mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:51:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: črni iztrebek
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: črni iztrebek  (Prebrano 6447 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #15 : ponedeljek, 28.07.2008 : 17:14:13 »

2 litra vode se mi zdi zelo veliko. Moj v najvecji vrocini ne spije toliko, pa ima skoraj 50 kg. lp
Logiran

Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #16 : ponedeljek, 28.07.2008 : 19:28:55 »

Morda do 1.5 L , čisto odvisno koliko je vroče in potem še pije z bideja kar pa tm požlampa vsaj 3 dcL vode, tko da naš pes ma rad vodo Wink sej je GR
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 28.07.2008 : 20:16:16 »

Hja... Pretirano pitje je lahko znak kake infekcije ali sladkorne.

liter in pol je doza za odraslega človeka.

Zdej pa mene zanima ali to govoriš malo na pamet ali imaš zmerjeno. JAz bi preverla. Naš ta stari, če bi lahko bi žlampal vodo do onemoglosti. Na srečo je pregled pokazal, da nima nič in mu pač vodo omejujemo, ker ima potem probleme z zadrževanjem, ampak mislim, da nacejanje v takih količinah tudi ni pretirano v redu. Nisem pa veterinar...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #18 : ponedeljek, 28.07.2008 : 20:22:10 »

Sklepam, da je GR, golden, torej ima kaksnih 30 kg, takole v povprecju. Moj jih ima skoraj 50 in ce bi spil 2 litra vode bi sla k veterinarju.

Ko mi je psica zacela samo minimalno vec pit, smo dali pregledat urin in kri. Imela je vnetje mehurja in kristale. Lahko je tudi sladkorna, tudi pri piometri nekatere psice zacnejo vec pit, lahko pa da ni nic. Zelela sem le opozorit, da prekomerno pitje vode dostikrat  kaze na kaksno tezavo. lp
Logiran

Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #19 : ponedeljek, 28.07.2008 : 20:32:35 »

ok tnx za nasvet
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #20 : torek, 29.07.2008 : 07:38:00 »

sicer sem to bolj na pamet govorila o količini vode ker ne vem koliko volumna ima skleda...vendar je pa Naya stara 9 mesecev in mladi psi nasploh veliko pijejo.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #21 : torek, 29.07.2008 : 08:42:08 »

Glej... Hotela si mnenje in si ga dobila. Zdaj pa pač naredi kot misliš da je prav. Odgovornost je na tebi.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #22 : torek, 29.07.2008 : 10:56:02 »

Jaz sem dobila pred nekaj časa orientacijsko vrednost kaj je zgornja meja pitja vode, ob normalni prehrani seveda - to bi naj bilo cca. 1 dcl na 1kg teže psa... se pravi 10kg pes lahko spije do 1l vode dnevno brez da zaženeš paniko, če pa spije več, pa je lahko kaj narobe z njim, razen v primeru, da je pojedel kaj zelo slanega ali kaj, se lahko kratkoročno ta količina poveča, ampak ne več kot kakšen dan.
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #23 : torek, 29.07.2008 : 11:07:39 »

No naša ma pa 25 kg in še ne spije 2 L vode pa tko, da je to čisto normalno. Sicer pa veterinarka pride k meni na obisk v sredo in jo bom vprašala Wink da ne bomo učili koga krive vere.
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #24 : torek, 29.07.2008 : 11:27:04 »

Moja dva imata skupaj slabih 20 kg, spijeta pa dober liter vode dnevno + malo potočka na sprehodu Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #25 : torek, 29.07.2008 : 11:36:50 »

Povečana količina popite vode je zmeraj znak za alarm  (razen, kot pravi McKruster, če je pes pojedel kaj zelo slanega). Ne vem, kako lahko več kot en dan čakaš, preden greš k veterinarju? Pa vsi smo približno enako povedali? - Tudi stroške boš imela veliko večje, če je res kaj narobe in bodo to ugotovili prepozno. Laneno seme lahko kupiš tudi kasneje, zdaj pa le čimprej nesi na pregled iztrebek, pa kri pa vodo bodo verjetno sami od sebe hoteli pregledati, ko boš tam.
Vso srečo.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #26 : sreda, 30.07.2008 : 20:32:10 »

evo sem dobila pravo informacijo koliko vode naj bi pes spil...od moje veterinarke. Vsak pes naj bi na svojo težo dobil 100 mL vode na 10 kg težkega psa.
Če bi prekomerno pes pil vodo so notranji organi pod vprašajem in to zelo hudim in sicer ledvica, sladkorna itd...

Jaz sem pa tudi našo Nayo opazovala in ni spila niti 3 dcL vode oz. maximalno 5 dcL ob večjih naporih, kot hoja navkeber, igra z drugimi psi ipd.

Jo veterinarka tudi pregledala in je zdrava Smiley
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: črni iztrebek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines