mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 05:33:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Francoski buldog Alf - Šujica, Dobrova-Polhov Gradec
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Francoski buldog Alf - Šujica, Dobrova-Polhov Gradec  (Prebrano 21436 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #15 : četrtek, 11.09.2008 : 11:14:19 »

Jaz bi dodala še nekaj. Če si ne moreš privoščit niti nakupa npr. rodovniškega psa, kako boš pa vzdrževala takeg, ki ga boš dobila zastonj? Hrana, veterinarska oskrba in ostalo niso zastonj. Znajo biti prav prekleto dragi, sploh še ima pes kakšne posebne potrebe, zboli, se poškoduje...
Logiran
ajedat
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #16 : četrtek, 11.09.2008 : 11:17:26 »

Jest sem pa zmeraj prepozna ko se zagledam v kšno živalco  Cry
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #17 : četrtek, 11.09.2008 : 11:18:36 »

Ne vem no, meni se pa to ne zdi tako slabo, če kuža določene pasme (ali vsaj s podobnimi karakteristikami ) pride v roke ljubitelja pasme... Včasih z nakupom psa odlošamo, ker finančno mogoče (še) ni pravi čas, potem za sproti (hrana, zdravila, preventiva, igrače...) se pa kar najde. Vsekakor boljše posvojitev kot hop h kakšnemu prekupčevalcu po ''čistokrvnega brez rodovnika''  Lips Sealed.
Sem na strani ajedat kot ljubiteljice pasme pod pogojem, da izpolnjuje vse pogoje za posvojitev. In da ne gre za kakšnega otroka, čigar starši še ne vedo, da se tu zanima za psa.

ps: vem, kako je biti zaljubljen v določeno pasmo  Tongue.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #18 : četrtek, 11.09.2008 : 11:20:02 »

Jaz bi dodala še nekaj. Če si ne moreš privoščit niti nakupa npr. rodovniškega psa, kako boš pa vzdrževala takeg, ki ga boš dobila zastonj? Hrana, veterinarska oskrba in ostalo niso zastonj. Znajo biti prav prekleto dragi, sploh še ima pes kakšne posebne potrebe, zboli, se poškoduje...

Sem se odločila,da se več kot je nujno potrebno ne bom oglašala v horjulskih temah, vendar me je ta zadeva "pogrela".
Spet imamo v tej temi kopico na brzino registriranih ljudi,ki hočejo pasemskega psa zastonj.

Pojdite ga kupit in če nimate denarja, ne imejte psa.
In itak ga od Smetke kar tako ne boste dobili-v to sem sveto prepričana!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #19 : četrtek, 11.09.2008 : 11:21:44 »

Mislim, da je popolnoma brezveze tukaj napihovat zdaj določene stvari...ajedat naj lepo pokliče Smetko in bo že potem dalje videla ali ji bo ta pripravljena psa sploh dat ali ne.
Logiran
ajedat
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #20 : četrtek, 11.09.2008 : 11:31:26 »

Joj punce sej me ni treba napadat no. Aja nisem otrok (30)
Na žalost si res ne morem privoščiti psa za 1000€, nočem pa ga kupiti pri ******** naprimer in podpirati njegov biznis, kar pa ne pomeni da nimam denarja za oskrbo, veterinarja,...
Imel bi vse in še več, bil bi moja bebica in največja ljubezen
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #21 : četrtek, 11.09.2008 : 11:34:15 »

Meni se pa zdi, da pretiravate, sploh pa prehitro obsojate.

Zase vem, da ne izpolnjujem pogojev za posvojitelja (predvidevam da zaradi prostoživečih mačk..), čeprav so moje živali dobivajo najboljšo hrano. Ni bilo pa vedno tako. Ko sta bila starša že živa, smo živeli iz meseca v mesec, pa je naši psički manjkalo toliko kot nama s sestro - je bil kak dan, ko smo za glavni obrok pač dobili le zelenjavno juho. Psičko sem lastnoročno prinesla domov in jo enako tudi odnesla na zadnjo pot. In medtem ničesar nisem obžalovala, tudi tega ne, da kdaj pač nisem imela denarja za Hills, čeprav je imela itak najraje očetovo piščančjo juho, narejeno in za teden dni vnaprej zamrznjeno le zanjo.

In poznam OGROMNO sterjših in ostarelih ljudi, ki imajo pse, muce... ki živije le zanje, tako zelo, da nove ne bodo vzeli k sebi, ker "sem že tako star(a).. kaj če se meni kaj zgodi..". Ma če bi njim pogojevali imetje teh živali s "taboljšo" prehrano in jih že od začetka zastraševali s tem.. bi bili danes oboji sami - živali in ljudje. Te živali so tako nežne... nič jim ne manjka. Pokojnine so vsem znane. Potem tudi upokojenci ne bi smeli imeti živali?

Kdo pa potem še sploh ostane? Že tako ali tako primanjkuje potencialnih lastnikov.

Vedno se najde denar, pač trgamo od svojih ust. Danes pa manjka predvsem tistega, česar se ne da nikjer vzeti, kupiti.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #22 : četrtek, 11.09.2008 : 11:40:29 »

Če si psa ne moreš privoščit, pol ga nimaš kaj imet menda. Al pa se spet motim.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #23 : četrtek, 11.09.2008 : 11:43:29 »

Ne obsojam,se samo sprašujem zakaj se vedno ponavljajo iste zgodbe pri pasemskih psih,ki se znajdejo v zavetišču.
To mi daje misliti,da posvojitelji so-vendar samo za določene pse.
Logiran
ajedat
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #24 : četrtek, 11.09.2008 : 11:44:32 »

No sej ni važno.
Pač si ne morem privoščiti nakupa, kar pa ne pomeni da nimam.
Sej se bom umaknila ker vidim da če si človek določeno pasmo pač želi da ga takoj linčate kle gor pa obsojate da je najslabši,....
Punce lep dan še naprej
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #25 : četrtek, 11.09.2008 : 11:45:50 »

Mislim da ni potrebe nabijat 2 strani teme z moraliziranjem, če jim je v interesu bojo lepo zavrteli telefon, če so/niso primerni, pa bo tako Polona vedela.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #26 : četrtek, 11.09.2008 : 11:55:26 »

Tudi mi nismo imeli 800-1200 EUR Shocked za rodovniškega psa, ki bi po naših predidevanjih in prebiranju pasem bil tanartabolš, pa tanartalepš za nas.
Pa smo vzeli jazbečar mix.
Poglejte temo od Kisske/Missy, pa boste videli, da čeprav nismo imeli denarja za mladiča, Missy NIČ, ampak prav NIČ ne manjka.
Je pa res, da nismo pri posvojitvi čakali na pasemskega po reglcih psa in skočili nanj kot muhe na med, ampak smo vezli faco malo lepo pridno lubčkasto. Kiss Kiss

Smetka bo že znala ocenit komu ga bo dala.

Logiran
Sleepy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.129


« Odgovor #27 : četrtek, 11.09.2008 : 11:57:28 »

Mogoče pa je treba moralizirat dve strani pa še kašno, ker ob vsem moraliziranju še vedno (očitno) nismo prišli nikamor, ker se še vedno ponavljajo ene in iste štorje.... in še vedno je res, da se (pre)mnogim "utrga" ko vidijo pasemskega in ne psa v zavetišču. In mogoče bo dve strani moraliziranja povzročilo vsaj kašen neperspektiven klic manj za Smetko, kar je pravzaprav dobro  Smiley

... če so/niso primerni, pa bo tako Polona vedela.
Seveda bo vedla, ampak ne vem če je res nujno da mora prav vsakemu sama to povedat. Je fino, če je malo selekcije že prej.... vsaj malo!
 Smiley
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #28 : četrtek, 11.09.2008 : 12:06:26 »

Seveda bo vedla, ampak ne vem če je res nujno da mora prav vsakemu sama to povedat. Je fino, če je malo selekcije že prej.... vsaj malo!
 Smiley

To pa ja, se strinjam!
Logiran
Smetka
Moderator
*****
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #29 : četrtek, 11.09.2008 : 12:24:11 »

Že od 6.45 zjutraj!! Zaenkrat še prijazno in vljudno prosim, da me za to žival razen lastnika ne kliče nihče več!

KO/ČE bo na voljo za posvojitev, bom to napisala. Kaj pa, če je star 10 let???
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Francoski buldog Alf - Šujica, Dobrova-Polhov Gradec
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines