mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 14:34:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Pen
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 43   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pen  (Prebrano 112041 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #15 : četrtek, 04.09.2008 : 07:08:11 »

Oh manekenske noge Roll Eyes
Škoda, k ni punči  Grin Grin Grin
Lep je, lep....
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #16 : četrtek, 04.09.2008 : 14:41:21 »

Hehehe, noge ko pondeljek. Ja, zdaj, ko sva zamenjala sedežno (zdej se mal hvalim Smiley ), se  ga celo loči od nje:), prej se je kar zlil z njo, o čemer priča slika, ki jo pripenjam. Se pa vsekakor strinjam, daje podoben kakemu karakterju iz risanke, včasih kar večim hkrati:)


* 18082008359.jpg (45.14 KB, 300x300 - pogledano 718 krat.)
Logiran
Jolly1
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #17 : četrtek, 04.09.2008 : 15:33:04 »

 Grin Samo je res isti kot sedežna. Prav varovalno barvo ima  Grin
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #18 : četrtek, 04.09.2008 : 16:08:05 »

Ste sedežno zamenjali zato, da ga ne bi posedeli  Grin.
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #19 : četrtek, 04.09.2008 : 18:38:52 »

Ena dogodivščina z bivšo sedežno:

Prvi večer, ko sva Pena pripeljala domov, zvečer, ko so Penu že pojemale moči, se je stisnil k mojemu možu, ki je ležal na sedežni, se tako, kot majhen mucek zvil v klopčič in nemično zaspal. V zgornjen nadstropju, kjer sta našla varno zatočišče oba najina mačkona, pa je alarmno stanje počasi pojemalo, pa sta najbrž malce v upanju, da je bilo čudo na štirih nogah velik del popoldneva le na obisku, malce iz olajšanja, da je v hiši vladal mir, pristopicljala po stopnicah navzdol, se glasno pogovarjala, muckala ob vsak vogal, ki sta ga srečala, se dobrikala, se tako, po mačje smejala, pa se je Maks, možev ljubljenec, odločil, da pokasira dnevno dozo oboževanja iz njegove strani. To je bilo nekaj najbolj vsakdanjega, ni bilo kaj dosti za premišljevat, ko je revež kosmat, skočil na sedežno, misleč, da bosta sama, ko je priletel Penu ravno na bok. Slika bila lahko tukaj tudi zamrznila:). Mačje kričanje, ki ga do takrat še nisem slišala, se je vilo kot huda ura po stopnicah, pristalo nekje visoko in varno  na omari in ko se je vpitje nehalo se je začelo pihanje in glasno nerganje. Miša je iz solidarnosti pihala in čeprav sem prepričana, da ni dojela, zakaj se krega, se sekala po dolgem in po čez in zganjala jezo do onemoglosti. Pen je le tako, malo odsotno, malo "what hit me"pogledal, a ga cela stvar ni kaj dosti brigala.

Prav ni mi jasno, kako bom tole druščino, ki sicer to ni, združila oz. če sploh bom uspela v tej nameri. OK, lahko ostane zgornje nadstropje mačje in spodnje pasje, a ko bo tale pasji malček poštudiral, čemu služijo stopnice, zna nastati problem. Še vedno pa odtane izhod v sili za mačkona v obliki omare, a v takem nesoglasju...ne vem..... odprta sem za vse predloge, kako in kaj v takem primeru.



In, hja, lahko bi zamenjala sedežno tudi zaradi tega razloga, kot je posedenje Pena, ki je bil kot zakamufliran na bivši sedežni Smiley

LP,K
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #20 : četrtek, 04.09.2008 : 19:16:42 »

Prav ni mi jasno, kako bom tole druščino, ki sicer to ni, združila oz. če sploh bom uspela v tej nameri. OK, lahko ostane zgornje nadstropje mačje in spodnje pasje, a ko bo tale pasji malček poštudiral, čemu služijo stopnice, zna nastati problem. Še vedno pa odtane izhod v sili za mačkona v obliki omare, a v takem nesoglasju...ne vem..... odprta sem za vse predloge, kako in kaj v takem primeru.

Kaj narediš? Nič. Meni je "tastara" mačka ob prvi naselitvi dudarjev hotela vse dobesedno pobit (rešila jih je pokojna psička). Zdaj je samo še užaljena in se odseli v kopalnico za ene 10 dni. Po preteku tega obdobja, ki pomeni kujanje in "jaz sem najbolj bogo revše na svetu, noben me ne mara" sledi obdobje "no, ja, kaj maš ti to v kastroli", za tem sledi "no, ja, sej če me boš umil/a, te ne bom zadavila", kasneje pa je itak vse OK.
Malo časa rabijo, bo vse OK, boš videla!
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #21 : četrtek, 04.09.2008 : 19:33:13 »

Kaj narediš? Nič. Meni je "tastara" mačka ob prvi naselitvi dudarjev hotela vse dobesedno pobit (rešila jih je pokojna psička). Zdaj je samo še užaljena in se odseli v kopalnico za ene 10 dni. Po preteku tega obdobja, ki pomeni kujanje in "jaz sem najbolj bogo revše na svetu, noben me ne mara" sledi obdobje "no, ja, kaj maš ti to v kastroli", za tem sledi "no, ja, sej če me boš umil/a, te ne bom zadavila", kasneje pa je itak vse OK.
Malo časa rabijo, bo vse OK, boš videla!

Off topic sicer, ampak ne morem si pomagat... mislim, jst se prov režim, ko berem kakšne komentarje na tem forumu, naj omenim, da forum pogosto berem tud na šihtu in pol  si morm usta z roko pokrivat, ker se sploh ne morem zadržat, da se ne bi smejala. Ene se res znate fenomenalno izražat! Grin Grin
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #22 : petek, 05.09.2008 : 06:30:43 »

forum pogosto berem tud na šihtu in pol si morm usta z roko pokrivat, ker se sploh ne morem zadržat, da se ne bi smejala.
Super je če maš svojo pisarno, pol se lahko smeješ še na glas  Grin Grin Grin
Ene se res znate fenomenalno izražat! Grin Grin
Podpis  Kiss Kiss Kiss
Taki komentarji res polepšajo dan  Cheesy Cheesy
Logiran
pinkpanter
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 175


« Odgovor #23 : petek, 05.09.2008 : 07:39:06 »

Se jaz tudi podpišem. Pogosto sem tako navdušena nad nekaterimi komentarji, da začnem razlagat vsem v pisarni za kaj se gre (tudi šefici) in tako se bojim da:
1. šefica misli, da nič ne delam, sam visim na forumu  sram
2. sem una nora baba, ki ima rada mačke in pse in ne vidi nič drugega kot to  Roll Eyes
Cheesy
Logiran
alfa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #24 : sobota, 06.09.2008 : 08:42:15 »

Sobivanje psa in mačka pač potrebuje nekaj časa, da se spoznata, postavita meje, skleneta prijatelstvo...  Tudi mene je najbolj skrbelo kako se bosta razumela naš mladič in odrasel maček, ki je že kar nekaj let član družine. Naš maček namreč preganja vse sosedove pse in je gospodar dvorišča  Roll Eyes. Prve dni smo strogo nadzorovali njune stike. Nekajkrat je pes dobil opozorilo, če je prestopil mejo, ki si jo je zamislil muc.
Danes sta prijatelja, ki se vedno pozdravita, se celi igrata... Vendar je maček vsekakor glavni, pes lepo počaka, da poje hrano in nato preveri če je še kaj ostalo v posodi.
Pen se bo hitro naučil do kam lahko gre. Whippeti so prav nežne dušice, preganjanje mačk je sicer odlična zabava, vendar se  vedno umaknejo na varno razdaljo, če muc pokaže kremplje Wink
Nekaj tednov nazaj smo imeli doma prav zanimivo situacijo. Sin je prinesel domov najdenega mucka. Prva dva dni je pes za vsak slučaj ležal pod računalnikom, med našimi nogami. Tretji dan je z zanimanjem opazoval mačje vragolije, četrti dan pa se je že igral z mucom, ga vabil k igri...   Cheesy
Torej malo potrpljenja in začetnega nadzora situacije.

Lp
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #25 : sobota, 06.09.2008 : 14:23:00 »

Aha, no, je prav vspodbudno prebrati, da se zadeve lahko rešijo, čeprav je Pen pri nas zdaj že praktično mesec dni, pa so naše mačke še zmeraj tako, "na gotos" s krempeljci, ko se slučajno malce preveč približa, ali ju dobi v spodnjem štuku čisto nepripravljene na srečanje z njim. In potem me čisto razkajfa, ko ugotovim, da bi kuža bil čisto nežen z njima, da vidim, kako sistrematično sodeluje z mano, ko ju navajam nanj, sedi, leži, prav na povelje čisto počasi diha, mačke pa.... PHHHHhh.... .

Me je pa pričakalo majhno presenečenje zadnjič, ko sem se vrnila s službe. Pen ne zna po stopnicah, mali varno zapakiran preživi čas brez naju v dnevni sobi, ki je v podaljšku združena s kuhinjo, nalašč nisem odmaknila prav nič, vse je ostalo tako, kot pred tem, ko ga ni bilo, da bi pravzaprav lahko preverila, kaj vse bo demoliral, pa nič. Priden, priden kuža je in najverjetneje čas, ko je sam, povečini prespi. A zadnjič, kot že rečeno, ob povratku iz službe, ko je glavorazbijajoč pozdrav s Penom bil že mimo, sem v zgornjem nadstropju želela odpreti balkon, pa me na prehodu, tam, kjer do takrat še nikoli ni bil, pozdravi en hud kakec Tongue. Hm, prav pomislila sem: Maks, če slučajno česa ne vem, kot naprimer, da si na steroidih, potem nisi ti lastnik tele skulpture, ki sicer tam  nima kaj početi:), kar je lahko pomenilo samo eno: MRCINA ZNA PO ŠTENGAH Shocked Aja, na poti do sob ni nobenih vrat, mačka pa imata vse sobe odprte, da sva jima vsaj malo razširila bivalni prostor, saj sta do Penovega prihoda obvladovala celo hišo.  Zanimivo pa je, da ne gre nikdar v najini prisotnosti, pa ga prav spremljam, kdaj ga bo mačja igra, ki se vije tu in tam, potegnila navzgor. Ostaja spodaj in daj vtis, da ga zgornji štuk ne zanima.
Bomo videli, kako bo.

LP, K
Logiran
alfa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #26 : sobota, 06.09.2008 : 14:57:11 »

No saj tudi pri nas ni šlo na hitro  Roll Eyes. Je trajalo nekaj mesecev, da sta postala prijatelja. Na začetku maček ni posebno rad prihajal k nam (v zgornje nadstropje), ampak je je zadrževal vsepovsod drugje - v prvem nadstropju, v kleti, na vrtu... Smo se že hecali, da se je izselil  Wink
To, da Pen raziskuje stanovanje pa je čisto normalno. Tudi mi smo na postelji (prepovedano območje) večkrat opazili znake , da je tam ležal, pa v miru zgrizel kakšno stvar  Roll Eyes, pa ga v bistvu vsaj v začetku nismo nikoli zalotili pri dejanju  Smiley.
Mačja igra pa bi ga bolj pritegnila, če bi ju opazoval ne samo poslušal. Hrti si pač ne morejo kaj, da se ne bi podili za premikajočimi stvarmi  Grin

Lp
Logiran
MaksiMaša
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 919


« Odgovor #27 : sobota, 06.09.2008 : 16:15:47 »

Tale post me je razveselil še bolj, kot vaš prejšnji, ko pravite, da je pri vas trajalo združevanje več mesecev. Potem je za nas zagotovo še upanje Smiley.

LP, K
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #28 : sobota, 06.09.2008 : 16:27:08 »

eh, MaksiMaša - jst tud komaj čakam, da bojo prjatlčki, moj pasji mladič Pika in odrasli mačkoni Srečko, Minimuc in Filjuškus.... Tko da sva že dve. Vsakič znova se kr stopim, ko vidim kle na forumu kšno pasje-mačjo fotko - upam, da kmalu zasujem še s svojimi! Cheesy
Logiran
alfa
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #29 : nedelja, 07.09.2008 : 12:40:12 »

Malo je odvisno tudi od vaših muc, koliko in kakšne so imele do sedaj stike z psi. Naš maček se je kot mladič z veseljem igral s sosedovim psom in ju je bilo zabavno pogledati  Cheesy.
Pen je prav lep tigrast sivček (modrec  Wink ). Trenutno so ga res same noge. Kako dolgo pa je potreboval, da si je opomogel od operacije? Je imel običajno kastracijo, ali je bilo še kaj v trebušni votlini  Huh.

Lp
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 43   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Pen
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines