mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:37:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!  (Prebrano 36747 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #150 : sreda, 13.02.2008 : 06:09:57 »

Jaz se bom udeležila.
Upam, da se jih bo veliko!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #151 : četrtek, 27.11.2008 : 23:05:33 »

SVETOVNI DAN BREZ KRZNA!

Za živali!, društvo za uveljavitev njihovih pravic pripravlja v soboto, 29. 11. 2008, med 11. in 12. uro performans proti krznu na Wolfovi ulici v Ljubljani. S tem dogodkom se pridružuje Mednarodni koaliciji proti krznu (International Anti-Fur Coalition), ki je petek, 28.11., razglasila za svetovni dan brez krzna.

Za živali! ponovno poziva slovensko vlado, da koncno zakonsko prepove vzrejo živali za krzno. Smatramo, da mora slovenska vlada zaradi globalne obsodbe vzreje živali za krzno, irelevantnosti krznarske industrije za slovensko gospodarstvo ter ugleda Slovenije v EU in svetu, nujno sprejeti zakonsko prepoved vzreje živali za krzno. To so do sedaj storili v Švici, Angliji, Walesu, na Škotskem, Severnem Irskem, Hrvaškem in v Avstriji, kjer letos praznujejo 10. obletnico zakonskega sprejetja prepovedi.

Aktivistke in aktivisti bodo s svojimi telesi simbolicno prikazali odlaganje živalskih trupel kot eticno-ekološki problem ter s sporocili opozorili na veliko škodo, ki jo krznarska industrija povzroca vsem prebivalcem Zemlje: tako neposredno vpletenim živalim kot naravi in cloveku.


Ko se odločite, da boste kupili in nosili krzno, živali grozljivo trpijo in umirajo ponepotrebnem. Je čisto preprosto - ne nosite in ne kupujte krzna.


Vsako leto je na svetu za krzno pobitih 40 milijonov živali.

To pomeni okrog 101 tisoč živali na dan.

Vsako sekundo je več kot ena žival ubita samo zaradi krzna.

To pomeni 72 živali vsako minuto.

Uboj zaradi krzna nikdar ne more biti moralno upravičen in dovoljen.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #152 : ponedeljek, 29.12.2008 : 17:41:12 »

Modna oblikovalka Donna Karan je obljubila, da v svojih kreacijah ne bo več uporabljala krzna Cheesy Cheesy Cheesy
http://24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/peta-je-prepricala-donno-karan.html
Logiran
Pajk
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #153 : petek, 07.01.2011 : 13:12:28 »

Eh še sama sem pred leti protestirala proti krznu v usnjenih čevljih inveerjetno volnenih rokavicah. Ni razlike med krznom in volno, puhom, svilo,...ko gre za brutalno izkoriščanje živali!!!

The world is a vegan if you want it!
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #154 : petek, 07.01.2011 : 15:36:30 »

Modna oblikovalka Donna Karan je obljubila, da v svojih kreacijah ne bo več uporabljala krzna Cheesy Cheesy Cheesy
http://24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/peta-je-prepricala-donno-karan.html

To peticijo s katero je PETA prepričala Donno Karen da naj ne uporablja krzna, sem podpisala tudi sama in srčno upam da bo PETI uspelo prepričati tudi Armanija in druge oblikovalce naj krzna ne uporabljajo!
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines