mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 15:03:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: OFA fanconi test
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: OFA fanconi test  (Prebrano 4705 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« : petek, 26.09.2008 : 18:25:21 »

Vzrediteljica basenjijev iz Madžarske želi pariti s samcem iz Slovenije in jo zanima, če ima samec narejen OFA fanconi test iz Amerike. Ker iz njene milo rečeno polomljene angleščine nismo uspeli razvozlati, kaj to je, bi to radi vprašali tu. Še bolj pa so seveda zaželene informacije o tem, kako to zgleda, kdo lahko te teste naredi in koliko to stane.

Hvala vnaprej, Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #1 : petek, 26.09.2008 : 18:31:45 »

Če se ne motim..

OFA = Orthopedic Foundation for Animals: http://www.offa.org

Kopiram iz enega Ameriškega foruma:

OFA is Orthopedic Foundation for Animals. They evaluate (or their credentialed vets evaluate) hips, elbows, cardiac, and a variety of genetic disorders.
Logiran
Tafi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #2 : petek, 26.09.2008 : 18:38:54 »

Test se dela v Ameriki, stane 65 dolarjev + poštnina (če pošiljaš kri samo za enega psa, računaj na kakšnih 300 evrov vse skupaj). Zdaj se nekaj spreminja, mislim, da se bo lahko testirala tudi slina. Bo potrebno še malo počakati na novejše informacije. Wink Drugače pa klubi v tujini (najbližji je nemški) organizirajo parkrat na leto testiranje in pošiljajo vzorce več psov naenkrat.

Mene pa bolj zanima zakaj hoče pariti s samcem iz Slovenije? Večina slovenskih basenjijev izhaja iz madžarske vzreje in je velika verjetnost, da je ta samec v sorodstvu z njenimi psi. Poleg tega pa slovenski basenji itak nimajo nič testiranega - oči, kolki itn. kaj šele fanconija. Sad
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #3 : petek, 26.09.2008 : 18:42:37 »

Hvala za tako hitre odgovore.

Tafi, preveč me sprašuješ, sem samo posrednica vprašanja, ker lastnik samca ni član foruma in ne more sam postaviti vprašanja. Tudi odločitve vzrediteljice ne morem komentirati, ker je niti ne pozam. Najbrž že sama najboljše ve, zakaj se je tako odločila.

Hvala še enkrat obema. Če ima kdo še kakšne informacije, izkušnje, se priporočam. LP Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: OFA fanconi test
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines