mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:38:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Sisi sporoča: Povsod je lepo, a doma je najlepše...
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sisi sporoča: Povsod je lepo, a doma je najlepše...  (Prebrano 43326 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #30 : sreda, 06.08.2008 : 12:14:20 »

Danes smo bili malce ustvarjalni  Cool

KLIK
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #31 : sreda, 06.08.2008 : 12:18:23 »

Huh, super soundtrack Smiley
Logiran
lyzika
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 101


« Odgovor #32 : sreda, 06.08.2008 : 17:49:10 »

luštna Sisi "posnela" prvi del nadaljevenke beri:limonade (tak sladke, da se bomo vsi topili...) Grin Grin
Logiran
T.R.U.
rad pišem
****
Sporočil: 275


« Odgovor #33 : sreda, 06.08.2008 : 19:29:22 »



super  Cheesy
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #34 : četrtek, 07.08.2008 : 13:12:59 »

Faca Sisi! Cheesy
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #35 : nedelja, 10.08.2008 : 18:51:14 »

frigga ste bili mogoče danes s Sisi v Bohinju?  Smiley
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #36 : nedelja, 10.08.2008 : 20:02:29 »

Ne, Teja, nismo bili. Bi blo pa fajn, ja...
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #37 : nedelja, 10.08.2008 : 20:04:36 »

Aja, sem mislila, ker sem videla popolnoma identično psičko kot je Sisi Wink
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #38 : torek, 12.08.2008 : 08:50:15 »

Mi mamo pa en problemčič... Sisi vsak večer, ko midva gledava tv, zaspi pri nama na kavču. Ker pa se ponoči zbudi in polula na kavč, jo hočeva (morava), preden greva midva spat, premaknit dol s kavča. In takrat se začne... prov tapravo renčanje (pa lepo sedim pri njej, jo božam in ji govorim ''ajde, sisi, dol s kavča'') in v kolikor proti njej stegnem roko, da bi jo premaknila, šavsne proti meni. Sej vem, da pravijo ''ne diraj lava dok spava'', ampak na kavču ponoči ne sme ostati, ker se sicer nanj polula (tudi pokakala se je že). Kako naj to ''napadalnost'' preprečiva? Ima kdo kakšno idejo?
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #39 : torek, 12.08.2008 : 08:55:13 »

a ta "ajde sisi dol iz kavča" in božanje je tako sladko? po mojih izkušnjah to dojame kot da dela nekaj prav... Kako bi se lotila "agresije" pa pojma nimam... Jaz sem Čipko v takem primeru pripela na povodec, jo pocukala in rekla dol (sam naša ni šavsnila nikoli) in ko je skočila dol je bila PRIDNA. Potem pa itak lulanje pred spanjem.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #40 : torek, 12.08.2008 : 08:57:42 »

frigga, jaz imam idejo in zelo enostavna je. Diraj lava, dok spava - in ko šavsne, bo pač tisto na drugi strani šavsnilo nazaj tako zelo, da ji na misel ne bo več padlo kaj takega. Tega sicer ne bi smela napisat, ampak tako je. Prej ko bosta uredila, kdo je šef, prej ne bo takšnih problemov. In seveda - obilo pohvale, ko dela prav.
Logiran

Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #41 : torek, 12.08.2008 : 09:56:23 »

Smetka, meni se pa zdi, da vsi preveč občutljivo gledamo na to, da je psu treba pokazat kdo je šef. Midva sva tvoje opozorilo ob posvojitvi vzela zelo resno in z avtoriteto nimamo prav nobenih težav. Še na misel ji ne pride, da bi sploh zarenčala, kaj šele kaj hujšega...pa je ne tepemo, da ne bo zdaj kdo tega mislil. Smo hodili tudi v pasjo šolo h Xeni, kjer smo se naučili da se da s pozitivno motivacijo res lepo šolat psa Smiley.

Na enak način sva dosegla to, da se razume z 99 % psov, tudi če pride do kratkega stika pri prvem srečanju. Z vsakim se čisto lepo igra, ko se enkrat zmenijo, je pa res da si jih večino podredi, saj je precej dominantna, kar se zdaj bolj izrazito kaže, ko je dopolnila dve leti in je stopila v svet odraslih.

Nikoli ne bom pozabila Smetkinih besed, ko nama je ob posvojitvi rekla, da če bomo morali pri dveh letih starosti hoditi naokrog z nagobčnikom, bova samo midva kriva za to. No, nagobčnika ne rabimo, razen v primeru kakšnih hord oboževalcev, ki se jim ne da dopovedat, da ne morejo božat tega lepega kužka, ker se tujih ljudi (še vedno) boji. Ko zagledajo nagobčnik, se hitro obrnejo  Grin.
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #42 : torek, 12.08.2008 : 10:04:28 »

Sem pozabila še tole...mi je nismo pustili na kavč, dokler nismo osvojili vsega "na tleh" in dokler se nismo malo bolje spoznali. Tako zdaj ko ji rečemo, da se umakne dol, ni nobenega jezikanja, ampak uboga na prvi (no, ali pa drugi, ker najprej vseeno čukasto gleda, če čist resno misliva Tongue) ukaz.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #43 : torek, 12.08.2008 : 10:12:37 »

frigga, jaz imam idejo in zelo enostavna je. Diraj lava, dok spava - in ko šavsne, bo pač tisto na drugi strani šavsnilo nazaj tako zelo, da ji na misel ne bo več padlo kaj takega.
Se popolnoma strinjam. Čene pa pač ne več na kavč-v nobenem primeru. You get what you ask for, in če je mala tako dominantna je pač kavč mesto ki je samo vajino s šefom, njeno pa v njeni postelji. Bi pa vseeno raje vztrajala s prvo opcijo, jo je boljše postavljat v situacije ki ji ne pašejo, da bi dosegli da ji bojo pasale ker je sicer sobivanje težko.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #44 : torek, 12.08.2008 : 10:33:32 »

Hvala za nasvete. Bomo videli, kako bo 'v ringu' danes zvečer (ker če jo čez dan tako dvignem iz spanca, sploh ni panike, problem je samo zvečer).
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Sisi sporoča: Povsod je lepo, a doma je najlepše...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines