mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:31:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Sisi sporoča: Povsod je lepo, a doma je najlepše...
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sisi sporoča: Povsod je lepo, a doma je najlepše...  (Prebrano 43274 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #210 : ponedeljek, 03.11.2008 : 22:13:46 »

Zbutat, vsaj zgledalo je tko, ker se je začela ful zaganjat vanjo in sva jo komej odstranila iz kopalnice (Gašper je rjovel kot lev Tongue), Notti se je itak prec šla skrit.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #211 : torek, 04.11.2008 : 07:44:26 »

Ja velikokrat so po moje prav nevede temu ponesrečenemu zbliževanju krivi mački. Pihajo, pa krempljajo pse po gobcu, česar pa pesjani res ne marajo.... Pri nas je isto s sosedovim mačkom - naša bi se igrala, un mačak pa piha, pa kremplje steguje....
Upam, da vam uspe tale projekt, pametnega nasveta pa itak nimam. Razen tegale - mogoče si je pa Notti vzela tistle bide za svojega in ga čuva, pa bi ju bilo mogoče dobro skupaj dat na enem nevtralnem terenu?
Če prav zastopim se je štala začela šele, ko ste prišli do bideja?
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #212 : torek, 04.11.2008 : 08:00:08 »

Mlade muce se slej ko prej navadijo na pse, ko dojamejo, da jim ne bodo nič naredili. Čeprav prvo srečanje ni šlo tako, kot bi si želeli ti predlagam, da se zadeve lotiš malo drugače.

Sisi je že prej pokazala, da bi rada bila šefica in je zdaj spet malo probala...Predlagam torej, da pri združevanju daš Sisi na povodec, da jo imaš pod kontrolo in jo lahko zaustaviš, če bi hotela spet v mačko skočit. Spusti muco v isti prostor s Sisi in se ne ukvarjaj preveč z njo. Ukvarjaj se s Sisi, naj se usede, da dobi priboljšek, naredita kako drugo lažjo vajo in vedno jo izdatno pohvali in nagradi. V glavnem mora Sisi prisotnost muce povezat z pozitivnimi stvarmi, torej tvojo pozornostjo, priboljški. Če bo renčala na muco in hotela vanjo skakat ji daj jasno vedeti, da se tega NE dela. Poskusi najprej samo po par minut, potem muco zapri nazaj v kopalnico. Počasi podaljšuj čas združevanja. Poskusi končat vedno takrat, ko vam gre najboljše, ko se Sisi npr. umiri, oziroma ko vsaj preusmeri pozornost iz muce nate. Verjetno bo na začetku spremljala vsak njej gib. Muca sama ne bo prišla tako blizu, da bi jo Sisi zagrabila, ker se bo itak bala. Mucici lahko daš tudi kaj dobrega za popapcat ali pa kakšno igračko, da se ne bo preveč bala rjovečega psa in se bo zamotila s čim drugim. Mogoče se bo na začetku tudi kam skrila. Pa fino je, da ne delaš tega v kopalnici, ker je vseeno malo premalo prostora.

Upam, da sem ti kaj pomagala z nasveti pa poročaj kako vam gre.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #213 : torek, 04.11.2008 : 08:35:28 »

. Muca sama ne bo prišla tako blizu, da bi jo Sisi zagrabila, ker se bo itak bala.
Royalty ne zamerit, vem da imaš fuuul več izkušenj, lahko pa jaz iz svoje povem tole - tale naš sosedov muc (star kakše 4 mesece od oka) pa naredi ravno obratno - pride sam od sebe do našega psa, ki je čisto pri miru - na doseg mačje tace - potem pa, ko se pes malo premakne, da bi prišel bliže do muca in ga povohal, šele takrat začne muc pihat, se sršit in mahat s kremplji...
Se pa to res dogaja zunaj, morda bi maček notri odreagiral drugače in se raje skril...
Hotela sem samo to povedat, da imejte na očeh tudi muco, še najbolje da sta prisotna pri združevanju dva človeka, da ne bi muca zelo pogumno zakorakala do psa, potem pa se ustrašila in bi jo pes dobil po smrčku....
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #214 : torek, 04.11.2008 : 09:14:23 »

Mačke ne marajo, da kdo rine v njih. One so tiste, ki določajo tempo zbliževanja.

Spusti muco v isti prostor s Sisi in se ne ukvarjaj preveč z njo.
Dobro bi bilo, da si muca že prej v miru prostor pogleda. Tako, da se bo lahko potem posvetila samo opazovanju Sisi. Jaz bi muco "postavila" nekam na višji nivo kot so tla... nekam kjer se bo počutila bolj varno in je Sisi s svojim smrčkom ne bo dosegla... Ostalo pa vse po navodilih Royalty.



P.s.: Moja Župa jih še vedo "faše", če rine preveč v Pito Wink.
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #215 : torek, 04.11.2008 : 09:18:07 »

kocka, tale "vaš" muc je verjetno odrasel? Kakšni odrasli samozavesti samci se znajo prav lepo na psa spravit in ga tudi napast. Mačji mladič pa dvomim da bi kaj takega naredil. Poleg tega je frigga napisala, da je muca zbežala stran, ko je Sisi znorela.

Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #216 : torek, 04.11.2008 : 09:23:43 »

Sem prehitro poslala....

Patapižu se strinjam, da naj muca najprej sama spozna teren...mi je bilo to nekaj samoumevnega in sem pozabila zapisat.

Je pa seveda vse veliko lažje, če sta dva človeka zraven, eden za muco in eden za psa Wink, že zaradi previdnostnih ukrepov, da lahko vsak za enega poskrbita, če se zgodi kaj nepredvidenega.

Moja psica Ave je izredno prijazna do muck, pa jo moram vseeno včasih nazaj držat ker preveč rine v njih. Se je pa še vsak mladič navadil na pse pri nas. Predvsem je pri združevanju psov in mačk problem pri komunikaciji med njimi.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #217 : torek, 04.11.2008 : 09:29:28 »

Hvala za nasvete. Danes zjutraj, ko je Sisi še trdno drnjohala, je moj odprl vrata od kopalnice in Notti je takoj prišla ven in si začela ogledovati zanjo nove prostore, tud v spalnico je šla pošnjofat, kjer je spala Sisi.  Smiley Ko je vse pregledala, se je sama odpravila nazaj v kopalnico. Pri naslednjem snidenju bom pa res poskusila tako, kot je rekla Royalty. Upam, da rata!
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #218 : torek, 04.11.2008 : 10:59:53 »

Ne, maček je mladič (sem napisala zgoraj) stra kakšnih 4-5 mesecev. Je pa očitno ful samozavesten al kaj... ne vem.  Huh
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #219 : torek, 04.11.2008 : 12:09:48 »

Ne, maček je mladič (sem napisala zgoraj) stra kakšnih 4-5 mesecev. Je pa očitno ful samozavesten al kaj... ne vem.  Huh

Sorry, sem spregledala starost. Zanimivo Shocked, ni kaj. Od "mojih" mladičev mi še ni noben v psa skočil...vedno se vsi umikajo. No, previdnosti ni nikoli preveč.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #220 : torek, 04.11.2008 : 12:26:18 »

Ni blema Wink... skratka želimo vam vsi ultra uspešno in ultra nadzorovano združevanje, pa poročajte o napredku, gotovo bodo vaše izkušnje pomagale še komu v podobni situaciji Smiley
Ko rata, nam pa privoščite kakšne fotke Kiss Kiss Kiss
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #221 : torek, 04.11.2008 : 12:28:00 »

spremljam dogajanje in držim pesti! Tongue

lp, od vseh nas m, l, s, p Wink
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #222 : torek, 04.11.2008 : 17:59:08 »

Anja, vse kar je napisano (Sisi na povodcu, Gašper naj se pripravi, da bo rjovel Grin), pa macko ven iz kopalnice, v dnevno ali kjer pac ste (zapri koplanico). Lahko da se motim, ampak tamala ima kopalnico in bide za "svoje", je tud bolj pogumna tam.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #223 : torek, 04.11.2008 : 22:12:42 »

Malo poročanja...
Notti se skriva pod sedežno, Sisi ni pa nič jasno, kako to, da mora bit v dnevni na povodcu  Grin, pa voha, da je Notti nekje v bližini in ves čas cvili. Zaenkrat mam v načrtu to, da počakamo, da se Sisi malo umiri ( Roll Eyes) in da bi se potem mogoče zgodil čudež in bi Notti prišla izpod sedežne.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #224 : torek, 04.11.2008 : 23:43:35 »

Držim pesti. Wink
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Sisi sporoča: Povsod je lepo, a doma je najlepše...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines