mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:41:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: polna luna ali kaj?
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: polna luna ali kaj?  (Prebrano 5952 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« : torek, 14.10.2008 : 09:39:57 »

Pegica je imela zadnjih 12 ur "fedrasto žurko"  Huh ... saj sploh ne vem poimenovati. Od včeraj zvečer samo cvili, joka, tečnari, daje buce in seveda je naspidirana da je joj, za vse polomit.  Angry

Cel večer je norela: Ko sem se parkirala pred TV, je prilomastila v sobo, cvilila, me s tačko ali smrčkom dražila itd. itd. Sem ustala, sva šli ven, če jo slučajno kaj šraufa, pa nič. Ne lulanja, ne kakanja. Samo zgrabila je katero od igrač ali pa samo spuščala zvoke podivjanega merjasca in norela gor in dol po atriju. Celotno predstavo smo ponovili in ponavljali do 3h zjutraj. Komaj sem zaspala, je spet prilomastila v spalnico in cvilila in se bunila tako dolgo, da sem ustala. Vedno znova: gremo ven, norenje. Pridemo noter, se z glasnimi vzdihljaji vrže v svojo posteljo, takoj ko ugasnem luč je že pred vrati od spalnice. Danes zjutraj spet isto.

Zdej pa.... lepo prosim, a mi ve kdo iz svojih izkušenj povedat, kaj bi to bilo? Je bila luna (danes je/bo polna) al je možno, da je to nekakšna reakcija zaradi tablet proti notranjim zajedalcem? Jih je dobila ravno včeraj.
Svašta, ponavadi je Pega ena polenta, ki bi se samo čohala in poležavala. Danes ponoči je bilo pa noro. In danes zjutraj je ustrajno protestirala, dokler nisem ustala (pa je šlo moje jutranje poležavanje  Shocked )

Zdaj se je nekoliko umirila, ampak bolj zato, ker jo ignoriram kot pa ker bi jo minilo teh njenih "12 ur na fedrih".
Lp
Tjasa

Upam, da sem izbrala pravo rubriko za moje vprašanje, pa saj ga ne vem kam dati, da bo prav.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #1 : torek, 14.10.2008 : 09:45:53 »

Popolnoma nestrokovno pa vseeno - jaz mislim da je polna luna.
Smo imeli včeraj doma v razmaku ene ure dva zares nora dogodka (udeležena sicer moja mlajša hči, ne pes), ki sta se na srečo končala brez večjih posledic, lahko pa bi se en s smrtnim izidom (ali zelo hudimi telesnimi poškodbami), drugi pa z zdrobljeno dlanjo. Ne vem kaj jo je čuvalo, da se je končalo brez posledic...
Očitno je bilo res ˝nekaj v zraku˝...
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #2 : torek, 14.10.2008 : 09:48:08 »

jap, verjamem v moč lune. Še posebej polne. Malce manjšo moč po mojih osebnih izkušnjah ima mlaj, še malce manjšo pa oba krajca. Tko da je fajn imet koledar z lunami na dosegu oči in se psihično vnaprej pripravit na te "posebne dneve".
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #3 : torek, 14.10.2008 : 09:54:19 »

...ob prejšnji polni luni ga je pa Missy svirala... je sploh ni bilo za spoznat. Gnjavila je do onemoglosti Roll Eyes
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #4 : torek, 14.10.2008 : 11:06:54 »

Kuham kamilice, če jo bo to kaj pomirilo. Čisto je zmešana. Se že čudim, da še ni snela nobenih vrat s pantov. Kdo je ta pes?? Huh   Huh
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #5 : torek, 14.10.2008 : 11:14:17 »

Pega ti hoče v bistvu povedat, da rabi pasjega sosatnovalca, da se bo lahko ornk znorela! Itak! Cheesy
Zdej pa zares: jih nosi luna, ja, norce pasje - pa saj če nas lahko, zakaj potem njih ne bi!
Pri Skokiju se tudi včasih zgodi, da se mu totalno sfuzla - tako kot opisuješ, pomojem so to izbruhi sreče (so končno lahko otroci in se igrajo in zahtevajo ter dobijo pozornost)... kamilice jo bodo pomojem bolj na lulanje spodbudile, kot na kako mirno stanje Wink mogoče lahko poskusiš z baldrijanovimi kapljicami? ima kdo kaj izkušenj z naravnimi pomirjevali? je samo ideja (pomaga pri mojem fotru) in ni preverjena!

 Kiss zmešanki, lp maja Smiley
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #6 : torek, 14.10.2008 : 11:18:57 »

Naša Aja ima vsak dan "žuto minuto" in nori od veselja. Drugače pa se zdaj precej znori z mladimi mačkami, predvsem Flopsy. Torej, nabavi vsaj mačka, če že psa ne moreš! Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #7 : torek, 14.10.2008 : 11:21:06 »

A vas še kar trka? Saj naj bi popustilo nekje do jutri, če se ne motim... Tongue Kiss
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #8 : torek, 14.10.2008 : 11:25:25 »

Ja, sej to sta pravilno opisali - veselje. Tako ja, evforična je do neba. Ampak že meji na norost tole veselje :-)
Maja, po mojem, da bi pomiritvena zelišča in zvarki delovali tudi na njih... ampak doma imam samo persen (od mojega miskota) in kamilice in meto (moje  Tongue).

Ah, zdejle je v atriju, ampak bog-ne-daj da me sliši narediti en sam korak, ker že prinori. No ja, sej pravim. Vesela je, izjemno zelo glasno in aerobno vesela :-)

Moram miskotu razložit, da bo en kosmat cimer najbolje rešil situacijo  Roll Eyes
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #9 : torek, 14.10.2008 : 12:00:50 »

Tud Sisi nekaj trga danes. Ponoči se je polulala notri, pa se zdaj res že dolgo ni (je začela lepo prosit za ven). Zelo je nemirna, nori gor pa dol po stanovanju s svojo kuro in zraven cvili, na sprehodu se je obupno obnašala, vsake toliko časa se hodi k meni stiskat... jst mam pa že vse živce skravžlane. Grin
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #10 : torek, 14.10.2008 : 12:10:28 »

Moram miskotu razložit, da bo en kosmat cimer najbolje rešil situacijo Roll Eyes

ja, pa še Lars mu bo v soboto razložil kako fajn je imet dva Wink
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #11 : torek, 14.10.2008 : 12:18:09 »

ja, pa še Lars mu bo v soboto razložil kako fajn je imet dva Wink

hhhhhh (evil thinking  Wink )

Drugače je pa kot kaže tudi Pega porabila svoje zaloge energije, ker zadnje pol ure samo še leži zadeta na soncu. Če naredim kak prehiter gib v kuhinji sicer še vedno skoči pokonci, ampak nima pa več energije, da bi pridrvela pogledat, kaj delam  Grin

Eh ja, malo me skrbi le to, kaj bo ko grem v službo... jo bom v njeno sobo zaprla. Zdaj ima novo pohištvo not, sedežne ni več, in kaj veliko nima za uničit ali umazat (razen enega fikusa  Tongue )
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #12 : torek, 14.10.2008 : 12:41:44 »

joj, a to je blo to?
 naša je včeraj cvilila in drijala da je joj. Pa ko je cvilila sem mislila da je kriza, pa potreba in sva šla ven... nič! potem je bila naslednja faza, da sem mislila da je puberteta, pa da preizkuša meje in je bila na "ignore", pa je vzela igrače in se igrala tako kot sse skoraj nikol ne.... (po času, sicer je ful igriva)... bomo videli če se kej umiri, pa mislim da smo že pri prejšnji luni imeli podobno epizodo.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #13 : torek, 14.10.2008 : 12:41:59 »

Me prav zanima, kako opremite pasjo sobo. No, fikus mi je nekako mem (sam še tajnica manjka). Tongue
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #14 : torek, 14.10.2008 : 12:49:10 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,23059.from1223981087/topicseen.html#msg451366


Janja, "pasja soba" se je iz dnevne sobe spremenila v garderobno sobo. Not so same omare, okna, vrata in stene.... Od enem prejšnjih driskastih incidentov, ko je imela v sobi še kavč in jabooz, je bil namreč pogled ob vrnitvi domov.... kaj naj rečem? Dramatičen? Cheesy
Ravne lesene površine je lažje obrisati kot pa npr. sedežno iz mikrofibre Tongue
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #15 : torek, 14.10.2008 : 12:50:28 »

Imate pasjo sobo?
Kuuuul! Fikus gor, al pa dol.
A ja, pa naj fant od Maje prepričuje tvojega fanta, da je kuuul imet 3 kosmatince, pa se bo potem tvoj lažje odločil vsaj za enega dodatnega Roll Eyes Tongue
Mu ˝kao˝ pustiš malo maneverskega prostora Cool Cheesy
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #16 : torek, 14.10.2008 : 12:52:20 »

Sigurno je polna luna, moja dva sta že dva dni nemogoča. Včeraj sta se po dolgem času spet tako stepla, da je naju z Borisom kar odkatapultiralo s kavča, da sva jih dala narazen. Lux je težil pa težil pa ni nehal tok časa dokler ni Galu živc počil. Gal je pa že dva dni zelo zamišljen, hodi gor pa dol po stanovanju kot kakšen menih in se dela, da ga vse blazno moti. Lux pa teži pa teži pa....kje ima ta pes off gumb? Ga nujno rabim.

Pa Biba nama je danes ponoči skoraj celo noč pesmice pela pa drugače ne dela tega.

Pa priznam, da mene tudi kar močno daje in sem čist nemogoča.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #17 : torek, 14.10.2008 : 12:54:15 »

A ja, pa naj fant od Maje prepričuje tvojega fanta,
... upam da so to fantje in ne kakne druge sorodstvene vezi - da ga nisem kej posračkala...
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #18 : torek, 14.10.2008 : 12:55:43 »

Pes nima off gumba, počakaš da se duracelka sprazni. Wink
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #19 : torek, 14.10.2008 : 12:56:54 »

 Grin Grin Grin Grin
Ok, OČITNO je polna luna tokrat zelo močna.
Sem potolažena, da ni samo moja usekana  Tongue Torej je vse vredu - z mojo in z vsemi vašimi.


... upam da so to fantje in ne kakne druge sorodstvene vezi - da ga nisem kej posračkala...
od maje je res fant (če se ne motim), moj je pa pred dvema letoma in pol od mene dobil prstan  Tongue
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #20 : torek, 14.10.2008 : 13:03:21 »

Bom jest tem vašim fantom še mojega mal posodla enkrat, da ga naštimajo, da mora met pes družbo... taščo bo pa pol on v red dal  Roll Eyes pa bom kr ob polni luni, ker takrat mi je odveč da mi težita dva  Grin Grin
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #21 : torek, 14.10.2008 : 14:45:47 »

Bom jest tem vašim fantom še mojega mal posodla enkrat, da ga naštimajo, da mora met pes družbo... 
Tudi mojega bi jst dala na posojo. Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #22 : torek, 14.10.2008 : 20:13:53 »

Jaz se mojga mal posodim, da se komu polepsa zivljenje s polno bajto zivali.  Grin Ampak ga hocem nazaj. OK?

p.s. ob polni luni tudi njega daje...danes je moral k zdravniku in mislim, da razume kaj Pegico daje. Wink
Logiran

nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #23 : torek, 14.10.2008 : 20:22:16 »

Vidim, da nisem edina, ki je opazila spremembe na svojem psu.
Zjutraj se ji je total strgalo, izgledalo je kot da bi padla energijska bomba na sredino dnevne sobe. Ko sem prišla domov isto. Na srehodu pridna kot bubica, še ležala je v senčki (kar se res nikoli ne zgodi).
Po spancu iz sprehoda je pa prijela svojo igračo in se z njo začela igrat.. to se tudi že kar lep čas ni zgodilo.

No tole je bilo današnje čudno obnašanje, čeprav niti ne izgleda tako čudno. Danes je bila čisto nasprotje njenega običajenga obnašanja.. Roll Eyes

Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #24 : torek, 14.10.2008 : 21:13:58 »

Mojo Kajo pa "trga" kar vsak dan. Po sprehodu gre najprej v kuhinjo, kjer praska po svoji omari z namenom, da dobi keks, ko se tega naveliča gre na hodnik in toliko časa s tačkami odpira omaro, da ji uspe premakniti drseča vrata in se skobaca v omaro ter iz nje vrže nekaj čevljev, ko se tudi tega naveliča pa gre v kopalnico in naskakuje koš za umazano perilo. Rs razmišlam, da bi ji priskrbela pasjo družbo.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: polna luna ali kaj?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines