mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 07:27:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Angleški mali hrt Pen
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški mali hrt Pen  (Prebrano 31432 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
razočarana
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #90 : torek, 19.08.2008 : 12:32:47 »

Razočarani vzreditelji malega Pana (in ne Pena kot navajate!) očitno nismo bili toliko vredni, da bi nas kdorkoli (ne predvidena lastnica, ne samo zavetišče) obvestili o nedopustnem dejanju lastnice, pa čeprav razpolagajo z našimi podatki Sad. Šokantno vest smo včeraj izvedeli po naključju, od prijateljice…
Glede na to, da ste se na temo že lepo razpisali (in navedli kup neresnic), nam dovolite, da še mi povemo svojo plat zgodbe;
Vsekakor se strinjamo, da je nedopustno, da hišni ljubljenček iz neupravičenih razlogov ostane brez doma in se znajde v zavetišču – celo tisti z rodovnikom.
Vsekakor pa je čista laž, ki jo navaja nekdo na forumu in ki pravi, da nas je lastnica iskala 14 dni, a nas ni uspela priklicati. V bodoče naj se pisci foruma prepričajo kaj pišejo, kajti nenazadnje so take lažnive navedbe kazniva dejanja!
Ker nas ni uspela dobiti ona, smo jo tako mi včeraj poklicali (ne boste verjeli, samo en klic je bil potreben) in potrdila je, da je Pana oddala v zavetišče, ker ga niso obvladovali (halo!! Saj je mladič; zdrav, poln energije, ker so ugotovili že takrat, ko so si ga hodili ogledovat!), istočasno pa iskala  izgovore, zakaj nam niso sporočili njihove odločitve.
Pan je bil lastnici podarjen, razlog našega dejanja pa ni bila nezmožnost prodaje (nenazadnje gre za rodovniškega psička, ki ima urejena vsa cepljenja, tetovirana ušeska), pač pa smo ji ga dali v upanju, da bo glede na njegov karakter, s katerim izkazuje lojalnost ter prijaznost do človeka, pomagal lastnici pri njenih zdravstvenih terapijah. Prvi mesec po oddaji smo jih tudi večkrat kontaktirali in preverjali, kako je s kužkom. Ker je bilo s Panom po njenih besedah vse ok, nadaljnjih stikov nismo več imeli.
A smo se očitno prekleto zmotili; da je naš Pan v zavetišču smo zvedeli po naključju (verjamem, da nam sama tega ne bi sporočila!), ob prebiranju sporočil na vaši klepetalnici pa izpade, da smo vzreditelji tisti krivec!

Pa recite, da ne velja stari slovenski rek, ki pravi, da je dobrota sirota....
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #91 : torek, 19.08.2008 : 12:40:27 »

Jaz ne bi bila razočarana, kvečejmu zelo vesela in pomirjena, če bi izvedela, da je moj mladič na varnem in mu je lepo - to pa Penu/Panu očitno je, lp
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #92 : torek, 19.08.2008 : 12:45:37 »

Pa recite, da ne velja stari slovenski rek, ki pravi, da je dobrota sirota....
pogosto, žal  Undecided

razočarana, potem ste zdaj sigurno kaj bolj veseli, ko vidite takšne slike!? Cheesy
Logiran

Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #93 : torek, 19.08.2008 : 13:05:38 »

Razočarana, kakor lahko preberem je vsa krivda na bivši lastnici. Ona je očitno zavajala vodjo zavetišča o tem kako vas ne more dobiti, ona je oddala psa, ona vam je lagala, da je vse uredu. Skratka ne se razburjati in ne biti razočarana nad zavetiščem, ki je za Pana/Pena naredilo samo vse najboljše in ne biti razočarana nad sodelujočimi na forumu, ki živalim želijo le vse dobro. Razočarana si lahko edino nad dejstvom, da je dobrota res prevečkrat sirota in nad bivšo lastnico, ki ste ji želeli pomagati pa vas je izigrala.

Ste pa vseeno lahko veseli, ko pogledate slikice na prejšnji strani in vidite, da je Pen našel krasen dom.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #94 : torek, 19.08.2008 : 13:46:59 »

V potnem listu piše Pen. Lastnica je rekla, da mu je ime Pen.

Nobenega namena nimam kakorkoli sodelovati z vzreditelji, jih iskati in prositi, naj kaj naredijo za svoje pse. Dokler pes ni bil sprejet, niti vedela nisem, kdo je vzreditelj, so pa lastniki večkrat poudarili, da vas na telefon ne dobijo. Občina Kranj je moja pogodbena občina; kastracija pogoj za posvojitev, pa če bi dobila samega silnega svetovnega prvaka v ne vem čem sploh.

Pes je bil isti dan, ko je bil sprejet, objavljen na spletni strani in tule. Če se vzreditelj ne strinja, da jemljemo živali iz občine Kranj in da je pogoj za posvojitev kastracija, mi je nadvse žal. Ostalo očitno ni važno.

Uredite odnose po pogodbi, ki jo imate z bivšo lastnico in poskušajte biti kljub razočaranju, ker ne bo paril, korektni do zavetišča. Nekorekten res ni težko biti.
Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #95 : torek, 19.08.2008 : 18:32:12 »

Običajno ima res vsaka zgodba 2 plati in lepo je slišat obe, še sploh, če si hoče človek ustvarit mnenje. Lepo je torej, da ste povedali svojo, za verodostojnost pa bi morali verjetno slišat še vsaj plat lastnice. Ne mislim se niti začet spuščat v to kdo je naredil kaj nedopustnega in kdo koga je ali ni skušal ali ne priklicati na telefon. To vedo (ne)klicoči. Ma pa nekaj vseeno zanima:

Razočarani vzreditelji malega Pana (in ne Pena kot navajate!) očitno nismo bili toliko vredni, da bi nas kdorkoli (ne predvidena lastnica, ne samo zavetišče) obvestili o nedopustnem dejanju lastnice, pa čeprav razpolagajo z našimi podatki Sad.

Zavetišče je lastnico napotilo k vzreditelju, ker naj bi to bilo neuspešno je sprejelo lastniškega psa z vso potrebno dokumentacijo (in obrazložitvijo lastnice), sprejem objavilo v medijih (kar internet je), nekje vmes so se pojavila celo imena in priimki vzreditelja - kaj bi še zavetišče moralo storiti? 

... ob prebiranju sporočil na vaši klepetalnici pa izpade, da smo vzreditelji tisti krivec!

Hja ne vem, če ste ravno krivec, ste pa vsekakor povod za problem. Pen (sprva očitno Pan) je ugledal luč tega sveta na vašo željo (in še kaj).

Osebno pa sicer mislim, da je nedopustno, razen v primerih nesreč in življenskih tragedij, da se katerikoli pes znajde v zavetišču - celo tisti brez rodovnika.


Logiran
razočarana
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #96 : torek, 19.08.2008 : 20:15:48 »

Se strinajm! Zelo lepo je spet videti veselega Pana, ki je po pisanju in slikah sodeč prišel v dobre roke, vseeno pa naprošamo novega lastnika, da v zavetišču pusti svojo telefonsko številko, ker bi ga radi tudi sami kontaktirali.
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #97 : torek, 19.08.2008 : 20:33:22 »

Telefonsko številko seveda že imam, nimam pa nobene želje, niti pravice dajati jo komurkoli. Se bodo lastniki sami odločili, če želijo kontakt z vami.
Logiran

MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #98 : sreda, 20.08.2008 : 08:54:58 »

Ko takole opazujem malega Pena ( brez zamere, ostal bo Pen , ker si bomo v nasprotnem primeru polomili jezike, sicer pa sliši tudi na Črv, baraba mala, Pikec, Jakec, Penči,Penzl, nasplošno na vse, kar se lepo zapoje, ali pa nikakor ne sliši niti na Pen, ko se mu tako, po  hrtje ignorantsko, zahoče:), se mi zazdi, da za njim ne more biti nobena slaba izkušnja, da ni izkusil nič grobega, psu neprimernega. Ne kaže znakov kakšne zlorabe , ne boji se roke, moškega, metle, časopisa, ni besen na nobeno obliko hrane, niti malo ni "normalen", kot ni "normalen" niti en sam, pet in pol mesečni pesjan:). Je samo hvaležen odjemalec vsega dobrega, učljiv, nagajiv in čisto super pes in, ne morem verjeti, ko ravno zdaj to pišem,iz kuhinje prijetno škrca, ko je brikete, ki se jih je nekaj dno tako uspešno branil.
In ravno kot takšnega malega zmešanca sem ga želela. Ne za razplod, ne za razstavljanje, ne za nenehno vodenje evidence, če še vedno ustreza normativom po hrtji lestvici lepote, četudi se zavedam, kaj je za to pasmo psa dobro in če česa še ne vem, se bom zagotovo naučila,  bo ostalo pri tem, da bo ena razvajena rit!
Če vprašate mene, je njegova bizarna izkušnja z njegovo predhodnjo skrbnico zanj definitivno zaključena. In jaz bi si tega želela pravtako. Če gospo vzrediteljico morda skrbi njegov dobrobit, sem vsekakor pripravljena dokazati vse naše atribute:), morda kak nasvet ali dva o vzgajanju natančno te pasme ni nikoli odveč, sicer pa smo v naših koncih, povedano zelo preprosto, super ok.

Smetka....vprašanje: a tole srbenje predela, kjer se da občutiti čip pod kožo, kdaj preneha oz. a je čip za kužka moteč ali je tole praskanje ravno tam, le moč navade?

Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #99 : sreda, 20.08.2008 : 09:10:15 »

MaksiMaša, hvala za tole javljanje, vse ostalo bova po zs.
Logiran

vetlj1
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #100 : ponedeljek, 25.08.2008 : 22:18:59 »

MaksiMaša,

Zelo bi bil vesel, če me kontaktirate; pa ne zaradi morebitnega nadaljevanja takšnega nepotrebnega dialoga ali morebitnih mojih/naših zahtev. Skrb glede tega je odveč, pomembno mi je le, da je z mladičkom vse v redu. Pomemben del njegovih dokumentov je še pri meni in bi vam jih rad izročil.

Vsem ostalim na forumu se zahvaljujem za kritično pisanje in verjamem da je ta zgodba z lepim nadaljevanjem; moja obtožba vzreditelja, ki sem podaril žival dekletu v prepričanju da pomagam sočloveku se je žal izrodila. Kjub preverjanju, k je bilo v nekem obdobju po oddaji vse v redu, naenkrat žal nisem/nismo bili "dosegljivi", saj bi (citiram družino, ki je žival pejela) "očitno norega" mladiča, ki se ga je nekdo naveličal, z veseljem in v skladu z dogovorom sprejeli nazaj v njegov rojstni dom. Moj očitek gre vendarle tudi zavetišču, ki je vedelo za vzreditelja (vsak rodovniški pes ima tetovirno številko z imenom vzreditelja na KZS in Pen je bil mikročipiran) pa me o tem ni obvestilo - dovolj bi bil le en klic, da preverite našo "nedosegljivost".

Hvaležen bom, če lahko zaključimo na tem mestu - epilog je vendarle Pen (pa Črv, baraba mala, Pikec, Jakec, Penči,Penzl) in vse veselje, ki ga uživajo novi lastniki skupaj z njim.

Jure
 


   
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #101 : ponedeljek, 25.08.2008 : 22:27:44 »

Moj očitek gre vendarle tudi zavetišču, ki je vedelo za vzreditelja (vsak rodovniški pes ima tetovirno številko z imenom vzreditelja na KZS in Pen je bil mikročipiran) pa me o tem ni obvestilo - dovolj bi bil le en klic, da preverite našo "nedosegljivost".

Oh jej... Ga ne sprejmem, naredila sem vse, kar sem morala.

Zaključujemo torej. MaksiMaša, če se boš še javljala, se daj v "Horjulčki se javljajo iz novih domov". Lp, P
Logiran

Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #102 : torek, 26.08.2008 : 13:13:32 »

Pomemben del njegovih dokumentov je še pri meni in bi vam jih rad izročil.

 Undecided ne morem si kaj, da ne vprašam.... Pes je prišel v zavetišče s potnim listom, če se ne motim. Kateri pomemben del dokumentov bi še pasjemu družinskemu članu lahko falil? 

... z veseljem in v skladu z dogovorom sprejeli nazaj v njegov rojstni dom.

Očitno tak dogovor obstaja, torej spet ne razumem, zakaj ne ukrepate?

Uredite odnose po pogodbi, ki jo imate z bivšo lastnico in poskušajte biti kljub razočaranju, ker ne bo paril, korektni do zavetišča. Nekorekten res ni težko biti.


Moj očitek gre vendarle tudi zavetišču, ki je vedelo za vzreditelja (vsak rodovniški pes ima tetovirno številko z imenom vzreditelja na KZS in Pen je bil mikročipiran) pa me o tem ni obvestilo - dovolj bi bil le en klic, da preverite našo "nedosegljivost".

 me i'm blond. Sprejem psa je bil OBJAVLJEN V MEDIJIH, prav tako vzreditelj. Pes je bil na ta svet spravljen na vašo željo in je pač vaša (verjetno zdaj posredna) odgovornost do konca njegovih dni. Vaša stvar je kako boste izvajali nadzor nad psi, ki jih "sproducirate". Ker ste ga slabo izvajali, je imelo zavetišče s psom, ki je prišel na ta svet izključno na vašo željo, delo in stroške. Ampak vi bi še nekaj več? In celo očitate nekomu? 
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #103 : torek, 26.08.2008 : 13:25:19 »



nima smisla razlagat prepricanim.
Logiran
vetlj1
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #104 : torek, 26.08.2008 : 16:10:14 »

MaksiMaša,
Rad bi vam le posredoval rodovnik - nič drugega.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Angleški mali hrt Pen
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines