mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:07:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bernardinec
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 69   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bernardinec  (Prebrano 201610 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #30 : sreda, 03.03.2004 : 22:25:29 »


Verjetno je to sedaj pravo vreme za njo.

Ja, res uživa v mrazu in snegu. Ko jo peljem na sprehod zvečer in je zunaj npr. -5 stopinj, ji visi jezik iz ust. Da ne omenjam kakšna je, če gre na sprehod v soncu  Grin Skratka, zelo uživa v snegu, nič je sneg ne moti (tako kot npr. Berota, ki se mu na daleč izogne in hodi samo po spluženih poteh  Lips Sealed Undecided , dobro pa prenaša tudi mraz, čeprav je sedaj že začela izgubljati zimsko dlako (mogoče pa ni pričakovala, da bo še toliko snega pri nas  Grin Tongue

No, ona uživa v zimi, mene pa vedno zebe Lips Sealed

Lp jana
Logiran
huju
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #31 : petek, 02.04.2004 : 17:34:03 »

Da še jaz pripišem svoje mnenje o tej pasmi, imamo že tretjo dolgodlako Bernardinko (brez rodovnika).
Po mojih izkušnjah, so to zelo ljubeznivi psi. Imamo še manjšega mešančka s katerim se lepo razumeta. Tudi z mačkami se ujame.
Zaradi svoje velikosti pa je tudi dober pes čuvaj, drugače pa je do ljudi zelo prijazna.
Trenutno ima mlade in je prav skrbna mamica.
Sem zasledil "probleme" s stopnicami, tudi naša je bolj boječa pri spuščanju po stopnicah.

http://www.bernardinec.tk/   tu so trenutno slike ko je bila mlada, mladičke pa bom še prilepil.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #32 : četrtek, 17.06.2004 : 15:14:40 »

Da malo zbudim temo o bernardincih, dodajam eno Binino zadnjo sliko Cool! Ah, če pa ima tako super razstavno držo na tej sliki  Tongue

Je pa slikana v Radovni ob jezeru  Wink

LP jana

[attachment deleted by admin]
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #33 : četrtek, 17.06.2004 : 15:25:08 »

Ok, še eno (Jana, ne bit huda Wink). Sem ugotovila, kako je fajn "popat" slikice sem gor  Grin Grin Grin!

Lp jana

P. s. Da ne bo imela samo retrieverka svoje psice slikane ob bazenčku  Wink Wink



[attachment deleted by admin]
Logiran
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #34 : četrtek, 17.06.2004 : 21:01:36 »

Ah pa res ne smemo biti hudi zaradi takooo lepih slik Shocked Roll Eyes Wink

Res je lepa Bina!
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #35 : četrtek, 17.06.2004 : 21:29:02 »

Da se tudi jaz malo tu oglasim ker tudi jaz imam 5 letnega dolgodlakog bernardinca.

Kaj reč o njemu? Zelo je trmast in svojeglav, ampak ubogljiv in posluhne vse kaj mu naredim, nekad mu se neda...onda moram povist ton i nakraju uboga  Grin

Zelo su dobročudni in blaga prema vsem članem družine, osobito so dobri in pažljivi prema malim psima in otrokom.

Evo slikca mojeg Bena






Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #36 : petek, 18.06.2004 : 09:48:25 »

Ghode, super slikice  Cheesy Cheesy Cheesy Ali lahko napišeš še kaj več o svojem Benu? Npr. od kod je, ali ima rodovnik...

Pa še nekaj. Mogoče boš ti vedel. Ali je sploh kakšen kratkodlaki bernardinec na Hrvaškem?

Lp Jana

P.s. še ena slikica Bine in zajčka Bobby-ja  Cool

[attachment deleted by admin]
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #37 : petek, 18.06.2004 : 10:49:58 »

Tisti moj je tudi brez rodonika ampka je čistokrven ker su oče i mati prelepi psi, oče mu ima rodovnik. Na hrvaškem ti je zelo malo bernardincov, mislim da ima uzgajivačnica v Đakovu in več ne znam. Dost ih je čistokrvnih, ampak brez rodovnika tu kod nas. Znam da sem z očetom išel gledat en par (samček in samička) bili su kratkodlaki, ampak mi smo hoteli dolgodlakog ker mi je nekak masivnejši in večji.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #38 : sreda, 07.07.2004 : 14:20:45 »

Sem zadnjic gledala po Salamonovem oglasniku in videla, da Matosa prodaja Bernardince(mislim da kratkodlake) po 35.000sit Shocked Shocked Shocked

lp,pia
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #39 : sreda, 07.07.2004 : 15:46:02 »

Sem zadnjic gledala po Salamonovem oglasniku in videla, da Matosa prodaja Bernardince(mislim da kratkodlake) po 35.000sit Shocked Shocked Shocked

lp,pia
Pia, a res Huh  Angry Angry Angry  Dobro da vem, da ko bom drugo leto kupovala novo psico, da ne bom iskala v tujini in dajala po 1000 eur, ampak bom raje kupila v Sloveniji Shocked Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed


LP Jana
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #40 : sreda, 07.07.2004 : 19:04:45 »

Pia: Katere pasme pa Matoša nima?? Lips Sealed >:(Vse,samo denar pa ti zrihta kar hočeš! Roll Eyes Roll Eyes

Bina:Ja,kaj boš hodila v tujino po psa in delala km,ko pa imaš v Slo.pri Matoši tudi kratkodlake Bernardince. Wink Grin ;DSamo,ko bi zrasel ta mladič od M.,verjetno bi bil bolj malo podoben tvoji Bini! Grin Grin


                       Pa,pa.....Sian. Kiss
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #41 : sreda, 07.07.2004 : 19:08:20 »

Sian:Ja vem, da ima ogromno pasem(sem bolj iskala katere NIMA pa se nobene nisem mogla spomnit, ki ne bi bila napisana Roll Eyes ), samo da ima pa ze Bernardince pa nisem vedela  Roll Eyes

bina: Ja ne vem zakaj se sploh matras in hodis v tujino  Roll Eyes Ko pa lahko dobis skoraj zastonj enako kvalitetnega mladica!!! Pa se na obroke Grin Grin

lp,Pia
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #42 : sreda, 07.07.2004 : 19:19:30 »

Ja res!Na čeke kot pralni stroj! Grin Grin Grin Grin
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #43 : četrtek, 08.07.2004 : 09:18:24 »

Ah, Pia, Sian, sta pa res smešna Roll Eyes Na obroke?? Shocked Shocked Teh 35 tisoč bom pa ja lahko plačala v enem znesku Tongue Tongue Cool Wink Me pa res zanima, kakšen pes bi postal čez 1 leto ta t.i. (tako imenovani) bernardinec od Matoše Lips Sealed

LP jana

P.s. Pa da ne bo slučajno kdo mislil, da bom psa vzela pri matoši Roll Eyes Wink
Logiran
chica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1


« Odgovor #44 : petek, 13.08.2004 : 07:31:51 »

sem si rekla da na to temo pa moram odgovorit!
jaz sem imela bernardinca, ime mu je bilo Val. on je bil najboljsi pes kar sem jih kdajkoli vidla oz spoznala, če lahko tako recem! bil je izredno pameten, lep, prijazen, ubogljiv (se posebej takrat ko je zagledal hrano), celo dober cuvaj je bil! obzeval je morje in sladoled! edini napaki, ki je imel, je bila ta, da ni prenesel mack in zato bi ga skoraj enkrat cela tolpa mack napadla in nekateri drugi psi mu niso bili simpaticni! to pa zato ker ko je bil se majhen, ga je sosedov pes zgrabil in mocno stresel! zal ga ni vec od lanske spomladi. verjetno je imel tumor na mozganih! verjetno pa zato, ker ga nismo uspeli pravocasno peljati v Zagreb ali pa It na slikanje glave, ker pri nas nimajo take aparature!
 Cry Cry
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 69   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Bernardinec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines