mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:06:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Že na začetku z nemškim boxerjem?
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Že na začetku z nemškim boxerjem?  (Prebrano 21410 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #105 : torek, 05.08.2008 : 20:24:35 »

hehe, kaj so tole grožnje, če ga smrklja ne vzame gre direkt v mikrovalovko?! Grin

 Grin  Ja itak. Zato je pa na krožniku  Cheesy

Da se ne boste ustrašili, mali je še živ... Smiley



* prijatelja.jpg (24.08 KB, 300x300 - pogledano 539 krat.)
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #106 : torek, 05.08.2008 : 20:42:01 »

Haha, po Rokijevem pogledu sodeč, ta pliško spada direkt v mikrovalovko  Grin
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #107 : torek, 05.08.2008 : 20:48:42 »

Haha, po Rokijevem pogledu sodeč, ta pliško spada direkt v mikrovalovko Grin

Težko sprejema nove prišleke, ki mu lahko zasedejo celo posteljo  Grin
Ima raje muce  Cheesy
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #108 : sreda, 06.08.2008 : 06:44:17 »

Moonbeam ... a veš kolk mucic je še na voljo!!! Cheesy
Ena ni nobena. Grin
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #109 : sreda, 06.08.2008 : 06:52:31 »

Moonbeam ... a veš kolk mucic je še na voljo!!! Cheesy
Ena ni nobena. Grin

 Roll Eyes  Res je. Vsak mora dobit priložnost za eno  Grin   Vse ostale prepuščam vem, ki jih še nimate Wink
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #110 : nedelja, 31.08.2008 : 21:48:17 »

Hmmm, tale tema se je sicer že izpela, ampak bom vseeno pristavila lonček... Roll Eyes ne razumem kako je možno imeti več psov, v boxu in to kljub temu, da živiš v bloku Huh S tem da zdaj razmišljaš o nakupu prvega(!) psa, ker si se končno preselil v hišo?? Ali sem jaz kaj pomešala?

Moram reči, da jaz to razmišljanje "pes je za zunaj" zelo dobro poznam (čeprav ga niti pod razno ne delim - VEČ). Tako je tukaj "na kmetih", kjer prebivam. Psi so za zunaj, dobi se jih od kakega soseda, ki mu je psica ravnokar kotila ali pa če že lih hočeš met pasemskega, se gre po "čistokrvnega brez rodovnika", ker to je itak za ego, pa vsi rodovniški psi so degenerirani, itd. Psa imaš zunaj, saj ima veliko dvorišče, pa se bo že naletal, če ti gre na živce, da ga je povsod polno in dela neumnosti, ker se pač nihče ne ukvarja z njim, ga daš v pesjak, ali pa na ketno, da ne zgrize obiskov, ker ga nihče ni naučil kako sprejemati tujce...ko tuli, ker se goni, ga najprej še potolažiš, pol pa nadereš "kot cucka" naj že da mir, ker ne moreš spat pa še sosedi so jezni...če si ravno pri vojli, ga daš sterilizirat, seveda pri kakem mazaču, da ja ne bi preveč plačal... Lips Sealed

Šmentana reč je, da se taka miselnost ljudi drži bolj kot klop. Jaz sem imela to srečo, da sem spoznala ljudi, ki bivajo skupaj s svojimi živalcami (psi, mucami) in da sem videla, kako dobro to v resnici funkcionira. Ko sem šla po svoje mucke (in te so pač "čistokrvne uličarke" - takrat še nisem razmišljala o tem, da bi bilo morda bolje se takim mucam v dobro vseh mačk izogibat), sem jih imela v hiši. Lahko so šle (in še vedno lahko grejo) kadarkoli ven, spijo pa večinoma notri, na moji postelji  Grin in tudi hrano imajo notri.

Mama me je najprej oklicala za noro, češ mačke so pa ja za ven, pa umazane so, pa bolezni bom dobila in kaj jaz vem kaj...bog ne daj lupčka dan na dlako, ker je to fuj in fej!  Grin No, lani sem se preselila nazaj v njeno (dvostanovanjsko) hišo in sedaj mačke veselo drnjohajo tudi na njeni postelji.

Ko sem začela razmišljati o psu, sem najprej povprašala pri prijateljici, ki me je tudi napotila sem in mi dala par koristnih informacij. Tako sem imela priložnost spremeniti svoje mišljenje glede pomembnosti rodovnika, tega, da izbereš psa premišljeno glede na to, kar boš z njim počel in kakšen značaj ti ustreza, ne le po vizuali. In zdaj učim dalje mamo  Grin kako in zakaj.

Hočem reči to, da ljudem ni samo po sebi umevno, da imaš lahko psa notri (da je to celo zelo dobro ali ponekod nujno), da ima rodovnik dejansko neko funkcijo in prednost in ne gre le za dobičkonosnost, itd. Ljudi je treba izobrazit, res pa je, da nekateri tudi niso pripravljeni poslušat. Ampak tudi takih se nekje morda vendarle nekaj prime, četudi so preponosni, da bi to priznali...upam vsaj! Smiley
Logiran
P_E_T_R_A_
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #111 : sreda, 03.09.2008 : 09:07:11 »

Sem bila odločena, da v takih temah ne bom več komentirala, pa bom vseeno še nekaj povedala, ker ste vsi tako zelo prepričani, da mora bit pes vedno med ljudmi itd. Mi smo imeli dalmatinko, seveda je nismo imeli nič zunaj, ampak je pa imela celo spodnje nadstropje-se pravi kletin garažo. Takoj ko smo jo pripeljali domov, se je odločila, da bo spala na stolu v garaži, ki ji je bil kasneje premajhen, pa je vseeno tako zelo uživala gor, da jo je bil prov fajn gledat. Res, da nas je kar 6 v družini, tako da dobila vsaj 5 sprehodov na dan (od mene vsaj 3, pa potem še od ostalih), ampak kaj hočem povedat je to, da mami pač ni želela, da je bil pes v naših prostorih, no pa vseeno smo jo vsak dan med kosilom, ko nje ni bilo doma, spustili k nami, ji dali kaj od kosila, nekaj časa je ležala pod mizo, potem pa je zelo hitro hotela v spodnje nadstropje, ker je to bil njen prostor, ga je vedno čuvala, zato je želela biti tam, da nebi slučajno kaj zamudila. Pa sem 100% prepričana, da je uživala kot malokateri pes.
lp
Logiran
krumpestar
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #112 : nedelja, 04.01.2009 : 14:45:19 »

živjo,sem Nejc iz kranja in sem lastnik rodovniške bokserke z imenom Brina,in lahko povem samo to da bokserji niso niti podrazno za zunaj,ko sem jo imel v pasji šoli in še ni bilo tako mraz jeseni,in ko smo trenirali v parih ko je morala biti brina na odlaganju to pomeni da je morala biti na prostoru in čakati dokler nisem prišel ponjo da vadiva,no hočem povedat da med tem časom ko je bila na odlaganju se je od mraza cela tresla da mi jo je blo kar žal gledat vendar je mogla počakati,no hočem povedat da bokserji in pa seveda drugi psi niso za zunaj pa naj imajo kratko ali dolgo dlako.Če že kdo hoče kupiti psa naj mu vsaj pusti da ga bo pes z vso ljubeznijo vzljubil ne pa da ga zapre k kletko in tam pusti in se na vsake toliko časa spomne nanj,in je tudi znanstveno dokazano da pes ki je z ljudmi je 5x bolj inteligenten in manj napadalen,pes ki je zaprt cel dan v kletko nima drugega dela kot spanje in na vsake toliko časa malo zalaja,zato še enkrat vsem bodočim lastnikom ki hočejo kupiti psa če boste razmišljali kot glossy bolje da kupite kačo ker se itak z njo ni treba sploh uvarjat,pes pa rabi človeško družbo,pes je človekov najbolši prijatelj,pes bo človeku stal ob strani v dobrem ali slaben,...itd. če pa je pes zaprt cel dan v kletko človeka sploh nemore spoznati in nemore vedet kdaj je človek dobre in kdaj slabe volje,kdaj ga je treba spravit v smeh in kdaj ne,tako da bodoči lastniki še 3x premislite preden kupite psa PROSIM!.....
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #113 : nedelja, 04.01.2009 : 14:59:09 »

Jaz pa mislim, da noben pes ni za zunaj...ne morete si kar navleci psa in ga odlozit pred vrati kot predpraznik...ah, kako so nekateri nerazgledani...me zanima, ce bi glossy tebi pasalo biti zaprta veni v boxu ali kakorkoli in gledali skozi okno v toplo hiso. Saj pa imas lase na glavi sigurno te ne bi zeblo.
Logiran
labradorka
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #114 : četrtek, 12.02.2009 : 19:15:31 »

Vedno, ko prebiram ta forum se lotim samo prijetnih tem, danes pa sem zašla sem in se ne more načuditi nekaterim ljudem(kako omejeni so).Moj prejšnji pes je bil bokser in si ne predstavljam da bi ga zaprla v kletko, ker bi tam umrl od žalosti.Bil je zelo družabno in živahno bitje.Sem zagovornik tega, da pes včasih tudi prespi na moji postelji (pa čeprav sem se zjutraj zbudila s prepolovljenim hrbtom)ampak me je vedno spravil v smeh. Glossy prosim te da dobro premisliš preden kupiš psa, sploh pa bokserčka in ga brez vprašanj zapreš na mraz ali pa pasjo vročino......Vklopi možgane in začni razmišljat.
Logiran
lucy234
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #115 : ponedeljek, 15.06.2009 : 11:15:16 »

ravno, danes ko je tak težek,..dan, naletim še na tole,..

čudna stvar je ta, da so živeli v bloku in še nikoli niso imeli psa, pa vendar, so imeli 3?Huh? Grin Grin
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #116 : ponedeljek, 15.06.2009 : 13:59:21 »

  Ja zelo srečen Grin 
Sam men se pa res nebi dalo hodit ven in čohat enga psa, tam v koči, v temi  Grin  Po dežju, pa ko je pod nulo... Jok brate odpade  Angry   


Meni se pa da. Ima streho, ima zavetje, in tudi ko je pod nulo ga ne zebe. Ampak to je polarni pes, ne boxer.  Smiley Je pa sigurno najbolj srečen, ko je z mano, pa naj bo to zunaj, ali notri.
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Že na začetku z nemškim boxerjem?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines