mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 21:57:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Bela - odvzeta lastniku
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bela - odvzeta lastniku  (Prebrano 33015 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #60 : petek, 22.02.2008 : 14:56:46 »

Pri samojedu je zelo fino, če imaš kakšno zadevo, ki jo je mogoče postaviti na vrtu. Dovolj trdno, da je ne podre in dovolj dobro narejeno, da se ne da pobegniti. Za takrat, ko te ni doma. V stanovanju znajo namreč biti silno destruktivni, tudi odrasli imajo takšne izpade, kadar ostanejo sami doma. Ne vedno, občasno pa praktično  vsak. Takrat zna v zelo kratkem času narediti zelo veliko škodo (meni so recimo psice v desetih minutah sesule naslanjač v tako majhne koščke, da se jih je dalo spraviti v vrečo za smeti. Prej pa so ga dve leti uporabljale ne da bi naredile najmanjšo luknjico). Čakat zunaj v pesjaku je veliko bolj prijetno, kot v hišnem boksu.

sem zaznala malo sarkazma Smiley Torej, pri Beli pride v poštev tudi pesjak...ampak pri primernih (normalnih) posvojiteljih. Torej ne bo oddana nekomu, ki bi jo imel v začetku tel. pogovora na ketni/špagi/kot prostoživečo psico in se slednje po 10 min razgovora (ko pojasniš, da se na ketno pač NE oddaja) "spremeni" v pesjak; ki ga jasno seveda nikoli ne bi bilo, ker je ketna bl simpl ne?

Moje pisanje v zadnjem postu se naša predvsem na tono klicev, ki so se v zadnjih dveh dneh zvrstili za Belo. Pri čemer naj omenim tudi nadvse zaskrbljujoč podatek, saj je imelo kar nekaj klicateljev doma že samojeda (trenutno ali pred časom), ki je živel "prostoživeče" ali na ketni ali na špagi ali bla bla bla. Da ne omenjamo klicev, ki iščejo Belo izključno zaradi paritve. Kar se pa tiče povzročanja škode v stanovanju/hiši - obstaja reč imenovana bivalna kletka, ki služi navajanju na red/čistočo.

Upam, da je zdaj moje pisanje bolj jasno Smiley

Lp, Maja
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #61 : petek, 22.02.2008 : 15:17:59 »

Normalnemu posvojitelju bi moralo biti vse jasno. Mi je pa res žal, kakšni primerki se najdejo in si celo upajo klicati za posvojitev. Sama sreča, da je Smetka tako odločna in dosledna. Očitno je, da bo treba tu še posebej paziti in preverjati!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #62 : petek, 22.02.2008 : 15:24:02 »

Ja Gargamelca, saj sem tako tudi razumela. Zakaj pa ravno jaz ne bi smela biti (rahlo) sarkastična? Razen pobegov je namreč ravno uničevanje pohištva najbolj pogost vzrok za oddajanje samojedov. Problem je še v tem, ker niso uničevalni kar vedno, ampak so večino časa čisto lepo vzgojeni - dokler jih ne piči. Za bivalne kletke sem seveda že slišala. Sem pa tudi slišala, kaj lahko naredi vanjo zaprt samojed sam s seboj, kadar ne more uničiti nič drugega.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #63 : petek, 22.02.2008 : 17:16:44 »

Sem mislila, da bo vse mogoče norce tega sveta odvrnila od množičnih klicev Belina starost, pa sem se očitno zmotila. Zadnji klic je prišel do mene, čeprav se resno izogibam temu, ker nimam več živcev za biti zelo prijazna in vljudna. Gospa trdi, da je to njena psica, ki jo je dala sinu, ki jo je pretepal in mučil, ki mu jo je nazadnje ukradla in ki jo je policija vrnila njemu in on jo je oddal neznano kam. No, to seveda ni ta psica... najlepše pa šele pride. Imela je dve legli z mamo od te njene "pogrešane" psice, ki jo ima še zdaj (mamo namreč). Parila je z dvema z rodovnikom, ampak ni hotela barantat s temi papirji in zdaj Bela itak ne pride v poštev, ker je sterilizirana.

JUHEJ, STERILIZIRANA JE!
[/color]

Naj nadaljujem. Bela seveda išče hišo z vrtom, iz katerega ne bo mogla stegnit (je inovativna, iznajdljiva in nadvse si želi počet prav to). Bo treba imet pesjak, želim pa tudi, da bo imela vstop v hišo.
Logiran

Gaya
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #64 : petek, 22.02.2008 : 17:36:18 »

Ja,poleti je prav fajn če ima kuža vstop v hišo, hladna tla za ohladitev Smiley . Pozimi pa jim najbolj ugaja če se valjajo po snegu potem pa pride prav malo topline Smiley (povem glede mojih izkušenj). Drugače pa sta vsaj moji najbolj srečni če sta veni,če je nekje normalno sonce in da lahko tekata po bregu gor in dol.

lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #65 : petek, 22.02.2008 : 19:41:34 »

Res fino. Sploh ne razumem, zakaj se jim tako zelo hoče štepati mladiče. Še najboljši rodovniški  mladiči nimajo takšne cene, da bi se splačalo (celo preprodajalci jih nimajo več). Za nerodovniškega se ne da dobiti več kot 100€. Sem morala tole napisati. Mogoče bo koga pravočasno minila želja.

Drugače je pa res idealno, če bi bila Bela lahko v hiši vedno, kadar je kdo doma, po možnosti  tudi ponoči, poleti in pozimi (silno radi se pečejo ob pečeh in radiatorjih, popolnoma nič jim ne škodi). Ko ni nikogar doma se pa najbolje obnese pesjak.
Če se bo z novim lastnikom dobro ujela in če bo poskrbel za dovolj gibanja, bo psica nehala uhajati sama od sebe (čeprav nikoli ne bo mogla biti brez nadzora na neograjenem vrtu). Pogosto samojedi uhajajo samo zato, ker si hočejo najti novega lastnika.
Logiran
Gaya
novinec
*
Sporočil: 32


« Odgovor #66 : petek, 22.02.2008 : 19:54:56 »

Psi so pametne živali,pa naj reče kdo kar hoče.

Če je vrt DOBRO ograjen, in če psa nadzoruješ ter se znjim ukvarjaš ko je zunaj ni razloga (pa tudi pogoja ne) da bi ušel. Če pa imaš ograjo celo majavo (tako kot smo imeli mi še predvčerajšnim zarad gonitve psic) in so pod ograjo luknje skopane, pa psa samega zunaj pustiš potem mislim da ni čudno če gre malo na sprehod po soseski..
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #67 : petek, 22.02.2008 : 20:08:16 »

Hm. Meni so enkrat naredile luknjo v streho, pometale dol za 1 m2 ceglov, na najnižjem mestu poskakale s strehe in šle na potep. (kriva sem bila seveda jaz, preveč sem bila utrujena zaradi obilice snega, pa sem spustila par sprehodov)
Pa še to: malo potepati se po soseski je nekaj drugega kot bežati (tisti, ki bežijo ne mislijo priti nazaj)
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #68 : petek, 22.02.2008 : 20:49:29 »

Bela si je že privoščila 15 min. Ni šla nikamor, samo bolje je bilo očitno na drugi strani ograje. Sploh ne bom povedala, kako je ven prišla, ker mi itak ne bo noben verjel.
Kakorkoli, išče dom, ki bo zadnji, dosti je bilo teh selitev in ostalih neumnosti.
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #69 : petek, 22.02.2008 : 21:57:21 »

Gospa trdi, da je to njena psica, ki jo je dala sinu, ki jo je pretepal in mučil, ki mu jo je nazadnje ukradla in ki jo je policija vrnila njemu in on jo je oddal neznano kam. No, to seveda ni ta psica... najlepše pa šele pride. Imela je dve legli z mamo od te njene "pogrešane" psice, ki jo ima še zdaj (mamo namreč). Parila je z dvema z rodovnikom, ampak ni hotela barantat s temi papirji in zdaj Bela itak ne pride v poštev, ker je sterilizirana.

...torej je bilo moje več kot pol urno včerajšnje zagotavljanje, da to ni ta psica, zaman. Fajn, res. Le da meni zadnji del zgodbe (bi jo imeli nazaj, ker bi parili) ni bil povedan. Svasta.

Lp, Maja
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #70 : sobota, 23.02.2008 : 12:25:52 »

Odkar se je ena od mojih psic (sama) naučila obrniti ključ v ključavnici verjemem vse.
Je bilo pa skrajno zanimivo, kako ponosno so hodile skozi vrata not in ven. Sploh jim ni kanilo na pamet, da bi šle malo naokrog. Samo to se jim je zdelo  luštno, da so uspele odpreti vrata.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #71 : nedelja, 24.02.2008 : 22:33:31 »

Bela še vedno išče dom. Info: 051/30-44-35.
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #72 : petek, 29.02.2008 : 19:31:49 »

Danes je bila Bela pri nas na obisku (je pokazala novo frizuro). Takoj se je sprijateljila s Pajotom in Cucom, v bistvu jima je bila tako všeč, da so se tudi posmrčkali. Aja je bila s sklepanjem prijateljstva malo bolj previdna, je najprej preštela svoje brikete, potem pa Belo povabila k igri.

Tudi pri frizerju so Belo zelo pohvalili. Z domačim psom sta se takoj ujela in se pričela poditi po salonu!

Ko sva z Belo odhajali nazaj v Horjul, sva srečali soseda, ki je rekel: joj, kako je Aja že zrastla!

Ponovno potrjujem, da je Bela zelo prijazna do vseh: ljudi, psov in mačkov!
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #73 : petek, 29.02.2008 : 22:19:20 »

Še topla od feniranja Wink:



Ampak fotkati se pa res ne mara...




lp, Katarina
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #74 : petek, 29.02.2008 : 22:37:11 »

Ti matr je lepa  Cheesy Smiley UAU!!! Čimprej v varen, topel, prijeten dom, kjer te bodo imeli radi, lepotička bela Bela  Kiss Kiss
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Bela - odvzeta lastniku
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines