mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 07.06.2024 : 17:00:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: MAČJELOVKA - društvo za pomoč prostoživečim mačkam
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: MAČJELOVKA - društvo za pomoč prostoživečim mačkam  (Prebrano 70912 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pina82
novinec
*
Sporočil: 10


WWW
« Odgovor #225 : sobota, 22.01.2011 : 22:54:48 »

griota se strinjam z zadnjim mailom, v popolnosti.
upam, da se nas še več najde.
Tudi moje mačke prihajajo in me čakajo ob določenih urah, kje so čez dan, žal nimam pojma  Sad. No, razen ene tigrice, ki me vztrajno čaka skoraj cel dan, nevem ... čepi pod avtom?? in se mi smuka okoli nog in se crklja, vendar se ne pusti prijeti, v živolovko pa je ne spravim niti za živo glavo.
Upam samo, da ta mraz mine čimprej.  Cry
Logiran
Laguna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #226 : sobota, 29.01.2011 : 00:16:43 »

Vabljeni na mednarodno RAZSTAVO MAČK - LJUBLJANA 2011

Na razstavi bo imelo Društvo Mačjelovka svojo stojnico, kjer se bomo pogovarjali o problematiki prostoživečih mačk. Poleg tega boste na stojnici našli veliko lepih izdelkov, ki so jih naredile prostovoljke za pomoč mucam, mucke za srečo, podloge za miške, skodelice, majčke, koledar in še kaj...

Razstavi bosta potekali 12. in 13. februarja 2011, za obiskovalce bosta odprti od 10. do 18. ure.
Lokacija: Športna dvorana GIB Šiška, Drenikova 32, Ljubljana-Šiška.
Vljudno vabljeni!
Logiran
Macka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #227 : sreda, 02.02.2011 : 18:50:11 »

Pri psih. bolnici  se je lovilo tudi za ograjo kjer so bile polovljene vse mačke. Konec leta 2010 je bila lokacija preverjena, saj nam je bilo javljeno, da se tam nahajajo mladički, vendar jih nismo našli. Takrat smo ujele poškodovano muco, ki je bila že sterilizirana. Poškodba se je izkazala za staro in se je še isti dan vrnila na lokacijo.
Logiran
Zofi
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #228 : sreda, 09.02.2011 : 14:02:19 »

V današnjem Žurnalu sem prebrala članek o Mačjelovki, kjer piše da je bilo V Ljubljani v 2 letih polovljenih in S/K
4 tisoč mačk. Pa me v zvezi s tem zanima, a so v to število vštete vse mačke, ki so bile polovljene v Ljubljani, ali samo tiste, ki so bile ulovljene preko Društva Mačjelovka. Poleg tega piše tudi, da ima Mačjelovka  lokacije kjer se zbirajo prostoživeče mačke pod nadzorom. Pa me zanima na kak način jih imajo pod nadzorom? Pa še mogoče število, koliko je teh lokacij, ki jih imate pod nadzorom. 
Logiran
Macka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #229 : sreda, 09.02.2011 : 14:17:34 »

Vabljeni na mednarodno RAZSTAVO MAČK - LJUBLJANA 2011

Na razstavi bo imelo Društvo Mačjelovka svojo stojnico, kjer se bomo pogovarjali o problematiki prostoživečih mačk. Poleg tega boste na stojnici našli veliko lepih izdelkov, ki so jih naredile prostovoljke za pomoč mucam, mucke za srečo, podloge za miške, skodelice, majčke, koledar in še kaj...

Razstavi bosta potekali 12. in 13. februarja 2011, za obiskovalce bosta odprti od 10. do 18. ure.

Lokacija: Športna dvorana GIB Šiška, Drenikova 32, Ljubljana-Šiška.

Vljudno vabljeni!
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #230 : sreda, 09.02.2011 : 14:18:49 »

Punce, jaz vas pridem pogledat, če obljubite, da mi zopet ne boste uturile kakšne posebne nagrade na srečelovu, a ne, Tecka?  Evil Evil Evil
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #231 : sreda, 09.02.2011 : 14:49:13 »

Se mi zdi, da je nekaj teh posebnih nagrad še na zalogi.  Cool
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #232 : ponedeljek, 14.02.2011 : 16:07:54 »

Hehe, zato sem tokrat prišla inkognito  Evil
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #233 : ponedeljek, 14.02.2011 : 16:46:12 »

In še vedno jih imamo.  Res ne vem, zakaj ni nihče navdušen.

Stojnica je bila kar uspešna, nabralo se je nekaj denarja in nekaj ljudi na novo je izvedelo za društvo in naše delo. Majice so skoraj pošle, prodali smo tudi nekaj koledarjev in skodelic. Najbolj pa so šle v promet tablice, ki so bile res lepe in če jih ne bi pokupili, bi se me sabo verjetno steple za njih  predaja

Še par utrinkov:








Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #234 : sreda, 16.02.2011 : 12:40:37 »

Pozdravljeni,

Danes sem prav optimistično nastavila mačji transporter z namenom, da ujamem prostoživečega mucka in ga peljem na kastracijo. Mucka že nekaj časa hranita moja starša, zato zdaj že pride v bližino hiše in človeka, ne pusti pa se dotikati ali preveč približati.
V preteklosti je že spal v raznih škatlah na vrtu, zato se mi zdi, da bi se lahko navadil tudi boksa vsaj toliko, da ga uspem čez nekaj dni v njega tudi zapreti.

Vedno več pa videvam (oz. bolj slišim) tudi drugih muckov, verjetno nekakšnih sorodnikov. Te pa se ne približujejo hiši (vsaj ne v naši pristnosti) in bi za to verjetno potrebovala živolovko. Na vas se obračam vsaj za nasvete ali pa prav za pomoč, ker se do sedaj sama takega podviga še nisem lotila. Smiley

Živim pod Lj. gradom in ta lokacija je očitno odlična za "razcvet" prostoživečih muckov, saj v bližini ni prometnih cest, zraven je gozd itd. Res pa ne želim, da bi se ta populacija nenormalno širila, saj sigurno ni dovolj hrane za vse. Sad

LP, Jerneja
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #235 : četrtek, 17.02.2011 : 10:44:16 »

Zdravo,
če je prijazna, se jo bo verjetno res dalo na boks ulovit. Upam, da vama bo uspelo.  Smiley
Lahko pokličeš na društven telefon prosim? 040 212 797 med 17. in 20. uro, da se lokacijo zabelži in se gre čim prej poštimat, da nas ne bodo mladiči prehiteli.
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #236 : četrtek, 17.02.2011 : 13:26:50 »

V boksu je "nekdo" pojedel brikete in mogoče tudi spal, ker je cunjica malo zmečkana.  Cheesy
Nisem pa videla ali je bil pravi muc, ali samo kakšen mimoidoči. Vsekakor upanje ostaja. Smiley

Bom poklicala na društven telefon. Sva pa z mami malo raziskovale okolico in se obe strinjava, da mucke manj vidimo odkar so začeli prenavljati sosednjo hišo (kjer smo predvidevali, da se skrivajo). Zdaj samo upam, da je izginotje povezano s selitvami, ne pa s kakšnimi grozotami. Lips Sealed Mogoče je pa samo paritveno obdobje in nimajo časa prideti na obisk. Tongue
Logiran
Zofi
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #237 : četrtek, 17.02.2011 : 14:52:33 »

V boksu je "nekdo" pojedel brikete in mogoče tudi spal, ker je cunjica malo zmečkana. Cheesy
Nisem pa videla ali je bil pravi muc, ali samo kakšen mimoidoči. Vsekakor upanje ostaja. Smiley

Bom poklicala na društven telefon. Sva pa z mami malo raziskovale okolico in se obe strinjava, da mucke manj vidimo odkar so začeli prenavljati sosednjo hišo (kjer smo predvidevali, da se skrivajo). Zdaj samo upam, da je izginotje povezano s selitvami, ne pa s kakšnimi grozotami. Lips Sealed Mogoče je pa samo paritveno obdobje in nimajo časa prideti na obisk. Tongue


Kot ti je že svetovala Ewa, se čimprej obrni na Društvo, da ti bo pomagalo pri odlovu . Box ni rešitev, potrebna je živolovka.
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #238 : četrtek, 17.02.2011 : 14:54:02 »

Super.  Wink
Lahko, da so se preselile na kakšno bolj mirno lokacijo. Se slišiva, itak imam jaz dežurni telefon trenutno. Ampak se je lažje pogovarjat po telefonu.  Smiley
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #239 : ponedeljek, 11.04.2011 : 10:50:58 »

Z veseljem predstavljamo novo spletno stran  veselje

http://www.macjelovka.org/
Logiran
Strani: 1 ... 11 12 13 14 15 [16] 17 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Društva za zaščito živali  |  Tema: MAČJELOVKA - društvo za pomoč prostoživečim mačkam
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines