mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 04:09:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: pes do smrti pogrizel lastnika
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pes do smrti pogrizel lastnika  (Prebrano 6308 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« : nedelja, 04.05.2008 : 01:44:42 »

Kopiram:

Iz idiličnega dalmatinskega mesta Solin poročajo o krvavem dogodku. Danes dopoldne, okoli 9.40 ure zjutraj, je pes pasme stafford terier do smrti pokončal nekega 76-letnega moškega.

Moški je psu, ki je bil v pesjaku, prinesel hrano. Ko je 76-letnik vstopil v ograjeni prostor, ga je pes napadel. Moški je zaradi raztrganin izkrvavel in umrl. Pobesnela žival je bila v teh dneh v skrbništvu pri moškem, ki je umrl; sicer pa je lastnik zverine prijatelj 76-letnega pokojnika. Policijska preiskava še poteka.




Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1 : nedelja, 04.05.2008 : 08:35:24 »

Sem prebrala celoten clanek na strani medija.
Kaj taksnega se res ne bi smelo dogajati, a zal se.

Moram priznati, da so me najbolj presenetili komentarji h temu clanku. Se pred letom dni so bralci zahtevali linc za celotno pasmo, katere predstavnik je kakorkoli poskodoval cloveka, danes je zgodba drugacna in je bilo le nekaj komentarjev s taksno vsebino, drugace pa so bili komentarji, ki so dali jasno vedeti, da je le clovek tisti od katerega je odvisno kako bo pes socializiran in sposoben normalno funkcionirati v urbanem okolju in ne pes.
Zanimivo... ocitno se res nekaj premika na bolje...

Ze res, da so to samo besede napisane nekje na netu , a vseeno izrazajo dejstvo, da se je zacelo na pse in njihova dejanja gledati v pravilni smeri.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #2 : nedelja, 04.05.2008 : 09:39:38 »

Komentarji so tudi mene presenetili.
Sem pričakovala, da bodo vsi proti psu, za prepoved pasme...
Pa ni tako kakšen je že ampak večinoma pa ne.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #3 : nedelja, 04.05.2008 : 12:59:20 »

mediji, ja...
Citat
sicer pa je lastnik zverine prijatelj 76-letnega pokojnika
kje se to sklada z naslovom? Huh
Logiran
marjetica1996
otrok do 14 let
*
Sporočil: 7


« Odgovor #4 : sobota, 24.05.2008 : 20:08:54 »

groznnnn!!!!
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #5 : sobota, 24.05.2008 : 20:19:01 »

Okoliščin ne poznamo, kako se je delalo s psom ne vemo, lahko je pes enostavno čuval (niso vsi Staffordi slabi čuvaji), vendar nebi smel kar na mrtvo napasti in ne nehati ter pokončati človeka..enostavno gre za ASTja in to ni normalno.. bi bilo pa zanimivo vedeti odkod pes prihaja, namreč vse preveč in vse več ljudi pri parjenjih gleda zgolj na videz, karakter se zanemari-govorim o nerodovniški vzreji predvsem.

Pasma je šla čez tako dolgo selekcijo in dobili smo tako velike človekoljube, zdaj pa eni dreki delajo ravno nasprotno.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #6 : sobota, 24.05.2008 : 20:28:13 »

Pes je bil v pasjem hotelu in je ubil oskrbnika. Živel pa je menda v stanovanju kot družinski pes skupaj z majhnim otrokom.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #7 : sobota, 24.05.2008 : 20:33:34 »

Aja, hrvatje mi pravijo da je dejansko šlo za rednose pita, ki je že prej bil v varstvu pri teh ljudeh.
Da takole napade Pit, mora bit nekaj hudo narobe.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #8 : sreda, 11.06.2008 : 15:29:55 »

mediji, ja...kje se to sklada z naslovom? Huh

Od prijatelja pes je bil, od tega 76 letnega moškega.

Žalostno...
Logiran
Nataša47
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #9 : ponedeljek, 14.07.2008 : 07:16:58 »

Za psa, ki živi z družino v stanovanju, je moral biti to, da se je znašel v pasjem hotelu, hud šok. Pes ne razume. Ko ga je strah, se brani z edinim, kar ima.

Pasji hoteli pa so ... eni dobri, več je slabih. So pa vsekakor izhod v sili za lastnika psa. Moj Roki je moral nekajkrat v hotel, in mu ni bilo všeč. Zadnjikrat je prišel od tam čisto prestrašen. Če sem samo dvignila roko, ali naredila hiter gib, je pobegnil. Več mesecev sva rabila, da je prišel k sebi. Po tistem sem iskala privatno varstvo in ga tudi našla.




Vedno je kriv človek.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: pes do smrti pogrizel lastnika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines