mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 21:19:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Bled!!
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Občina Bled!!  (Prebrano 36101 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tady
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #120 : petek, 24.10.2008 : 10:05:03 »

Sabrina in tudi vsi ostali: na moj email: daisy31@email.si mi lahko pošljete vaše dopise v zvezi s Perunom in mogoče mi bo uspelo doseči, da se bo na kakšni občinski seji na Jesenicah ta pisma tudi obravnavalo in kaj reklo tudi na to temo.
Prosim pa, da so dopisi napisani na kulturnem nivoju in podpisani.

vidiš Malinovček, kaj si sprožil  Smiley

tadeja
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #121 : petek, 24.10.2008 : 10:41:02 »

Naj opomnim, da Bled spada pod OU VURSa, ki je imel svoje prste vmes pri psu, ki ga je bilo potrebno KUPITI iz neprimernih razmer!
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #122 : petek, 24.10.2008 : 10:49:04 »

KRASNO videt tega Malinovca v objemu Smetke.... Kiss Kiss Kiss
(...moje mnenje je, da bi večina ostalih zavetišč pospremila Malinovca v večno spanje..in mu ne bi tako pomagala kot Smetka....se opravičujem s tem stavkom...ker vem, da ni čist na mestu.... sram Fino bi bilo, če bi zakonsko uredili, da bi VSA zavetišča delovala tako v DOBRO živalim....ampak tukaj sem jaz pesimist, saj je tukaj še zmeraj najprej človeški faktor...) Kiss Kiss lp
Logiran
T.R.U.
rad pišem
****
Sporočil: 275


« Odgovor #123 : petek, 24.10.2008 : 18:40:34 »

Občina je zakonu zadostila, saj ima sklenjeno pogodbo z zavetiščem.

Če zavetišče ne opravlja naloge v skladu z zakonom,  je naloga VURSa, da to ugotovi in sankcionira. Problem pa nastane, če pristojni OU VURSa ne zazna očitnih in dokazljivih kršitev, kljub temu, da je o njih obveščen, taka ravnanja spregleda, ne ukrepa kot mu nalaga zakon in se to na območju iste OU ponavlja.

Drugače pa občani pooblaščamo svojo občino, da v našem imenu sklene pogodbo z zavetiščem. Če ima naša občina izbrano zavetišče, ki ne dela, oziroma dela v nasprotju z zakonom in našimi vrednotami, je to naš problem, problem VURSa  in države, ki s svojimi služami ne zagotovi spoštovanja pozitivne zakonodaje in sankcioniranje kršitev.
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #124 : sobota, 25.10.2008 : 20:17:35 »

Zasipajte območne urade VURS-a NON STOP s pismi, klici, maili in obveščajte o nepravilnostih lokalnega zavetišča. Nedvomno bo enkrat nekomu počilo in bo naredil red. In VEDNO zahtevajte povratno informacijo, VEDNO!!!
OU Kranj ima sposobnega inšpektorja, ki vsaj po mojih izkušnjah sodeluje in se odziva na prijave - vet.inš.Demšar.
Vse pa seveda prepošiljajte na centralno enoto in ministrstvo, pod katerim VURS je, ker tudi oni nas bodo enkrat siti in bodo zavoljo tega (UPAM, da res to doživim) naredili red na VURS-u. Res jih je par tam, ki se trudijo, a kot pravijo riba pri glavi smrdi...
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #125 : sobota, 25.10.2008 : 20:19:34 »

ps. Od občin in svojih županov pa zahtevajte, da plačujejo tudi sterilizacijo in kastracijo psov in mačk, ker recimo v Perunu tega ne delajo, ker nimajo sklenjenih takih pogodb z občinami - vsaj večino ne! Pojasnite jim, da si bodo tako kvečemu zamanjšali in ne povečali stroške.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #126 : sobota, 25.10.2008 : 22:10:36 »

OU Kranj je bil in je problematičen že leta.
NUJNO kopije na VURS centralo in na MZK; če ni reakcije - mediji
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #127 : nedelja, 26.10.2008 : 07:27:14 »

Dobro jutro  Smiley.

http://www.moj-album.com/slike/1601452/esfkTReAhxt8KUMB.v.jpg
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #128 : nedelja, 26.10.2008 : 08:23:01 »

Tole  pa že zgleda kot en lep nasmeh! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
T.R.U.
rad pišem
****
Sporočil: 275


« Odgovor #129 : nedelja, 26.10.2008 : 09:41:45 »

NUJNO kopije na VURS centralo in na MZK; èe ni reakcije - mediji

Ker mi VURS in njen OU ter MKGP nista dala odgovor, sem se obrnil na Ministrstvo za javno upravo. Oni so jim poslali naslednji dopis:

»Na Ministrstvo za javno upravo smo po elektronski pošti prejeli dopis stranke v katerem navaja več svojih prijav, ki jih naslovil na elektronski naslov .........na OU-............

Iz vsebine sporočil je razvidno, da stranka prijavlja sum kršitve zakona o živali in da gre za sum neprimernega ravnanja s psom. Iz prijave, ki je bila ......... naslovljena na vašo območno enoto .........., prijavitelja navaja tudi, kdo naj bi bil kršitelj navedenega predpisa.

Ker je iz vsebin strankinih prijav razvidno, da vam očita neukrepanje v primeru njegovih prijav suma kršitve Zakona o zaščiti živali, vam posredujemo vsebino strankinih prijav ter vam istočasno na podlagi 73. člena Zakona o državni upravi  (Uradni list RS, št. 126/2007) predlagamo, da zadevo obravnavate in stranki v skladu z Zakonom o inšpekcijskem nadzoru (Uradni list RS, št. 56/02 in 43/07) oziroma Uredbe o upravnem poslovanju (Uradni list RS, št. 20/05, 106/05, 30/06, 86/06, 32/07 in 115/07) odgovorite o stanju reševanje te zadeve, nas pa o tem obvestite. 

Vaš odgovor pričakujemo v roku 15 dni od prejema tega dopisa. Pri odgovoru se sklicujte na številko tega dopisa. »

S tem so mi priskrbeli vsaj odgovor
Logiran
T.R.U.
rad pišem
****
Sporočil: 275


« Odgovor #130 : nedelja, 26.10.2008 : 10:11:39 »

Tale fotka je pa polepšala dan  Smiley.
Logiran
mara
odvisnež
*****
Sporočil: 587


« Odgovor #131 : nedelja, 26.10.2008 : 12:15:11 »

O, dobro jutro tudi tebi, srček, lepo te je videti nasmejanega(vsaj meni se zdiš nasmejan  WinkKiss
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #132 : nedelja, 26.10.2008 : 13:27:19 »

Malinovec je tu res že videti v formi.
TRU dober korak naprej ti je uspel. Čestitam
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #133 : nedelja, 26.10.2008 : 15:35:52 »

Malinovec fotka za polepšat dan, resno.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #134 : nedelja, 26.10.2008 : 17:30:28 »

TRU! Hvala!
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Občina Bled!!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines