mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:50:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ko kupuje psa začetnik z otrokom
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: ko kupuje psa začetnik z otrokom  (Prebrano 14724 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
majave
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #30 : torek, 25.11.2003 : 09:26:25 »

Živijo!

Ker so bili med psi za katere se začetniki z otroci praviloma ne odločajo omenjeni tudi mastifi, bom jaz iz lastnih izkušenj napisala še nekaj o njih - o španskih mastifih namreč.
Doma imamo 9 mesečnega (pubertetnika) predstavnika te pasme in dva otroka, mlajša je stara 4 leta in lahko vam povem, da sem popolnoma mirna in brez skrbi, ko sta dekleti v njegovi družbi.
On namreč strogo loči družbo otrok in družbo odraslih. Čeprav je velik in na videz štorast, se z otroci nikoli ne igra tako, kot z odraslimi (npr. z mano). V njihovi prisotnosti ne skače, ne odpira gobca... Malo je seveda treba biti previden pri zelo majhnih otrocih, ki še niso stabilni, ker jih lahko že udarec repa prebrne, drugače pa ni razloga, da tega psa nebi priporočala družinam z otroci ( če jih ne moti kakšen oslinjen rokav ali drug del obleke...).
 
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #31 : nedelja, 07.11.2004 : 15:11:37 »

Imeli smo psico, mešanko z nemškim ovčarjem. Naj povem, da smo jo šli iskat v azil, bila pa je stara 3 mesece. ko se je rodil moj brat (in tudi že prej, ko je bila mami noseča), je bila Brina zelo zaščitniška in celo članom družine ni pustila blizu njega. Najbrž je čutila, da je dojenček zelo nebogljen. Postala je zelo napadalna do obiskovalcev, sosedov... Ampak našega malčka je imela zelo rada.  Wink
Sedaj imamo 3 mesece staro mešanko, prav tako z nemškim ovčarjem. je zelo razigrana in mogoče celo kar preveč napadalna, saj se jo moj 3 letni bratec boji. Psička skače po njem, ga grize... Ni napadalna, le rada bi se igrala.
Jaz imam svojega psa, angleškega buldoga. Star je 3 mesece in moram reči, da se ga je brat na začetku zelo bal, zaradi slabih izkušenj z našo mešanko. Sedaj se ga je navadil in mislim, da je ugotovil, da niso vsi psi enaki.
Poznam pa tudi primer, kjer imajo doma nemškega ovčarja in 2 otroka-6 in 2 leti. Tu sta otroka glavna, ga "vlačita" okrog, ga premetavata-tudi ta ovčar je star dobre 3 mesece.

Mislim, da je izbira psa precej odvisna od otroka. Če se boji psov, če je že po naravi bolj plah, če je razgrajač...

Lp
Logiran
Ajetam
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #32 : sreda, 09.05.2007 : 20:07:53 »

fantastična tema!
ravno v tej dilemi sem sama...
z možem živiva v manjšem stanovanju in bi rada imela psa.seveda majhnega da paše v stanovanje, saj sem proti temu da se ima pse zunaj v utah in tako.
zanimava se za nakup psa a nočeva ga kupit kar na vrat na nos ampak želiva dobro premislit o tem....
najbolj nama je všeč višavski beli terier. no meni je tut coton a mojemu možu ni Smiley
a ker načrtujeva nosečnost razmišljam tudi o tem... legla višavcev bodo pozno jeseni.kar pomeni da bi pribljižno januarja dobila psa. a me je malo strah ker potem (če bo vse po sreči) bova čez par mesecev imela otroka. pa me malo skrbi kako bo to pasalo skupaj. mali kuža in mali otrok...
mislite da bo šlo ? ali je bolje da malo počakava s psom ?
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #33 : sreda, 09.05.2007 : 20:15:37 »

Ajetam, če si ga oba želite potem sploh ni problema. Pravijo, da kjer je volja, tam je moč!
Sama sem bila v isti situaciji, le da je bil tretji dojenček in pasji mladiček. Pri tebi pa bo stvar še lažja  Grin ker ti ne bosta že dva plezala okrog nog.
Pozabila sem vprašat, a bo to vajin prvi pes?
Logiran
Ajetam
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #34 : sreda, 09.05.2007 : 20:33:30 »

ja to bo najin prvi pes. drugače imamo dom že berenskega planšarja. tako da nama pes ni neka tuja stvar...
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #35 : sreda, 09.05.2007 : 20:48:20 »

če vama pas ni neznanka, potem mislim, da ni panike. Sicer je pa tako, da kadarkoli kupiš psa, moraš paziti v prvi vrsti le na DOSLEDNOST!
ko boš enkrat imela otroka, boš videla, da med pasjo in otroško vzgojo ni dosti razlike. pri obeh moraš biti dosleden 25 ur na dan  Grin
Logiran
Ajetam
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #36 : četrtek, 10.05.2007 : 09:04:46 »

ja sam vsaka pasma je drugačna...
v knjigah sem brala da višavski terier ni primeren za manjše otroke.
tko da zdej ne vem zakaj in a pol sploh ne pride v poštev dokler otroci malo ne zrastejo? Undecided
Logiran
tacko
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 274


« Odgovor #37 : četrtek, 10.05.2007 : 09:18:11 »

Tudi za pekinezerje piše, da niso primerni za družine z otroci, pa mi nimamo nobenih težav.  Cheesy
Pač nekaj časa traja, da se drug na drugega privadiš.
Logiran
Ajetam
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #38 : četrtek, 10.05.2007 : 09:21:01 »

no super.potem upam da ne bo težav.
saj itak zdej ni nobenega legla tako da bova nanj morala čakati do naslednjega leta  Shocked
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #39 : četrtek, 10.05.2007 : 10:21:36 »

Katere vse pasme pa sta si ogledala? Višavci znajo biti zaradi terierskega karakterja včasih kar težki.
Logiran
Ajetam
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #40 : četrtek, 10.05.2007 : 12:25:47 »

ma meni je coton najljubši. a možu ni preveč lep.
potem sva se pa odločila za višavca...
drugače bi bil po značaju coton bolj primeren za naju.
samo ne vem če mi bo uspelo moža prepričati Smiley
Logiran
Pmaxi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.656


« Odgovor #41 : četrtek, 10.05.2007 : 14:29:57 »

Od belčkov so še: maltežan, kitajec powder puff, tibetanski terier, pa še bi se našlo.
Od teh, sta meni karakterno najbolj všeč maltežan in kitajc (se ve, saj ga imam doma  Wink)
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #42 : sobota, 12.05.2007 : 19:09:35 »

Ajetam - jaz vajino odločitev prav občudujem. Namreč: v gospodinjstvu živiva sama z možem, torej brez otrok in s psom. In po pravici povedano, si ni predstavljam, kako uskladiti vzgojo, skrb in vse kar še paše zraven - dojenčka in psa (mladička, za povrhu).  Če izhajam iz sebe: ja, mnogo preveč kompliciram pri skrbi za psa. Vsekakor menim, da je bolje malce manj komplicirati. Tako da srečno za obe novi pridobitvi! Lp!
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ko kupuje psa začetnik z otrokom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines