mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 10:28:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 435079 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1965 : torek, 24.06.2008 : 14:39:15 »

Tako kot je že Jana rekla-ni potrebe po novih mladičih brez rodovnika. Zakaj bi si pa psi brez rodovnika bolj zaslužili spoštovanje in ljubezen kot psi z rodovnikom me pa res zanima. Prosim razloži. Na tem forumu kakor berem, jim vsi to nudijo.
Lepo da si rešil psa s ketne in lep skrbiš zanj, samo zakaj mladički? Pa kakor berem, te zanimajo osnovne stvari glede oskrbe. Vsaj prebere se kaj preden se jih načrtuje. No upam, da boš poskrbel da odidejo v dobre domove.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1966 : torek, 24.06.2008 : 14:51:27 »

Po moje je zavohal denar, pa oprosti, te ne poznam, samo domnevam  Wink In žal, dokler bo tako, da se kupuje nerodovniške pse, se pravi, da je povpraševanje za njih, se jih bo še naprej produciralo. In ponavadi ljudi pritegne cena, ker je ponavadi veliko nižja, od rodovniških (kar je razumljivo).

In tako naprej, in tako nazaj...svet se vrti naprej... Undecided

Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #1967 : torek, 24.06.2008 : 15:19:11 »

Areshusky to da zaradi števila mladičev v leglu eden nima rodovnika je bullshit. Rodovnik stane 25€. In že vsaj 7 let ga dobijo vsi psi v leglu.

Ne gre zato, da si tudi nerodovniški ne bi zaslužili enako mero ljubezni kot rodovniški, ampak je point v tem, da ker nisi naredil vzrejnega pregleda in nimaš rodovniških huskyjev nikakor ne moreš svoje mladičke kot huskyje, ampak so na žalost lahko le mešanci podobni huskyjem.

Da pa človek namerno pari dva nerodovniška legla in se potem še čuti ogroženega, je pa žalostno in nesramno do vseh ljubiteljev kinologije.

Plus tega se je potrebno zavedati, da je ustrezne kupce za huskyje težko dobiti. Sama ne bi nikoli vzrejala huskyjev.

Vesna kako kaj tvoj Hulk? kaka nova fotka?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1968 : torek, 24.06.2008 : 15:59:50 »

AresHUSKY, verjamem, da si prizadet, saj si prisel sem ves v pricakovanju, da ti bomo hitro pomagali z raznimi nasveti in se vsi stopili ob novici, da paris svoja psa in v pricakovanju mladickov.

Si se vprasal, kako prizadeti smo mi vsi vsakokrat, ko izvemo za hude zdravstvene tezave psov iz takih parjenj in ko resujemo svinjarije, ki jih s takimi parjenji povzrocate ljudje z zeljo po denarju, ki svojo zeljo po zasluzkarstvu zavijate v celofan "ljubezni do psov"? Pa kako smo zgrozeni in prizadeti, ko se na cesti ali v zavetiscu znajde spet nov husky-mesanec, po moznosti s kupom zdravstvenih in karakternih tezav?

Tvoje nakladanje je bulshit. Vse, kar si napisal. Tvoja ljubezen do psov ne seze dlje od tvoje denarnice, kar dokazuje zelja po mladicih, neznanje in nesposobnost dojeti razmere, ki vladajo vsepovsod okrog tebe.

Nisi se znasel na kar nekem forumu, kjer bi vsi vzdihovali nad ljubkimi kepicami. Znasel si se na forumu, kjer se prekleto realno zavedamo:

- da je psov prevec,
- da je parjenje nerodovniskih psov svinjarija in igranje loterije, nategovanje kupcev in izigravanje ljubiteljstva,
- da se husky-mesancev vsak dan vec pojavlja na cestah in v zavetiscih,
- da je vedno vec takih, kot si ti, ki ne pomislijo, da bi se izobrazili o samem psu, kaj sele o pasmi, se najmanj pa o potrebah psice in psa ob parjenjih.

Neznanje ne opravicuje tvojih dejanj. Z dezinformacijami o kajvemkolikih psih v leglu, ki ne dobijo rodovnika, se nategujte tipcki med seboj. Ta oslarija na tem portalu ne gre skozi.

Ce se pocutis ogrozenega, bos nasvete pac moral poiskati drugje. Tukaj smo vsi definitivno proti vsakrsnemu razplodu psov, ki za razplod niso primerni. Iz take kombinacije pridejo mesanci, le-teh je pa vsepovsod prevec, predvsem zavrzenih.

Tisto, da nekateri ne nudimo svojim psom ljubezni in spostovanja, vzemi nazaj. Nesramnosti, cetudi nevednih si pac tukaj ne dovolim. Za razliko od tebe ne bi nikoli in nikdar dovolila parjenja katere od svojih treh psic. Mojim psicam ni treba sluziti zato, da bo moja denarnica bolj polna. Pa tudi mladicem ni treba v krut svet zato, ker bi jaz rabila denar. Ozri se okrog in poglej, kaj je prava ljubezen in spostovanje do psov. Do vseh - rodovniskih in nerodovniskih. Prav nikakrsne ljubezni in spostovanja pa ne gojimo do ljudi, ki imajo taksne zelje kot ti - sluziti na racun svojih psov.

V prihodnje predlagam, da pred pisanjem kaj preberes. Se bos izognil prizadetosti in nasim nesramnostim.
Logiran

*vesna*
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


WWW
« Odgovor #1969 : torek, 24.06.2008 : 20:05:00 »

Alba Hulk je super Smiley In kako kaj tvoja polarka? Smiley Tukaj je povezava do Hulkovih slik pa lahko pogledaš... Wink 
  http://hulk.moj-album.com/
   
Logiran
AresHUSKY
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #1970 : torek, 24.06.2008 : 23:14:40 »

 Smiley Čao folk (sam res ste ste smešni) poznam velik ljudi ki imajo pse z rodovnikom (sem z njimi vsak dan), ampak nobeden od njih ni na tako kritičeo nesramnem nivoju kot vi, mogoč zaradi mene, nevem..?
Ok sej vam nebom težil. Sam komentar bi dal glede na "zvohal denar", če bi blo tko bi vrjen drogo prodijal ali kaj podobneja ne pa se "jebal" z psi (ker tudi če dobiš za nerodovniškega Huskya cca 100e) se to nikakor ne splača če vzameš v račun (da si psa moral cepit in pa hranit -pa ne hranim ga z pedigrejem ali kaj podobnega).
Ampak ta odstavek ne vzet kot pomeben, napisal sem ga sam zato ker sem mal jezen...
Pustmo. Mladičke bom tko al tko podaril (dva kolega in tašča so me že prosli) naprej pa tut vrejetn nebom paro, odvisno...
Skratka vrjeli ali ne (mi že mal dol visi kar si mislite) psička imam zelo rat in velik se ukvarjam z njima če bo pa kakšen od mladičov doma ostal pa tut ni panike imam prostora dosti še za 10 psov.
Vse skupaj mi deluje na nek rasizem, še posebi pa #zalarjeva# "zakaj si moji psički zaslužijo več" - odgovor je da mogoče zaradi takšnih kot ste vi, ko ga bi na cesti vidli bi ga vrjetn v rit brcnli in nagnal (da vam ne bi umazal vašga rodvniškega psa), po drugi strani sem jaz eden od tistih ki ga pa bi k sebi vezel in mu pomagal... Sad   
Zakaj parjenje? Prvo oba psa je pregledal veterinar, tko da se za  parjenje nisem odločil na blef (kot nekateri pravite da se nisem seznanil) nevem ali ste nepismeni ali kaj - saj sem napisal da imam že nekaj iskušenj in da nisem samo ene knige prebral o psih - zanjimalo me je sam vaše mnenje glede ločitve psov med parjenjem.
Skratka ne rabite se več glede mene obremenjevat (sem sem prišel z dobrimi nameni in z željo po dobri družbi) ampak sem vrjtn pršel v kkk
Zato se vam opravičujem na vsem slabem in provokativnem kar sem rekel (nič ni bilo namenjeno nikomur osebo), mi je prav žal da se nismo bolje spoznali saj bi vrjtn drugače razmišlal če bi me poznal sram
Še enkrat sory vsem
Adijo
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #1971 : torek, 24.06.2008 : 23:18:46 »

AresHUSKY  saj te nihče ni napadel, samo mnenje so podali.
Kot veš je psov veliko preveč, poglej samo v zavetišča.
In zato parjenje psov brez rodovnika samo še povečuje število mešancev.
Namesto teh mladičkov, ki se bodo skotili bi v nov dom lahko odšlo toliko psov iz zavetišča ali pa s cest, ki so polne zapuščenih psov.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1972 : torek, 24.06.2008 : 23:25:52 »

AresHUSKY, če boš mladiče podaril ali obdržal, OK. Brez zamere, nočem se kregat, samo zanima me - zakaj se ti zdi, da naša mala Slovenija rabi še več psov? Če pogledaš malo po spletnih straneh zavetišč, boš opazil, da je tam ogromno kužkov brez domov, tudi polarnih mešanic. Zakaj vsaj treh od njih ne posvojijo tvoja kolega in tašča? Zakaj njim "narediti" nove tri in zato usmrtiti tri iz zavetišč?
Aja, tole zveni dramatično... Pa ni. Samo resnično je.  sram

Lp, 5ra
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #1973 : torek, 24.06.2008 : 23:31:08 »

Ah ja. Užaljenost in to je to al kako?
Lej, ljudje, ki sodelujejo na forumu se že veliko časa ubadajo s problematiko zapuščenih mladičev itd. itd. in definitivno nihče ni nesramen ampak seveda nam dvigne pokrovko, ko ob vsem tem osveščanju ljudi za NEproduciranje nerodovniških mladičev, pride na forum tak, ki načrtno pari psa brez vzrejnega dovoljenja. Kljub usem, kar je napisano na to tematiko.
Če se ne gre za denar a mi lahko potem odgovoriš na vprašanje zakaj za hudiča si paril svoja psa??? in očitno nisi niti dovolj izobražen o nerodovniških psih, kaj šele o tem kako skrbeti za brejo psico in mladiče.
Okej, super, da tvoja psa dobivata kvalitetno veterinarsko oskrbo in kvalitetno hrano, vendar zakaj si potem psico podvrgel takšnemu stresu, kot so mladiči oz. a se sploh zavedaš koliko sranja je lahko s tem?
Ne vem kako si sploh upaš napisati, da bi kdorkoli tu psa brcnil na cesto ali kaj podobnega, saj se tukaj definitivno NE zagovarja mučenja živali. Tukaj tudi nihče ne žali nerodovniških psov. Moj ZP Oskar ni rodovniški, vendar vem, da nikoli ampak res nikoli ne kupim več nerodovniškega psa, niti mi na kraj pameti ne pade, da bi iskala psičko za parjenje z mojim psom. Ko smo že ravno pri tem, konec julija bo kastriran. Problem je, da nisi dovzeten za nove stvari, da očitno vse kar prebereš vzameš kot napad nate.
Ko si rekel, da je tvoja psa pregledal veterinar. In kako veš, da tvoja psa ne nosita v sebi kakšne genske/dedne bolezni? Kako veš, da se kaj takega ne bi preneslo na mladiče? Kaj bo če se skotijo slepi, gluhi...? Problem pri vsem tem je, da na koncu zaradi lastnikovega egoizma nastradajo psi. In če imaš rad psa, ne vem zakaj ju/jih boš podvrgel k temu.
Aja pa še to. Če si paril zaradi prijateljev, bi bilo veliko bolj vredu, če bi jim priporočal naj si ogledajo kakšnega psa v zavetišču, saj so zavetišča v Sloveniji polna nezaželenih psov, kateri prav tako potrebujejo dom. In ti še sodeluješ pri produciranju nerodovniških mladičev.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #1974 : torek, 24.06.2008 : 23:39:10 »

Hehe, trije odgovori v 15 sekundah... Nam je pa res stopil na (skupni) žulj.  Wink
Ja, po Miss Teji se lahko marsikdo zgleduje. Ima zelo mladega nerodovniškega ZP-ja, pa zelo mlada je, ampak je vse skupaj sprejela bolj odraslo kot večina ostalih lastnikov "čistokrvnih psov brez rodovnika" skupaj. Prebrala, razmislila, ugotovila, da imamo prav. Svojega psa ima še vedno najraje na svetu (itak, če je pa v osnovi ZP  Wink Grin)), ampak se je naučila nekaj pomembnega in iste napake ne bo ponovila.
Zakaj vas ni več takih, AresHUSKY???

Pa LP, 5ra
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1975 : torek, 24.06.2008 : 23:51:31 »

Nic drugace ne bi reagirala, ko bi mi rekel, da nameravas parit svoja nerodovniska psa, cetudi bi si stala nasproti in si gledala v oci ali pa bi bil moj najboljsi prijatelj. Ne delam razlik med nikomer, ko se gre o psih. Ne glede na izgovor, zakaj pariti tvoja psa, je zame tvoje pocetje nedopustno, pa mi dol visi, ce me uvrscas med staro hitlerjevo gardo ali pa med kkk. Ti si v glavnem na drugi strani, prijetne druzbe skupaj ne moremo tvoriti, saj se razhajamo v osnovnem vprasanju - kaj je dobro za pse. Pa ne samo za tvoja dva psa, temvec tudi za vse njune potomce in njih potomce, pa za vse ostale, ki se setkajo okrog.

Ne mislit, da si hudo pomemben, ko izjavljas, kaj vse bi naredil, ce bi videl psa lutat, pa kaj bi naredili mi - nabrcali jih.
Hm, preberi kaj od zalarjeve, pa preberi kaj mojega, pa preberi kaj od ostalih nekaj 100 uporabnikov, ki dnevno pisemo na tem forumu. V zemljo se bos vdrl (vsaj jaz bi se na tvojem mestu) zaradi takih izjav. Jaz imam 3 posvojene psice. Ti kaj ni jasno? Velika vecina ostalih ima posvojene pse. Tudi drugi vec primerkov takih, ki so jih lastniki (upam, da niso bili tvoji prijatelji med njimi) zbrcali na cesto. Veliko med njimi se prav ta trenutek ubada z resevanjem (ja, tudi sredi noci) produktov odlocitev podobnih tvoji - pariti, nic misliti, oddati/prodati, potem pa ko jih jeb... Se bodo ze kreteni iz kkk ukvarjali naprej z njimi.

Ce ne verjames - preberi kaksno malenkost iz zelo obseznega Kajinega koticka. Ko bos od sramu tiscal glavo v pesek, te lahko pa se enkrat malo zbrcamo.

Res, ni mi jasno, kako si lahko ljudje dovolite priti sem, pred tem nicesar prebrati, temvec pridete kot najvecji frajerji z idejo, kako izkoriscati svojo psico. Ko vam povemo, da ste navaden izkoriscevalec (mimogrede, to pise v skoraj vsaki temi tega foruma) in da s takimi idejami tukaj pac ne gre, smo mi kreteni, kkk-jevci, brcamo pse v rit in podobno. Pejte na svoj vrticek, pa tam tumbajte o nesramnosti sveta in mojpes.netovcev. Samo pazite, da se ne bomo kdaj srecali - mi v vlogi najditeljev, vi pa v vlogi lastnikov / rejcev / steparjev ... izgubljenih (bog ne daj mucenih) psov. Velja za vse potomce vasih psov. Ko ste taki ljubitelji, verjamem, da boste za vse v vsakem trenutku poskrbeli in za vse mladice in mladicev mladice vedno poiskali krasne kavce, prijazne lastnike in polne sklede. Ce pa ne boste, se lahko kaj hitro zgodi, da bomo mi lastniki noge, ki bo brcala vas.

Dajte, prosim, delajte, kar hocete, le o pravilnosti in ustreznosti svojega pocetja nehajte tezit tukaj. In za ljubitelje psov se ne oklicujte, dokler vam je psica objekt za produkcijo psov (za denar ali pa za dobre sosedske in sorodstvene odnose - oboje je isto sranje = izkoriscanje).

AresHUSKY, tvoj veterinar ti lahko pregleda psa (hm, daj, ko da nima nihce tukaj pojma, kaj pomeni pregled psa) od jajc do obrvi, pa nimas totalno nikakrsnega pojma, kaj nosi s seboj pes in kaj psica. Si ze slisal za dednost, pa gene in podobno? In da ti razblinim idejo o huskyjih - imas dva mesanca iz katerih ne more biti drugega kot mesanci. Mal sivo in mal belo obarvani, pa lahko se ti zgodi en kodrlajsast drug pa rjav uc. Res, krasen lastnik in ljubitelj psov, ki se mu zdi pomembno poslanstvo na svet spravljati hordo mesancev, ne glede na razlog, zakaj to pocne.

Bi bila tiho, ce ne bi stresal oslarij tukaj. Sem te samo lepo usmerila, da bi na linku prebral, kaj si o tvojem pocetju mislimo in se umaknil, ker si pac prisel na spolzek teren. Ne, ti si frajer in nam prides srat, da brcamo izgubljene pse v rit. Kaj vse si ne boste se izmislili?

Vixen, povsem se strinjam s teboj in sem nadvse vesela, da so tukaj Miss Teja. ter njej podobni. Vsi nasi psi so krasni in nasi najboljsi spremljevalci, ne glede na poreklo. Prav vsi, od prvega do zadnjega si zasluzijo vse najboljse, predvsem pa vso odgovorno oskrbo. Tisti, ki so ze tukaj. Pa zal tudi tisti, ki so ze tukaj, nimajo vsi lastnikov, temvec se drenjajo po zavetiscih ali samotni, morda ranjeni ... bezljajo po cestah in gmajnah. No, in potem pride AresHUSKY, ki bi rad nastepal se vec psov. Krasno.

Smo ljubitelji psov, pa tudi ljudi imamo radi. Tiste, ki imajo radi pse. Zal pa vedno bolj ugotavljamo, da ima pse rado vse premalo ljudi, vse prevec pa jih vidi kot "stvar" (kar zal po zakonu se vedno so) in ne kot ziva bitja in z njimi delajo tako, kot njim pase in ne tako, kot si psi v resnici zasluzijo.
Logiran

MIkelancelo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #1976 : sreda, 25.06.2008 : 00:02:33 »

Mam dobro in slabo novico Huh

Najpej slaba.  Undecided Pa začnimo od začetka že kmalu potem, ko sem začel pisati na ta forum sem napisal, da bom šel po rodovniškega huskya v Avstrijo. Šel sem pred dvema tednoma in lastnik je rekel, da mu naj plačam akavcijo 100e in takrat sem se kar malo čudil kako je lahko tako visoka akavcija a, ko sem videl mladiče mi je bil to najmanjši problem. Plačal sem ˝rezerviral˝psa in dobil potrdilo da sem plačal akvcijo in da lahko pridem po njega ko bodo za oddajo. V petek pa jas gospoda kličem in vprašam kdaj se lahko oglasim po maldička on pa mi reče kakšnega mladička da jih sploh ni več. Zato sva se dogovorila da pridem k njemu in se pogovoriva. Ko sem pa danes prišel k njemu ga ni bilo doma. Poklical sem ga na telefon od začetka je še zvonilo potem pa ga je izklopil. Zato sem se moral obrniti in iti domov.

Sedaj pa dobra novica Smiley

Na poti domov sta se starša ustavila v zavetišču za živali gospoda ki dela tam poznamo. On se je pogovarjal jas pa sem šel pogledat katere živali so v zavetišču. V eni kletki jebil nemški ovčar zelo zelo lep in ot kaže do nadaljnega brez lastnika. Gospod ki dela v zavetišču je rekel, da ga je dva dni nazaj našel pred vrati privezanega za kljuko zraven pa dodani papirji in rodovnik. Ko sem pogledal rodovnik sem bil začuden imel je same odlične prednike tudi svetovne prvake in po tehtnem razmisleku sem se odločil, da ga bom jas posvojil. Ime pa mu je Vegas. 






Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1977 : sreda, 25.06.2008 : 00:13:21 »

Bravo punce! Ste napisale kar bi tudi jaz. Pa saj ne morem verjeti kakšne klamfa tale. Nihče od nas ne bi psa brcnil in ga nagnal (da ne bi umazal našega rodovniškega psa??? kako že???), ampak bi mu pomagal, tako kot trdiš zase.  Ah...
Aja by the way-doma imam mešanca s huskyjem.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1978 : sreda, 25.06.2008 : 00:16:37 »

Mam dobro in slabo novico Huh

Najpej slaba. Undecided Pa začnimo od začetka že kmalu potem, ko sem začel pisati na ta forum sem napisal, da bom šel po rodovniškega huskya v Avstrijo. Šel sem pred dvema tednoma in lastnik je rekel, da mu naj plačam akavcijo 100e in takrat sem se kar malo čudil kako je lahko tako visoka akavcija a, ko sem videl mladiče mi je bil to najmanjši problem. Plačal sem ˝rezerviral˝psa in dobil potrdilo da sem plačal akvcijo in da lahko pridem po njega ko bodo za oddajo. V petek pa jas gospoda kličem in vprašam kdaj se lahko oglasim po maldička on pa mi reče kakšnega mladička da jih sploh ni več. Zato sva se dogovorila da pridem k njemu in se pogovoriva. Ko sem pa danes prišel k njemu ga ni bilo doma. Poklical sem ga na telefon od začetka je še zvonilo potem pa ga je izklopil. Zato sem se moral obrniti in iti domov.

Sedaj pa dobra novica Smiley

Na poti domov sta se starša ustavila v zavetišču za živali gospoda ki dela tam poznamo. On se je pogovarjal jas pa sem šel pogledat katere živali so v zavetišču. V eni kletki jebil nemški ovčar zelo zelo lep in ot kaže do nadaljnega brez lastnika. Gospod ki dela v zavetišču je rekel, da ga je dva dni nazaj našel pred vrati privezanega za kljuko zraven pa dodani papirji in rodovnik. Ko sem pogledal rodovnik sem bil začuden imel je same odlične prednike tudi svetovne prvake in po tehtnem razmisleku sem se odločil, da ga bom jas posvojil. Ime pa mu je Vegas.

Ojoj, te je okol prinesel tale Avstrijec. No sem pa vesela, da si iz zavetišča rešil psa. Koliko je pa star? Slikce!!! Wink (tokrat v temo Nemški ovčarji čvek Wink )
Logiran
MIkelancelo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #1979 : sreda, 25.06.2008 : 00:20:04 »

Star je dve leti slikce so že tole je link http://www.moj-album.com/uredi/vegas/12593145/?os=12593155
Logiran
Strani: 1 ... 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines