mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 04:12:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Angleški mali hrt Pen
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški mali hrt Pen  (Prebrano 31472 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #105 : torek, 26.08.2008 : 17:32:54 »

Ne vem kaj naj bi vzreditelj tukaj naredu. Psa niso vrnili, čeprav je bil tak dogovor. (ozadja se pač ne pozna)
Če ne gledajo vsak dan na net, tudi ne morejo vedet. Če ni pogodbe, itak pravno nimajo nobene podlage, da bi psa komurkoli oduzeli.

Pač, zavetišče ni dolžno kontaktirat vzreditelja, ampak napadat vzreditelja, ki hoče samo ostat v stikih  z mladičem, ki je na njihovo željo prišel na svet in za katerega jim ni vseeno, je pa tudi malo mimo.

In edina možnost, da ostane v stiku je ta, če se posvojitelj tako odloči. Če se noče, se pač noče. Če se hoče, se pa bo.
Vzreditelj nima možnosti drugačnega stika s posvojitelji (vsaj zdaj) kot pač preko foruma.
A zdaj boste rekli, da so slabi, ker se zanimajo za svojega mladiča?!
Vas ne razumem.

Rodovnik ni samo list papirja in če ga znaš prebrat ali pa če ti kdo pri tem pomaga, je zelo koristen tudi družinskemu članu, a ne?
In ja, to je pomemben dokument! In vzdrževanje stikov z vzrediteljem tudi ni kar nekaj, ampak je del odgovorne vzreje!
In trenutno je edina možnost preko foruma.

Ja res so grozni, ker hočejo spremljat nadaljni razvoj mladiča.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #106 : sreda, 27.08.2008 : 06:47:35 »

Če pes ni za razplod Shocked , tudi rodovnika ne rabi. Za na kavč  Grin in naročje Cheesy je popolnoma dober tudi brez papirja  Wink Kiss Kiss
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #107 : sreda, 27.08.2008 : 09:57:07 »

S tako izjavo se vidi, da rodovnika ne znaš uporabit. Rodovnik ni samo zato, da veš s kom ne smeš parit, amapk da raziščeš katere bolezni (če so - itak so povsod) na katere je dobro pazit, dednost pač.

Žal ljudem dol visi za take zadeve opažam. In vzreja je tudi posledično vedno bolj "na psu".  Roll Eyes

Sej tudi ljudi zdravniki najprej vprašajo, kaj so imeli njihovi predniki. Tudi posvojeni ljudje (otroci) oz. njihovi posvojitelji ne vržejo rojstnega lista v smeti, ampak je v primeru bolezni, oz. za splošno zdravje vedno nekje dosegljiv, če bi bilo treba.

Dober vzreditelj tudi pove vse kar ve o zdravju prednikov novim lastnikom, oz. vodnikom. Dober vzreditelj je zlata vreden. Ne jih dajat v nič, tudi če imate psa "samo" za na kavč.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #108 : sreda, 27.08.2008 : 10:09:12 »

Pa kaj ti ni jasno? Se mi zdi, da je kar nekaj tem kjer lahko razpredaš o pomembnosti rodovnika na tem forumu, tole je tema enega zavetiškega varovanca, zavetiščarja, po domače, ki je hitro našel dober dom. Če bi hotla bit žleht, bi napisala še kaj, pa pač ne bom, ker se mi zdi dovolj zgovorno tole:

Saj vem, kdo je. Lastnikom, ki so ga od njega dobili zastonj, se ni javljal na telefon (vsaj 2 tedna klicarjenja) - tako zatrjujejo. Sem se hotela izognit sprejemu, in sem jim predlagala, naj se obrnejo nanj, pa ni bilo odziva.
S Penom ni popolnoma nič narobe.

Verjamem, da je posvojiteljica prebrala goreče želje vzreditelja po ohranitvi stikov, ampak a se mogoče lahko ljudje sami odločijo kaj jim je pomembo in kaj ne?

S tako izjavo se vidi, da rodovnika ne znaš uporabit. Rodovnik ni samo zato, da veš s kom ne smeš parit, amapk da raziščeš katere bolezni (če so - itak so povsod) na katere je dobro pazit, dednost pač.

Lahko bi se sicer strinjala s tabo, ampak potem bi se motili obe.

 Roll Eyes  Tongue
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #109 : sreda, 27.08.2008 : 10:15:04 »

A sem kje napisala, da ni njihova odločitev?
To sem povdarla.

A sem napisala, da se ne strinjam z ravnanjem zavetišča?
Napisala sem, da so čisto normalno in pravilno ravnali. Nikjer ne piše, da bi morala klicat vzreditelja, ne?

Zmotilo me je samo to, da napadate vzreditelja samo zato, ker hoče oz. si želi vzdrževati stike in izročiti dokumente. Rojtni list, če obstaja ne more biti zanemarjen. Sej komot lahko pošlje rodovnik Smetki. Kdo je pa reku, da mora zvedet podatke posvojiteljev.

Kje je logika?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #110 : sreda, 27.08.2008 : 10:25:17 »

Ja, zavetiscar, ki je pa se vedno rodovniski pes (pa ce ti je to vsec ali ne)...
Ena stran zogdbe je tale:
Saj vem, kdo je. Lastnikom, ki so ga od njega dobili zastonj, se ni javljal na telefon (vsaj 2 tedna klicarjenja) - tako zatrjujejo. Sem se hotela izognit sprejemu, in sem jim predlagala, naj se obrnejo nanj, pa ni bilo odziva.

druga stran pa tale:
Vsekakor pa je čista laž, ki jo navaja nekdo na forumu in ki pravi, da nas je lastnica iskala 14 dni, a nas ni uspela priklicati. V bodoče naj se pisci foruma prepričajo kaj pišejo, kajti nenazadnje so take lažnive navedbe kazniva dejanja!
Ker nas ni uspela dobiti ona, smo jo tako mi včeraj poklicali (ne boste verjeli, samo en klic je bil potreben) in potrdila je, da je Pana oddala v zavetišče, ker ga niso obvladovali (halo!! Saj je mladič; zdrav, poln energije, ker so ugotovili že takrat, ko so si ga hodili ogledovat!), istočasno pa iskala izgovore, zakaj nam niso sporočili njihove odločitve.

 Roll Eyes
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #111 : sreda, 27.08.2008 : 10:25:39 »

Logika je ponavadi nekje v backstagu Wink

Lahko se je lepega predstavit, če te nihče ne more soočit z nasprotno stranjo, kar meni osebno tule manjka. Soočenje z bivšo lastnico namreč.
Lahko je napisat lep, srce parajoč post, če nimamo vpogleda v ozadje. Če je vzreditelju tako zelo pomembno, da posvojitelj dobi tako pomembne dokumente, bi jih že zdavnaj lahko poslal na naslov zavetišča s prošnjo, da jih dostavi posvojiteljici in vsemi svojimi podatki, če bi želela ohraniti stik ali karkoli vprašati. Za kaj takega je javljanje na forumu čisto nepotrebno....
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #112 : sreda, 27.08.2008 : 10:30:18 »

Ja, zavetiscar, ki je pa se vedno rodovniski pes (pa ce ti je to vsec ali ne)...

Ja in? Kaj pa ima veze tu kaj je meni všeč in kaj ne?

bina, druge strani ne poznaš. Poznaš prvo - stran vzrediteljev - in tretjo - stran zavetišča. Druge tule ni bilo, se ti ne zdi?

Uredite odnose po pogodbi, ki jo imate z bivšo lastnico in poskušajte biti kljub razočaranju, ker ne bo paril, korektni do zavetišča. Nekorekten res ni težko biti.

 Lips Sealed
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #113 : sreda, 27.08.2008 : 10:43:32 »

Odkrito povedano po prebranem se mi zdi, da vzreditelji res niso vedeli kaj se dogaja. Psa so že v startu podarili, torej dvomim, da gre za vzrejnega in razstavnega pesjančka. Pa tudi če. Po občutku bi rekla, da imajo samo dobre namene. Ni se jim bilo treba javit tukaj in ponudit rodovnika in sodelovanja z novimi skrbniki, pa vendar so se javno izpostavili v dobro psa. Vedo, da je brez jajčk, da ne bo nikoli paril, pa vseeno ponujajo rodovnik (se strinjam z Bino tukaj), pomoč pri vzgoji (če bo potrebna) in sodelovanje. Res ne vidim kakšno korist bi lahko imeli od tega. V končni fazi bi lahko ostali tiho in se pretvarjali, da nič ni.
Samo moje nepristransko mnenje.
lp
T.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #114 : sreda, 27.08.2008 : 10:47:25 »

Kako druge strani ni bilo? A ni Smetka prevzela psa od bivše lastnice (druga stran)? Saj pes ni prišel s ceste. Druga stran je zatrjevala da vzrediteljev že 14 dni ne dobi na telefon.

Se pa glede vzrediteljev kar nekako strinjam s Tečko. Tega se jim res ne bi bilo treba iti, če bi jim bilo tako vseeno.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #115 : sreda, 27.08.2008 : 10:50:43 »

Ja res, dednost igra veliko vlogo - smo imeli rodovniške pse -(pa ne od preprodajalcev ampak priznanih slovenskih vzrediteljev) eden je imel zožen hrbtenični kanal pri petih letih in večkrat ogromne ekceme po vratu (ni bila alergija), drugi pa potrgane kolenske vezi, pa si nismo mogli s papirjem prav dosti pomagat. Oba psa sta bila potomca vrhunskih staršev z odličnimi ocenami ipd...
Smo jih pač ˝porihtali˝ sproti, ko so se težave pojavile.
Hočem reči, da nam noben podatek oz. papir, ki smo ga dobili od vzrediteljev ni mogel izbrisat dejstva, da je bil pes bolan in da smo morali pač ukrepat kot je narekovala trenutna bolezen.

Se pa strinjam, da pri bolj kompleksnih težavah vsaj veš, da so lahko dedne, če se pojavijo - pa spet, kako ti lahko to pri samem dejstvu da pes zboli (razen izkušnje vzreditelja in morda lažje postavitve diagnoze, kar pa je seveda tudi zelo pomembno, temu ne oporekam) takšen podatek pomaga? No, si bolj pozoren, to že ampak v končni fazi pa lahko bolezen vseeno pride... S papirjem ali brez...

Tako je samo moje mnenje in nikakor ni ˝v nič dajanje˝ dela vzrediteljev - vsak se trudi na svojem področju in vem, da je veliko takih, ki jim ni vseeno in spremljajo svoje mladiče še dolgo, ter so vedno na voljo za dodatne informacije in nasvete...
Je pa vedno odločitev ali takšno pomoč od vzreditelja želi in potrebuje na strani novega vodnika psa. In to dejstvo je neizbrisno.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #116 : sreda, 27.08.2008 : 10:56:15 »

Ne, to je TRETJA stran. Meni osebno sicer zelo kredibilna, ampak to niti ni pomebno. Kar manjka tule je SOOČENJE vzreditelja in bivše lastnice - kako pa si lahko prepričana, da se lastnica res ni trudila 2 tedna vrniti psa? Lahko se sicer vsak postavi na stran kogar hoče, za objektivno oceno pa je treba slišati plat vseh vpletenih.
In ne nazadnje, zakaj tej tako pomembni dokumenti niso bili predani (bivši) lastnici skupaj s psom? No, če so pa tako pomembni....  Undecided makes me wonder....
Kot rečeno - lahko bi bili že zdavnaj poslani na naslov zavetišča, tule pa bi bila dovolj (če je tako potrebno) prošnja, po njihovem prevzemu v zavetišču.

Se pa seveda zelo strinjam, da se vzrediteljem tule ne bi bilo treba javit. Lahko bi se prej (zdaj bivši) lastnici na telefon....

Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #117 : sreda, 27.08.2008 : 11:01:49 »

Logika je ponavadi nekje v backstagu Wink

Lahko se je lepega predstavit, če te nihče ne more soočit z nasprotno stranjo, kar meni osebno tule manjka. Soočenje z bivšo lastnico namreč.
Lahko je napisat lep, srce parajoč post, če nimamo vpogleda v ozadje. Če je vzreditelju tako zelo pomembno, da posvojitelj dobi tako pomembne dokumente, bi jih že zdavnaj lahko poslal na naslov zavetišča s prošnjo, da jih dostavi posvojiteljici in vsemi svojimi podatki, če bi želela ohraniti stik ali karkoli vprašati. Za kaj takega je javljanje na forumu čisto nepotrebno....
No, mene tole pač ne prepriča in bi lastnika ki bi mojega psa z izgovorom da me ni mogel priklicati obesila za jajca, če bi psa odpeljal v zavetišče. Ja hudiča, saj si šel psa nekam iskat, torejw veš kje živi pa se pač zapelješ tja in poveš da ga nisi mogel priklicati..če ga resnično nisi mogel.

In ja, noben vzreditelj ne more noč in dan bdeti nad lastnikom psa in kontrolirati kaj se s psom dogaja, tako kot tudi nobeno zavetišče ne more. Torej, če obrnemo, v Zonzaniju pristane pes, posvojen iz Horjula. Recimo, lahko je tudi KP azil zaradi mene. Lastniki ga odpeljejo tja, povejo da je nekoč že bil posvojen, plačapo tisto tedensko al koliko že oskrbo in se psa znebijo. Zonzani Horjula ne obvesti da je pri njih bivši varovanec. Zonzani psa (je lep pa gre hitro v promet) čez par dni že odda. Horjul za to izve preko neta, ko lastniki slučajo istega psa predstavijo v neki temi. Horjul želi z posvojiteji vzpostaviti stik, morda ima za lastnike kakšno pomembno informacijo, istočasno pa želi bivšemu lastniku j*bat mater zaradi kršenja pogodbe. Horjul vsi napadejo češ kaj ima s tem, čeproav morda Horluj želi sporočiti novim lastnikom da ima pes šum na srcu, ker ne ve če novi lastniki to vedo.

V bistvu so tule samo malo vloge zamenjane, pa ne zagovarjam nikogar ker ne poznam ne lastnice ne vzreditelja, mislim pa da je čas da se neha gonja proti vzrediteljem aka big bastardom ki mladiče spravljajo na svet in so zanje odgovorni do konca življenja, po drugi strani pa je psov že itak preveč. Niso na eni strani samo vzreditelji, na drugi pa zavrženi psi, je tudi še kaj vmes.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #118 : sreda, 27.08.2008 : 11:05:33 »

Pa še nekaj je zame ENAKO, vzreditelj ki gor spravlja mladiče (niti slučajno psica ne poštima vsega hehe), ali pa zavetišče ki je oddalo muco ki jo je pred tem 2 tedna imelo na dudi. Obema je mar za žival in oba sta z njo povezana, torej jasno želita vedeti kaj se z njo dogaja in obdržati stik.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #119 : sreda, 27.08.2008 : 11:09:08 »

Deso, se podpišem pod tvoj post!
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Angleški mali hrt Pen
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines