mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 12:53:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: lovec ustrelil psičko
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: lovec ustrelil psičko  (Prebrano 24584 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lucija_p
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


« Odgovor #15 : sobota, 07.06.2008 : 16:20:31 »

Kaj pa bi rad, da ti povemo?
Da prebutaj lovca? Da mu moraš vrnit milo za drago?
Žal je odgovornost tvoja in če se ne zavedaš tega, je brezveze cela tema. Nikakor ne opravičujem tega, kar je lovec storil, ampak ti v tem konkretnem primeru ne moreš storiti ničesar.
Ker psa nisi imel pod nadzorom oz. na povodcu bi lahko dobil tudi kazen. Če si pameten, ti bo to v poduk in svoje napake ne boš nikoli več ponovil.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #16 : sobota, 07.06.2008 : 16:28:35 »

ZAKON O DIVJADI IN LOVSTVU (ZDLov-1)

35. člen
(varstvo divjadi pred nepotrebnim vznemirjanjem)

(1) Prepovedano je divjad vznemirjati v mirnih conah, na rastiščih, gnezdiščih, polegališčih, brlogih, zimovališčih, pasiščih v gozdu in krmiščih ali jo zalezovati v neugodnih vremenskih razmerah (poplave, hud mraz, zmrzal, visok sneg). Izjeme lahko dovoli minister zaradi znanstveno-raziskovalnih, izobraževalnih in podobnih potreb.
(2) Poleti z napravami za letenje niso dovoljeni izven za ta namen odrejenih območij, ki jih določi minister v soglasju z ministrom, pristojnim za varstvo narave in ministrom, pristojnim za promet.
(3) Psov ni dovoljeno brez nadzorstva spuščati v prosto naravo. Lastnik je odgovoren za škodo, ki jo njegova žival prizadene divjadi.

77. člen

Z globo od 100.000 do 300.000 tolarjev se kaznuje za prekršek posameznik:
1. ki brez nadzorstva spušča psa v prosto naravo (tretji odstavek 35. člena);

ZAKON O SPREMEMBAH IN DOPOLNITVAH ZAKONA O DIVJADI IN LOVSTVU (ZDLov-1A)

20. člen

V 77. členu se besedilo »100.000 do 300.000 tolarjev« nadomesti z besedilom »420 do 1.200 eurov«
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #17 : sobota, 07.06.2008 : 17:04:36 »

Lovci ne smejo streljat. Mislim, da bi morala kar oba prevzeti odgovornost za svoja dejanja. Tako lastnik kot lovec.
Logiran

vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #18 : sobota, 07.06.2008 : 17:13:19 »

Jaz bi lovca ovadila, ker je kršil zakon, pa četudi bi plačala kazen, ker je bil pes spuščen.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #19 : sobota, 07.06.2008 : 17:20:07 »

Zaradi podobne zadeve se je pred leti odvijala rekonstrukcija dogodka s preiskovalnim sodnikom, lovcem, oškodovancem in policisti ki so bili takrat poklicani na kraj. Lastnik psa je lovca ovadil, sodnik pa se je resno zavzel. Verjetno osamljen primer....
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #20 : sobota, 07.06.2008 : 17:22:15 »

Zaradi podobne zadeve se je pred leti odvijala rekonstrukcija dogodka s preiskovalnim sodnikom, lovcem, oškodovancem in policisti ki so bili takrat poklicani na kraj. Lastnik psa je lovca ovadil, sodnik pa se je resno zavzel. Verjetno osamljen primer....
Ja, to je že sodna praksa-lahko se torej sklicujete na ta primer. Če pa se nič ne naredi, potem jemljejo lovci zakon v svoje roke!
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #21 : sobota, 07.06.2008 : 17:27:56 »

Ja, to je že sodna praksa-lahko se torej sklicujete na ta primer. Če pa se nič ne naredi, potem jemljejo lovci zakon v svoje roke!

Kar ni čudno ob poplavi neodgovornih lastnikov psov. Jaz bi se tudi težko zadržala, če bi pes gonil divjad pred mojimi očmi. Vsakemu svoje, torej.
Logiran

kurto
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #22 : sobota, 07.06.2008 : 17:29:33 »

kaj bi rad?rad bi pomoč, ne pa graje.Ja in,če je bila spuščena.Vsaj nekaj je imela od sprehoda.Vi mestni pasjeljubci boste govorili.Ko je za vas Šmarna gora pragozd.Ne vem no,od vas "ljubiteljev" psov sm pričakoval vsaj kanček sočutja ne pa kurcanja.Nič hvala za nič in adijo....
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #23 : sobota, 07.06.2008 : 17:30:46 »

Daj kurto, j*** se! Od sprehoda po tvojh pragozdovih je imela šus v glavo.
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #24 : sobota, 07.06.2008 : 17:34:28 »

Sej ni nič narobe, da je spuščena, če je pod nadzorom in v vidnem polju. Jaz grem tud včasih (sploh zdaj ko je blo po odprtem prevroče zanjo) z mojo spuščeno po gozdu, pa se ne oddalji od mene več kot za 15-20m, greva po poti pa če vidim kje kak avto okrog gozda ki bi lahko bil od lovca, se ogneva gozda.

Ne vem kaj je mela boga psička od sprehoda, če so jo ustrelil  Shocked Ti kot lastnik si bil odgovoren. Oz. soodgovoren, skupaj z lovcem. Ne vem, kaj hočeš slišat, sigurno pa tu ne boš dobil pohvale ob neodgovornem lastništvu.

Jaz ti predlagam da prijaviš lovca in se iz izkušnje nekaj naučiš, če boš še kdaj imel psa.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #25 : sobota, 07.06.2008 : 17:44:51 »

kaj bi rad?rad bi pomoč, ne pa graje.Ja in,če je bila spuščena.Vsaj nekaj je imela od sprehoda.Vi mestni pasjeljubci boste govorili.Ko je za vas Šmarna gora pragozd.Ne vem no,od vas "ljubiteljev" psov sm pričakoval vsaj kanček sočutja ne pa kurcanja.Nič hvala za nič in adijo....

Hja... svoboda, svoboda, moj kuža je pa tako svoboden... Pa kaj ti bo svoboda, če ga ustrelijo. Ne morem si niti predstavljati, da bi svojega izpustila izpred oči ali pa, da bi se potepal po gozdu. Pa kaj ne poznaš jas in travnikov. Pa naj tu divja.
Le kam bi prišli, če bi tako skrbeli za otroke. In se potem tolažili, da ga je pač avto zbil in zakaj avto divja. Odgovornost, odgovornost...  Angry

Želiš sočutje... ja žal nam je psa. In kje si ti v tej zgodbi. Prosto po prešernu skoraj nikjer.
In kakšno pomoč to želiš? Da ti napišemo kako si bogi, ker ni več tvojega psa.

Očitno še vedno živiš v prazgodovini. Upam, da ne ponoviš iste napake v svojem pragozdu s kakšnim drugim psom... Meni bi srce razgnalo, da sem sama kriva za smrt svojega psa. Ne vem če bi lahko zaspala zvečer.
Medtem ko se nekateri borimo za življenja kosmatincev, ki jih daje starost in bolezen se drugi izgovarjajo kako jim je pragozd vzel psa...  Shocked  


Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #26 : sobota, 07.06.2008 : 17:50:58 »

Vsaj nekaj je imela od sprehoda.

Zanimivo, ampak jaz opažam, da moja psa sploh ne moti, če sta ves čas privezana, Aji je v bistvu vseeno...Mislim, da je ta "svoboda" bolj v človeških glavah.
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #27 : sobota, 07.06.2008 : 17:56:20 »

Sej jaz verjamem da se mora kakšen (živahen, mlad, aktiven) pes razgibat in nalaufat, ampak je na lastniku da mu to zagotovi na varnem.

Edino če kurto živi v takem pragozdu da ni nobenega travnika blizu  Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #28 : sobota, 07.06.2008 : 18:09:29 »

Uf, kako je fajn, ko imas psa, ki ima "nekaj od sprehoda" ze samo s tem, da je spuscen. Nekateri se moramo pa igrat, pa laufat, pa trenirat odpoklic, pa pa pa...

Sicer pa-kot so ze pred mano napisali-lahko pac lovca ovadis.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #29 : sobota, 07.06.2008 : 18:23:29 »

Točno tako, Nanook!

Najlažje je psa spustiti, ajde zlaufaj se, delaj kar hočeš,... Mi, ki imamo pse ne samo zato, da jih imamo, se pa trudimo sprehod prirediti na najbolj možen zabavni način. Pa četudi to pomeni, da laufamo enako toliko kot oni oz. da smo še bolj prešvicani od psa, igra, skakanje, lovljenje, skrivanje, prostor-sedi v gibanju, odlaganje, odpoklic, aport... vse to zahteva in povzroča, da je pes neprestano v naši bližini, ker smo mu bolj pmembni od vonjav 200m stran. Od takega sprehoda se moj poči na posteljo in je nekaj časa mir. Ko pa samo hodimo in on šnofa po svoje, lahko hodim 20km pa še vedno ne bo zlaufan.

Vsaj nekaj je imela od sprehoda.
Kurc pa tak sprehod iz katerega se vrneš sam brez psa.  Undecided
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: lovec ustrelil psičko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines