mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:23:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čipka
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čipka  (Prebrano 20157 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #60 : sobota, 09.08.2008 : 13:01:12 »

Evo par fotkic, kako prelenarimi tole poletje Smiley (dans mi šefica oblubla še en photo session v naravi  Roll Eyes)

Tkole jih ponoči nadziram
http://www.moj-album.com/slike/11867881/GNhye2kMA3dJQL_U.v.jpg

a si me mogla zbudit? sej vem da sm srčk...
http://www.moj-album.com/slike/11867881/D9hFxLhH1EpLiXM6.v.jpg

a me peleš k frizerju, lej kakšna že sem...
http://www.moj-album.com/slike/11867881/lkzjC9P4jcIx2cFA.v.jpg

spet spim
http://www.moj-album.com/slike/11867881/76YuoII8xTpxD0p1.v.jpg
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #61 : sobota, 09.08.2008 : 20:25:35 »

iiiii....cmok,cmok Čipki! Kiss Kiss
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #62 : petek, 22.08.2008 : 14:35:42 »

No da se malo javim....
Sedaj ko sem zaključila z malo šolo me moja "ta mlada" spusti za računalnik. Doma me majo ful radi, pa me skoz neki crklajo al pa dajejo hrano. No moja "ta mlada" je zvedla da bo verjetno dobla eno duper duper službo pa da bo lahk več z mano (no v šlužbo ne smem!). Zadnje dni se bolj pripravlja na to, ker mora baje pridet pripravljena tja (Pika se opravičujem, ampak pravi da zdele res nima časa). Tako da jaz večino čas prespim na postelji medtemo, ko ona buli v tiste njene knjige.

No tko, pa me "ta stara" vsak jutr pelje na sprehod pa da zajtr, pa pol kosilo, zvečer me pa tamlada pele na sprehod, sam ona hoče da jo poslušam pa ubogam. Sej če se mi da dejansko jo, al pa če ma kaj dobrega v roki (ponavadi ma zraven tudi kliker). Se že sprešuejm če ne moremo na sprehod brez tega klikerja Smiley
In zdej je tko: "ta mlada" je rekla da me preveč futrajo- nism debela, pa mam dolge noge... sam prav, da mormo pazt da nam pol na dieti (k je laži mal zdej pogledat pa bo). TKo da zdej ne dobim več tok velik, samo ko kaj pri sosedi sfehtam Smiley

Ja moje sosede so tud poglavje zase. V stanovanju majo kar 3 mačke od tega ena rad praska Smiley sam ko grem tja na kavo se pač ne zmenim za njih oni ne zame. Ampak vse tri babe sosedove so mal zmešane... sam crklale pa futrale bi me Smiley uglavnem zdej pridejo k men na kavo, ne več "ta mlada" al pa "ta stare" pogledat.

Z šolo nadaljujeva, ker je moja "ta mlada" rekla da sm pametna, pa da se splača pa kr neki... in morm it z njo u šolo- sam za kazn ji vsakič bruham v avtu Smiley Sej men je tam kar fino, sam ker sem bolj preplašena rit me skrbi da me bo kdo pojedu, moja se pa sploh ne zmen za tooo nooo! Sam sej počas ugotavlam, da ni nč tazga to... No moja neki tuhta še o enem BBh izpitu, sam še ne vem če sm za. Pa o eni stvari k se ji reče agullty govori- kva jest vem ka je to. Baje neki za moje dolge noge pa za njeno okroglo postavo.

Aja še to mama Cocta- hehe spim na postli (no zjutrej se lahk kakšo urco zdrenam zraven)
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #63 : petek, 22.08.2008 : 14:43:43 »

Čipi ti pa res uživaš Smiley Sploh pa si seveda za BBH, kaj še ne veš, da ste Horjuljčani sami ta pametni Wink Se splača mal potrudit, bo potem na vrsti kakšna super duper nagrada + še več cartanja Cool Kiss Kiss
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #64 : petek, 22.08.2008 : 16:17:40 »

Zadnje dni se bolj pripravlja na to, ker mora baje pridet pripravljena tja (Pika se opravičujem, ampak pravi da zdele res nima časa). .
Ej Čipka, ni panike - jst tud nimam nobenga cajta...Ne ne, sej nism u penziji, ampak je en tak težek vreme, de precej počivam tudi čez dan, nč druzga ni.  Roll Eyes Pa ej Čipka, de ne boš prevzetna ratala, ka si tolk izubražena al kuko se že reče! Jst sem namreč "en čist navadn cukr pasji", nimam nobenga akademskega naslova.  Cheesy
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #65 : petek, 22.08.2008 : 16:40:16 »

ah Pika, ni panike, moja me sam tok trenira da ji ne uidem kam Smiley pa da ne padem na cesto... pa še fino se mam zraven ko priboljške dobivam Smiley
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #66 : četrtek, 04.09.2008 : 14:18:47 »

Ok... zdej bom pa še tukaj vprašala. Nekaj je bilo omenjeno v Bucijevi temi, nekaj pri Sisi...

Imava problem s karakterejm Čipke. Ni nič resnega, le rada bi vedela kako naj se tega lotim. Veliko mi pomaga tud inštruktor v šoli in nam kar gre, vendar bi rada vprašala še vas.

1. SITUACIJA: pasji poligon, šola- naučene trikce le stežka ponavlja. Ko dobi ukaz "sedi" se usede in takoj pogleda za hrbet kaj se ji dogaja, da je ne bo kdo pojedel... včasih me sploh ne posluša, kot da me ni tam. Menjava 300 in enega priboljška ne pomaga. Pustili smo jo dobesedno stradati, če bi to kaj pomagalo pa ni. Mogoče jo motijo drugi kuži? Z drugimi psi nima slabih izkušenj (vsaj odkar je pri meni, dobro vem kakšne lepotce ima doma PePsi). So mogoče drugi ljudlje, ki ji ima okrog sebe vsak teden od maja naprej? Vse pozna, do ljudi je sicer zadržana, a ko nekoga spozna nima več teh težav.

2. SITUACIJA: Crngrob: ima prostor zase, kjer lahko leta. Sliši vsak ukaz. Tudi tisto kar smo se naučili "na novo". Okrog cca. 10 ljudi, ki jih vidi prvič. Lahko tudi kakšen pes. Okrog se sliši streljanje (v bližini je strelišče ali pa airsoft)... ni problema, spi, sedi, uboga...

3. SITUCAIJA: ne prenaša vožnje in zelo pogosto bruha (zadeva se je počasi umirila pa vseeno), poskusili smo tudi s tableti proti slabosti po pogovoru z veterinarjem, pa ne pomaga. Ne pomaga če se vozimo na prazen želodec. Če se prej igramo, če se potem igramo... Počasi sem brez idej. Vrata boksa ji po novem pušam odprta, pa vseeno ni nič bolje (iz boksa se ne premakne).  Večkrat na teden gremo na kratko vožno, na sprehod in nato domov. Ne pomaga. Če jo imam v naročju oz. sedi na zadnjem sedežu pa kdo zraven je situacija je bolj "pokozlana".

Skratka: psička je blazno plašna iz meni neznanega razloga. Vem zakaj se noče usesti tik pred mano npr.- ker sem jo enkrat po nesreči pohodila. Ampak ostali razlogi mi niso znani za opisane situacije. Na zanjo stresne situacije odreagira z umikom. Ni napadalna. Situacije poskušamo ignorirati in ji ne spodbujati strahu. Poskusila bom še nekaj: ko ni nikogar na poligonu greva dol za cca. 2 uri, da se zleda in igra. Ne vem več... berem forum, berem knjige, sprašujem inštruktorja...
Zadeva ni fuuul kritična, rada bi psički dopovedala da sem šefe in da jo lahko zaščitim. Da ni treba da je tako plašna.

Pa še eno vprašanje: kupovala bom nov boks, zanima me če ima kdo izkušnje z boksi za mali avto (twingo, getz).
Logiran
urmil
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #67 : petek, 05.09.2008 : 10:01:32 »

Ne bi ti znala pomagat, ker nimam takšnih izkušenj.
Moja prejšnja psička se je zelo rada vozila z avtom, prav tako Buci. Je pa psička od začetka pogosto bruhala, ampak smo to rešili tako, da je pred vožnjo nismo hranili, da se je navadila na vožnjo in na stara leta tudi, če je prej jedla ni več bruhala. Smo se pa skoraj vsak vikend vozili na daljše in krajše ture, ker so bila non-stop agility tekmovanja in se je hitro navadila. Sem pa psa navajala na vožnjo tako, da sem jima skušala povedarti, da se gremo peljat. Vedno, ko greva z Bucijem mu pravim: grema pa-pa? in potem je čist zmešan in teče k avtu. Oba sta vožnjo povezovala s prijetnim in s tem, da se nekam na lušno gre...

Glede plašnosti: Buci je bil od začetka zelo plašen in nezaupljiv, je tudi pogosto renčal in ob nepričakovanih gibih tujcev in celo domačih pokazal zobe in poskušal ugriznit. Renči sicer še zdaj, sploh zvečer je tečen kot majhen zaspan otrok in takrat ga raje pustim pri miru ter ga peljem v košarico spat. Sem ga pa nekajkrat morala fajn skregat, ko je meni ali ostalim družinskim članom kazal zobe. Verjetno bo vedno nezaupljiv, ampak to sploh ni slabo se mi zdi. Midva sva plašnost pregnala z rednim sprehajanjem po mestu, obiskovajem različnih ljudi, pa tudi treningi na klubu, kjer je mnogo ljudi in psov so zelo pomagali. Je pa treba vztrajat, vztrajat in še enkrat vztrajat in vsak minimalen napredek izdatno nagradit. Buci se proda za hrano če je treba, tako da je nagradica zanj klik in košček briketka.
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #68 : petek, 05.09.2008 : 10:11:54 »

ali na taka plašnost faza v odraščanju pri (nekaterih) mladičih? Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #69 : petek, 05.09.2008 : 10:16:32 »

Joj, prav hudo mi je, ko tole berem. Sem bila prepričana, da se bo bruhanje sčasoma nehalo - ampak če je tudi na prazen želodec, je sigurno kaj na psihični bazi. Pri nas doma se ji ni zgodilo nič takega, da bi se morala česa bat - nasprotno, v pasji družbi je ful uživala, pa obiskom se je tudi pustila božat. Z avtom se je pa res peljala samo dvakrat in to obakrat na cepljenje: prvič k Poloni v Horjul, drugič pa na kliniko v Ljubljani. Obakrat je nazaj grede malo bruhala, vendar smo mislili, da je pač tak mali občutljivček, ker je dobila pikico in zdaj kaj protestira. Zdaj valjda več ne povezuje vožnje z injekcijo, saj se vedno peljete "na žur"?  - Res sploh ne vem, kaj naj rečem.  Sad  Razen da še kar naprej upam, da se čimprej izboljša.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #70 : petek, 05.09.2008 : 10:27:20 »

urmil- ja saj vztrajam, pa poskušam vse, pa ignorirat, pa to... pa inštruktor v šoli nama ful pomaga.... saj bo vse ok, sprašujem predvsem zato ker več glav več ve običajno....

PePsi- glede bruhanja se ne sikirat, ker sem se jaz že zdavnaj nehala. Pač imam vedno vodo in rezervo v avtu,  da lahko pospravim. Je nič ne šparam Smiley
Vozi se večinoma: v šolo, k meni domov do tete Lore na katero je nora, v gozd na Crngrob (kjer se ma vedno fino), pa na sprehod... pač čimveč jo probamo voziti, pa da gremo pa-pa povezuje z nečim prijetnim Smiley

aja še to glede bruhice: včasih je CELO voznjo mir, prideva domov, pogledam v boks, JUPIII nismo bruhal, pejt Čipi doma smo... se postavi na noge in.... bruhica...  Cry Cry ubistvu bom menjala boks, bom poskusila že ta velikim da bo imela dovolj prostora in več videla Smiley mislim da zna pomagati Smiley
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #71 : petek, 05.09.2008 : 10:34:22 »

ubistvu bom menjala boks, bom poskusila že ta velikim da bo imela dovolj prostora in veè videla Smiley mislim da zna pomagati Smiley

kaj pa varnostni pas?  Smiley
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #72 : petek, 05.09.2008 : 10:36:44 »

ne vem... ostajam pri boksu, ker potem ko kam grem jo lahko zaprem v boks če je potrebno (pa ne v avtu, da ne bo pomote)...

pa še boks lažje očistim kot pa avto  Grin Grin bom premislila, samo potem mora avto vsakič na globinsko čiščenje, da ne smrdi  Grin Grin
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #73 : petek, 05.09.2008 : 11:46:58 »

 Grin Grin Grin
mi imamo nepremočljive prevleke - pasje, ki se samo sperejo z vodo; odkar imam Skokija na pasu na sedežu mu je manj slabo (bruhal ni nikoli, mu je bilo pa vidno zelo slabo)
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #74 : petek, 05.09.2008 : 11:48:31 »

majs- tako ali tako potrebujem nov boks... bom pa premislila tudi o pasu (prevleke imam, ker bernke drugače kakok na sedež ne morem dati)
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Čipka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines