mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 19:24:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tiger
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tiger  (Prebrano 28962 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #75 : četrtek, 19.06.2008 : 12:41:47 »

In predvsem samci se zelo radi potepajo, verjetno je ta nagon kljub kastraciji še vedno bolj prisoten kot pri kastriranem domačem mačku. Tega se je treba zavedati, če bo maček "zunanji"!

Horjul itak ne oddaja mačk za zunanje , ampak izključno za notranje  Cool.
Torej bi bil ta "tiger" najbrž čist primerna žival za nekoga,ki nima psov , mačke pa kvečemu kakšno in to nasprotnega spola. Mogče bi prišla v poštev poleg bivanja samo v stanovanju še kombinacija bivanje v hiši in ob lepem vremenu nekaj ur dnevno zunaj v veliki voljeri.
A sem prav povzela?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #76 : četrtek, 19.06.2008 : 14:02:58 »

Si ja. Če tega oddam za ven, se ne bo dobro končalo, potem je bolje, če ga jaz evtanaziram, pa je zadeva rešena. Maček sploh ne sili ven - ni silil prej, ko še ni bil kastriran, niti ne sili zdaj, ko je. Še na misel mu ne pade, da bi na okno rinil. Rine k vratom, za katerimi so psi in se po nekaj minutah enega posebnega plesa  Roll Eyes začne zaganjat v vrata in takrat bi se stresel tudi nad mano, če bi bila toliko pogumna, da bi prišla zraven. Mačka se na trenutke bojim. En zunanji mačjak pa nekaj mačje družbe bi bilo super.
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #77 : četrtek, 19.06.2008 : 17:49:17 »

Enkrat sem globoko v gozdu videla na hlodu čepeti ogromno črno mačko z veliko glavo (za mačko). Takrat sem pomislila da je morda križanec, samo je pa res da kar vsak tud ne more bit. Jpa bilo nekaj na tej živali, tudi ko smo ustavili z avtom 10 metrov stran je samo očasi hladnokrvno obrnila glavo, nas pogledala in naprej delala svoje-čepela na hlodu. Na "sumu" sem jo imela tudi zato ker dvomim da bi domača (četudi prostoživeča) mačka kar tako visela tako notri v gozdu. Kaj pa vem, niti nevem kako je v tem primeru z barvo?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #78 : četrtek, 19.06.2008 : 17:56:53 »

Moj je bil tigrast z belino, njegovi bratje in sestre tudi (vsi tigrasti, nekateri z belino). Je pa res, da je bila tudi mama tigrica z belino (kako se dedujejo barvne različice, jaz nimam pojma). Zdaj, dokazovali si nismo nikoli, če je res šlo za križanca, tako so mi takrat rekli lastniki mame, glede na kraj, od koder je bil, je možno. Je pa bil malo netipičen, kolikor jaz mačke poznam. Tako po videzu kot po karakterju oz. obnašanju. Se je pa dalo čisto lepo bivat z njim, samo v določenih primerih si moral biti bolj pozoren, kot bi bil sicer.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #79 : sobota, 19.07.2008 : 23:09:35 »

Kaj se pa s Tigrom dogaja? A je dobro?  Je kaj napredka?
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #80 : nedelja, 20.07.2008 : 11:55:21 »

Do takega mačkona imaš pa kar eno posebno spoštovanje.....





lp, Katarina
Logiran
Lumpa
novinec
*
Sporočil: 49


« Odgovor #81 : nedelja, 20.07.2008 : 12:00:03 »

Zato so meni instiktivno tigri tako všeč, šele zdaj, ob teh postih, sem se ozavedla tega, ker spominjajo na divjo mačko oz.so vizuelno najbljižje njej.

Pri nas doma imamo dva!  Smiley  Wink

Čeprav so vse druge barve tudi zelo lepe, smo mi z tigri zelo zadovoljni!  Kiss
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #82 : nedelja, 20.07.2008 : 12:57:51 »

O kako lepo veliko glavo ima Smiley
Lepo je videt na njem še kakšno roko  Wink   
Pravi "mali" tigerček je.

Hvala za slikco...  Cool
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #83 : sreda, 23.07.2008 : 11:37:47 »

Ej stric, kdo si pa ti  Shocked?



Gleda pse...








Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #84 : sreda, 23.07.2008 : 11:54:22 »

Tiger je muc meseca:
http://www.zavetisce-horjul.net/mucam.php?subaction=showfull&id=1216578932&archive=&start_from=&ucat=64&
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #85 : sreda, 23.07.2008 : 12:00:15 »

Na tem mačkonu je nekaj "divjega" kar me privlači, pa zelo lepo je obarvan. Želim mu krasen nov dom-čimprej.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #86 : sreda, 23.07.2008 : 13:39:55 »

Joj, Tiger je macek prav po mojem okusu. Res je lep in tudi jaz mu privoscim in enkraten dom.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #87 : sobota, 02.08.2008 : 21:49:26 »

Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #88 : sobota, 02.08.2008 : 21:53:23 »

Pa res je krasen maček-pri nas doma ga vsi občudujemo.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #89 : sobota, 02.08.2008 : 22:47:41 »

Danes smo se izdatno cartali...Tiger je ležal v svoji košarici in čez njega je lezlo enkup mačkov  Smiley Linčka ga je umivala, eden od malih ga je celo za rep lovil, nežni Mičko se je kar h njegovi veliki buči stisnil. Tiger je vse lepo prenašal, prav nobene panike. Ko se je po njem valjalo več kot 5 mladičev, tud trznil ni. Tako z viška je gledal, da ne počnejo kaj res neumestnega in ko ga je eden od malih poskušal povleči za brke, je le mirno opozoril. Jst bi na njegovem mestu že zdavnaj  protestirala  Grin Močno upam, da se najde posvojitelj tudi za njega...tistih prvih par strani zna verjetno marsikoga fajn prestrašit. Dejansko je eden "tistih" mačkov, ki znajo komot pokazati kdaj bi kaj radi in kdaj imajo česa zadosti - komunikacija ( v obe smeri) je veliko lažja  Smiley Čihu npr. ne moreš dopovedati prav nič, prav tako mi tudi on neuspešno dopoveduje par zadev  Wink

Lp, Maja
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Tiger
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines