mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:25:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Mlečni zobki
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mlečni zobki  (Prebrano 44381 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #60 : petek, 12.11.2004 : 16:35:23 »

TinaZ: ja sem že razmišljala da bom kupila ka tako človeško za dojenčke ali kaj takega.. saj so zelo majhne..  hvala za nasvet, se mi je zdelo da se dobro obnese..

pozdravček,
Urša
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #61 : sreda, 19.01.2005 : 14:11:29 »

Kaj pa vnete dlesni pri stalnih zobeh, če zobnega kamna ni? Vzrok?
Logiran
fairy
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #62 : sreda, 19.01.2005 : 15:05:08 »

Bakterije!!!!!!!!!!!!, ki se nahajajo v mehkih zobnih oblogah, to je zobnem plaku. V zobnem kamnu bakterij ni in torej le-ta ne povzroča vnetja dlesni, je pa res, da naredi površino zob bolj hrapavo, na to pa se mehke zobne obloge lažje lepijo.

Terapija: zobna ščetka in pasta ( za živali!!!!) ter vsakodnevno ščetkanje zob. Za enkrat je to še vedno edini učinkoviti način preprečevanja vnetja dlesni.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #63 : sreda, 19.01.2005 : 15:07:28 »

Ojla!

Moja papillonka Geri je tudi imela nekaj časa dvojne zobke (mlečne in stalne). Zgoraj spredaj je bilo tako stanje le en teden, nato so ji mlečni odpadli, nekaj časa nazaj (menjala je že vse zobke razen zgornjih čekanov) pa je dobila dvojne zgornje čekane. Mlečna se nista nič majala, zato smo razmišljali da bi pulili. Ker pa bi bilo puljenje en teden pred razstavo sem raje počakala do razstave. No, v nedeljo ji je odpadel en mlečni čekan, sedaj pa se ji maje še drugi, tako da ne bo potrebe po puljenju.
Čeprav mi je vzrediteljica povedala, da bo najverjetneje potrebno puljenje, sva z Geri vsak dan vlekli krpe, grizla je kostke iz kože, jaz pa sem ji mlečne, moskušala malo pomajati... no, sedaj vidim da se je izplačalo potruditi, saj bo Geri prvi Oktavijin mladič, ki ni šel na puljenje zobkov Grin
Geri ima čez par dni komaj 6 mesecev. Če bi Geri bila starejša mislim, da s puljenjem ne bi toliko odlašala. Odlašala sem predvsem iz straha pred posledicami narkoze.
Tako, to je najina izkušnja.

Lp, Mojca
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #64 : sreda, 19.01.2005 : 16:06:27 »

Bakterije!!!!!!!!!!!!, ki se nahajajo v mehkih zobnih oblogah, to je zobnem plaku. V zobnem kamnu bakterij ni in torej le-ta ne povzroča vnetja dlesni, je pa res, da naredi površino zob bolj hrapavo, na to pa se mehke zobne obloge lažje lepijo.

Terapija: zobna ščetka in pasta ( za živali!!!!) ter vsakodnevno ščetkanje zob. Za enkrat je to še vedno edini učinkoviti način preprečevanja vnetja dlesni.

Hmmm, ja zobni kamen sem omenil, ker bi lahko ta pritisnil na zdravo dlesen in bi se ta posledično vnela. Zobnega kamna pa nima, le opazil sem, da ima dlesni na nekaterih mestih, najbolj okrog zgornjih čekanov rdeče  in ne rožnato, kot na ostalih delih, se mi zdi pa tudi, da je malce zaotečeno....
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #65 : sreda, 19.01.2005 : 16:07:38 »

Paradontoza!

Lp, Yo
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #66 : sreda, 19.01.2005 : 16:19:27 »

Paradontoza!

Lp, Yo

Paradontoza kar iz lepega Huh saj je komaj leto star.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #67 : sreda, 19.01.2005 : 16:23:49 »

Ne vem, preberi tole, morda ugotoviš, če je to to:

http://med.over.net/phorum/read.php?f=44&i=32951&t=31925

Lp, Yo
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #68 : sreda, 19.01.2005 : 16:25:49 »

In tole:

http://med.over.net/phorum/read.php?f=44&i=29958&t=29162

Pozabila sem ti napisati, da si preberi prispevke od Inke!

Lp, Yo
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #69 : sreda, 19.01.2005 : 16:34:08 »

Saj stvar ga sploh ne boli, če mu ne bi vsak dan šaril po gobcu sploh ne bi opazil. Očitno bo treba nabavit pasto za zobe, ker do sedaj sva obloge odstranjevala brez nje in samo s krtačko. Hvala za tele linke!
Logiran
burgy
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 65


« Odgovor #70 : ponedeljek, 31.01.2005 : 13:29:33 »

A ste tudi vi morda opazili, da pes ni maral več jeseti briketov, ko so mu začeli izpadati mlečni zobki?
Našemu so izpadli sprednji zobki in so že malo zunaj novi. Drugače z veseljem gloda razne kite in kakšno špago ali gumo, vendar to že od vedno s stranskimi (meljaki ali kaj so že). Opazil pa sem, da mu briketi ne teknejo več toliko. No če mu damo vmes še kakšen košček druge hrane pa raje poje.
A je možno, da samo izkorišča in čaka, da bo še kaj dobil ali pa ga lahko res moti, ker mu na novo rastejo prvi zobki s katerimi tudi pobira hrano iz sklede?
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #71 : ponedeljek, 31.01.2005 : 22:00:33 »

burgy: ko je Geri odpadel mlečni zob (oz. dan pred tem, tisti dan in še naslednji) ni hotela jest briketov. Je vzela v gobček, pljunila ven in čakala. Pa sem ji dajala konzerve ali kuhano meso z rižem takrat in je lepo pojedla. Še posebno jo je motililo tisti dan preden ji je odpadel zobek ker se je že zelo majal in potem ko je grizla jo je bolelo.
Sedaj nima več mlečnih zobkov in spet normalno je brikete. Ni pa nikoli izsiljevala konzerv, tako da je njo resnično motilo glodanje briket med menjavo zob (vendar le po par dni skupaj...).

Lp, Mojca
Logiran
Maggy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #72 : ponedeljek, 21.02.2005 : 19:29:40 »

Ciao!

Danes sem opazila, da ima moja 15 mesečna čivava še en mlečen zob!! Čisto vzadaj (nevem kako se reče temu zobku) se en maje.

Komaj sedaj sem to opazila, ker nisem niti tako šla za tem in pregledovala zobe, saj sem jo že pri 9 mesecih peljala veterinarju na puljenje mlečnih zob. Takrat sem opazila, da ji že rastejo stalni in da se nekateri mlečni ne majejo. Očitno je takrat veterinar spulil le sprednje zobke. Jaz pa sem mu rekla, naj izpuli vse ostale mlečne zobke.

Kaj je še kdo pri tej starosti imel mlečni zobek?
Kaj naj storim? Sedaj se malček maje, ali naj grem vseeno veterinarju?

Lepo prosim za kakšen nasvet!

Lp!
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #73 : ponedeljek, 28.03.2005 : 10:01:05 »

Imam natanko 2 meseca in 2 tedna starega shih-tzuja in me malo skrbi zaradi zobkov, saj jih spredaj v spodnji celjusti se sploh nima, niti pikic se ne čuti, da bi prihajali ven. Mi lahko kdo pove, kdaj je normalno, da dobijo psi mlečne zobke v celoti? Sem primerjala z ostalimi psički v leglu in samičke že imajo bolj ali manj neke zasnove zobkov, samčki pa bolj bogo. Drugače pa je dobre konstitucije in zdrav krepek fant.
Hvala!
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #74 : petek, 08.04.2005 : 20:26:23 »

No, jaz pa se zdaj dolgo nisem oglašala, ker sem imela celo laufarijo od veterinarja do veterinarja. Mlečni zobek, čekan se je mojemu malemu zlomil in to navpično po celotni dolžini. Grozno, ker res ne vem kako, ko je ves čas z mano. Mogoče od kosti ali pa ob kakšni igri... Na srečo mu redno gledam zobke in sem takoj opazila, tako, da zdaj je prestal operacijo in se mu ranica lepo celi. So pa dragi ti pasji zobozdravniki hehe.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Mlečni zobki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines