mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 13:16:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Bela - odvzeta lastniku
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bela - odvzeta lastniku  (Prebrano 33013 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #30 : četrtek, 14.02.2008 : 10:52:35 »

Hočem to rečt, ja. Pa še kaj za nameček. Npr.: hočem reči, da me včasih prime, da bi med vse te moje srčke koga z veseljem za kak  dan v izobraževalne namene  zaprla in šla malo v trgovino, npr. Pol pa glej ga zlomka... moja srčkasta pudljica Ajša bi z največjim veseljem v rit grizla, ostali bi se pa kako drugače zabavali in ne duha ne sluha ne bi bilo o prosečih pogledih in vračanju ljubezni.
Pa madona no, a res večina še vedno misli, da je kužek (sploh zavetiški s svojo preteklostjo) neskončno hvaležno in milo bitje, ki nikomur nič žalega noče in uboga na migljaj od same hvaležnosti? Pa kako mislite, da pride v enem dnevu do tega, da Taras mene ne grize več, pa da lahko brez poškodb preživim čas z Ronom in podobnimi?
Vrvica, vzgoja, šolanje, pamet, dar opazovanja... pa kužek ni več kužek, ampak pes, ki je (lahko) krasen spremljevalec.
Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #31 : četrtek, 14.02.2008 : 10:57:46 »

Vidim veliko takih primerov, ko posvojitelji padejo na take floskule.

Žal je res tako. Meni so že neštetokrat ljudje rekli, ko so videli kako mi pes medtem ko sedim na kavi naslanja glavo na koleno in ne odmakne pogleda "poglej kako je hvaležen, ti psi iz zavetišča so tako hvaležni".  Undecided
Imam občutek, da ljudje tudi zato vračajo pse v zavetišče.Med drugim tudi mladiče. Prepričani so, da bodo neprestano hvaležno tiho in pospravljeni v kotek in jih ne bo niti videti. Potem pa nehvaležneži cvilijo, zahtevajo ukvarjanje in izražajo za pasjo vrsto popolnoma značilno obnašanje. Nehvaležnost pa taka.
"Mi smo pa mislili, da boš hvaležen, ker smo te vzeli ven od tam. No pa nič, greš pa nazaj!"
Logiran

shime
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 222


« Odgovor #32 : četrtek, 14.02.2008 : 12:57:15 »

Samojedski srček, po arktično (preveč) brihten, zelo crkljiv
normalno samojedko, "namazano" z vsemi žavbami, ki pritičejo polarcu.
Grin Ko imaš nato "normalnega" psa šele vidiš, s koliko žavbami so namazani. Roll Eyes No je pa to ravno njihov čar(če smo pošteni).
seveda se (pol)glasno pritožuje če ji kaj ni prav.
Beri, če ne vodi sprehoda ona (k sreči takrat še ni bogvekaj vlekla). Sam srček je pa res, pa me lahko takoj zapreš. Cheesy
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #33 : četrtek, 14.02.2008 : 13:16:39 »

Samojedom ravno to, da zgledajo taki smejoči se srčki, da bi jih najraje poležal na kavč namesto pliškota, od vsega na svetu najbolj škodi. Ker v svojem bistvu so pravi polarci, samosvoji in neprekosljivo trmasti. S pravim pristopom dobiš od njega vse kar si zamisliš, če tega nimaš, se lahko postaviš na glavo, pa ga ne boš premaknil za pikico.
Mladički so pa sploh najbolj osladno kičasti od vseh pasjih mladičev. In kar silijo k nepremišljenemu nakupu. Letos je pri samojedih pravi baby boom, trenutno je samo pri nas 6 nerodovniških legel (za katere vem, koliko jih je v resnici boh ve), pa še nekaj legel husky x samojed. Pa kar nekaj odraščajočih in odraslih samojedov, nad katerimi so lastniki že obupali in bodo po vsej verjetnosti menjali lastnika za lastnikom.

Hvala Smetka, dobro si napisala. Če bo kdo iskal večno hvaležnega kužka, bo kaj takega mogoče našel pri ovčarjih. Med samojedi bi ga lahko iskal z lučjo pri belem dnevu in ga ne bi našel.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #34 : četrtek, 14.02.2008 : 13:40:43 »

Če bo kdo iskal večno hvaležnega kužka, bo kaj takega mogoče našel pri ovčarjih. Med samojedi bi ga lahko iskal z lučjo pri belem dnevu in ga ne bi našel.

Hvaležnega ni, to smo jim mi pripisali in nimam pojma, zakaj. So pa bolj oziroma lažje vodljivi nemški ovčarji, pa raje ustrežejo zahtevam in pričakovanjim (itak da ne vsi) kot npr. polarci.

trenutno je samo pri nas 6 nerodovniških legel (za katere vem, koliko jih je v resnici boh ve), pa še nekaj legel husky x samojed.

Stvar pasemskega kluba oziroma njihovega (ne)osveščanja, če kdo kaj mene vpraša. Pa nimam pojma, kdo, kje, kako... je v klubu. Vsekakor je cifra katastrofa.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #35 : četrtek, 14.02.2008 : 13:57:37 »

Žal pasemski klub nima nobene možnosti, da bi kakorkoli vplival na lastnike nerodovniških psov, ki praviloma tudi člani kluba niso. Lahko se osvešča člane in kupce rodovniških mladičev. Kolikor mi je znano imajo vsi vzreditelji tudi nekaj o tem v pogodbi. Tistim, ki niso člani in ki nočejo poslušati, ne moreš nič. Se pa strinjam, številka je katastrofalna.

In ja, seveda psi niso hvaležni. Se pa lahko vedejo na način, ki ga lastnik tolmači kot hvaležnost.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #36 : četrtek, 14.02.2008 : 14:13:53 »

Hvaležen pes bi pomenilo: vodljiv, učljiv, stroški vzdrževanja so nizki (je samo brikete, ha, ha), nega enostavna itd.

Npr. naša Aja
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #37 : četrtek, 14.02.2008 : 14:17:00 »

...gleda te kot boga, se ne premakne od tebe, ti daje glavo v naročje in te žalostno gleda, mirno in brez protestov prenaša vse tvoje muhe....
Logiran
ticka
rad pišem
****
Sporočil: 421


« Odgovor #38 : četrtek, 14.02.2008 : 14:31:19 »

Problem je v temu, da ljudje preveč radi svojim psom pripisujejo človeške karakteristike, predvsem hvaležnost zavetiških psov. Potem se pa opečejo, ker ugotovijo, da psi niso hvaležni, so pač psi, imajo svojo zgodbo za sabo, ki je znana ali pa pač ne in delujejo v skladu z prejšnjimi izkušnjami.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #39 : petek, 15.02.2008 : 10:01:58 »

...gleda te kot boga, se ne premakne od tebe, ti daje glavo v naročje in te žalostno gleda, mirno in brez protestov prenaša vse tvoje muhe....
dokler ješ slastno dišeč sedvič- takih je vse polno, menda so celo v večini, pri vseh pasmah, torej take želje ne bi smele bit ovira za posvojitev
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #40 : petek, 15.02.2008 : 11:39:22 »

Lahko dam povezavo do teme na spletno stran?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #41 : petek, 15.02.2008 : 11:49:20 »

Katero pa?
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #42 : petek, 15.02.2008 : 13:32:34 »

Citat
dokler ješ slastno dišeč sedvič- takih je vse polno

Aha, samo če je v bližini karkoli bolj privlačnega od sendviča (zadostuje že navaden konjski drek ali vrana) vsa "hvaležnost" v hipu izpuhti. Drugače se pa tudi meni zdi čisto vseeno ali nekdo nekaj imenuje poslušnost, vodljivost, pozornost ali hvaležnost.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #43 : petek, 15.02.2008 : 14:14:36 »

Ni vseeno. Iz lastnih, inštruktorskih izkušenj. Če nekdo to imenuje hvaležnost, je zgrešil na celi črti in ne bo nikoli razumel razmišljanja svojega psa, posledično ga ne bo mogel ustrezno vzgojiti. Pes je zelo pragmatična žival, pa naj bo še tako ljubek in tako lepo gleda. Vse, kar počne, počne za lastno korist in nič iz hvaležnosti. Če predvidevamo, da je hvaležen, predpostavljamo, da se bo odzival na določen način, kar ni realno. S tem pa jim delamo medvedjo uslugo, saj smo hitro razočarani, to pa lahko psa stane njegovega doma.

Psi so zelo natančne živali, kar se razmišljanja in ravnanja tiče. Bodimo natančni še mi. S tem bomo največ naredili zanje.

Pa pozabimo na Walt Disneyja. Kot pravi moja prijateljica behavioristka, so disneyjevski filmi naredili več škode psom v resničnem svetu kot vsi preprodajalci skupaj.

lp
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #44 : petek, 15.02.2008 : 14:19:34 »

Ni vseeno.

Točno to, ni vseeno. Zate že je, ker veš, o čem pišemo, za širšo skupino bralcev pa ni vseeno.
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Bela - odvzeta lastniku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines