mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 16:38:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 21   Dol
Natisni
Avtor Tema: vožnja z avtom  (Prebrano 72745 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #180 : sreda, 10.09.2008 : 14:04:37 »

Jaz imam na sovoznikovem sedežu za Gala tole na spodnji sliki, ker mora Gal nujno gledati ven in če sedi na sedežu ne vidi nič in si skoraj vrat izpahne pa še vse mi spraska. Lux pa se vozi na zadnjih sedežih in je pripet s pasjim varnostnim pasom - brez tiste oprsnice ki spada zraven, ker tako majhne nismo našli, ima pa svojo oprsnico.

Biba se pa v glavnem vozi v terencu, ki ima prtljažnik pregrajen z varnostno pregrado tako da ima gospodična dovolj placa.

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #181 : sreda, 10.09.2008 : 14:07:14 »

 Grin Cheesy Grin
Res ni da ni....
Super ste, res, ampak kje pa vse to najdete - jaz dalj kot do hrane in igrač oz. osnovne opreme res ne prilezem  Shocked
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #182 : sreda, 10.09.2008 : 14:14:00 »

Tole kar imam jaz za Gala je naročeno preko spleta iz tujine. Mislim, da se še ne dobi pri nas, vsaj jaz nisem nikjer zasledila.
Sem pa kar dolgo časa rabila, da sem ugotovila, da bo tole še najboljša rešitev. Prvič mora biti Gal nujno privezan, ker hoče med vožnjo skakati po avtu in meni v naročje kar ni najbolj varno, drugič nujno mora videti ven, tretjic v transporterju dobi živčni zlom in tuli tako, da se meni skoraj zmeša in takole sem rešila problem. Sedi, vidi ven pa še privezan je v tem sedežku.

Lux pa ni tako problematičen pa tudi malo večji je tako da na zadnjih sedežih vidi ven ampak mu niti ni do tega.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #183 : sreda, 10.09.2008 : 14:19:28 »

No, samo da je za vse dobro poskrbljeno. Saj verjamem da je vsak drugačen in da imajo različne potrebe.
Kot sem že gor napisala, naša Missy je nepremično zleknjena na zadnjih sedežih - bomo poizkusili varnostni pas ali pa box.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #184 : sreda, 10.09.2008 : 14:29:31 »

Sašenka, tale stolček je prva liga, sploh si nisem predstavljala, da je tako seksi...Moram tud jaz naročit - saj si mi že pravila, kje  si ga naročila, ampak imam jasno glavo kot rešeto in sem pozabila. Te bom danes na srečanju Horjulčkov & prijateljev vprašala.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #185 : sreda, 10.09.2008 : 14:31:52 »

Zmenjeno Cool
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #186 : sreda, 10.09.2008 : 15:56:22 »

Mi našega Oskarja v avtu že od začetka zavarujemo z varnostnim pasom in oprsnico, ki smo jo dobili poleg pasjega varnostnega pasu. Oskar je pripet v prtljažniku, večino časa sedi in ima glavo naslonjeno poleg moje, pa seveda opazuje okolico, če pa je res utrujen pa tudi zaspi v avtu. Drugače pa že od nekdaj obožuje vožnjo v avtu. Wink
Logiran
scottie
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 66


« Odgovor #187 : sreda, 10.09.2008 : 16:41:12 »


Ojla,

 Mi pa od kombinacije oprsnice in varnostenga pasu , uporabljamo oprsnico, varnostni pas, ki je v avtu pa dam skozi tisto zanko-ta veliko iz blaga. In so psi dovolj dobro fiksirani, da ne morejo pasti na tla.  Prej pa sem tudi jaz uporabljala priložen varnostni pas, pa je bil res predolg in bi pes obvisel. Starejši škot se je tega že čisto navadil, imamo pa še eno mladenko, ki pa ji uspe zlesti ven, pa ji ne bo dolgo. samo do naslednje vožnje, ko bom zmanjšala obseg. Sem pa tudi jaz mnenja da je psu na sedežu manj slabo kot v boksu, razen če je boks velik ravno za psa in noben njegov obrat.

LP
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #188 : sreda, 10.09.2008 : 16:59:55 »

a ni tako, da bi se pes moral vsaj okrog svoje osi obrniti v boksu
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #189 : sreda, 10.09.2008 : 17:21:48 »

Jap Smiley
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #190 : sreda, 10.09.2008 : 21:55:54 »

Jaz mojega Neona od kar ga imam prevažam v avtu v boxu. Sploh nimam problemom zaradi tega. Sam gre note se uleze in zaspi po cca.10 metrih. Vozimo se povprecno 1,5 ure na dan vsak dan, tako da bi bilo res nevarno ce ne bi bil v boxu,ker smo toliko na poti! Box obozuje! Tudi,ko gre z mano v sluzbo(skoraj vsak dan) je v pisarni v boxu. Seveda ga vsake toliko spustim po pisarni, da se malo raztegne pa dvakrat greva lulat in kakat. Potem pa v avto pa nazaj. Sem srečna,ker z vožnjo res nimamo problemom!
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #191 : sreda, 10.09.2008 : 22:23:09 »


Sasenka, vi mate pa super zadevo pošlihtano. Smiley  Zanima me, do katere teže psa pa zadeva še zdrži. Roll Eyes

Jaz že dlje časa razmišljam o nakupu tube, ki je bila zgoraj že omenjena, se mi zdi super zadeva, še posebej za krajše poti (navadno so naše poti dolge le 10-20 min dnevno) pa tudi zato, ker Tijo prevažam na sovoznikovem sedežu in se zdi tuba veliko bolj praktična kot boks oziroma zasede manj prostora (v širino). Če se ne motim se odpira z obeh strani, pa pes je v tem primeru obrnjen k tebi in sta si lahko oba na očeh. Wink
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #192 : četrtek, 11.09.2008 : 08:28:39 »

Hm, obstaja v treh velikostih S,M in L. Jaz imam S in je ravno prav za Gala, ki tehta manj kot 2 kg. Sem pa tudi že oba moja dala noter kar je skupaj okoli 5 kg in glede teže ni problemov edino glede placa bi se morala malo stisnit. Zdaj točno za kakšno težo je pa ne vem, bom pogledala. Za shih-tzuja bi bil M po po moje uredu.

Tisti L PA v bistvu ne visijo več na naslonjalu ampak se postavijo na sedež in privežejo.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #193 : četrtek, 11.09.2008 : 09:28:34 »

Tisti L PA v bistvu ne visijo več na naslonjalu ampak se postavijo na sedež in privežejo.

Sedaj mi je pa jasno. Smiley
Logiran
bokser
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #194 : sreda, 05.11.2008 : 18:56:19 »

lep pasjanarski pozdrav. na forumu sem čisto na frišno.pa bom še jaz napisal kako se vozijo "moje zverine" Smiley pred leti sem vozil svojega psa na zadnjem sedežu,vse je bilo super,takoj je zaspal...,dokler ni prišlo do prometne nesreče.nočem vas strašiti,samo rad bi,da se malo zamislite tisti ki pse pustite da prosto letajo po avtu...pa naj bo čivava ali pa zlati prinašalec.no da se vrnem.v trenutku ko sem močno zavrl,sem videl mojega srčka kako leti mimo mene skozi sprednje steklo,ni mu bilo več pomoči,revček je bil takoj mrtev.od tistega trenutka dalje vozim pse zadaj v dveh boksih in zato sem kupil tudi karavana. sej je težko svojega srčka zapreti v boks,ko te žalostno pogleda,a prvo je varnost.tudi mojim tečajnikom priporočam takšen prevoz psov in jih moram pohvalit da me kar ubogajo Wink

upam da nisem izpadel preveč Angry  lepo se imejte
Logiran
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 21   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Prevozi psov  |  Tema: vožnja z avtom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines