mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 01:32:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: ŠČITNICA
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: ŠČITNICA  (Prebrano 30651 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #30 : četrtek, 08.12.2011 : 09:49:38 »

Ko vet dobi rezultate, kako vesc mora biti, da postavi diagnozo in kasneje terapijo za scitnico? So to enostavna odcitavanja ali pa se lahko recimo neizkusen vet zmoti?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #31 : četrtek, 08.12.2011 : 11:10:35 »

Ne, ni  dvomov, meje in pragovi bp in pod/nad bp so iz testov zelo jasno razvidne, vsaj če rezultati pridejo iz dunajskega laboratorija (pri našem). In že na testih je poleg pripis, da gre za hipo. So mi dali izvide na vpogled.
Ne vem pa, kako je s testi iz drugih laboratorijev.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #32 : četrtek, 08.12.2011 : 11:47:17 »

Vet se lahko zmoti pri opisu težav, ki iz tega izvirajo, saj so tako rahlo nedefinirane. Iz laboratorijskih izvidov krvi prav za delovanje ščitnice pa se ne bi (po mojem) smel. Sploh tistih dunajskih izvidov. A te preglede izvaja sploh kdo pri nas?

Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #33 : četrtek, 08.12.2011 : 11:47:44 »

Mislim na preglede krvi glede ščitničnih hormonov.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #34 : četrtek, 08.12.2011 : 12:06:30 »

Ok, torej tujina, ki je za te stvari specializirana. Prav gotovo zelim najboljse izvide in ne nekih priblizkov.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #35 : četrtek, 08.12.2011 : 12:13:00 »

Vem, da jih Matko pošilja na Dunaj. Pa ne da se pridružujeta našemu klubu ponovno navitih hipotov?  Sad
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #36 : četrtek, 08.12.2011 : 12:14:25 »

mislim (nisem pa sigurna), da teh testov pri nas ne dela nihče ... meni so poslali vzorce v nemčijo (lani jeseni).
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #37 : četrtek, 08.12.2011 : 12:30:11 »

Se mi je zdelo, da bo treba posiljat v tujino. Bolj me je zanimalo za naprej.
Luna7, moj Flipi je ja    Kiss
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #38 : četrtek, 08.12.2011 : 12:51:51 »

So teste delali tudi v nekem ljubljanskem laboratoriju, samo so bili zelo nezanesljivi in ne vem, če jih še. Priporočam dunajskega.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #39 : četrtek, 08.12.2011 : 13:10:51 »

Zaninovic tudi posilja na Dunaj, vsaj pred leti je. Pa VF tudi se mi zdi.
Bodi vesela, ce je scitnica. To se od vseh mogocih in nemogocih diagnoz najlazje uravnava s tableti. Tudi simptomi hitro izginejo oz. se zmanjsajo. Smiley
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #40 : četrtek, 08.12.2011 : 13:15:23 »

Zaninovic tudi posilja na Dunaj, vsaj pred leti je. Pa VF tudi se mi zdi.
Bodi vesela, ce je scitnica. To se od vseh mogocih in nemogocih diagnoz najlazje uravnava s tableti. Tudi simptomi hitro izginejo oz. se zmanjsajo. Smiley
Se strinjam! To je res najmanjše zlo, ki se ga hitro reši. Sicer ima nekaj neg. stranskih učinkov, ampak pri nas se zagotovo niso pokazali. Naša pikica ga svira še vedno kot največja najstnica, ki sedi na ušesih (ker ne sliši več... Tongue) Samo poglej pk sanco1atovi...tam je šele veselje!  Grin Grin Kiss
Edino, kar sem ugotovila, da je VF malce cenejša od topolšice, ampak ne dosti. Pregled krvi na dunaj pa stane 30 evrov preko poštne nakaznice (vsaj maja je bila takšna cena). Rezultati so neverjetno hitro!  Wink
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #41 : četrtek, 08.12.2011 : 13:17:58 »

Sporoči vajino diagnozo. Si pa ne predstavljam Flipija na ščitničnih hormonih...sej bo ja poletel?  Shocked Ali gre za tisto hiper zadevo?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #42 : četrtek, 08.12.2011 : 13:28:56 »

Najprej moramo teste narest potem bom vedela zagotovo, ampak vse kaze, da bo nekaj taksnega. Bom verjetno sla do Topolsice.
Verjamem, da je to najmanjse zlo, ampak v tem trenutku je se vse odprto in dokler ne bom zagotovo vedela, da mu lahko pomagamo se ne veselim nicesar   Undecided
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #43 : četrtek, 08.12.2011 : 13:52:47 »

Držimo pesti, da je to to, meni je bilo od suma do postavitve diagnoze tudi precej zoprno.
Sploh če ti lahko rečejo, kaj bi bilo razen ščitnice še mogoče.
Nam je pa izginila cela paleta zoprnih težav (utrujenost, nepojasnjene prebavne motnje kljub dieti, nenormalen apetit, od bolj nedolžnih znakov pa izjemno slaba dlaka, pigmentne lise po neodlakanih delih, značilen mišji, torej manj poraščen rep) v nekaj mesecih po jemanju tablet.
Torej je samo ščitnica res od vseh bolezni najbolj Smiley Smiley
Kakšne znake pa ima?
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #44 : četrtek, 08.12.2011 : 14:02:03 »

Mi smo tole s ščitnico ugotovili bolj po naključju-če ne bi kokica imela tumorja na ščitnici, bi verjetno še danes gruntala, kateri vitamini manjkajo in podobno, ker je zgledala kot ocufana kokoš, s tankim repom, dvojnimi pikami, depresivna in čisto apatična. Drugače pa je bilo ostalo ok... Tako, pa smo dali tumor odstraniti in seveda, vse preiskave na ščitnici in evo, dobili smo skoraj novega psa. Tako, da upam, da je le ščitnica!  Kiss Kiss
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: ŠČITNICA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines