mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 01:05:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Sisi sporoča: Povsod je lepo, a doma je najlepše...
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sisi sporoča: Povsod je lepo, a doma je najlepše...  (Prebrano 43298 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #45 : torek, 12.08.2008 : 10:44:45 »

Btw, na kakšen prizor je včeraj naletel moj, ko je prišel domov:

http://mojasisi.moj-album.com/slike/12800230/05YB_dJUXTPjiDwu.v.jpg

To zeleno brisačko pa je zvlekla direkt pred vrata in se na njej ugnezdila, tako da je moj ob vstopu najprej še ob Sisi butnil, ko je odklepal vrata.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #46 : torek, 12.08.2008 : 11:02:25 »

kaj pa o boxu sta kaj razmišljala?
no jaz tudi poznam take prizore ko smo domov prihajali.
od raztrgane vzmetnice, tlevizije na tleh, pregrizenih kablov(te smo mogli vsako jutro izštekat predn sma šla),daljincev, posteljnine, tudi nočnelučke, nevemkoliko telefonov....
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #47 : torek, 12.08.2008 : 11:21:17 »

Ja, sva razmišljala, samo (zaenkrat) ni uničila še nič (omar, nog od miz/stolov ne grize)... ok, tisto stepalno krtačo od sesalca je včeraj zvlekla ven, ampak pogrizla je pa ni (verjetno ji je všeč preurejanje stvari  Smiley). Grize samo svoje igrače (med njimi sta tudi tisti tenis copat in japonka s slike - so bli itak že tolk zguljeni, da sva ji jih predala v obdelavo) in papir, če ga slučajno kje najde. Škode pa drugače ne dela, no razen meni, ko petkrat na dan pometam  Grin
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #48 : torek, 12.08.2008 : 11:39:43 »

Pazi s tem, da daješ stare copate in japanke v obdelavo Sisi - ker potem ne bo vedela, zakaj ne bi malo zmedelirala tudi najnovejših superg ali kakšnega fancy salonarčka  Cheesy
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #49 : torek, 12.08.2008 : 11:41:23 »

Najnovejše superge in fensi salonarčki so na varnem v omari.   Grin
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #50 : torek, 12.08.2008 : 12:22:25 »

Kar so ti ostali svetovali, bo kar držalo.
Vsekakor bi tole tudi oz. kar še posebej povadila čez dan, ker bo potem lažje tudi zvečer. Pa kar s povodcem, ni treba, da roke trpijo. Torej vsake toliko kar sredi spanca "DOL!" Odločno in brez kompromisov. V dosegu imejte pripravljene najbolj slastne priboljške ali kar meso (ampak zaprto in skrito, da ne zavoha prej!). Če čez dan ni problem in se bo s prve odzvala sledi veeliiiiiika pohvala in seveda kup priboljškov, če ne jo pocukate s povodcem in potegnete dol. Na tleh sledi pohvala in kakšen priboljšek. Tukaj je najbolj pomembna rutina in doslednost, zato je obvezno ponavljanje vaje. Seveda lahko naredite kar igro iz tega, da tudi brez spanca povadite Gor-Dol, toliko da poveže povelja. Ko skoči dol pa potem divja in vesela igra.

Upam, da vam bo v pomoč!
Uživajte Smiley
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #51 : torek, 12.08.2008 : 12:54:06 »

Skogkatt, kar se tiče spanja in premikanja gor/dol čez dan, ni nobenih problemov. Tud pohvaljena je vedno. Zvečer je pa druga zgodba, ampak bova zdaj probala z vašimi nasveti, da vidimo, kako bo.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #52 : torek, 12.08.2008 : 13:24:59 »

Če se pes ne zna obnašat na kavču (beri: če si ga prisvaja, renči, dominira), leti dol, kot je dolg in širok. Takoj in brez usmiljenja! Tako kot pravi Smetka, še kako je treba "dirat lava". In to zdaj, ko je še majhna in ko hierarhične strukture po njenem okusu še niso zacementirane. Saj je ni treba tepst. Samo takoj je treba ukrepat, nič se pregovarjat, pa prosit in ji govorit, naj bo pridna, saj to razume kot pohvalo, potrditev, da prav dela. Samo brez besed, odločno jo daš/potisneš s kavča in jo IGNORIRAŠ. Če se ji ne bo posvetilo, kaj to pomeni in bo vztrajala naprej, pa na kavč nima več dostopa.

Pa še kakšen ukrep bi bil potreben, da si utrdita avtoriteto. Za to je pravi naslov Xena.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #53 : torek, 12.08.2008 : 13:39:48 »


Pa še kakšen ukrep bi bil potreben, da si utrdita avtoriteto. Za to je pravi naslov Xena.

Sta že vpisani. Wink

Katarina
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #54 : torek, 12.08.2008 : 13:56:02 »

Da best! Smiley

PS: Ma, ti tako reklamo delam ... ampak upravičeno Wink
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #55 : torek, 12.08.2008 : 14:30:08 »

Ja to dominantnost ji pa kr izbit iz trmaste bullovske bučke.
mi hvalabogu nismo teh problemov imeli, da bi nam bullterrierka hotla dominirat.
je pa veliko znanih imelo in ima te probleme in pri vseh se začne z sedenjem/ležanjem na kavču. najprej ne pusti da jo daš dol, potem ko bo večja in močnejša, pa ti ne boš smela gor.pol se pa še sam stopnjuje in na koncu pes tebi ukazuje...
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #56 : sreda, 13.08.2008 : 08:56:31 »

Mi smo prvo noč po novih pravilih preživeli brez renčanja! Cheesy

Torej... ko je nastopil čas za njeno selitev s kavča sem ji z malo povišanim glasom ene parkrat rekla ''Sisi, ajde dol.'' Najprej me je samo čukasto gledala (še vsa zalimana od spanja) v smislu ''Pa, a si ti čist prtegnjena?!'' in se je malo premikala po kavču in iskala nove pozicije za spanje, ampak ji nisem dala miru, tako da je bila, ko jo je moj prijel in dal dol, že popolnoma vdana v usodo in je umik minil brez protestov. Se je pa zjutraj trmala, baba mala. Vsako jutro mojega zbudi že navsezgodaj, da jo pelje lulat in kakat, ko prideta nazaj, pa se pride k meni pockrljat. No, danes se to ni zgodilo. V dnevni sobi je kuhala mulo in ko sem se vstala, ni kazala nobenega posebnega navdušenja, bolj ignoranco. Potem sem jo zvlekla ven in zdej lahko rečem, da se je že malo omehčala, ker je opazila, da sem tud jst do nje takšna, kakršna je ona do mene.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #57 : sreda, 13.08.2008 : 09:22:40 »

Torej... ko je nastopil čas za njeno selitev s kavča sem ji z malo povišanim glasom ene parkrat rekla ''Sisi, ajde dol.''

Nič parkrat, enkrat se reče. Za razne nedoslednosti bo čas takrat, ko boste vse zmenjeni  Wink. Naj se kuja, če hujšega ni, še umret ne bo treba  Tongue.
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #58 : sreda, 13.08.2008 : 09:35:34 »

Pa neeee no... jst sem bla pa že vsa vesela, da nama je uspelo.  sram Ok, bomo danes iz parkrat prešli na enkrat.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #59 : sreda, 13.08.2008 : 12:06:52 »

Tisto trmarjenje ni kuhanje mule ali užaljenost. Psi ne razmišljajo na ta način. V bistvu je potem, ko je letela dol s kavča dojela, da se "sile moči" pri vas doma spreminjajo, zato zdaj znova proučuje situacijo. Preprosto ni bila ziher, ali je lupčkanje še na mestu in je čakala, da ji kot šefa pokažeta, kaj zdaj. Nikar ne nasedat, da mulo pase, da je užaljena ali da vaju ne mara več. Še kako vaju mara, saj sta vidva njen edini vir preživetja. To dobro ve in če bosta dosledna, se bo hitro prilagodila brez vsake čustvene škode. Psi so veliki pragmatiki. Pokazat jim je treba, kakšen je red in ko to dojamejo, se hitro strinjajo v zameno za preživetje (polna skleda, topla postelja, cartanje, sprehodi, druženje itd.). S sentimentalnostjo imamo samo mi, ljudje težave, psi je ne poznajo. Si pa prizadevajo po svojih najboljših močeh, da bi jim bilo v življenju čim mehkeje postlano. Wink
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Sisi sporoča: Povsod je lepo, a doma je najlepše...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines