mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 04:16:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kdo je to - Oto
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kdo je to - Oto  (Prebrano 23086 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #15 : ponedeljek, 17.03.2008 : 08:07:31 »

Polona, gledam tisto tetovažo... a bi lahko bilo 01770 in ne OITTO?
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #16 : ponedeljek, 17.03.2008 : 15:33:50 »

Hubertus nima nobene ideje? Wink
Logiran

lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #17 : ponedeljek, 17.03.2008 : 17:08:55 »

Kako se bere tetovažo? Al je to odvisno od tega, kdo kako tetovira?
Kolikor vem... od leve proti desni.
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #18 : torek, 18.03.2008 : 07:04:10 »

Smetka, resno. A si ze vprasala kaj Tomaza?  Ziher bo imel kaksno pametno idejo. lp
Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #19 : torek, 18.03.2008 : 08:30:28 »

Nč. Oitto je med drugim očitno tudi španski/latinski priimek.  Undecided
Od taljanskih rejcev, klubov, itd. pa seveda niti enega pejt v *!@/&..... na vse moje maile, poste... Tolk o njihovi pregovorni odprtosti. Al pa so taljanski lastniki pasemskih psov tako zagamani.  Huh Huh Huh
Upam, da je vsaj Otto bolj priljudne sorte in karakterja. In da ima ušesa za tuje jezike, da se bo pri pravem novem lastniku hitro naučil ukazov še po slovensko.
Logiran
kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #20 : torek, 18.03.2008 : 15:25:51 »

Sem kontaktirala Tomaza. Bomo videli, ce nam lahko kako pomaga. lp
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #21 : torek, 18.03.2008 : 15:34:50 »

Bi lahko bil to kak malo abšlesan (brez flekov) resasti istrijanc? Lp N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #22 : torek, 18.03.2008 : 16:14:36 »

Saj ima fleke, čisto po celem telesu, samo so majhni. Pikast je pravzaprav. Ne vem, a bi lahko bil?
Logiran

Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #23 : torek, 18.03.2008 : 19:42:53 »

ISTRSKI RESASTI GONIČ

Sicer je slika z razstave, ampak nekaj je.

Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #24 : torek, 18.03.2008 : 19:49:15 »

Ja, saj vem, kako izgleda. Oto ima ful čupe, pa še mu namerava zrasti, če ga ne bom prej evtanazirala. Vse gre narobe v zvezi z njim. Nimam pojma, kaj to za en pes sploh je (da bi morda lahko razumela kak del njegovega čudnega vedenja), ne vem, kaj je to za ena tetovaža, nihče se ne javi na oglase - jasno, ker ga ne oglašujem v Italiji  Roll Eyes. Pes spi, če ga zbudim, se obnaša, kot da je gluh in slep, nekaj časa sploh ne ve, kje je in se boji. Če se sam zbudi, tuli in vpije in laja, kot da gre za življenje (vsaj vsakih nekaj ur, tudi ponoči), zunaj bega, se nerad pusti prijeti, zobje so za dve, tri leta starega psa, nekaj drugih reči kaže na precej več let starega psa... brezveze, res. Prav tak totalen neuspeh je tole njegovo bivanje tu.
Logiran

miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #25 : torek, 18.03.2008 : 22:53:02 »

Evo, utrujanje na italijanskih forumih obrodilo vsaj en odgovor. Upravitelj enega zavetišča mi je odgovoril. Po njegovem izključno črkovnih tetoviranj pri njih ni in je verjetno kateri od znakov številka, ne črka. Bo pa razposlal naokoli in malo poiskal.
Začetek je. Upam, da bo še kak bolj plodovit odziv. LP
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #26 : torek, 18.03.2008 : 23:11:26 »

Ma da vas ni sram vseh skupaj!!!!!!!!!!!!

Otto je resasti istrski gonič, kar je popolnoma slovenska pasma, saj jo je med obema vojnama ustvaril Dr. Lovrenčič z Vrhnike!!! Gre torej za avtohtono slovensko pasmo, pa čeprav jo je FCI krivično podelila hrvatom.

Vi pa špinone, pšenični terierji, oterhundi, italijanski goniči....ma sej ne morem verjet!

Sramota za slovensko kinologijo. Sej ni čudno, da so naše pasme dali hrvato. Če jih niti sami ne prepoznamo!


SRAMOTA BREZ PRIMERE!!!!!!!!!!!


Btw: OITTO pomeni 01770 in nič drugega. Jutri bom poskušal najti lastnika.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #27 : torek, 18.03.2008 : 23:27:12 »

Mmmmmm Kje si bil pa zadnje štiri dni skupinskega brainstorminga, bi se vsaj prej nehali matrati.  Huh
Ne vem pa, če je tako vsesplošno zdiranje najbolj olikano.  Shocked
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #28 : sreda, 19.03.2008 : 00:15:07 »

Petit, dober večer. Kadar česa ne vem, vprašam. So mi že pred časom povedali, da je to del komunikacije in način, kako kaj novega izveš. Sprašujem že nekaj dni, kakšen pes je in kaj pomeni tetovaža. Namreč, res me zanima, zakaj ob dobro vidni tetovaži:

Btw: OITTO pomeni 01770

ni 1, pač pa I; in ni 7, pač pa T. Lahko se potrudim (pa se sploh ne bo treba dosti) in preštejem pikice, koliko jih je na levo in na desno te 7. No, krasno, očitno pri resastih istrskih goničih tetovirajo malo drugače, nič hudega. Sem vprašala in dobila odgovor.

Ma da vas ni sram vseh skupaj!!!!!!!!!!!!

Mene tudi nekako noče zajeti sramota ob tem (predvidevam, da je celo lep?) predstavniku pasme resasti istrski gonič. Zna biti, da je za nas laike nerazpoznaven zaradi svoje urejenosti in dobre oskrbe, ki je je očitno deležen (ali pa je le toooooliko časa že na cesti  Smiley).
Sem vesela, da boš poskušal najti lastnika.



Logiran

kaja
Moderator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #29 : sreda, 19.03.2008 : 07:29:21 »

Hvala petit. Sem vedela koga je treba podrezat, da nam laikom malo pomaga. Smiley Da pa ga nismo prepoznali pa gre verjetno prisoditi temu, da ga nasi kinologi premalo prezentirajo na razstavah. Tja nas namrec velika vecina hodi in ne na lov. In res nic cudnega, da je postal hrvaski. lp
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Kdo je to - Oto
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines