mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 03:02:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 35   Dol
Natisni
Avtor Tema: CENA PSA  (Prebrano 74483 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 30.06.2003 : 13:50:04 »

Nerodovniski-rodovniski-vse je isto-vsak pes zasluzi dobrega lastnika in noben ni drazji ali cenejsi.Cena,ki jo placas za rodovniskega psa,ni v dobro njega,vendar v dobro prodajalca(vzreditelja).Je pa nekaj:verjetnost da se bo cena ki jo placas za rodovnik,prav kmalu izenacila z ceno,ki jo placas za veterinarja pri nerodovniskem psu,kar precejsnja-ceprav nekateri pravijo da so mesanci najbolj zdravi psi Huh.Vedno bodo psi v zavetiscih in vedno bodo ljudje,ki bodo zavrgli se tako dragega psa-tukaj denar ali cena ki si jo placali za psa nima veze-ce ni ljubezni enostavno ne gre...
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #16 : ponedeljek, 30.06.2003 : 13:58:01 »


Jst bom o ceni rekla takole, ja definitivno so pri nekaterih prevec trzno zanimivh pasmah se kako presoljene, in niti ne kazejo ne na kvaliteto mladicev ne na postenost vzreditelja. In so na zalost cenovno izenaceni resnicno kvalitetna legla z dobrimi vzrediteji ter tistimi ki stepajo pse. Za to so krivi izkljucno kupci, ki gredo po logiki "I want that puppy NOW!". Kaj bo cez nekaj let jih pa ne briga.

Kljub temu pa padajo komentarji na cene pasem, ki so pri nas zelo redke, mogoce celo v merilu tujine tudi. S tem je pa tako. Ni problema, naj gredo a k preprodajalcu iskat mladice te pa te pasme, ker so pri nas predrage. Takim ljudem dvomim da bi vzreditelji sploh prodali mladica.
Istocasno pa je situacija se bolj absurdna, saj morajo pariti pogosto v tujini kjer te pasme drzijo neko ceno, ki pa je se vedno praviloma visja kot v Sloveniji. Zanimivo da tam noben ne jokca kakek so cene in le se tisti, ki delujejo po zgoraj opisani logiki kupujejo brez papirjev.
Pa ne mi prosim da so v tujini osebni dohodki visji kot pri nas. So, ampak na Hrvaskem, Poljskem in se kje so pa nizji pa vseeno tisto ozavesceni kupujejo s pametjo ne pa denarnico...

Je ze tko da cez ceno jamrajo kinolosko nerazgledani...tisti ki vedo kaj kupujejo in zakaj, bodo znali tudi precej realno oceniti ali je cena nekega mladica previsoka ali ne. Ker bodo znali izbrati najprej vzreditelja, preveriti kake kombinacije nacrtuje, kaj je v rodovniku...torej se bodo angazirali pred nakupom do te mere, da bodo za ta denar hoteli imeti popolno informiranost. Pa smo spet pri kinoloski ozavescenosti...v Sloveniji je ta na psu dobesedno, pa se to zalim zdajle pse...


Logiran
sima
gost
« Odgovor #17 : ponedeljek, 30.06.2003 : 14:13:59 »


Citat

Nerodovniski-rodovniski-vse je isto-vsak pes zasluzi dobrega lastnika in noben ni drazji ali cenejsi.Cena,ki jo placas za rodovniskega psa,ni v dobro njega,vendar v dobro prodajalca(vzreditelja).Je pa nekaj:verjetnost da se bo cena ki jo placas za rodovnik,prav kmalu izenacila z ceno,ki jo placas za veterinarja pri nerodovniskem psu,kar precejsnja-ceprav nekateri pravijo da so mesanci najbolj zdravi psi Huh.Vedno bodo psi v zavetiscih in vedno bodo ljudje,ki bodo zavrgli se tako dragega psa-tukaj denar ali cena ki si jo placali za psa nima veze-ce ni ljubezni enostavno ne gre...



Strinjam se stabo andi.
Rada pa bi dodala še nekaj tukaj predvsem poudarjate revčke iz zavetišč in azilov, kaj pa psi, ki imajo rodovnike pa jih ne more prodati, kaj mislite, kaj pa se zgodi s temi psmi. Po mojih izkušnjah jih ponavadi dajo vzreditelji pod injekcije (če so vzreditelji tisti, ki se stem ukvarjajo kot službo - naprimer g. Matoša). Moj kuža ima rodovnik in sem za njega plačala veliko, samo če pa bi ga videli tudi vi bi vsi bili pripravljeni ga rešiti od tam kjer sem ga dobila jaz, saj je bil čisto shiran in nemočen.

Ni važno koliko boš plačal za psa ampak kako bos skrbel in koliko ljubezni mu boš dajal. Pri nas pri sosedih imajo čistokrvnega ovčarja in lasniki se hvalijo koliko so dali za njega, a če pogledaš tega psa sedaj se ti revež zelo zasmili. Poleti in pozimi moba ležati na betonu brez vode (v bližini se nevidi nobene sklede), da negovorimo o temu, da je ta pes osamljen. Prededen sem dobila mojo zverinco je vedno metal igrače na našo stran vrta ker je vedel, da se bo kdo od nas poigral z njim in to naredi še tudi sedaj samo jaz imam malo manj možnosti za igro znjim ker imam enega velikega lobosumneža.

Skratka ni važno ali boš za psa zapravil miljone ali nič (pri veterinarju tako vsi plačamo prevreč) važno je da bo pes imel veliko ljubezni in pozornosti.
Logiran
boxi
gost
« Odgovor #18 : ponedeljek, 30.06.2003 : 14:23:35 »

sirtaki, čist stojim za tvojo izjavo... ni važna cena, važno je kaj dobiš, če je z višino cene pogojena tudi kvaliteta, meni prav... pa še to... glede višine stroškov (veterinarji, cepljenja, ...) mislim da če množimo ceno psa z 2 ni niti približno visoka ceni stroškov cepljenj in veterinarjev... sploh ne, če vaš pes (tudi vi) nimate sreče v življenju in je stalno kaj narobe... če pelješ psa samo, da ga veterinar pogleda v oči plačaš 5000 sit.... jaz sem že zdavnaj nehal gledati cene... bi mi bilo slabo če bi zračunal.... ampak zakaj bi sploh računal? psa obožujem in mislim, da je ni cene ki bi lahko nadomestila mojo ljubiko.... bog ne daj, da bi se ji kaj hudega zgodilo! da bi jo kakšen norec zastrupil ali pa povozil (ja imamo take ljudi za sosede, ki namesto 40 km/h - omejitev ki se jo 90% ljudi drži, vozijo z več kot 100 km/h), ker boste 100% v novicah lahko brali kaj bom naredil temu človeku...
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #19 : ponedeljek, 30.06.2003 : 14:30:51 »

spikie, lepo da si svojega psa vzela iz azila in da zanj skrbiš lepo. če bi bili vsi taki potem azilantov sploh ne bi bilo. mislim pa da jaz nisem govorial o azilantih. ampak o čistokrvih brez rodovnika, za katere se izkaže da so mešanci. potem pa res ratajo alizanti.
osebno ne bi imela mešanca ker želim vedet kakšen pes bo, kak karakter bo imel in kaj lahko od njega pričakujem. ampak pes je pes pa naj bo mešanec, čistokrven brez rodovnika ali pa z zvenečim rodovnikom. če ga bomo imeli radi nam bo to tudi vračal in nam dal še več.
če sem pa čisto poštena mi gre pa vse to besedičenje okoli azilantov in azilov že malo na živce. če bi mešance sterilizirali bi bilo občutno manj tudi azilantov. ljudje bodite realni in spoznajte da je svet krut in brezsrčen. otroke mečejo v kontejnerje pa ne bi psa.
govor pa je bil tukaj predvsem o denarju. koliko je kdo pripravljen dat za mladiča in kako si predstavlja potem življenje s psom ki pa je kot vsi vemo povezano s stroški.
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #20 : ponedeljek, 30.06.2003 : 14:48:08 »

rodovniski ali ne rodovniski, glavno, da je kuza zdrav in da lastnik zanj dobro skrbi. jaz pravzaprav nimam argumentov, zakaj bojo "moji" mladici stali 200 k tolarjev ali vec. zracunal sem, da bi morala moja era imeti 26 mladicev, ca hocem financno priti na niclo. ker pa to ni realisticno in bom s kuzki (ce jih bom kdaj imel) itak v vsakem primeru na zgubi, jih lahko kar podarjam  Smiley. jaz pa, ne smo da bom hotel dosti denarja za njih, se vsakemu jih dal ne bom!
Logiran
yo
gost
« Odgovor #21 : ponedeljek, 30.06.2003 : 15:39:12 »

Nisem vsega brala, pa vseeno.

Moje videnje je taksno: ce zelis tocno takega in takega psa, potem kupi psa z rodovnikom in ne podpiraj zasluzkarjev. Ce ti je "vseeno" in isces dobrega spremljevalca, potem posvoji kuzka - iz ceste, azila ipd.

Je pa res, da malokrat vidim lastnike mesanckov ali cistokrvnih psov brez rodovnika, da bi poskrbeli za kaksnega pasjega/ macjega reveza. V vecini so to lastniki "dragih" psov. Kar nekaj jih poznam, ki so si kupili psa "po svojem okusu", potem pa brez pomisljanja posvojili katerega od najdenckov. Enako je po azilih - vecina ljudi, ki pomaga sprehajati kuzke, so lastniki pasemskih psov. Tista manjsina, ki ima mesancke in ne spada v kotel, katerega sem omenila, naj mi ne zameri, prosim.

Enako stanje je v pasjih solah - koliko mesancev je na vadbiscih, koliko mesancev obiskuje igralne urice? Verigarji - kateri psi procentualno prevladujejo itd.

Lp, Yo
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #22 : torek, 01.07.2003 : 07:18:48 »


Citat

...ce zelis tocno takega in takega psa, potem kupi psa z rodovnikom in ne podpiraj zasluzkarjev. Ce ti je "vseeno" in isces dobrega spremljevalca, potem posvoji kuzka - iz ceste, azila ipd.


Absolutno se strinjam z Yo.

Ce zelis vedeti, kaj bo iz tvojega psa zraslo (zunanjost, karakter), varcuj in kupi psa pri vzreditelju, ki ima nekaj znanja o vzreji in se trudi za pasmo, ki jo vzreja. V vecini primerov tudi drzi, da vec kot je treba placati, bolj je nakup nacrtovan in ne "od danes na jutri". Ce pa kupujes poceni psa pri rejcu ali preprodajalcu, ne mores vedeti kaj bo zraslo iz njega - lahko da bo podoben pasmi, ki si jo hotel imeti, ampak mogoce samo od dalec.



PS Ziva je krasen unikat iz azila. Ker so mi vsec mesanci, poleg tega pa nimam denarja za cistokrvnga psa. Ampak ceprav si ne morem privosciti psa z rodovnikom, Ziva gotovo ne bo za nic prikrajsana. Spi pri meni v sobi - vcasih na postelji, k veterinarju letimo za vsako figo, igrac ima celo zbirko, uspesno sva zakljucili malo solo,..
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #23 : torek, 01.07.2003 : 09:31:58 »

Yo, v bistvu se celo strinjam s tabo. Pri rodovniskih psih nekako ves kasen bo kuza. Ziva, mislim pa da je karakter psa predvsem odvisen od vzgoje, socializacije, casa, ki ga kuzku posvetis.
Moje mnenje o pasjih solah in vrigarjih je pa tako. Mislim da je vecina psov mesancev in zato je tudi vecina potepuhov in verigarjev tudi mesanckov. Sem ze zgoraj napisala, da je sodelavka resila 8 mesecno rotweilrko njen prijatelj pa se samca iste pasme. Tip si je vzel (rodovniski) par, verjetno za mladice. Oba sta bila zaprta v premajhnem boxu na neki njivi, podhranjena, brez vode. Podobna usoda pac caka veliko mesancev. Predvsem na podezelju, ker je pac v mestu res tezko psa privezat pred blok, mislim pa da kuzki, ki cele dneve prejocejo zaprti na balkon niso nic na boljsem kot mesanci - verigarji.
Mislim da ni problem v ceni, niti v pasmi, niti v rodovniku. Tudi se ne strinjam, da psom s ceste v vecini pomagajo lastniki dragih psov. Pomaga jim manjsina ljudi, ki jim je mar. People who carres bi rekli anglo amerikanci. Vseeno je ali doma imajo psa ali ne, kasne pasme je..... vazno je, da so to ljudje, ki jim ni vseeno. Mislim, da smo tudi na tem forumu taksni in drugacni, predvsem pa ljubitelji zivali in neko v isti rog tulimo, ceprav vsak na svoj nacin. Problem je v tisti vecini, ki jih nic ne gane. Tudi ljudem, ki dajo 40 k za kuzka lahko naredimo krivico. Mogoce nimajo 150 k za rodovniskega, majo pa enake zelje kot ti, Boxi, ali kdorkoli, ki ima rodovniskega psa. Pac nimajo 150 k, bi pa lahko dali 40. So pa tudi taki, seveda (!), ki bi dali 40 in se hvalili, da imajo rodovniskega kuzka. Vsaka medalja ima dve plati! Problem ni v ceni ali pasmi, pac pa v neodgovornosti in egoizmu ljudi.
Moji sosedi imajo cistokrvnega kuzka. Veliko je sam, ko grejo od doma mu velikokrat zaprejo vrata na vrt, tako da jih kuza caka kar na cesti. Sosedi malo dlje imajo kuzko mesanko. Vsaj 2x so ze imeli potimce tega cistkrvnega kuzka. Pa so se njegovi lastniki ubadali z leglom?? So poskocnega kuzka kastrirali, ce ga ze niamjo pod kontrolo? NE!! In tak odnos, po mojem mnenju, je pri vsem najvecji problem. Egoizem in neodgovornost! Sej ne bomo imeli mi "manjvrednih" mladicev....
Uf sem se razpisala. Bom dala zdej nekaj casa mir!  Lips Sealed
LP



Logiran
yo
gost
« Odgovor #24 : torek, 01.07.2003 : 09:41:47 »

Ja, Spikie, se strinjam s teboj - celo  Grin

Mene najbolj razjezi, ko lastniki nerodovniskih psick, ki jih parijo, razglasajo naokoli, da jim ni za denar in rodovnike, pac pa to pocnejo iz veselja itd.
Se vedno pa nisem ugotovila, zakaj potem mladice prodajajo. Zakaj jih ne podarijo in poracunajo z novimi lastniki le stroskov cepljenja, veterinarske oskrbe ipd.
Zakaj v vecini primerov kasneje nimajo stikov z novimi lastniki, zakaj mladice prehitro oddajajo iz legel... No, v vecini primerov zato, ker jim od kupnine 40.000 npr. prakticno ostane celotni znesek - mladic gre od matere takoj, ko bi ga zaceli odstavljati, velikokrat ze pred prvim cepljenjem - torej ni stroskov prehrane in cepljenj. Prav tako ni potrebno mladicem namenjati casa za vzgojo, navajanje na sobno cistoco, socializacijo...
To pa je tisto, kar je zelo zelo narobe.

Kje je tukaj veselje do kuzkov in kje zasluzkarstvo?

Mislim, da nam je jasno.

Lp, Yo
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #25 : torek, 01.07.2003 : 09:59:56 »

yo,
to je tema ki smo jo že 100 x obdelali ampak vseeno. mislim da je barbka enkrat že dala obračun strokoškov ob leglu in seveda koliko denarja ostane  (če mu sploh kaj) vzreditelju. navadno si vesel če si na nuli. pes pa v 2 mesecih kolikor je pri mami porabi več kot 40 jurjev. vsaj moji. pri zadnjem leglu sem na primer porabila samo mleka v prahu 10 kilogramov. mislim da pa nam je jasno da mladiči ne morejo do starosti 2 mesecev piti samo mleko.
leglo si v starosti nekaj dni ogleda vzrejno tetovirni referent. z vzrediteljem se nato dogovori o datumu tetoviranja, ki je za pasemske pse v sloveniji obvezen. to je navadno med 7 in 8 tednom starosti mladičev. tako da mladiči ne morejo iz legla prej. če pa veš za primere ko so mladiči tetovirani prej oziroma so leglo zapustili netetovirani pa napiši prijavo na KZS. sigurna sem da bo strokovni svet (če ne še disciplinska) tako kršitev obravnaval.
ravno danes sem spet videla oglasi, v katerem bi nekdo imel bokserja za maximalno 35.000. naj proba v maximarketu med igračami. tam bo še cenejši.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #26 : torek, 01.07.2003 : 10:04:52 »

Spikie:ce so vremenski pogoji primerni,zakaj ne bi bil pes v casu sluzbe na balkonu?Mislim da bi bil moj pes prav srecen,ce bi lahko opazoval dogajanje zunaj,je pa res,da v tem casu to ni primerno,zaradi spremenljivega vremena.Sem ze brala,da kinologi priporocajo da se v casu odsotnosti psa zapre v boks-ce dela skodo,in tam potem prezivijo cel delavnik...
Celo zivljenje sem zivela v mestu,sedaj pa sem postala vasko dekle in sploh ne morem opisati kaksen je odnos do psov na kmetijah.Teh ljudi ne zanima ali je pes pri hisi ali ne,jemljejo ga kot nadlogo,ki pac mora zalajati ce je kdo v blizini.Prepusceni so sami sebi,so manjvredni kot krave ali prasici saj od njih prakticno ni koristi.Ce pa se slucajno zgodi,da psica skoti mladice,je najenostavneje pse zavezati v zakelj in jih vreci v reko.Par dni po tem ko sem se preselila sem sla mimo crne vrece v gozdu in iz nje je blazno smrdelo.Brin je na vsak nacin hotel pogledati kaj je notri in smo vreco odprli:pogled ni bil lep...
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #27 : torek, 01.07.2003 : 10:14:24 »

Wink Grin Grin sem rekla, da bom tiho.... UPS!  Wink
Yo, celo jaz se strinjam s tabo!  Wink Grin
Ja, problem je v egoizmu in neodgovornosti! Domnevni Spikijev "bratec" je "moral" od mame po dveh tednih. lastnik je rekel, da ga bo dal pa drugemu! V dveh tednih res ni imel dosti stroskov z njim. Ce gres po kuzka v azil, ti zaracunajo cepljenja in serilizacijo (ce so to pac nardili), kar se mi zdi logicno! Ne razumem, kako se lahko proda kuzka po dveh tednih, pa je vseeno ali je je pasemskih, mesancek...! Ali pa odda! Egoizem pac!
Se nekaj pa moram rec o solanju! Spike ni bil v pasji soli, pa zna prostor, sedi, cakat na prostoru (no, ne prav dolgo  Wink), tacko, pridi sem, sedi predno greva cez cesto pa vsak dan se se kaj novega nauci. Pa ima tri mesece. V soli pa ni bil, ker so mi pac rekli v jeseni. Ce bo slo tako naprej, jeseni v mali soli  ne bova imela kaj pocet! V bistvu hocem povedat, da ni sola edino pravo! Pac nekumu placamo, da nas tera se ukvarjat s psom. Ponavadi res strokovnjaku, ni pa nujno vedno tako. V bistvu hocem povedat, da ni nujno, da gre kuza v solo, da je lepo vzgojen, solan kuza ima pac certifikat, da je opravil dolocen izpit. To je tako kot z ucenjem npr. tujih jezikov. Placamo tecaj, da nas nekdo tera, da se ucimo. Lahko pa se (seved, z veliko veliko vec truda), jezika naucimo sami s pomocjo kaset, knjig... Po tecaju dobimo certifikat, da smo opravili dolocen izpit. Ni pa to dokaz, da jezik sedaj obvladamo. No, tolko o solah.
LP
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #28 : torek, 01.07.2003 : 10:35:17 »

Andi, nisva se razumeli! Tista moja izjava je bila odgovor na to, da je vecina verigarjev in tako ali drugace zapuscenih psov, mesanckov. Da so tudi rodovniski kuzki osamljeni in prepusceni sami sebi. Da v mestu ne morejo bit privezani pred blokom, zato so zaprti na balkonu. Bistvene razlike pa ne vidim! Res je, da je problem vecji na podezlju, ker imajo tam cisto drugacen odnos do zivali. Ni pa povsod tako! Tudi na podezelju so ldje, ki zivijo tam preprosto zato, da imajo lahko veliko zivali. Mislim pa da je procent odgovornih lastnikov zivali kar podoben tako v mestu kot na podezelju. Zelo velik mislim da ni nikjer. Me pa huuudoooo veseli, da osvescenost raste! Da je vedno vec kuzkov na sprehodu z lastnikom.  
Mimogrede sem se ravno spomnilo! YO, tole je vprasanje tudi zate in pa za vse tiste, ki mislijo, da se rodovniskim kuzkom godi dobro ze samo zato, ker so veliko stali: pravis, da je vec verigarjev... mesanskov. O tem je sicer govora v eni drugi temi, ampak: KAKO JE ZE S KUZKI, KI CAKAJO NA LASTNIKE V AVTU PREDTRGOVINO POLETI IN POZIMI???  Huh Mislim, da imajo tole zalostno prednost rodovniski kuzki, Boxi, ja, taki ki stanejo vec kot 40 jurckov! Tudi na razstavah. Tisti, ki dvomite, si preberite temo.
No, pa smo spet tam. Pomebna je predvsem ODGOVORNOST!!!!!!!!!!!!!!!
LP!
Logiran
yo
gost
« Odgovor #29 : torek, 01.07.2003 : 10:35:57 »

Citat

yo,
to je tema ki smo jo že 100 x obdelali ampak vseeno. mislim da je barbka enkrat že dala obračun strokoškov ob leglu in seveda koliko denarja ostane  (če mu sploh kaj) vzreditelju. navadno si vesel če si na nuli. pes pa v 2 mesecih kolikor je pri mami porabi več kot 40 jurjev. vsaj moji. pri zadnjem leglu sem na primer porabila samo mleka v prahu 10 kilogramov. mislim da pa nam je jasno da mladiči ne morejo do starosti 2 mesecev piti samo mleko.
leglo si v starosti nekaj dni ogleda vzrejno tetovirni referent. z vzrediteljem se nato dogovori o datumu tetoviranja, ki je za pasemske pse v sloveniji obvezen. to je navadno med 7 in 8 tednom starosti mladičev. tako da mladiči ne morejo iz legla prej. če pa veš za primere ko so mladiči tetovirani prej oziroma so leglo zapustili netetovirani pa napiši prijavo na KZS. sigurna sem da bo strokovni svet (če ne še disciplinska) tako kršitev obravnaval.
ravno danes sem spet videla oglasi, v katerem bi nekdo imel bokserja za maximalno 35.000. naj proba v maximarketu med igračami. tam bo še cenejši.


Daisy, govorila sem o nerodovniskih psih in mesancih, ki legla zapuscajo bistveno bolj zgodaj kot pri 2 mesecih. Pri teh pa ni nobene kontrole, odhajajo pa tako zgodaj ravno zato, ker je z njimi tako manj dela in manj stroskov.

Lp, Yo
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 35   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: CENA PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines