mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:54:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pepsi - Dobrova
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 25   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pepsi - Dobrova  (Prebrano 116857 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #90 : četrtek, 12.06.2008 : 14:03:03 »

? ? ?  Huh
Logiran

smrček2
rad pišem
****
Sporočil: 327


« Odgovor #91 : četrtek, 12.06.2008 : 14:28:44 »

Shy bo izpraznil prašička  Wink
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #92 : četrtek, 12.06.2008 : 14:29:32 »

malo sem razmišljala... v bistvu rabimo 50 ljudi, ki bi dali 50 evrov Smiley
ker 50x50 =2500...
sej nam bo ratalo, če še domačim in prijateljem mal zatežimo Smiley

jaz dam z veseljem!
še enkrat lp, Maja
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #93 : četrtek, 12.06.2008 : 15:09:41 »

Eh ja. 2.7. ima operacijo tistega kolka, ki ga sploh v sklepu ni več, ampak opleta malo okoli. Čez 6 tednov ima operacijo drugega kolka, ki bo kmalu začel opletat okoli in čez 6 tednov ima operacijo obeh komolcev, ker je toliko obremenjevala prve tace, da so še ti šli k vragu. Vse skupaj bo stalo toliko, kot piše. Brez mojih voženj gor in dol, pa še brez česa.

Če sem nora? Ma naj si misli, kdor si hoče kar si hoče. Pepsi ne bo evtanazirana zaradi denarja, zagotovo ne. Ni bil še noben, pa tudi ona ne bo.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #94 : četrtek, 12.06.2008 : 15:11:50 »

Kiss

Saj smo vsi malo nori Wink Moramo biti Cheesy
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #95 : četrtek, 12.06.2008 : 15:33:34 »

Zaradi česa je pa prišlo do tega? A so to geni?

Vsekakor se da zbrati toliko denarja. Vem, da nam s skupnimi močmi uspe  Smiley
Sicer pa tisti, ki nikoli niso bili navezani na žival tko ne vedo, da je želja pomagati štirinožcem vedno večja od ovir  Wink

malo sem razmišljala... v bistvu rabimo 50 ljudi, ki bi dali 50 evrov Smiley
ker 50x50 =2500...
sej nam bo ratalo, če še domačim in prijateljem mal zatežimo Smiley

jaz dam z veseljem!
še enkrat lp, Maja

Ja, ali pa če teh 50 ljudi, da 2 meseca zapored po 25 eurov. To pa niti ne zveni tako veliko... Wink
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #96 : četrtek, 12.06.2008 : 15:55:27 »

Revica boga... Sad
Nora? No, enmal mogoče...  Wink pa saj zato te pa imamo radi in ti radi pomagamo.  Smiley
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #97 : četrtek, 12.06.2008 : 16:00:17 »

Pa še plače bojo kmalu Tongue Cheesy
Logiran

maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #98 : četrtek, 12.06.2008 : 16:06:35 »

Prav imaš, pa regres tudi  Wink, pa ena vrečka pribuljškov manj ...sicer me Gala malce  Shocked gleda, ampak vem, da se bo tudi ona strinjala.

LP
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #99 : četrtek, 12.06.2008 : 16:28:57 »

Si ja nor 2.500 € Roll Eyes

tega komentarja pa res ne razumem... cene pri veterinarjih so, kakršne so, in pepsi je, kjer je. in druge poti za njeno dobro počutje in kvalitetno življenje žal ni. to je veliko denarja, hkrati pa tudi ni veliko denarja - kot se vzame. in nenazadnje gre samo za denar. in poleg tega je v slogi moč.

to bi bil moj splošni komentar, če pa se bo milac opogumil in malo povedal, kaj je s svojim postom mislil, se pa zna zgodit, da bom imela se kej za dodat. Smiley Smiley

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #100 : četrtek, 12.06.2008 : 16:54:35 »

Če bi šlo za mojo psico, bi se krepko zamislila. Recimo, da denar ni tisti odločilni faktor. Mene bi glava pekla od od tega, ker ne vem če bi se lahko odločila za to, da gre psica čez tri, pravzaprav 4 zahtevne operacije, od katerih nobena ni ravno neboleča in brez tveganja, po vsaki bi jo čakala zahtevna rehabilitacija, potem pa bi se znalo zgoditi, da bi že čez par let dobila grdo artrozo. Pa še za veliko in težko psico gre. Res, nikomur ne privoščim takšnih dilem.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #101 : četrtek, 12.06.2008 : 17:17:55 »

koliko jaz vem, smetka ne počne ničesar, ne da bi se pred tem zamislila in premislila. izbira najboljše možne veterinarje, saj kot vsi vemo, noben poseg, ki potrebuje splošno anestezijo, ni neboleč in brez tveganj. verjamem, da se je odločila na podlagi strokovnih priporočil in v dobro psice. in verjamem, da bo pepsi zato v redu prestala vse posege in okrevanje in bo v kratkem brez šepanja in bolečin živela svoje najstniško obdobje naprej, ta ogromna veseljakinja...

zaradi svojega treznega pristopa pri reševanju živali, hkrati pa zelo predanega in ljubečega odnosa do čisto vsake od teh živali (ki zanjo niso le številke) ima smetka kot vodja zavetišča popolno podporo ne le pri mnogih posameznikih, ampak tudi pri repku in društvu za zaščito živali ljubljana. zaupamo in podpiramo jo mnogi, ki take poste, kot je zgornji, lahko vzamemo tudi zelo osebno - kot rušenje naših skupnih prizadevanj, da zberemo potreben znesek za oskrbo te psice. sej forum je namenjen izražanju mnenj, seveda, ampak kaj bi razen tega lahko pomenil zgornji post, pa res ne vem...

in tako, mimogrede: par let kvalitetega življenja v mojem sistemu vrednot upraviči tak strošek s psom. povsem upraviči. zato me čudi, da vidim, da se na živaloljubskem forumu kdo s takim stališčem ne strinja. res me čudi.




Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #102 : četrtek, 12.06.2008 : 17:22:30 »

Dileme sploh nimam. Ne vem, kako bi se odločali drugi, ampak Pepsi danes tehta 41kg (jo zelo pazim), imam dve izkušnji z isto ekipo pri tako težkih psih. Ena od njiju je 10 let stara bernka, operirana pri letu dni in ji nič ni. Niti malo ne šepa. Pričakovana življenjska doba (na Pepsi mislim) je pravzaprav itak dosti kratka, 14 let pač ne pričakujem. Hočem reči, da bo itak šla prej od česa drugega, preden bi jo artroza zvila. Poleg tega so po operacijah na voljo dovolj dobri analgetiki, da se da zdržati. Operacije bodo tri, komolci bodo poštimani v eni operaciji.
Ne vem, zakaj to sploh pišem. Imam občutek, kot da se moram opravičevat za svoje odločitve. Jih ne sprejemam sama, je tudi stroka zraven vedno, če kaj pomaga. Pepsi je tu že od začetka februarja in dosti možnosti za posvojitev dejansko nima. Že zaradi karakterja, ki je daleč od najlažjega. Najbrž se vidi rešitev zagate za mnoge v precej lažji reči, evtanaziji namreč. Se ne strinjam s tem, lahko bi evtanazirala Juna, pa Stripija, pa Čenčo in Liskota, pa... pravzaprav bi lahko izpraznila zavetišče na zadnjih nekaj sprejetih, ker ostali bingljajo tu že dolgo, pa jim nič ne manjka. Samo meni se zdi, da ni ravno v tem smisel zavetišča.
Če kdo želi, bom pomoči v naslednjih tednih za Pepsi vesela; sicer se pa zavedam, da je odločitev moja in bom sprejela tudi strošek, povezan s tem.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #103 : četrtek, 12.06.2008 : 17:31:36 »

Polona, mislim, da ste ti in dekleta, ki Pepsi poznajo, ter seveda lečeči veterinarji, edini, ki se imate karkoli za odločat. In tako je edino prav, računov ni treba nikomur polagat, opravičevat se niti najmanj ni treba. Če bomo lahko, bomo pomagali. Če ne tokrat, pa takrat, ko bo šlo.
Vsekakor želim Pepsi čimboljše in čimhitrejše okrevanje po operacijah.
Logiran
sarabenji
odvisnež
*****
Sporočil: 818


« Odgovor #104 : četrtek, 12.06.2008 : 17:36:33 »


Ne vem, zakaj to sploh pišem. Imam občutek, kot da se moram opravičevat za svoje odločitve. Jih ne sprejemam sama, je tudi stroka zraven vedno, če kaj pomaga.
(...)
Najbrž se vidi rešitev zagate za mnoge v precej lažji reči, evtanaziji namreč.

tole z evtanazijo je meni tolk fascinantno, res.

ko gre kakšna babica pod nož zaradi raka ene 6-krat zapored, pa v zdravilišče, pa v domačo oskrbo, pa spet na operacijo... noben ne govori o tem, če niso bolečine mogoče preveč grozne, pa če zzzs mogoče za posege ne plača preveč. tudi če ta starejša oseba sama izraža stališče, da ne želi več živet (kar ni ravno pogosto, ker življenje si običajno želi živeti), ker so bolečine prehude, ji ne bo nihče nudil strokovne pomoči za hitrejše odhajanje na oni svet. vsaj ne uradno. če pa imaš primer živali, je pa takoj vse drugače.

zakaj tako različno gledamo na svojo vrsto in na druge? ali bi tudi za svojo ljubljeno osebo rekli, da ''ok, denar recimo ni faktor, ampak zahtevno okrevanje in čez par let morda hudo poslabšanje stanja - ne, dejmo babico raje uspavat''.

pa daleč od tega, da mislim,d a smo ljudje in živali isto in enako. nismo. ampak volja do življenja in volja do življenja brez bolečin - tukaj smo pa na istem.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 25   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Pepsi - Dobrova
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines