mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 20:38:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Heli
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Heli  (Prebrano 25936 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #45 : petek, 07.11.2008 : 19:46:23 »

Sem vprašala, zakaj vikend... saj v bistvu sem pričakovala tak odgovor.

Upam, da ne bom jaz izpadla neprijazna, res. Ampak jaz imam tudi dva otroka, pa moj delovnik se običajno začne med 5.30 in 6.00 uro zjutraj, neha pa običajno ob 24.00, če imam srečo. In to vsaj 340 dni na leto. Ostalo sem običajno bolna in ne morem niti vstat. V povprečju je tule 25 psov (nemalokrat + 10) in 30 mačk za oskrbet na vse mogoče načine, poleg tega sem pogosto na terenu. Praktično vsak dan pa tudi pri veterinarjih.

Ta vikend jaz ne morem. Imam že nekaj takšnih "naročenih", ki ne morejo med tednom, pa še nekaj drugih terenskih obveznosti. Lahko se slišimo proti koncu tedna, če bi šlo za naslednji vikend. Obenem pa spet prosim vse, da ne načrtujete obiskov med vikendom, ker jih preprosto ne morem vseh "sfurat". Prav tako sem prepričana, da se da tudi v času naših uradnih ur dobiti pravega psa ali muco. A Gabrovi dnevi še obstajajo  Tongue Wink?

Brez zamere, ampak počasi tudi jaz pričakujem nekaj razumevanja in prilagajanja vseh vas.
Logiran

RIs
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 126


WWW
« Odgovor #46 : sobota, 08.11.2008 : 08:46:14 »

Povsem razumem. Hvala za pojasnilo. Ker še nisem bil pri vas, si pač ne morem predstavljati, kako vaše delo izgleda. Zdaj vem. Uživajte z otrokoma!
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #47 : ponedeljek, 10.11.2008 : 21:30:47 »

No, v nedeljo niso samo lulali.... je bilo treba prej še kaj vode spit... Wink

http://www.moj-album.com/slike/76039/SB_PGZSNUQY3_Ubn.v.jpg

Katarina
Logiran
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #48 : ponedeljek, 10.11.2008 : 22:38:08 »

Lepotička lepa. Kiss Kiss
Logiran
RIs
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 126


WWW
« Odgovor #49 : četrtek, 13.11.2008 : 14:25:10 »

Ker sem nov tukajle, sem zadnje dneve malo bolj spremljal objave, predvsem pa srfal po svetovnem spletu in še marsikje drugje prebral o horjulčkih in njihovi "mamici". Bolj, ko si sestavljam sliko, bolj vidim, da je to zavetišče drugačno. Da ga vodi nekdo, ki mu to ni služba, ampak življenjsko poslanstvo. Ker si res želi pomagati. Nekje sem denimo našel eno staro objavo mestne občine Kranj, kjer pišejo, da so za partnerja pri izgubljenih živalih podpisali dogovor z zavetiščem Horjul. V utemeljitvi me je najbolj usekalo tole: zavetišče so izbrali tudi zato, ker je edino med ponudniki obljubilo, da po 30-dnevnem roku živali, ki ne bodo v tako kratkem času našle novega lastnika, oni vseeno ne bodo uspavali. Kaj?! A to pomeni, da drugje živali res kar uspavajo kot po tekočem traku? Halo?! Polona pa je občini rekla, da če ne bo drugače, jih bo pa na lastne stroške pazila, samo da bodo preživeli, dokler jih ne opazi novi lastnik!! Hvala Bogu zanjo!
Logiran
RIs
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 126


WWW
« Odgovor #50 : četrtek, 13.11.2008 : 16:54:07 »

Aja, še to, mimogrede, na obisk v Horjul bom prišel s strahom, ne pa z norim šoping navdušenjem. Strahom, ali smo pravi za kakšnega kužka, ali mu bomo znali dati mirno in srečno življenje. Imeti žival je presneto odgovorna naloga, ki ti spremeni življenje. Sevepa na boljše, da se razumemo Smiley
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #51 : četrtek, 13.11.2008 : 18:59:35 »

RIs ..., ko bi vsak razmišljal tako kot ti ... Wink

Upam in želim vam, de boste ujeli s tole male navihanko, da ste si usojeni in da bo še vrsto let delila z vami svoje malo srce ... Cheesy Kiss

Polona je pa itak zakon ...posebna ženska, posebno zavetišče ..., po katerem bi se morali zgledovati vsi v Sloveniji ...

 Smiley
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #52 : četrtek, 13.11.2008 : 19:26:50 »

Ko berem, kako se večina od vas premišljeno in tehtno odloča katri pes bi bil najprimernejši, mi je kar malo nerodno. Sama sem se namreč odločila v pol(?) urnem obisku horjula. Do svojega takratnega obiska nisem o tem zavetišču slišala, niti prebrala, popolnoma nič. No, ja, razen njihove internetne strani, pa še to bolj fotke psov in njihov opis, kot pa kar koli drugega. Kako zavetišče deluje, sem pričela spoznavat kasneje. Takrat, ko sem doma že imela njihovega psa. Psico, pravzaprav Smiley. In ni mi žal (za mojo hitro(?) odločitev). Če bi se še enkrat odločala in bi izbirala dalj časa, bi izbrala isto. Eno in edino, mojo Župo Kiss.

Tako, da RIs, naj te ne skrbi (preveč, hihi...) kakšen vtis boste naredili, osredotočite se na psa/e, ki ste si ga/jih izbrali in ne boste zgrešili  Wink.
Logiran
chanel5
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 234


« Odgovor #53 : četrtek, 13.11.2008 : 23:29:28 »

res se nemorem zadržat komentarja:  Smetka je daleč najboljša  Roll Eyes ..tu ni kaj dodati  (mogoče to da njeno vsakodnevno garanje in odrekanje vsemu drugemu ( +vsi pridni pomočniki) pripelje do tega kar mi potem spremljamo preko foruma in fotografij živali..) in zavetišče Horjul je daleč najboljši slo. rehabilitacijski center..in čisto vsak brezdomček ima veliko srečo če pride v Smetkino oskrbo..
Heli pa želim en lep prijeten dom.. Smiley
Logiran
TinkaraC
odvisnež
*****
Sporočil: 734


« Odgovor #54 : petek, 14.11.2008 : 07:54:16 »

RIs, če imaš dva otroka, si si pojme o odgovornosti do drugega živega bitja že davno razjasnil Wink

@ Miskica, RIs ima 3 mulce Smiley Tako da, ja, odgovornost pa to ...

@ RIs-ko, ne se bat, Smetka ne grize /vsaj ne pogosto Tongue

@Patapižu - z možem po psa v Horjul sploh nisva šla. Šla sva nest opremo in hrano, ki nam je ostala, ko je poginila naša Luna. Hm, domov sva šla s Smetuljo.
Tudi v drugo smo šli Lano samo pogledat (citiram moža); Hja, ga vedno znova spomnim na to, ko si z njo deli kvadratni meter kavča Cheesy
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #55 : petek, 14.11.2008 : 11:29:19 »

@Patapižu - z možem po psa v Horjul sploh nisva šla. Šla sva nest opremo in hrano, ki nam je ostala, ko je poginila naša Luna. Hm, domov sva šla s Smetuljo.
Tudi v drugo smo šli Lano samo pogledat (citiram moža); Hja, ga vedno znova spomnim na to, ko si z njo deli kvadratni meter kavča Cheesy

Ja, tako gre to Grin....prideš, vidiš, ti kar naenkrat nekaj skoči v srce, juhuhu in greš hepi 'domu'  Cheesy.
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #56 : nedelja, 16.11.2008 : 08:25:26 »

A to pomeni, da drugje živali res kar uspavajo kot po tekočem traku? Halo?!
Ne, to NE pomeni tega! Halo?!
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #57 : nedelja, 16.11.2008 : 08:39:48 »

Ja, v nekaterih zavetiščih živali uspavajo po 30. dnevu
Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #58 : nedelja, 16.11.2008 : 09:04:41 »

V katerih pa?

Kolikor jaz vem v večini slovenskih zavetišč živali NE uspavajo po 30. dnevu. V Sloveniji je tudi zavetišče, kjer živali ne uspavajo, niti po 300 pa še kajvemkolikokrat 100 dnevih za povrh.
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #59 : nedelja, 16.11.2008 : 11:23:45 »

Moram se vmešati a žal na prste ene roke lahko prešteješ v katerih ne...v nekaterih pa bi bilo morda celo bolje, pa naj se to sliši še tako idiotsko, da bi jih že prvi dan, ker potem životarijo do 30.dneva ali 60. Ne bom javno in na glas, ker letijo tožbe z vseh strani (in to sodne) a verjemi, da ni malo zavetišč, ki s svojimi varovanci ravnajo izjemno neetično, nesočutno in niso nikakršna zavetišča temveč šinteraji. Malo se pozanimaj koliko zavetišča obstaja oz.koliko občiun s 800 registriranih psov, pa potem kje imajo svoje bokse in potem, če si sploh kdaj že slišala za ta zavetišča, potem pa pokliči še kakšno lokalno društvo ali sosede, ki to bodo ali pa ne zaradi strahu povedali kaj se tam dogaja. In ja VURS VE kaj se tam dogaja. Veliko sreče prekrasni lepotički! Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Heli
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines