mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 11:38:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tiger
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tiger  (Prebrano 28979 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #45 : torek, 17.06.2008 : 14:51:39 »

Ali ni tako, da so križanci z divjimi živalmi prej plašni kot napadalni? Dvomim da je divja mačka kadrakoli poskušala napasti psa.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #46 : torek, 17.06.2008 : 16:32:30 »

A če je res poldivji, bi prišla v poštev kastracija in vrnitev v divjino?

kam pa? pa še kakšnega psa bo spet napadel in v najboljšem primeru spet v grmovju končal. Je pa do ljudi ok, meni je osebno prav veselje preživeti čas z njim. Se me ne izogiba, ravno nasprotno, prav zanima ga vse kar delam. če sesam, mi daje buc, pa pogovarja se prav rad. Lahko ga božam brez problema, ga dvignem...zadnjič sem mu celo malo težila, pa je bil zelo potrpežljiv  Smiley Všeč mu je pozornost, smuka se okoli nog. Ampak, kdo pa bo posvojil navadnega odraslega tigra?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #47 : torek, 17.06.2008 : 16:58:10 »

Ali ni tako, da so križanci z divjimi živalmi prej plašni kot napadalni?

Ne, divje (ali prosto živeče) živali, ki so rasle gor ob človeku (pri Tigru je itak veliko verjetneje, da je mama domača mačka), se le-tega (in seveda njegove lastnine itd.) ne bojijo. In jih jemljejo za sebi enake oz. v nikakršnem odnosu do človeka kot plenilca. Enako velja za križance - torej, njegova divja narava ga (lahko) naredi veliko bolj agresivnega, avtoritativnega in nepredvidljivega, nikakor pa ne pripomore k strahu. To bi naredila slaba izkušnja. Ne vidim razloga, da se (razen navadne tigraste barve) mačka ne bi posvojilo na ta račun - saj je do ljudi očitno ok.

V naravo se vrača mačke, ki ne marajo človeka oz. jim kontakt s človekom pomeni stres (govorim za primer Tigra seveda - drugače se mačke s/k vrne v varno okolje, ker jih je enostavno preveč in če jih še nekdo hrani...).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #48 : torek, 17.06.2008 : 17:08:28 »

Moj prvi maček je bil tak mix. In se je dalo super shajat z njim. Dokler seveda ni prišlo do kontakta z neznanimi ljudmi ali živalmi...
Logiran
BooBoo
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 218


« Odgovor #49 : sreda, 18.06.2008 : 08:10:17 »

Moj prvi maček je bil tak mix.
Enako, je pa potreboval kako leto, da se je umiril na raven, ko se je z njim dalo shajat v smislu nege in discipline. V kontaktu z domačo psico pa je bil že od začetka povsem prijateljski, igriv.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #50 : sreda, 18.06.2008 : 10:03:35 »

Osebno padam ravno na takšne mačje barabe Roll Eyes Mam rada, da so divje narave, da imajo čimveč tiste esence divjih mačk. Saj pravim, če bi bilo možno, bi imela pravega tigra ali geparda doma Grin Ker to ni možno, bi si potem enega takega izbrala, kot je ta Horjulski tiger Smiley In spet so pojavi ta butasti ČE. Če ne bi imela psa doma, če ne bi na vsake toliko imela še en kup mačk doma, če...

Ampak verjamem, da nisem edina ki jim je všeč in se sigurno najde še en tak mačkonorec za tega tigra!  Kiss
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #51 : sreda, 18.06.2008 : 10:27:42 »

Osebno padam ravno na takšne mačje barabe Roll Eyes Mam rada, da so divje narave, da imajo čimveč tiste esence divjih mačk. Saj pravim, če bi bilo možno, bi imela pravega tigra ali geparda doma Grin

 Smiley wild cat  Smiley  Potem si boš pa morala nabavit večji avto Wink 
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #52 : sreda, 18.06.2008 : 11:12:59 »

Ja dajte no dajte, kar vsak maček, ki je tigrast in malo bolj hud pa tudi ni križanec z divjo mačko. Toliko jih pa tudi ni. Ne rečem, da Tiger ne bi mogel biti, ampak da bi imel vsak tadrug forumovec takega mixa je pa bosa. Tako kot nekatere poldolgodlake mačje pasme niso nastale s križanjem z risom.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #53 : sreda, 18.06.2008 : 12:16:50 »

Ali ni tako, da so križanci z divjimi živalmi prej plašni kot napadalni? Dvomim da je divja mačka kadrakoli poskušala napasti psa.

Lastniške so bolj pogumne. Bi prej rekla, da so te prej sposobne napast Smiley  Že doživeto in ni bilo prijetno, vsaj za Rokija ne  Roll Eyes   
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #54 : sreda, 18.06.2008 : 12:19:50 »

Mislim da "divja" ni mišljeno prostoživeča domača mačka ampak divja mačka kot vrsta.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #55 : sreda, 18.06.2008 : 12:30:21 »

Ja pri nas se da najt baje Evropsko divjo mačko. A jo je kdo že videl ali se to samo ugiba kje so in da so?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #56 : sreda, 18.06.2008 : 13:10:46 »

Definitivno jo imajo v ZOO-ju  Tongue Evo slikce: http://foto-friends.com/fotografija/view_photo.php?set_albumName=album23&id=DE9T9677
Drugače je pa tukaj zanimiv link: http://ld-trnovski-gozd.si/divja_macka.html , kjer pravijo takole:"V Sloveniji živi divja mačka predvsem v obsežnih gozdovih Notranjske, južne Dolenjske in na območju Slovenskega primorja. Divja mačka je redka, a stalna tudi v naši lovski družini."

Lp, 5ra
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #57 : sreda, 18.06.2008 : 14:29:06 »

Živjio, no divjo mačko sem lahko enkrat za trenutek videla v naših gozdovih Cool. Pa se mi ni zdela kej hudo drugačna od naših tigrastih večjih mačkonov. Tako na prvi hiter pogled. Smiley
(Če bi moja hruškasta maca malo shujšala in se sprehodila preko gozdne ceste, bi ja lahko zagotovo zamenjala Tongue Roll Eyes Wink )
Predvsem jo malce dlajša dlaka na ušesih izdaja... pa pogled.

Drugo pa-verjetno najboljše pogledat v živalski vrt. Smiley

Lp polonak
Logiran
the_girl
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 996


« Odgovor #58 : sreda, 18.06.2008 : 19:09:21 »

Jaz sem bila malo nazaj v živalskem vrtu in sem si prav ogledovala to divjo mačko. V bistvu res ni bistvene razlike, malo daljša dlaka na ušesih (kot je že luna7 povedala), pa vzorec je morda malo drugačen (ampak itak je več različnih tigrastih vzorcev). Žal mi je ni uspelo prav dobro fotografirati... Imam eno sliko (upam, da jo lahko takole objavim, na kak drug način je zaenkrat še ne znam objaviti):


Logiran
Wolf
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #59 : četrtek, 19.06.2008 : 07:29:55 »

Zdravo, na slikci od the_girl se lepo vidi značilne črte pri divji mački, v primerjavi z domačo mačko pa ima tak, bolj konkreten rep (izgleda debelejši) in nekoliko večjo glavo glede na telo. Zaradi križanja z domačo mačko je pri nas vedno bolj ogrožena.

LP
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tiger
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines