mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:15:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Sisi sporoča: Povsod je lepo, a doma je najlepše...
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sisi sporoča: Povsod je lepo, a doma je najlepše...  (Prebrano 43280 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #60 : sreda, 13.08.2008 : 12:09:06 »

je odvisno ful od tvojega tona. recimo moj ko pokliče našega foxterrierja, je nekaj takega: ˝Princi, pridi sem, daj no, Princi, pridi, pdiri, na, pridi...˝ in vse v milem glasu...
Pol se mi pa ga ne da več poslušat in se js oglasim: ˝ PRIIIINC SEEEEM!!!!˝, takrat pa veš kak uboga, še moj otrpne. Pa ne da sem zdej tak bavbav, sam ko daš ukaz more bit odločen, ker pes prav čuti v glasu vse.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #61 : sreda, 13.08.2008 : 12:16:39 »

kalsang da ne kuhajo mule, pa se ne morm strinjat s tabo. No ali pa mi prosim razloži kaj je pri našem foxterierju pomenilo tole obašanje, če ga razumeš. Wink

ko je bil še majhen, se je enkrat ponoči zanalašč polula, na sveže preoblečeno posteljo,ker sma šla midva ven in je ostal sam.
ko sma prišla nazaj, ga nisem pustila na posteljo in sem ga poslala sedet v kot.
zdej pa smešni del: frajer je sedel v kotu (kar ne morm verjet, ni niti mrdnu) in se je držu ponosno in naravnost buljil v steno, prav tisto češ zamerim ti. zraven je pa prav špegal, kaj boma midva na to rekla. in ker je bila zraven njega topla peč, ga je počasi vleklo v spanec in se je že malo razlezel, pa se je hitro spomnil da kuha mulo in se poravnal, dvignil svoj prefinjen nos in buljil v steno.jaz sem res umirala od smeha zraven! in to se je ne parkrat razlezel, pa se spet spomnil, da trma in čakal, da ga boma poklicala.potem se je pa le vdal in se s celim vrgel na tla in zasmrčal.
res tisto noč sem se mu pa tak presmejala.
ma pravi igralci znajo bit. to je samo ena od štorij...
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #62 : sreda, 13.08.2008 : 12:23:49 »

Dobra štorja!

Pes vedno počne to, kar se mu splača. Vprašat se je treba, kaj je imel od tega obnašanja. Včasih je to zelo težko ugotovit, saj se nam dostikrat niti ne sanja, od česa vse ima lahko pes po svoji logiki korist. Wink
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #63 : sreda, 13.08.2008 : 12:29:07 »

Kalsang, verjetno imaš glede na našo operacijo ''kavč'' prav glede kuhanja mule. Se pa tud jst strinjam z iko, da se še kako znajo strmat. Midva sva jo v nedeljo popoldne pustila v varstvu pri starših od mojega, ker sva imela ene obveznosti. Zvečer, ko sva jo prišla iskat, tud z repčkom ni pomigala, ko naju je zagledala, da ne rečem, da je takoj, ko smo prišli domov odšla ležat in naju je gledala 'z razdalje', kadar jo je kdo od naju hotel pobožat, pa se je umaknila. Pol sva jo začela ignorirat midva in je v roku 10 minut ležala stisnjena ob mojega in delila lubčke, kot da jih ne bi še nikoli.  Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #64 : sreda, 13.08.2008 : 12:40:24 »

Evo, pa sta jo pogruntala! To trmarjenje ni nič drugega kot način, kako priti do pozornosti. Očitno se ji je kuhanje mule že enkrat obrestovalo, ker je bila deležna večje pozornosti in zdaj vajo ponavlja. Tu ne gre za kuhanje mule v človekem smislu: "Nihče me ne mara, boga jaz, vsi so žleht do mene, jaz pa nič kriva...", ampak za logiko v smislu: "Ziher me bosta božala, crkljala in mi dala za jest, če se ne bom zmenila za njiju." Ponavadi to res pali, ker se potem z občutki krivde začnemo ukvarjat s psom, pes si pa to taktiko v svojem umu obkljuka kot uspešno. Ker se nista zmenila zanjo, je hitro ubrala druge strune: začela se vama je dobrikat. Končni rezultat? Dobila je vajino pozornost. In potem si je v svojem umu to taktiko obkljukala kot uspešno.

Tako deluje pasji um. Vse kar počnejo, ima en cilj: dobro skoz prit v življenju. Wink In obnašanje, ki jih največkrat pripelje do želenega cilja potem tudi vztrajno ponavljajo.

Upam, da razumeš, da ni nič narobe, ker sta ji potem, ko se vama je začela dobrikat, namenila svojo pozornost. Samo opisala sem njeno logiko. V bistvu lahko to pasjo logiko še kako obrnemo v svoj prid. Pse preprosto nagradimo za tista dejanja, ki so nam všeč (nagrada je pozornost, igra, hrana, pohvala itd.) in kmalu imamo po svojem okusu vzgojenega psa. Wink
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #65 : sreda, 13.08.2008 : 12:50:14 »

Zdej mam pa še eno vprašanje  sram - kaj naredit, ko zunaj na sprehodu grize povodec in skače po meni? To se sicer dogaja zdej ene dva dni. Moja dosedanja taktika je takšna: ko začne grist in skakat, se ustavim, prilimam na tla in se ne premaknem niti za centimeter, njo pa ignoriram (čeprav sem na ta račun dobila že par prask, ker je skakala po meni, jaz pa je nisem hotela pogledat, ker nisem hotela, da misli, da ima mojo pozornost). Potem sčasoma popusti, ker očitno pogrunta, da nekaj ne dela prav, jaz pa jo pohvalim, ko da mir, in greva naprej. A delam prav?
Joj joj, komaj čakam, da gremo v šolo! Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #66 : sreda, 13.08.2008 : 13:00:25 »

Prav delaš. Wink

Sicer se ta tehnika zdi zamudna, ampak deluje. Če razume ne ali fuj kot ukaz za prevod, to taktiko lahko podkrepiš z odločnim ne/fuj, če na primer ne bi sama taktika delovala.
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #67 : sreda, 13.08.2008 : 13:18:31 »

je odvisno ful od tvojega tona. recimo moj ko pokliče našega foxterrierja, je nekaj takega: ˝Princi, pridi sem, daj no, Princi, pridi, pdiri, na, pridi...˝ in vse v milem glasu...
Pol se mi pa ga ne da več poslušat in se js oglasim: ˝ PRIIIINC SEEEEM!!!!˝, takrat pa veš kak uboga, še moj otrpne. Pa ne da sem zdej tak bavbav, sam ko daš ukaz more bit odločen, ker pes prav čuti v glasu vse.

Pri nas je ista pesem. Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #68 : sreda, 13.08.2008 : 13:20:33 »

Ojoj, "ukaz za prepoved", ne "ukaz za prevod"... Poklicna deformacija.  Roll Eyes
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #69 : sreda, 13.08.2008 : 13:26:29 »

Citat
Citat: ika , Danes ob 13:09:06
je odvisno ful od tvojega tona. recimo moj ko pokliče našega foxterrierja, je nekaj takega: ˝Princi, pridi sem, daj no, Princi, pridi, pdiri, na, pridi...˝ in vse v milem glasu...
Pol se mi pa ga ne da več poslušat in se js oglasim: ˝ PRIIIINC SEEEEM!!!!˝, takrat pa veš kak uboga, še moj otrpne. Pa ne da sem zdej tak bavbav, sam ko daš ukaz more bit odločen, ker pes prav čuti v glasu vse.

Pri nas je ista pesem.


ma moj dragi pravi, da ko se js zaderem, še ribe v akvariju otrpnejo. Roll Eyes
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #70 : sreda, 13.08.2008 : 14:13:51 »

Ojoj, "ukaz za prepoved", ne "ukaz za prevod"... Poklicna deformacija. Roll Eyes

Sej sem sklepala, da misliš prepoved. Bi bilo malo čudno, da bi pes na ukaz začel prevajat. Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #71 : sreda, 13.08.2008 : 14:18:09 »

Hmm, bi bilo pa lepo, bi bilo manj dela zame ...  Samo za kakovost prevoda pa ne bi garantirala. Wink Grin
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #72 : sreda, 13.08.2008 : 14:19:04 »

Grin

frigga, pri meni je tudi malo trajalo, da sem dobila avtoriteto, imam namreč eno izmed tistih, ki zelo dobro ve, kako udobno živet in doseči svoje, jaz sem mela pa od prej izkušnje samo s psom, ki je bil po karakterju ovčka in se je še mačku umaknil, ko je prišel na njegovo ležat al pa mu je kradel iz sklede medtem ko je jedel.

Ampak se da, boš videla da boš kmalu govorila ''pasji jezik'' Smiley
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #73 : sreda, 13.08.2008 : 14:23:06 »

Mislim, da bi bilo nekako takole: Sisi get down! Njen prevod bi se glasil: Miška mala, kar preteguj se po kavču, dokler ti paše.   Grin
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #74 : sreda, 13.08.2008 : 14:40:56 »

frigga - drži se tega kar pišejo punce, pa bo še Xena v šoli več povedala Smiley Sicer pa... moja mene uboga- ampak sam mene. Moj dela: "pusti, pusti,..." pa bolj mu govorim, da samo en ukaz, pa da nej ne bo čist sladek... Pogledam psa in rečem: "čipi, pusti", pa pade igrača iz gobca v trenutku. Pa če bi vedla kako sem prišla do tega bi blo bolš, ampak verjetno z doslednostjo in nepopustljivost ter neponavljanjem ukazov
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Sisi sporoča: Povsod je lepo, a doma je najlepše...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines