez oprtnice ni premaknil z mesta Cool, tako da smo morali do nakupa le te, vrvico nekako tako oviti okoli njega, da je imel občutek da je v oprtnici, šele potem smo se lahko premaknili Smiley. Sicer pa je bil tam do enega leta ful pridkan in nam ga ni bilo potrebno imeti na povodcu, čeprav smo ga vedno imeli sabo, po dopolnjenem letu ali letu pa pol, pa se je vse spremenilo Angry.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #639 : četrtek, 01.12.2005 : 21:09:09 »

ja ja poznam te navihane husky-je.moj fotr je tut govoru da je Sky butast pes. Pa se je potem na lastne oči prepričal da to ni res. Pozna že vse trike kok se snet s povodca, ali ga odpne s tem da se valja, zna dat ovratice dol( navadne in tudi na zateg), zna zlezit iz oprsnice... Pozna veliko stvari ki sem jih ga jaz naučila, pozna pa še več svojih in se izkaže za najbolj pametnega takrat ko gre za njegovo korist. Pravi klovni so!
Logiran
nebivedu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 205


« Odgovor #640 : petek, 02.12.2005 : 09:27:55 »

Tega se izogibaj kar je pes še premald za take akivnost. Pravijo da haskija nebi smel obremenjavat z nobenim bremenom dokler nima vsaj starosti vsaj 2leti.

Sej nismo hotl, da bi vleku, enostavno smo ga privezal, da nebi zbežal, pa je začel vlečt.
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #641 : petek, 02.12.2005 : 13:41:57 »

kako ste?  Cheesy
alba, shivas ali velja za jutri? Smiley

evo slikico žive ko je bila še mladiček Smiley

http://www.moj-album.com/slike/1328469/asYRyIIdlrGjxl1l.v.jpg
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #642 : petek, 02.12.2005 : 13:44:31 »

moja zaspanka Wink

http://www.moj-album.com/slike/1328469/lCM_N4DRYqnHPYVe.v.jpg
Logiran
AndrejZ
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 63


WWW
« Odgovor #643 : petek, 02.12.2005 : 15:50:35 »

Moj Aik ko je bil še mali.

[attachment deleted by admin]
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #644 : petek, 02.12.2005 : 16:07:15 »

kak cukr Smiley koliko pa je aik star? 
Logiran
Strani: 1 ... 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines