mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 09:01:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Strani: 1 ... 141 142 143 144 145 [146] 147 148 149 150 151 ... 192   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sibirski husky  (Prebrano 435070 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2175 : sobota, 10.01.2009 : 15:29:01 »

sasyka_o, vsi te vprasajo o tem, ali si kupila psico pri vzreditelju (pregledani psi z rodovniki in veljavnimi vzrejnimi dovoljenji, mladici pa imajo vsi urejene dokumente, torej rodovnike) ali pri steparju (vsi psi brez rodovnikov, ne glede na izgled in ne glede na poreklo, mladici se kotijo izkljucno zaradi denarja) ali pri preprodajalcu (tukaj pac ne podpiramo kupovanja zivih bitij kot stare gate, preprodajalcem je samo za zasluzek, mladici in kupci jih ne brigajo, se manj psice, ki kotijo njihov "denar") zato, da te vedo umestiti - med resnicne ljubitelje zivali ali med izkoriscevalce psic ali celo med bedake, ki jim je zdravje njihovega psa spanska vas.

Namrec, vsak, ki kupi psa pri steparju/preprodajalcu in tak nakup do nezavesti se zagovarja, misli izkljucno le nase in na lasten zep. Kot lahko preberemo iz tvojih pisanj, ti je vazen le denar. Torej, dala si manj za psico, zato da tebi vec ostane, ob tem te pa ne briga, zakaj se je morala tvoja psica skotiti oz. kaj je bil razlog, da je morala njena mati kotiti. Kot si lahko mislim iz prebranega, ti je tudi popolnoma vseeno, kako je bilo zanjo v prvih dveh mesecih poskrbljeno, kako je bilo poskrbljeno za njeno mater in kdaj bo morala le-ta zaradi zasluzka prodajalca in ostanka denarja kupcev spet kotiti. Menis, da je poslanstvo psic kotenje mladicev kar naprej za denar? Mislis, da so zato psice na svetu, da polnijo denarnice svojih lastnikov (in kupcev, saj je tvoj ostanek tudi denar)?

Srcno upam, da tvoja psica ne bo imela nobene bolezni svojih starsev, nobene karakterne anomalije in da bo zrasla v vsaj malo podobno tistemu, kar si si zelela. Predvsem pa upam, da ji ne bo treba sluziti za tvoj zep. In ja, tvoja psica je mesanka in kolikor denarja si dala zanjo, si vrgla stran, saj so mesanci zastonj vsepovsod, kamorkoli se obrnes, vseh velikosti, barv, dolzin dlake in karakterjev.

Tukaj ni dovoljeno pisati traparij o rodovnikih, ker pac vemo, kaj rodovnik v resnici je, kaj je to vzreditelj in kako kupiti psa. Napisi kaj o svoji psici, o ostalih stvareh pa bodi raje tiho, ker se ti sicer med nami nic dobrega ne pise. Posebej ob tem, ker vidimo, da ne beres tistega, na kar te napotimo. Ce bi prebrala clanek na linku, ki ti ga je dala Vixen, ne bi nikoli in nikdar napisala nicesar o razstavah, kot tudi o rodovniku ne. Tako pa vidimo, da ga nisi in trosis neumnosti. Teh pa pac tukaj ne prenasamo dobro.
Logiran

Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2176 : sobota, 10.01.2009 : 15:34:17 »

sasyka ni point v tem, da je rodovnik samo papir za razstave. Moja ga ima, pa je sterilizirana in sva bili bolj za hec kot za res na eni razstavi. pa ima 5 let. Pomembno je, da so vpisani predniki, izločena razna genetska in dedna obolenja. Torej, da je pasma kolikor toliko zdrava. Ni sicer 100% garancije, da bo rodovniški pes zdrav, to je pač dejstvo.Ampak vzeti psa pri vzreditleju, ki striktno pazi pri izbiri paritvenih parov, je že velik+.
Žalosti me dejstvo, da je na sceni pri nas 90% haskijev nerodovniških. Vedno več jih konča v zavetiščih - od koder odbiš sicer malo večjo kepico, ampak jo dobiš kastrirano, sterilizirano ali si jo vsaj dolžan, pa še zastonj je. In vsak, ki plača 200 ali še kak € več za nerodovniškega haskija ga je posral, saj rodovniški niso bistveno dražji.
Nimam popolnoma nič proti njim, vsak si zasluži topel domek in vse najboljše. Tudi Alba ima najboljšega prijatelja in mojega drugega pasjega ljubčka nerodovniškega haskija. Ampak ta revček bo doživljenjsko na tabletah, ker ima neko dedno bolezen pomanjkanja cinka. Torej je prenešeno iz prejšnjih generacij.
Rodovnik je pomemben. Sama če bom kupovala psa v prihodnosti, bo to definitvno rodovniški ali pa kak zavetičnik. Vzela bi tudi podarjenega mešanka. Ne bi plačala za psa brez rodovnika nič.
Vsi se učimo na napakh, na izkušnjah drugih. Ne jemlji našega pisanja kot napad nate, ker nekaj let nazaj, bi jaz po vsej verjetnosti naredila enako kot ti. Leta, izkušnje in gibanja v krogu pasjih ljubiteljev so dobra šola.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2177 : sobota, 10.01.2009 : 21:31:48 »

Takole - naj še kdo reče, da huskyjev ne zebe  Cheesy. Moja avša se je prejšnji teden takole nastavila soncu kar v stanovanju. nekako je našla osvetljen del stanovanja in se tja poknila Wink.


http://www.moj-album.com/slike/1354177/DBIM_mKs7BjQk74M.v.jpg
Logiran
Mtal
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #2178 : sobota, 10.01.2009 : 22:00:01 »

A sta to kakšni sestrici  Huh . Ker je starost enaka...


Potem pa nista sestrici če je iz Celja. Jaz sem mojo dobil v ***.


LP Matjaž
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #2179 : nedelja, 11.01.2009 : 00:49:25 »

Alba je krasna Kiss . Sonček zlati Cheesy
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #2180 : nedelja, 11.01.2009 : 10:14:58 »

Jooj.. Alba cukerček..  Kiss Kiss
Logiran
pernek
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #2181 : ponedeljek, 12.01.2009 : 13:16:17 »

recti mi s cem naj negujem njeno dlako da bo potem lepa ? da jo krtacim (kako pogosto) al s cem drugim?

Lp
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2182 : ponedeljek, 12.01.2009 : 15:10:32 »

Pernek zdajle pozimi je niti ni potrebno česati, jaz jo bolj malo. Drugače pa je dovolj, če jo češeš enkrat tednsko. Razen v obdobju, ko začne masovno odpadati dlaka, takrat jo lahko več ur dnevno.

Jaz ji dajem tudi ribje olje in ribice ter občasno jajce za svetlečo dlako.
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2183 : nedelja, 18.01.2009 : 22:55:09 »

Danes smo šli kjub deževnem dnevu na en krajši sprehod na Hrušici. Srečali smo srne, gamse, Alba je celo eno miško za trenutek pregnala izpod snežne odeje.



Srne na obzorju

http://www.moj-album.com/slike/1354177/eVUptO_AuAX8t6LU.v.jpg

Plezali smo v višave

http://www.moj-album.com/slike/1354177/jcsUndXyREEm76_r.v.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1354177/rArRh3JEHTVEQYhG.v.jpg

Občudovali gamse:

http://www.moj-album.com/slike/1354177/TolOTKUZ8vWzkz47.v.jpg

Na sredi slike sta vidna dva gamsa, ki sta nas prav tako opazovala:

http://www.moj-album.com/slike/1354177/4lUrB2bjM7xuaXfY.v.jpg


lp
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #2184 : nedelja, 18.01.2009 : 22:58:14 »

Oooo gamsi, jaz jih pa še nisem nikoli srečala.
Jih ni tu pri nas.
Srn pa kolikor hočeš Tongue

Je pa uživala Aska ane Cheesy
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #2185 : nedelja, 18.01.2009 : 23:15:55 »

Ooo Albek si pa uživala danes.. Kiss Kiss

Oooo gamsi, jaz jih pa še nisem nikoli srečala.
Jih ni tu pri nas.
Srn pa kolikor hočeš Tongue

Je pa uživala Aska ane Cheesy

Najbrž si mislila Alba  Wink Wink
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #2186 : nedelja, 18.01.2009 : 23:18:56 »

Jaaaa Alba Grin



Sem zamešala... se opravičujem sram
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2187 : nedelja, 18.01.2009 : 23:23:16 »

Ja gor od tam kjer prihajam - Hrušica pri Jesenicah je veliko gamsov, sploh na tej poti gor, ki vodi na Hruščansko planoto. Človek bi mislil, da so večji, so pa nekje velikosti koze.
Res je uživala, gazila, skakala, norela.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #2188 : nedelja, 18.01.2009 : 23:24:09 »

Zdaj pa verjetno spi kot top Grin
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #2189 : nedelja, 18.01.2009 : 23:29:19 »

Ja rankar sem šla dol, jo še enkrat spustila ven, da sva lulali, potem pa nazaj sladko spati. Spala je že celo poz nazaj v avtu Smiley.
Logiran
Strani: 1 ... 141 142 143 144 145 [146] 147 148 149 150 151 ... 192   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 5  |  Tema: Sibirski husky
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines