mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 13:39:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tom alias Renčko
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Tom alias Renčko  (Prebrano 6244 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kylie
novinec
*
Sporočil: 19


« : sobota, 11.10.2008 : 19:12:54 »

O Tomu in njegovem prihodu in privajanju v novo okolje lahko vse preberete v tej temi- http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,23648.0.html, novo pa odpiram zato, ker je ta slednja zaklenjena in ker imam hud problem. Oz. ga imamo mi doma. sram

Gre se za Toma, saj sem tud tam že večkrat povedala, da se s Kajlico niti malo ne razumeta, ampak sem rekla- ok, dajmo času čas, se bota že navadla. Namesto tega pa je--no, vedno huje. Ko Tom zagleda Kajli, je kakor da bi se mu zameglil um. Kr popade jo, jo grize, jo cota in zadnjič jo je kr precej obdelal. Mene najbolj skrbi, ker je Kajla zarad tega postala nenormalno živčna, kar naprej trza, opreza za sabo, sploh si več ne upa sama po hiši hodit, WC ima v moji sobi,... Ne me narobe razumet, Toma imamo vsi zelo, celo preveč radi, ga nonstop cartamo, crkljamo, ampak bolj ko ga imamo radi, bolj napadalen postaja. Shocked
Doma smo čist vsi pogriženi, moje roke zgledajo, kot da bi se rezala, ok, razumem, da rad grize, ampak res se mi zdi, da na čase zapade v neko stanje, še pogled se mu prav spremeni, in takrat postane povsem neobvladljiv. Grize, se zaganja v človeka/žival, postane tako agresiven, da se ga lahko resnično ustrašiš.
In zdaj mene zanima, kako to obvladat? Kaj naj naredimo?
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #1 : sobota, 11.10.2008 : 19:18:45 »

Vzgajat, zdaj in takoj. Ko postane med mackoma prehudo, je treba poseci vmes, da das vedeti da se tega ne sme. Maral je ocitno ne bo, vazno, da jo tolerira. Tudi, ko grize vas oz. je prevec predrzen, je treba postavit mejo. Jst se ponavadi grozece derem  Smiley Ga odrines, povisas glas ipd. Ce ne sme, pac ne sme. Mu bo kmalu jasno, ampak to se ne pomeni, da tega ne bo pocel vec oz. bo se ziher kdaj probal. Takrat mora vmes poseci lastnik, ker ne gre vec za rangiranje ampak maltretiranje.

LP, Maja
Logiran
kylie
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #2 : nedelja, 12.10.2008 : 20:23:09 »

Hvala za odgovor.

Samo se bojim, da je Tomi že prišel na to mejo, da gre samo za maltretiranje. Čist vedno je treba posečt med njiju, ko se zravsata, ker je Kajla ob njem čist nemočna in se sploh ne zna branit, samo se vrže na tla in pusti, da jo grize. Roll Eyes
Seveda mu damo vedet, da ne sme vsega počet in tud mi povzdignemo glas, ko postane napadalen...ampak čist nič ne zaleže. Srečo mam samo, če mam v bližini kako koco, da ga lahko zavijem v njo, dokler se ne pomiri. Huh Res se mi zdi, kot da bi se mu na čase kaj ''premaknilo'' v glavi, da sploh ne ve kaj dela, in da samo napada, postane resnično agresiven in ni nič več tisti lep, prijazen Tom sram
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 12.10.2008 : 20:45:02 »

kylie - poskusi ga pošpricat z vodo, ko ga ponovno zasačiš pri maltretiranju. Ampak pazi, da boš samo Tomija, ne še Kajle zraven. Tiste razpršilke za rože rosit so ful praktične za takle. Jst jo sicer uporabljam za kužo, kadar mi mačke preganja, pa se počaaaaasi, počaaaasi zadeva izboljšuje. Večina mačk pa tud ne mara vode, tko da bi verjetno dosegla podoben učinek pri Tomiju. Presneti lump Angry, priden bodi! Smiley
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #4 : nedelja, 12.10.2008 : 21:21:12 »

Še bolj učinkovita in natančna za ciljanje je vodna pištolica Wink.

Upam, da se bo Tom kmalu umiril Smiley.
Logiran
kylie
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #5 : sreda, 12.11.2008 : 21:06:26 »

Prvo- hvala vsem za odgovore in nasvete. Samo tole glede vodne pištole žal ne bo držalo- sem probala z njo, pa dobi še več veselja, ko ga poškropiš. Cheesy

Kot drugo pa -zdaj zaenkrat imamo mir, ampak moramo res pazit, da nista skupaj. Mali bizgec (to je Tom Grin) si tako zelo želi, da bi dobil Kajlico 'pod zobe', da se z glavo zaletava v vrata moje sobe, ko je Kajli not. Mene je zadnjič tako ugriznil, da se mi je rahlo zagnojilo in so me doma prisilili, da grem po injekcijo proti tetanusu-sicer  je na srečo nisem dobila, ker sem bla očitno v OŠ cepljena in drži 10 let (glede na to kak se bojim igel, bi itak raje vedla, da me Tom še 1x ugrizne Grin). Grizenje še naprej ostaja njegov najljubši hobi, ampak mu je vse oproščeno, ko ga pogledaš pa vidiš kaki lepotec je ta maček!! Vsi ga občudujejo, najbolj zanimivo pa je, da skoraj nihče ne opazi, da ima samo 3 tačke. Ja pa res prekrasen muc- ga moram zdaj spet malo poslikat, da boste videli kaj imam v mislih, ko rečem, da je brez dvoma eden od najlepših mačkonov na svetu! Wink
Logiran
kylie
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #6 : nedelja, 16.11.2008 : 20:59:47 »

Evo, obljuba dela dolg in tukaj je par slikic- v dokaz, da je Tom pravi lepotec!!





Smo lepi, ne? Wink Cheesy
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #7 : ponedeljek, 17.11.2008 : 00:06:59 »

uau Cool izgleda pa ogromen oz. dolgin Shocked
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #8 : ponedeljek, 17.11.2008 : 00:36:23 »

Kolikor vidim, delate vsaj dve napaki v vzgoji: 1. mačkovo početje tolerirate namesto da bi že prvič dobil vzgojno kazen, ko je začel s svojim teroriziranjem in 2. za nagrado ga še bolj crkljate in čohate ter "imate še bolj radi" in mu s tem dajete vedeti, da je on šef v vašem domu in da si lahko vse privošči.

Tako da res VZGAJAT VZGAJAT VZGAJAT!!! Ne upam vam sicer svetovati, kako, ker se ljudje in mački med sabo razlikujemo in kar funkcionira pri meni, morda pri vas ne bo, poleg tega pa je vaš maček že toliko ušel izpod kontrole, da bo zadeva še mnogo težja. Zato bi bilo najbolje poiskat kakega strokovnjaka.

In NIKOLI trpet, da te maček poškoduje, in skomignit "na ja" in "raje še enkrat to kot pa recimo injekcija" pa kaj si normalna?!?  Shocked Shocked Shocked Jaz svoje mačke zadavim ali pa jim vrat odgriznem, da me ugriznejo in one to zelo dobro vejo - zato me tudi nikoli ne bodo (pretiravam, ampak razkurilo bi me že tako, da bi se stežka kontrolirala). Mojim sem dala od malega zelo jasno vedeti, da jih bodo krepko skupile, če bodo slučajno kaj takega poskušale. Pa so kljub tu in tam trdi vzgoji (ali pa ravno tudi zato?) najbolj razcartane in nežne muce, kar jih poznam. Sem pa res ogromno tudi vložila v vzpostavljanje tesnega, ljubečega odnosa. Dokler se držijo nekih osnovnih pravil, lahko one brez problema dominirajo v našem domu - kot pač mačke to znajo, in so čohane ter razvajane do onemoglosti.

Mačke imajo res dober občutek za to, kje je meja, po kateri še lahko hodijo - in pri vas je ta meja zgleda zeloooo raztegljiva. Torej pamet v roke, poiskat strokovni nasvet in na delo!
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #9 : sreda, 10.12.2008 : 20:04:27 »

Kako je kaj Tomom ? Je že kaj bolj priden ?  Wink
Logiran
AlenkaEka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 100


« Odgovor #10 : četrtek, 11.12.2008 : 01:05:54 »

Čist tko - pa nisem noben ekspert, ampak glede nato, da imam svojih petnajst živali v hiši ( pet psov in deset muc ), pa vedno še začasnike zraven, tu si ti gospodar!!!! Imam zelo rada svoje živali, zelo veliko sem z njimi, pa dobro vse vejo, da sem jaz gazda. Imajo vse in še več cartanje, razumevanje, toleriranje, ampak nikoli nobena se ne bo izživljala nad mano ali ostalimi sostanovalci. Pa tudi jaz nad njimi ne. Pa so čisto vse od prvega do zadnjega to probali. To enostavno ni dovoljeno, je nedopustno in pika. Ob prvem poskusu zatreti sploh misel na to. Ok, pri tebi je to mimo, ne vem kako to popraviti, ampak ustaviti tako vedenje moraš. Ne mi zameriti, ampak, kaj boš pa storila pri otroku? Dovolila, da te garba in rekla, saj je luškan in saj je moj? A zato lahko počne, kar mu tisti trenutek pade na pamet? Ljubezen je eno, življenje skupaj je pa prilagajanje pravilom, ki vladajo v hiši, ravno zaradi tega, ker se imamo radi in se spoštujemo. Eden drugega. In to upoštevamo vsi - mi spoštujemo živali in one spoštujejo nas.
Sej pol je pa čist simpl..... Wink
Veliko volje in vse najboljše pri vzpostavljanu redu reda! 
Logiran
kylie
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #11 : torek, 30.12.2008 : 17:32:27 »

uau Cool izgleda pa ogromen oz. dolgin Shocked

Tom je ogromen ja. Mislim, da je največji maček, kaj sem jih kdaj vidla.

Kolikor vidim, delate vsaj dve napaki v vzgoji: 1. mačkovo početje tolerirate namesto da bi že prvič dobil vzgojno kazen, ko je začel s svojim teroriziranjem in 2. za nagrado ga še bolj crkljate in čohate ter "imate še bolj radi" in mu s tem dajete vedeti, da je on šef v vašem domu in da si lahko vse privošči.

Tako da res VZGAJAT VZGAJAT VZGAJAT!!! Ne upam vam sicer svetovati, kako, ker se ljudje in mački med sabo razlikujemo in kar funkcionira pri meni, morda pri vas ne bo, poleg tega pa je vaš maček že toliko ušel izpod kontrole, da bo zadeva še mnogo težja. Zato bi bilo najbolje poiskat kakega strokovnjaka.

In NIKOLI trpet, da te maček poškoduje, in skomignit "na ja" in "raje še enkrat to kot pa recimo injekcija" pa kaj si normalna?!?  Shocked Shocked Shocked Jaz svoje mačke zadavim ali pa jim vrat odgriznem, da me ugriznejo in one to zelo dobro vejo - zato me tudi nikoli ne bodo (pretiravam, ampak razkurilo bi me že tako, da bi se stežka kontrolirala). Mojim sem dala od malega zelo jasno vedeti, da jih bodo krepko skupile, če bodo slučajno kaj takega poskušale. Pa so kljub tu in tam trdi vzgoji (ali pa ravno tudi zato?) najbolj razcartane in nežne muce, kar jih poznam. Sem pa res ogromno tudi vložila v vzpostavljanje tesnega, ljubečega odnosa. Dokler se držijo nekih osnovnih pravil, lahko one brez problema dominirajo v našem domu - kot pač mačke to znajo, in so čohane ter razvajane do onemoglosti.

Mačke imajo res dober občutek za to, kje je meja, po kateri še lahko hodijo - in pri vas je ta meja zgleda zeloooo raztegljiva. Torej pamet v roke, poiskat strokovni nasvet in na delo!

Saj tole, da bi raje, da me še 1x ugrizne je bila samo šala. Malo neposrečena sicer, ampak še vedno šala. Wink Pri Tomu nobeno kričanje ne zaleže, tepla ga ravno ne bi. Zdaj razmišljamo, da bi mogoče nabavili kako stajico, ki bila odzgoraj zaprta in bi bila izmenično notri, da bi se prvo navadla bit skupaj v istem prostoru, brez da se pokoljeta.

Kako je kaj Tomom ? Je že kaj bolj priden ?  Wink

Zdaj je mir. Smiley (moram potrkat po lesu Grin) Zdaj, ko ju strogo ločujemo je v redu. Drugače pa je Tom tak priden. Wink

Čist tko - pa nisem noben ekspert, ampak glede nato, da imam svojih petnajst živali v hiši ( pet psov in deset muc ), pa vedno še začasnike zraven, tu si ti gospodar!!!! Imam zelo rada svoje živali, zelo veliko sem z njimi, pa dobro vse vejo, da sem jaz gazda. Imajo vse in še več cartanje, razumevanje, toleriranje, ampak nikoli nobena se ne bo izživljala nad mano ali ostalimi sostanovalci. Pa tudi jaz nad njimi ne. Pa so čisto vse od prvega do zadnjega to probali. To enostavno ni dovoljeno, je nedopustno in pika. Ob prvem poskusu zatreti sploh misel na to. Ok, pri tebi je to mimo, ne vem kako to popraviti, ampak ustaviti tako vedenje moraš. Ne mi zameriti, ampak, kaj boš pa storila pri otroku? Dovolila, da te garba in rekla, saj je luškan in saj je moj? A zato lahko počne, kar mu tisti trenutek pade na pamet? Ljubezen je eno, življenje skupaj je pa prilagajanje pravilom, ki vladajo v hiši, ravno zaradi tega, ker se imamo radi in se spoštujemo. Eden drugega. In to upoštevamo vsi - mi spoštujemo živali in one spoštujejo nas.
Sej pol je pa čist simpl..... Wink
Veliko volje in vse najboljše pri vzpostavljanu redu reda! 

1. Tom je agresiven in napadalen samo, ko se zgrabita s Kajlico. Drugače ni panike. Ne vem kaj imaš sicer ti v mislih in kake metode uporabljaš, ampak kričanje in kreganje ni pomagalo pri nas, prav tako ni pomagalo špricanje z vodo, tudi rahlo odrivanje ne zaleže, tepst pa ga res ne mislim! Tale muc je pretrpel že več kot dovolj. Ne vem sicer v kakšnih okoliščinah in razmerah si ti dobila vse tvoje živali, ampak Tom je dal ogromno skozi- amputirali so mu tačko, preselil se je na čist drugi konec SLO, rana se mu je vnela in preživel je skoraj mesec dni v kletki, kaj se je pred vsem tem dogajalo z njim pa kdo ve, ampak meni se zdi, da je kar velika možnost, da so ga prej mučili, ker samo če mu pokažeš prst se postavi v obrambni položaj in se mu vidi, kako je prestrašen&jezen.
2. Zaenkrat smo to rešili tako, da ju strogo ločujemo in skrbno pazimo, da ne pristaneta skupaj.
3. Tole o otroku je malo low, se ti ne zdi? Sicer si lahko oddahneš, če te skrbi kako katastrofo bi naj vzgojila, ker se mi (še) ni prebudil materinski čut, poleg tega pa me, razen tega kaj sem napisala o Tomu, ne poznaš in ne vem kako lahko na podlagi tega sodiš o čemerkoli. Kaj se pa tiče vzgajanja, pa se boš verjetno strinjala, da je lažje vzgajat nekoga, ki je s tabo od prvega dne, kot pa nekoga, ki ga dobiš že v malo letih in s težko preteklostjo. Pa naj gre za žival ali človeka. Wink

Sicer pa- srečno novo leto. Vam in vašim živalcam želim mnogo lepih trenutkov in zdravja. Smiley
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #12 : petek, 02.01.2009 : 12:13:51 »

Živjo, Tom in njegovi!

Kylie, zanima me, kako izgleda to strogo ločevanje? Namreč, ko sem imela začasnike pri meni (na poskušnji), je bila zadeva podobna kot pri tebi. Mačkon je resnično bil zelo posestniški in je preganjal moji dve mački. Ena od njih se ni znala braniti prav nič. Ne odraslega mačkona, ne mladičke. Zaradi tega ne nameščam več.

Upam, da se bo lepotan skuliral. Po mojem je dobro upoštevat kakšen nasvet, ampak vse je odvisno od "sodelovanja" velikega Toma.  Smiley
Enga čohca pošiljam trinogemu dolginu in mu želim, da bi se čimhitreje navadil in vključil v vaše skupno življenje! Smiley

Lp polonak
Logiran
kylie
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #13 : nedelja, 04.01.2009 : 16:21:30 »

Živjo, Tom in njegovi!

Kylie, zanima me, kako izgleda to strogo ločevanje? Namreč, ko sem imela začasnike pri meni (na poskušnji), je bila zadeva podobna kot pri tebi. Mačkon je resnično bil zelo posestniški in je preganjal moji dve mački. Ena od njih se ni znala braniti prav nič. Ne odraslega mačkona, ne mladičke. Zaradi tega ne nameščam več.

Upam, da se bo lepotan skuliral. Po mojem je dobro upoštevat kakšen nasvet, ampak vse je odvisno od "sodelovanja" velikega Toma.  Smiley
Enga čohca pošiljam trinogemu dolginu in mu želim, da bi se čimhitreje navadil in vključil v vaše skupno življenje! Smiley

Lp polonak

Hej!
Strogo ločevanje pri nas pomeni, da ali je Kajli v dnevni sobi z nami, Tom pa ima preostalo hišo zase ali pa obratno. Wink Včasih (parkrat na teden) ju imamo oba v dnevni sobi, s tem, da imamo Toma kot dojenčka povitega v koci in spi nekomu v naročju. Imata ločeni posodici, ločena weceja,... Jaz resnično upam, da se bota sčasoma razumela vsaj tolko, da bota lahko skupaj brez napadanja.
Drugače pa hvala za lepe želje.Smiley Tom se je v naše 'skupno' življenje že itak vključil, samo Kajlo je iz njega izrinil. Tongue No, upam, da kmalu dosežemo kak sporazum. Grin

LP
Logiran
kylie
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #14 : sobota, 06.06.2009 : 19:01:02 »

Evo spet malo Toma po dolgem času. Wink




http://i43.tinypic.com/2uiz0wh.jpg
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #15 : sobota, 06.06.2009 : 22:07:17 »

Se je kaj umiril?
Logiran
stefi5
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 93


« Odgovor #16 : nedelja, 07.06.2009 : 17:25:37 »

Kakšen lep okrasek Smiley
Logiran
kylie
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #17 : sreda, 21.10.2009 : 22:32:25 »

Evo, po dolgem času spet slikica od Toma.


Kakih bistvenih sprememb in napredkov v razumevanju med njim in Kajlico še vedno ni, sta še vedno državna sovražnika. Angry Osla mačja, pa tako lepo bi se lahko imela. Smo pa mi v tem času dobili še eno novo muciko- se je njena mamica zatekla k nam,  mela mladičke, ki smo jih uspešno spravili v nove domove, edino ta mala je prišla nazaj, ker so imeli podobno težavo, kot jo imamo mi s Tomom in Kajlo-no, in s ta malo se pa Tom krasno razume. Svašta! Z njo se igra, jo ima prav rad, skačeta okoli po bajti, norita in delata bedarije. Moram še kake slikice od njiju zalepit, ker sta prav posrečena.


Smo pa vmes imeli tudi manjšo nezgodo, očitno ga res spremlja smola. Nekako mu je uspelo pobegnit ven (drugače je res striktno hišen muc, vse naše so Wink) in ravno takrat je moral naletet na enega divjega mačka, sta se stepla in Tom je dobil par šivov na riti in veliko ovratnico, ki jo je na smrt sovražil in jo je kasneje, ko sem mu jo snela, z veseljem uporabljal za tarčo svojih napadov.
Drugače pa res-prekrasen mačkon, ampak včasih njegove travme še kako butajo ven. Da bi dobila ljudi, ki so ga ''imeli za svojega'', bi jim prav... Lips Sealed
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #18 : sobota, 24.10.2009 : 11:11:02 »

Najbrz bi bilo fajn, ce ga se 1x testirate za FIV in FeLV.
Logiran
kylie
novinec
*
Sporočil: 19


« Odgovor #19 : četrtek, 07.01.2010 : 14:13:56 »

^^A mislite, da bi lahko bil okužen? Shocked Je bil pa tudi cepeljen lansko leto, ko se je to zgodilo.

Je pa, če sem čisto odkrita, vedno težje tako živet. Zadnjič sta se zgrabla tako hudo, kot še nikoli ne. Po sobi je letelo vse-od luči do radiev, eden od njiju se je polulal po celi sobi,...potem je bila Kajla spet cela travmatizirana in je rabla par dni, da je prišla k sebi. Men je tako hudo včasih, ker se tako ne marata. Cry Pa tudi zelo težko je 24/7 paziti na njiju. Poskušali smo že čist vse. Problem je predvsem to, da živimo s starimi starši in da ta dva večkrat pozabita zapreti kakšna vrata (sta res že staraaa) in potem imamo problem. Undecided Drugače je pa Tom, kot sem že večkrat povedala, res krasen maček, ki nam je vsem zlezel pod kožo.
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #20 : sobota, 16.01.2010 : 12:52:55 »

Mogoče pa bi bilo smiselno začeti iskati novega lastnika? Ker to do Kajle tudi ni fer, da se mora naenkrat toliko boriti, sploh če ni v njej problem. Verjamem pa, da ste se zdaj že navezali na Toma in bi tudi to bila precej težka odločitev.

Osebno vem, da ne bi nikoli pustila, da bi prišlek teroriziral "tastare" živalce, ker res ni fer. Predstavljaj si, da tvoji starši posvojijo nekega mulca, ki te skozi pretepa in izziva in zlorablja, naredijo pa nič, da bi to preprečili (razen da vaju poskušajo ločiti). To, da je bil Tom morda zlorabljan in ima travme, je vse lepo in prav, ampak pravkar doživlja travme predvsem Kajla, ki res ni nič kriva za njegove probleme.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Tom alias Renčko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines