mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 07:46:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Pešanje desne strani srca
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pešanje desne strani srca  (Prebrano 14637 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Kali Lola
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #30 : petek, 03.10.2008 : 23:07:22 »

Se mi zdi, da je malo k sebi prišla glede teže. Sicer še vedno je iz roke in samo meska, pa kako kostko zraven, ampak hira več ne. Je ta teden vse skupaj pojedla več hrane kot prej. Glede na to, da nam je 10 dni nazaj veterinar rekel, da jo lahko kar takoj evtaniziramo, se mi zdi, da ji gre res super. Ampak se še vedno borimo. Res se šteje čisto vsak dan posebej.

Toliko zaenkrat, da malo poročam o nas.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #31 : sobota, 04.10.2008 : 05:46:53 »

Krasne novice! Ja, tkole je vsak dan posebej zmaga... Držimo pesti in tačke še naprej!
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #32 : sobota, 04.10.2008 : 13:44:48 »

Tako kot je oaza88 rekla, vsak nov dan je nova priložnost. Tudi jaz bi se borila za svojega pasjega prijatelja. Miren vikend vam želim  Kiss
Logiran
Kali Lola
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #33 : ponedeljek, 06.10.2008 : 10:52:24 »

Naj povem, da Kali super napreduje, no, vsaj kar se prehranjevanja tiče. Je končno jedla spet iz njene posode. Edino trebuh ima še vedno kar velik. Ampak zdaj se vsaj nekaj ga poveča zaradi zaužite hrane. Driske tudi nima več. V gozdu uživa 100 na uro. Doma pa največ spi oz. končno je začela spet fehtat hrano. Zaenkrat ji gre na bolje. Upam, da tako tudi ostane in da se je zdja navadila na tablete. Problem je edino ji dajat zdravila, ampak to je pa že druga pesem.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #34 : ponedeljek, 06.10.2008 : 10:59:54 »

No super Smiley  Vsak napredek je dobrodošel. Kali ti pa pridno papaj  Kiss
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #35 : ponedeljek, 06.10.2008 : 21:08:13 »

Zdravila poskusi dat s kakšno fino salamo. Ko pri nas nič drugega ni delovalo, sem šla kupit suho salamo. To je bilo  nekaj novega in zelo dišečega, česar drugače nikoli ne dam - je preslano in preveč pikantno - ampak če je treba tableto pogoltnit, je pa prva liga!  Wink  Tableto, kapsulo, prašek ali karkoli daš v kolutek, večinoma slišiš samo "gulp" in zdravila ni več. Potem pa seveda še pol kolutka za pridno kužiko. Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #36 : torek, 07.10.2008 : 06:57:16 »

joj, ka sem vesela da berem da ji je bolje  Cheesy sem držala pesti, za vas. Ker vem da so dobri in slabi dnevi, da začetek je pa sploh hud. Le pazi na resnično zmerno aktivnost! Raje večkrat po malo.
Logiran
Kali Lola
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #37 : torek, 07.10.2008 : 11:04:51 »

Zdravila poskusi dat s kakšno fino salamo. Ko pri nas nič drugega ni delovalo, sem šla kupit suho salamo. To je bilo  nekaj novega in zelo dišečega, česar drugače nikoli ne dam - je preslano in preveč pikantno - ampak če je treba tableto pogoltnit, je pa prva liga!  Wink  Tableto, kapsulo, prašek ali karkoli daš v kolutek, večinoma slišiš samo "gulp" in zdravila ni več. Potem pa seveda še pol kolutka za pridno kužiko. Wink

Smo že vse trike sprobali. Smo dajali s sirom, s salamo, s hrenovko, z mesom... Najprej je še šlo, potem pa je vsakič zavohala in začela zavračat tisto hrano. Sira še zdaj noče jest, pa ga je prej oboževala. Včasih mi ji še uspe ji podtaknit v kak slasten košček pečenke, a načeloma ji mora moj partner razpret gobec, jaz pa ji hitro vržem tablete globoko not.

Logiran
Kali Lola
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #38 : torek, 07.10.2008 : 11:10:03 »

joj, ka sem vesela da berem da ji je bolje  Cheesy sem držala pesti, za vas. Ker vem da so dobri in slabi dnevi, da začetek je pa sploh hud. Le pazi na resnično zmerno aktivnost! Raje večkrat po malo.

To tudi počnemo. Gre velikokrat lulat in pa na kak krajši sprehod. Tudi, ko gremo v gozd, se ustavimo na jasi in ji damo kako vejo in ona leži in grizlja, moj partner pa ta čas meče palico Loli, ker ona pa še potrebuje malo akcije. Saj Kali sva že nekaj let bolj čuvala, ker je že njena mama umrla zaradi odpovedi srca pri 9,5 letih starosti.

Sem pa prej klicala veterinarja, če treba slučajno povečat dozo Lasixa, ker ima še evdno kar velik trebuh, pa je rekel, da raje ne. Da naj še počakamo teden ali dva in jo potem pripeljemo pokazat in ji bo predpisal druge tablete, če se stanje ne bo izboljšalo. Vse ostalo je pa super. Včeraj popoldne sem ji dajala z roko meso in je tako hlastala, da me je skoraj ugriznila. Je spet lačna, tako kot se spodobi za psa. Tako, da počasi pridobiva izgubljeno težo.

Drugače se ne slepim, da je zdrava in vem, da še vedno obstaja možnost, da ji odpove srce v vsakem trenutku. A raje vidim, da jo zadane kap lepo porejeno in sito, kot da mi pred očmi shira.

Logiran
Kali Lola
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #39 : torek, 07.10.2008 : 13:48:05 »

Bojim se, da ima tudi v plučih vodo, ker opažam nekaj dni, da malce pokašljuje, ko se vleže k meni pod računalniško mizo. Sad To verjetno ni dobro znamenje... Ko se tako razveseliš enega dejstva, te spet potre drugo.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #40 : torek, 07.10.2008 : 16:35:15 »

Kali Lola - kot sva rekli: vsak dan posebej je zmaga, vsakega trenutka bodi vesela. Vem in veš, da se vse nekoč konča. Ravno zato je pomembno, da znamo cenit vse drobne trenutke...
Logiran
Kali Lola
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #41 : torek, 07.10.2008 : 17:17:55 »

Ja, tako bi v bistvu vso morali ves čas živeti... Vsak dan posebej.
Logiran
Kali Lola
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #42 : četrtek, 09.10.2008 : 11:38:05 »

Žal, se mi zdi, da gre počasi vse na slabše. Spet bolj malo je, trebuh ima grozno napihnjen, vedno težje hodi in diha. Očke ima še evdno jasne in polne življenja, ampak žal, ne vem več... če je še smisel. Bomo probali pregurat ta vikend, potem pa bomo videli, če sploh še lahko se kaj spremeni na bolje. Žal... Sad Sad
Logiran
Kali Lola
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #43 : četrtek, 16.10.2008 : 13:43:31 »

No, pa je spet bolje. So kar ves čas vzponi in padci.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #44 : četrtek, 16.10.2008 : 15:50:34 »

Super!!

Vam zelim se precej dobrih dni in malo slabih!  Kiss
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Pešanje desne strani srca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines