mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 12:55:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Angleški mali hrt Pen
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški mali hrt Pen  (Prebrano 31447 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #45 : nedelja, 10.08.2008 : 20:54:17 »

To se tudi jaz sprašujem. Bom v "raufnk" napisala, ko bo šel kakšen "100%ničemurpodoben" mešanček tako hitro v nov dom. No ali pa kakšna črna kratkodlaka odrasla maca.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #46 : nedelja, 10.08.2008 : 21:21:25 »

Tečka, kaj je raufnk?
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #47 : nedelja, 10.08.2008 : 21:28:02 »

Dimnik?
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #48 : nedelja, 10.08.2008 : 21:28:46 »

raufnk, raufank = Rauchfang (nem.) = dimnik  Smiley
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #49 : nedelja, 10.08.2008 : 21:34:21 »

Aha, hvala za info.  Wink
Nam, ki živimo ob zahodni meji nemščina ni najbolj blizu.  Huh
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #50 : nedelja, 10.08.2008 : 22:06:45 »

Nisem dala nobene pritožbe, le da vem za naslednjič. Sem že spraševala za postopek in mi je Miss Teja odgovorila. Ker bi recimo sama težje dobila prevoz v dopoldanskem času.
Nikoli mi ni bilo do pasemskih psov in mačk, ker sem do zdaj tudi sama dajala dom le nezaželjenim. Če bi bil ta hrt večji, se gotovo ne bi javila, ker si večjih ne morem privoščiti, ker v moje stanovanje vodi preveč stopnic in imam z kužki, ki ne izpolnjujejo določenih "dimenzij" negativne izkušnje. Mali kuža pa težje preživlja moje hiperaktivne sprehode petkrat na teden. Zato se bolj zanimam za srednje velikega psa, ki ima mogoče ali "pretirano" željo ali potrebo po telesni aktivnosti.
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #51 : ponedeljek, 11.08.2008 : 06:58:00 »

Vesoljka, Smetka ima kar nekaj malih do srednje  velikih hiperaktivcev, ki komaj čakajo, da bi z nekom noreli do onemoglosti. Pokliči jo in se pomenita.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #52 : ponedeljek, 11.08.2008 : 08:08:50 »

mene samo nekaj informativno zanima, ne za mene, ampak,mi je šinilo to vprašanje v glavo pri tem psičku.
recimo v zavetišču išče nov dom rodovniški pes, tako kot ta fant.
Kaj pa če se recimo posvojitelj odloča, da g bo razstavljal..., v zavetišču, pa je pogoj kastracija.
no če je vprašanje samo, tratenje časa,ni treba odgovorit.Smiley
samo na misel mi je prišlo.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #53 : ponedeljek, 11.08.2008 : 08:11:05 »

Ej, sem bila ravno tam, ko so ga pripeljali, pravi lepi kuža (sej že slikce veliko povejo).
Res vesela, da se je hitro našel tokrat PRAVI/A zanj!!!

Vesoljka, kar pogumno, če si prava se ni za bat, da ne bo eden pravi zate.

Moram pa povedat, da me je Smetka spravila v VELIKO tremo, preden sem prišla po Missy/Kissko, ker sem redno spremljala tele forume zavetišča in sem se vse čas spraševala - KAJ PA ČE ODLOČI, DA NISMO PRAVI???
Še poklicat me je bilo strah, kaj šele iti tja - mislim res....
Ampak, sreča je na strani pogumnih, tako da če ste res za, kar pokličite en kosmatinec bo zadovoljen z novim kavčem... No, sem že nehala, da ne nasmetim preveč tele teme.
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #54 : ponedeljek, 11.08.2008 : 08:13:04 »

Znašel se je v zavetišču, zaradi takih ali drugačnih razlogov.
Pogoj za oddajo iz zavetišča, razen če je žival še premlada, kar se potem uredi kasneje, je kastracija. Rodovnik gor ali dol.
Posvojitelj je s tem seznanjen in se strinja (da sploh postane posvojitelj) - in s tem pač ve, da ne bo razstavljal. Kdor bi rad razstavljal, pač ni pravi naslov za posvojitev takega fantina, ampak naj si lepo kupi psa pri vzreditelju.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #55 : ponedeljek, 11.08.2008 : 08:14:03 »

mene samo nekaj informativno zanima, ne za mene, ampak,mi je šinilo to vprašanje v glavo pri tem psičku.
recimo v zavetišču išče nov dom rodovniški pes, tako kot ta fant.
Kaj pa če se recimo posvojitelj odloča, da g bo razstavljal..., v zavetišču, pa je pogoj kastracija.
no če je vprašanje samo, tratenje časa,ni treba odgovorit.Smiley
samo na misel mi je prišlo.

Če je vprašanje tratenje časa ne vem, je pa po moje tole dvoje že po definiciji skregano. "Poslanstvo" zavetišč je nekje drugje, kdor hoče psa razstavljat, se bo po moje moral obrnit kam drugam.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #56 : ponedeljek, 11.08.2008 : 08:16:50 »

A je sploh treba toliko razpravljat? Psa je dobil najprimernejši posvojitelj, ostali smo lahko samo veseli, da ima nov dom. Kaj je tle treba razpravljat? Tisti, ki želi rodovniškega psa, primernega za razplod in razstave, naj se obrne tja, kjer take pse prodajajo. Pika.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #57 : ponedeljek, 11.08.2008 : 08:19:45 »

ja, sej jaz se strinajm, s kastracijo in sterilizacijo v vsakem primeru. samo zanimalo me je kako in kaj, če bi se našel kakšen tak. ali mu je dovoljeno ali ne.

Yo nobeden ne razpravlja glede tega psa, samo zanimalo me je kako je to v zavetiščih. Ti pa se tako na vsako vprašanje znaš samo obesit in pametovat, tako da tebi na moje poste ni treba odgovarjati.

Ostalim pa hvala za potrpežjivost in odgovor, da sem potešila svojo radovednost.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #58 : ponedeljek, 11.08.2008 : 08:21:52 »

O tem, komu lahko odgovarjam in komu ne, ne boš odločala ti. To je menda jasno, a ne?
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #59 : ponedeljek, 11.08.2008 : 08:29:28 »

ika, sem se potrudila in poskušala psa spravit nazaj do vzreditelja, pa enostavno ni šlo. Torej je bil sprejet v zavetišče, meni osebno pa še na kraj pameti ne pade, da bi iskala dom zanj, v katerem bi se razstavljal in paril. Iz preprostega razloga: zame je pes kot vsi ostali. Kaj me briga, da je whippet, razen v toliko, da iščem glede na potrebe in karakter pravi dom zanj.
No, res nima veze. Našel ga je, prav ta pravega in to je to.
Logiran

Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Angleški mali hrt Pen
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines