mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:54:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pasje igrišče
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasje igrišče  (Prebrano 31242 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #75 : petek, 03.09.2010 : 21:17:55 »

Saj bi tudi pri nas lahko kaj takega naredili, pa imamo očitno preveč anti-pasjih prijateljev. Angry
Pomoje pa ne - mogoče so samo bolj glasni od vas, pasjeljubcev.
Če boste začeli načrtno gnjaviti, se bi morda znalo še marsikaj zgodit. In če vse to zapakirate še v lep ovojni papir ala: mi bi svoj plac, da bomo vsi zadiviljni - mi in tisti, ki jih psi motijo (ali kaj podobnega), bi vam pa morda le lahko uspelo. Pa še npr, da bi bili praktično vzorčna občina, takoj za prestolnico, ki bi se lahko pohvalila s tako vzorno skrbjo za svoje občane, tiste s psi in tiste brez Tongue Roll Eyes
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #76 : petek, 03.09.2010 : 21:18:51 »

zadiviljni
= zadovoljni Wink
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #77 : petek, 03.09.2010 : 21:27:23 »

Če boste začeli načrtno gnjaviti, se bi morda znalo še marsikaj zgodit. In če vse to zapakirate še v lep ovojni papir ala: mi bi svoj plac, da bomo vsi zadiviljni - mi in tisti, ki jih psi motijo (ali kaj podobnega), bi vam pa morda le lahko uspelo. Pa še npr, da bi bili praktično vzorčna občina, takoj za prestolnico, ki bi se lahko pohvalila s tako vzorno skrbjo za svoje občane, tiste s psi in tiste brez Tongue Roll Eyes
Saj že potekajo dogovori.......
Na občino je tudi že romalo vprašanje in v kratkem se pričakuje odgovor.

Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #78 : petek, 03.09.2010 : 21:32:25 »

 Smiley Smiley Smiley
Držimo pesti!
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #79 : petek, 03.09.2010 : 21:33:18 »

Kar je pa najbolj zanimivo, do danes še nihče ni uspel izvedeti, od kod je prišla direktiva za postavitev tabel o prepovedi sprehajanja psov v parku. Undecided Huh

Smo pa danes opazili drugo "zanimivo cvetko" Angry.......Ker se po parku naj ne bi (poudarjam naj NE bi) vozili z osebnimi avtomobili ali motorji, so postavili že pred časom kamnite okrogle blokade Smiley in tako preprečili vožnjo v park.....a glej ga zlomka!!!
Danes zjutraj so bile prestavljene ravno toliko, da se lahko osebni avto pelje mimo........ jezen

Logiran
nejc.kosar
novinec
*
Sporočil: 49


WWW
« Odgovor #80 : sobota, 04.09.2010 : 10:19:32 »

Kaj pa kakšna "straža" s strani ljubiteljev živali? Huh Ali pa bi bilo to nevarno za vas? Kakšna fotka bi verjetno tudi pomagala Huh
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #81 : sobota, 04.09.2010 : 10:42:26 »

Ugotoviti od koga je prišel "ukaz" in potem njega oz njegove stranke množično ne voliti na lokalnih volitvah
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #82 : sobota, 04.09.2010 : 11:33:09 »

nekaj ne čisto povezanega. V odgovoru na eno od pobud na strani mesta ljubljana je bilo marca  zapisano tole:

V letošnjem letu nameravamo postaviti pasje stranišče po švedskem vzoru kot pilotni projekt na območju Četrtne skupnosti Vič.


A kdo morda ve, kakšno je pasje stranišče po švedskem vzoru?
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #83 : sreda, 08.09.2010 : 21:04:24 »

Novice iz našega konca. Nič kaj obetavne. Sad Sad
Vsi lastniki (no ja, skoraj vsi) se zadnje čase sprehajamo le okoli parka, ker nam vstop v park prepovedujejo znaki.
Zadnjih par dni na sprehodu opažam tudi, da se redarji vozijo okoli parka. In glej ga zlomka......danes na večernem sprehodu opazim sprehajalko z mladim beaglčkom v notranjosti parka  Cheesy in ni minilo par minut, so bili tudi že mestni redarji poleg nje Angry, se na dolgo z njo pogovarjali, jo popisali in se odpravili proti avtu.
In ker do danes še nisem od nikogar dobila dokaj zadovoljive obrazložitve glede prepovedi psov v park, sem lepo kulturno pristopila do teh dveh gospodov redarjev in ju povprašala: kaj pravzaprav pomenijo table? in kdaj ter kdo je dal direktivo za postavitev? in kakšna je kazen, če te srečajo v parku?
Pa sem dobile tak odgovor:
leta 2004 (!!!!) je bil sprejet občinski odlok o ureditvi parka, kamor so spadale tudi postavitve tabel o prepovedi psov v parku. To pomeni, da v parku ne smejo biti psi niti na povodcu, kaj šele brez njega. Table jim je uspelo postaviti šele pred kratkim in zdaj bodo bolj pogosto hodili v kontrolo, da se lastniki psov čim hitreje navadimo in začnemo upoštevati omenjeno prepoved.
Če redar sreča v parku sprehajalca s psom, mu napiše kazen 166 EUR (če pa je pes brez povodca, je kazen še večja). jezen

Zahvalim se za pojasnilo in nadaljujem s sprehodom, kjer srečam zgoraj omenjeno lastnico psa, ki sta jo redarja popisala.
Vprašam, kaj je bilo in mi pove, da sta si zapisala njene podatke, ji povedala, da v parku s psom ne bi smela hoditi in da bo dobila položnico po pošti. (v vrednosti 166 EUR)

Torej, to ni le "muha" nekoga, ampak so nam resnično prepovedali pot v park.  butnglavc jezen
Mogoče dobrodošla informacije za tiste, ki ste iz mojih koncev.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #84 : sreda, 08.09.2010 : 21:23:09 »

Za lažjo predstavo, kako so nam prepovedali vstop:


* Park 1.JPG (49.27 KB, 300x300 - pogledano 622 krat.)

* Park 2.JPG (49.3 KB, 300x300 - pogledano 608 krat.)

* Park 3.JPG (49.82 KB, 300x300 - pogledano 641 krat.)
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #85 : sreda, 08.09.2010 : 22:34:44 »

V Odloku o obveznostih lastnikov in vodnikov psov v Mestni občini Velenje, z dne 18.2.2004 piše:

II. OMEJITVE GIBANJA PSOV

3. člen
Pse ni dovoljeno voditi na:
- otroška igrišča
- zelenice v bližini vzgojno-varstvenih ustanov
- površine, ki so označene s posebnimi oznakami.

4. člen
Na ulicah in trgih v mestnem območju ter na drugih gosto naseljenih območjih občine, ki so namenjena pešcem, se psi lahko vodijo le na povodcu.


Tukaj je na 23. strani Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o javnem redu in miru v Mestni občini Velenje, žal pa samega "izvornega" odloka na netu ne najdem. No, ta odlok o spremembah je z datumom 21.11.2005 pravi takole:

»14. a člen
Pse ni dovoljeno voditi na:
- otroška igrišča
- zelenice v bližini vzgojno-varstvenih ustanov
- površine, ki so označene s posebnimi oznakami.

14. b člen
Na ulicah in trgih v mestnem območju, na rekreacijskih površinah, ter na drugih gosto naseljenih območjih občine, ki so namenjena pešcem, se psi lahko vodijo le na povodcu.

» 19. a člen
Z globo 40.000,00 SIT se kaznuje imetnik ali vodnik psa, ki ravna v nasprotju z določili 14. a, 14. b in 14. c člena tega odloka. «

18. člen
Z dnem, ko začne veljati ta odlok, preneha veljati Odlok o obveznostih lastnikov in vodnikov psov v Mestni občini Velenje (Uradni vestnik MOV, št. 2/04).
Logiran

Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #86 : četrtek, 09.09.2010 : 07:06:30 »

V Odloku o obveznostih lastnikov in vodnikov psov v Mestni občini Velenje, z dne 18.2.2004 piše:

II. OMEJITVE GIBANJA PSOV

3. člen
Pse ni dovoljeno voditi na:
- otroška igrišča
- zelenice v bližini vzgojno-varstvenih ustanov
- površine, ki so označene s posebnimi oznakami.

4. člen
Na ulicah in trgih v mestnem območju ter na drugih gosto naseljenih območjih občine, ki so namenjena pešcem, se psi lahko vodijo le na povodcu.


Tukaj je na 23. strani Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o javnem redu in miru v Mestni občini Velenje, žal pa samega "izvornega" odloka na netu ne najdem. No, ta odlok o spremembah je z datumom 21.11.2005 pravi takole:

»14. a člen
Pse ni dovoljeno voditi na:
- otroška igrišča
- zelenice v bližini vzgojno-varstvenih ustanov
- površine, ki so označene s posebnimi oznakami.

14. b člen
Na ulicah in trgih v mestnem območju, na rekreacijskih površinah, ter na drugih gosto naseljenih območjih občine, ki so namenjena pešcem, se psi lahko vodijo le na povodcu.

» 19. a člen
Z globo 40.000,00 SIT se kaznuje imetnik ali vodnik psa, ki ravna v nasprotju z določili 14. a, 14. b in 14. c člena tega odloka. «

18. člen
Z dnem, ko začne veljati ta odlok, preneha veljati Odlok o obveznostih lastnikov in vodnikov psov v Mestni občini Velenje (Uradni vestnik MOV, št. 2/04).


Hvala Jana.....tudi jaz sem iskala, pa nisem našla.
Torej je res in lahko se obrišemo pod nosom.  :(Držati se pravil ali pa nas bo usekalo po denarnici. Tongue
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #87 : četrtek, 09.09.2010 : 07:39:54 »

No, pri nas je tako. Jaz sem večinoma sama s psom in otroci. Kar pomeni, da otrok ne morem peljati na igrišče, če imam s seboj psa in da pes ne more ven in je celo popoldne noter, če peljem otroke na igrišče. Pa smo našli ene vrste ilegalen kompromis (kar seveda v vašem primeru ne pride v poštev). Otroke in psa peljem včasih na igrišče (označeno s tablo sram sram), vendar imam psa na najbolj oddaljeni klopci pri ograji na štriku, kjer nikogar ne moti (in se otroci itak nikoli ne igrajo), prav tako pa naša nikoli tam ne lula (markira). Opazila sem, da občasno naredi enako še kdo od staršev, ki imajo manjše pse. Do sedaj (potrkam), nam še nikoli nihče ni nič rekel (so nas pa na začetku opazovali in nas verjetno še), jaz pa striktno pazim, da se pes ne giblje dalj kot kakšen meter od klopce, da nikoli ne lula tam, da ne laja ipd - na missy se pač lahko zanesem, da bo pridna. Itak sem vedno pri Missy in se čohava, ali pa mi lazi po naročju, saj je tamala že tako velika, da je potrebno na igrišču samo, da je nekdo v bližini, ne pa da sem stalno ob njej.
Pa še otroci jo ful radi božajo in očitno so starši toliko normalni Smiley, da so dojeli, da imamo od njene prisotnosti na robu igrišča vsi korist, pa verjemite mi, da so ene mame tako ˝pasje˝ Wink, da bi ob najmanjši nepravilnosti takoj obe leteli z igrišča. Včasih se nam pridruži še zajec, ki ga ena tamala prinese past, pa tudi nikoli ni nič narobe, tam se pač vsi poznamo in vsi vemo, kam kdo paše.
Je pa, poudarjam, čista, tiha, pri kraju in popolnoma nemoteča. Dokler nam niso naredili parkirišča na sosednjem travniku, sva bili pa včasih kar tam. Torej mi in še nekaj staršev to tablo kršimo, priznam, vendar ob soglasju vseh prisotnih. Če bi se kdo pobunil, bi se pač morali znajt drugače in bi seveda tudi se.

Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #88 : četrtek, 09.09.2010 : 08:02:15 »

Saj mene osebno ne moti toliko, da je psom omejeno gibanje na določenih površinah.....ok, je pač bil sprejet tak odlok.
Kar me moti (pa ne mi zdaj rečt, naj se raje brigam zase), je ene par "pametnjakovičev", starih okoli 20 let, ki so lastniki bokserja, pitbula pa še ene velike pasme, njihovi psi so vedno brez povodca, fantje sedijo na klopci v parku (kjer je prepoved za pse) in so večino časa zadeti (od travce in podobnih substanc)........kaj za njih ne veljajo pravila?
Prepričana sem, da redar ne bo niti stopil do takšnih (ker ne bo upal....tudi jaz ne bi upala, če bi nekdo imel takšne velike pse in se ne bi menil za pravila), kaj šele da bi jim napisal kazen.
Če pa se (bog ne daj) kdaj zgodi, da bom jaz stopila v park, bodo takoj pri meni in mi napisali kazen.
Ni fer. Sad
Saj vem, marsikaj ni fer v naši državi.

Pa to ne pišem kar nekaj na pamet, ampak sem bila v poletnih mesecih priča dogodku, ko sta se 2 mladeniča (cca 20 let, malo okajena) pripeljala v omenjeni park z avtomobilom......ko je redar stopil do njiju in ju želel popisati in fotografirati, sta mu verbalno tako zagrozila, da sta se redarja preprosto umaknila. Haloooo.
To je tisto, kar ni fer. (pa še marsikaj drugega)  Sad


Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #89 : četrtek, 09.09.2010 : 08:17:20 »

Prepričana sem, da redar ne bo niti stopil do takšnih (ker ne bo upal....tudi jaz ne bi upala, če bi nekdo imel takšne velike pse in se ne bi menil za pravila), kaj šele da bi jim napisal kazen.
Ja, tako je bilo pri nas, raje so okoli igrišča naredili visokoooko ograjo, kot pa da bi se preganjali z narkiči in prepotentno mularijo. Pa sploh ne vem, v čem je problem - samo policijo bi poklicali. Logično, da se redar z njimi ne more kosati, ker so eni res psihiči.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pasje igrišče
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines