mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 00:59:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!  (Prebrano 37077 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #75 : nedelja, 26.11.2006 : 20:04:16 »

Sveta ne bomo rešili. Pa vendar, nekaj vseeno lahko poskusimo narediti za živali.
Tetameta- O usnju je že bilo govora, zato ti priporočam, da temeljito prebereš forum in potem pišešeš. Sploh pa če nimaš kaj pametnega napisat, ga raje samo beri.
Logiran

Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #76 : nedelja, 26.11.2006 : 20:24:55 »

Ja, Arti, a tole kar si napisal: Dajmo malo ločit krzno od usnja. Vsak razmišlja malo po svoje. Če prav razumem, tukaj ne gre za usnje za čevlje, ki ga pridobimo iz klavnic. Gre za pobijanje nedolžnih živali, katerih koža pride damam prav za okoli vratu,(lisica). Gre za poboje bobrov, lisic, kun, kač, polhov, rakunov, itd, itd, itd,.... Mnoge od teh živali nikoli ne poskusijo življenja v prostosti.


In to samo potrjuje, kar sem prej napisala... Nedolžne živalice so lisice, kune, kače... Krave pa seveda ne... Tukaj ne gre za usnje... Glavno, da boste na tak shod prišli v usnjenih čevljih... Undecided
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #77 : nedelja, 26.11.2006 : 20:25:31 »

Joj, joj, joj...a spet ali kaj? Spet bomo primerjali usnje s krznom? Tetameta, tudi jaz ti svetujem, da najprej prebereš kakšno temo več, kot tole pa bo naša komunikacija lažja, kajti meni se res ne da, ponovno naštevati in razlagati vsega. Je bilo takih debat že veliko in je nesmiselno, da bo še ena.

drobtinica...kar je bilo včasih, je bilo. Preteklosti ne bo spremenil nihče od nas. Bolje je, da svojo energijo usmerimo v sedanjost in prihodnost in delamo nekaj na tem, da omogočimo lepšo prihodnost živalim. To je vse.


lp,
Diana
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #78 : nedelja, 26.11.2006 : 20:28:37 »

Mel, če si dobro prebrala, moj zadnji odstavek se popolnoma ujema s tvojim zadnjim odstavkom.
Jaz jim v glavnem želim, da jim rata, pa če rešijo enega rakuna, je bolje kot nič.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #79 : nedelja, 26.11.2006 : 20:28:41 »

Ja, Arti, a tole kar si napisal: Dajmo malo ločit krzno od usnja. Vsak razmišlja malo po svoje. Če prav razumem, tukaj ne gre za usnje za čevlje, ki ga pridobimo iz klavnic. Gre za pobijanje nedolžnih živali, katerih koža pride damam prav za okoli vratu,(lisica). Gre za poboje bobrov, lisic, kun, kač, polhov, rakunov, itd, itd, itd,.... Mnoge od teh živali nikoli ne poskusijo življenja v prostosti.


In to samo potrjuje, kar sem prej napisala... Nedolžne živalice so lisice, kune, kače... Krave pa seveda ne... Tukaj ne gre za usnje... Glavno, da boste na tak shod prišli v usnjenih čevljih... Undecided

Ne razumeš. Usnje je stranski produkt živali, ki gredo v zakol. V vsakem primeru bi umrle. Pri krznu gre za ubijanje živali zgolj zaradi krzna! In živali odrejo pri živem telesu.

Če posplošim vse skupaj (precej nerada, pa vseeno)  bom vprašala takole:
In če ne moremo rešiti vseh živali, zakaj naj jih ne bi rešili vsaj nekaj? Vsaj tiste, katere lahko?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #80 : nedelja, 26.11.2006 : 20:29:21 »

Mel, če si dobro prebrala, moj zadnji odstavek se popolnoma ujema s tvojim zadnjim odstavkom.
Jaz jim v glavnem želim, da jim rata, pa če rešijo enega rakuna, je bolje kot nič.

Saj jaz sem vedela, da se midve strinjava Wink
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #81 : nedelja, 26.11.2006 : 20:35:29 »

In živali odrejo pri živem telesu.

[/b]

Kako pa to veš? Zakaj bi to kdo počel? A je krzno boljše? Dej mal preveri, preden začneš pisat...

Pejmo raj na Tajsko, protestirat proti jedenju psov... Baje so psi na žaru trenutna specialiteta...

Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #82 : nedelja, 26.11.2006 : 20:38:25 »

Ja a še nikol nisi gledala kakšnega filma, ki prikazuje kako živali ubijajo za krzno?
Od tam se namreč jasno vidi kako žive so. Če ne gledaš tkih stvari ne moreš komentirat. Zakaj bi to naredili?Zato ker je po njihovem mnenju tako krzno boljše.Pa še so razlogi pa se ne spomnim...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #83 : nedelja, 26.11.2006 : 20:38:38 »


Pejmo raj na Tajsko, protestirat proti jedenju psov... Baje so psi na žaru trenutna specialiteta...


Ja, pri nas pa krave in pujsi...zakaj pa ne prostestiraš že tukaj?

Kako pa to veš? Zakaj bi to kdo počel? A je krzno boljše? Dej mal preveri, preden začneš pisat...

Jaz sem že preverila...

Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #84 : nedelja, 26.11.2006 : 20:43:53 »

Tjuljne, ja... Te pa res pobijajo... V Kanadi... To je res čist mim... Lisice pri nas? Hmm...dvomim... Sploh pa se s tem ne ukvarja več veliko ljudi... Se ne splača... Še ustreljenih lisic (ki jih ustrelijo lovci- ja sej vem, kaj si mislite o nijh) ne strojijo več...

Krava pa ni isto kot pes, tako kot za vas nista isto usnje in krzno... Tongue
Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #85 : nedelja, 26.11.2006 : 20:46:14 »

Vidim da nekdo ne razume, ali noče razumeti, ali bi se malce kregal !
Tetameta, poglej si tole v celoti (do konca)-
http://www.strasbourgcurieux.com/fourrure/
 potem razmisli in komentiraj.
Logiran

Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #86 : nedelja, 26.11.2006 : 20:50:33 »

Tele meni precej žive zgledajo, kaj praviš?

http://www.petatv.com/tvpopup/video.asp?video=fur_farm&Player=wm&speed=_med

Logiran
ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #87 : nedelja, 26.11.2006 : 20:51:52 »

Ja, ful so sproščene in uživajo.
Logiran

ARTI
midi
****
Spol: Moški
Sporočil: 258



« Odgovor #88 : nedelja, 26.11.2006 : 21:00:23 »

Če bi gospem tako slačili krzno, ki pa ni nič v primerjavi z odiranjem kožhov iz živih živali, jih tudi dame verjetno ne bi več nosile.
 http://www.petatv.com/tvpopup/video.asp?video=fur-is-dead-psa&Player=wm&speed=_med
Logiran

Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #89 : nedelja, 26.11.2006 : 21:03:12 »

Da boš lažje razumela Tetameta...čeprav baje jaz nič ne preverim  Roll Eyes

Odirajo žive mačke in pse
Krvavi posli krznarstva
DaP, Tor 20.12.2005, 13:46

Zaprt kuža v eni od Kitajskih 'odiralnic' | foto: Sky NewsPeking - Proizvajalci plaščev živali zadržujejo v majhnih kletkah, jih tepejo in ne hranijo, nato pa jih žive odirajo in šele nato na krut način ubijejo, so zapisali novinarji medijske hiše Sky News, ki so bili na Kitajskem priča krvavim poslom krznarstva.
Kitajska je na dobri poti, da postane največji svetovni izvoznik krzna, zato so njene oblasti omenjenim novinarjem poskusile preprečiti fotografiranje – bojijo se namreč, da bi 'svet' izvedel, kako se v resnici prideluje krznene plašče, sploh trenutno, ko se krzno vrača na modne brvi.

Slavni proti krznu
Številni protestniki proti nošenju krzna so tako nedavno obsodili pevko Jennifer Lopez, ki se nošenju krzna enostavno ne more/ne želi odpovedati. Ena vodilnih protestnic proti uvozu mačjega in pasjega krzna s Kitajske v Evropsko unijo je Heather Mills McCartney, žena Sira Paula McCartneya. Slednji je povedal, da na Kitajskem ne bo nastopal, dokler ne spremenijo trgovanja s krznom. Zvezdniki, kot so Eddie Murphy, Phil Collins, Elton John, George Michael in Brian Wilson pa prav tako že dolgo časa zahtevajo prepoved trgovanja s krznom.

http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,790,107105

Še ena "ljubka" sličica mrtvih živali...


..in an koncu ostajam brez komentarja: http://24ur.com/naslovnica/ekskluziv/ekspres/20061106_3083592_16144973.php
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Tema: Krzno za oblačila?? Ne, hvala!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines