mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 21:58:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 32   Dol
Natisni
Avtor Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!  (Prebrano 79954 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #15 : sobota, 22.03.2003 : 16:43:57 »

Kaja, nas Gali je tudi lepo disal Grin. Moram povedati, da je Verminex najbolj ucinkovit v kombinaciji z drugim sredstvom (tako kot je napisala Peibie), ker se zaradi bio sestave ne "tepe" z nobenim in ga lahko dopolnjujemo. Podoben ucinek da tudi tekocina v sprayu Bio insect shocker, ki pa nima nobenega vonja. Obe zadevi se lahko uporablja ze v leglu na mladicih in seveda na pasji mamici. Obstaja tudi bio ovratnica iz iste linije (Canina-Petvital), ki podobno "disi" kot Verminex in drzi 3 mesece, potem pa jo z dodatno tekocino ponovno aktiviramo spet za 3 mesece. Te stvari se odlicno obnesejo na psih, ki so alergicni na insekticide ali kake druge sestavine v drugih zascitnih sredstvih.
Logiran
Sky
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #16 : petek, 28.03.2003 : 12:06:25 »

A mogoce kdo ve, koliko stanejo Frontline ampule (za 30 kg), pa kako jih dozirate: a vsak mesec, ko popusti delovanje proti klopom, ali na tri mesece?
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #17 : petek, 28.03.2003 : 12:10:23 »

komplet 3 ampul stane cca 4-5k SIT
v Italiji se da dobiti tudi sprej Frontline, pa tudi ce ne so cene teh ampul kar obcutno cenejse

praviloma naj bi se apliciralo eno ampulo na 3 mesece, ampak vsaj klopi se po kakem mesecu spet naselijo na toplokrvnega reveza...se mi je pa ze zgodilo, da sem vlekla klope dol z mojih psov se isti dan, kot sem jim dala Frontline na dlako (ampulo+sprej)...
go figure  Roll Eyes
Logiran
Tibetanka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 118


« Odgovor #18 : petek, 28.03.2003 : 12:53:09 »


Citat

Barbka, midva sva prvega domov prinesla že konec februarja!  :-/ Ponavadi sva jih preganjala s Frontlineom, zdaj pa bova najbrž preiskusila Stronghold. Ga je kdo že sprobal?


Stronghold proti klopom ne učinkuje... Cry Na žalost.

Najbolj pomaga zaščita s Frontline-om in pred sprehodom v "sovražna območja" še dodatno s spreji proti klopom (lahko za ljudi) npr. Autan....
Logiran
Tara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 227


« Odgovor #19 : petek, 28.03.2003 : 19:35:39 »

Jaz ampule dajem kar vsak mesec, vsaj v hujši sezoni klopov, ker se sicer spet začnejo pojavljat in nimam glih veselja nad to golaznijo.  Roll Eyes Drugače pa naj bi držalo proti bolham približno tri mesece, ja pa to precej različno od psa do psa.  :-/
Logiran
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #20 : nedelja, 06.04.2003 : 20:24:08 »

tudi jaz pri mojih puncah vztrajam pri frontlineu in sicer spraju. ceprav imamo velike probleme ko jih je treba naspricat ampak so se pocasi ze navadile da je to nujno zlo brez katerega  se toplih mesecev ne da preziveti.

sem pa vesela da sem izvedela da ucinkuje tudi verminex in ga bom ob priliki poiskala in preizkusila.

ksenija
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #21 : ponedeljek, 07.04.2003 : 10:30:41 »

Živijo!

Imam vprašanje: Verminex, kaj je to spray ali ampule ali oboje
in kje se nabavi?

                             lp erika
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #22 : ponedeljek, 07.04.2003 : 13:14:25 »

Verminex je tekocina, ki jo po kapljicah naneses na telo (kakih 25 kapljic naenkrat; malo vec okrog vratu in zadka in sem in tja kaksno po trupu). Ena mala plastenkica zadostuje za vec mesecev. Dobis jih v dobro zalozenih pet-shopih. Ce jih v tvoji trgovini nimajo, jih lahko narocis po telefonu 01 437 77 88 (trgovina za zivali na Linhartovi 66 v Ljubljani).
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #23 : ponedeljek, 07.04.2003 : 14:13:49 »

V zvezi z Verminex-om:

- je (kolikor toliko) odporen na vodo??
- morda veste, kako se obnese na velikih in zelo odlakanih    
 psih?

Ima kdo od vas izkušnje s TEA TREE OIL v borbi proti klopom?

Mi lahko kdo svetuje, kaj naj preizkusim na novofundlandcu, ki se v toplejši sezoni pač rad večkrat kopa? Naj povem, da mi kapsule Frontline proti klopom niso zdržale niti 4 dni. Z bolhami nimam težav.

Hvala, M & M
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #24 : ponedeljek, 07.04.2003 : 15:45:42 »

Flufi, jaz sem našo psico skopala s šamponom, temeljito obrisala, peljala na dolg sprehod, kjer je vmes skočila še v potok in ko sem prišla domov so me najprej vprašali zakaj hudiča pes še vedno smrdi!  Grin Grin Torej, Verminex je SIGURNO odporen na vodo!
Tudi pri nas je letos ogromno klopov, frontline ni zdržal niti 14 dni, tako, da bom res prisiljena kupiti Verminex, mogoče celo ovratnico. lp
Logiran

muca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99


« Odgovor #25 : petek, 11.04.2003 : 07:02:28 »

    Živ

Frontlain se mora najprej raztopiti v maščobi dlake in šele nato se porazdeli po celem telesu, zato namazane pse čim večkrat skrtačite. Proti klopom deluje tako, da se že prisesani klopi po dveh dneh crknjeni odpustijo, na prisesanem mestu pa ni otekline. Poleg Frontlaina uporabljam še sprej Off za ljudi, ker nima tako močnega vonja kot Autan.

           LP
Logiran
mata
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #26 : torek, 15.04.2003 : 18:15:42 »

Mene pa zanima ali lahko brez skrbi psa par minut pred sprehodom pošprejam s spreji proti klopom za ljudi?(npr. autan, off...?) Sicer uporabljam frontline,vendar klopov je še vedno preveč. Angry In pa ker so vsakodnevni sprehodi obvezno tudi po gozdu mi je namisel prišlo to. Torej kaj pravite?
Logiran
muca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99


« Odgovor #27 : sreda, 16.04.2003 : 09:37:17 »

Psa lahko nasprejaš, vendar pazi na oči in nos (pokrij jih z roko). Pes, ki je nasprejan ima lahko negativen vonj za ostale pse in je možno, da ga pes s katerim se poznata ne bo spoznal - pretep. Če ne srečujeta drugih psov je to dobra rešitev, možno pa je,da se bo dišeč pes povaljal v prvi drek.

LP
Logiran
bezi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 43


« Odgovor #28 : sreda, 16.04.2003 : 19:51:12 »

Tudi moj kuza je vedno iz sprehoda prinesel klopa,vendar vedno ga je imel na usesu.Zdaj sem probala ampule frontline in
zdaj jih nima vec.Zanima me ce ovratnica tudi pomaga proti
klopom ali je samo proti bolham in kako se obnese.
lp
Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #29 : četrtek, 17.04.2003 : 12:17:18 »

Moj 'božček' pa je zadnjič s  šolanja prišel čisto popikan od mušic. Je kratkodlak in po trebuhu skoraj nima dlake, kar je tiste leteče zverinice očitno zelo razveselilo, mene in pesa pa čisto nič. Sedaj ima tam, kjer so ga mušice pogrizle do krvi, polno izpuščajev. In ker  imava v petek spet šolanje, me zanima, s čim ga naj namažem, pošpricam itd., da ne bo spet čisto popikan (sem že probala z offom, pa ne zaleže proti mušicam; frontline, ki sem mu ga 'zlila' za vrat že pred 14 dnevi, jih pa itak nič ne moti). LP
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 32   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Juhuhu - klopi so spet tu!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines