mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:33:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Pes in človeške bolezni
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pes in človeške bolezni  (Prebrano 8157 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lopez
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 49


« : torek, 14.12.2004 : 09:55:01 »

Živjo vsem!

Mene pa zanima, če je kdo tako podkovan, da bi mi znal povedat, katere človeške bolezni lahko dobi tudi pes.
Midve z Lopez imava 5 minut stran od hiše prav lep gozd, kamor vedno hodiva na dolge sprehode. Do tu vse lepo in prav. Pred tednom dni, sem tam srečala dva narkomana in od drugih ljudi slišala, da naj bi se po novem 3-je tam redno zadrževali. No ja, seveda ne moreš nikomur prepovedati, kje naj se giblje, vendar me je včeraj zagrabila totalna panika, ker je Lopez s tal jedla bruhanje  Shocked. Ne veliko, ker takoj, ko sem zagledala kaj počne, sem se zadrla fuj tako močno, da sem skoraj izgubila glas.
Potem sem začela premišljevati vse mogoče stvari. Kaj če je to od narkomana, ali lahko dobi kakšen hepatitis ali kakšno drugo bolezen.
Zelo bom vesela kakršnega koli odgovora o prenašanju te in podobnih bolezni s človeka na psa.

Lp
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #1 : torek, 14.12.2004 : 12:11:59 »

Mislim, da ne.
Logiran
lopez
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 49


« Odgovor #2 : torek, 14.12.2004 : 12:52:25 »

Mislim, da ne.
Kaj misliš da ne? Da ni nihče tako podkovan ali da se bolezen ne more prenesti  Wink??
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #3 : torek, 14.12.2004 : 13:00:12 »

ne vem za nobeno bolezen,ki bi jo pes dobil od človeka..prenašajo se nekateri paraziti v obe smeri, bakterijei n virusipa menda ne, (morda jim ne pašejo višje temperature v psih ??),vsaj ob normalnem komuniciranju. Predvsem bolezni, ki se širijo s spolnimi odnosi se v normalnih okoliščah ne prenašajo s človeka na psa... Roll Eyes
Morda bi kak veterinar kaj bolj podrobnega pripomnil???
Logiran
lopez
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 49


« Odgovor #4 : torek, 14.12.2004 : 13:16:33 »

Ja to mi je jasno, da se bolezni, ki se prenašajo s spolnimi odnosi ne morejo prenesti na psa  Shocked Shocked. Baje  Wink
Samo hepatitis pa se prenaša tudi s slino, zato sem postavila to vprašanje.

Lp
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #5 : torek, 14.12.2004 : 13:38:47 »

Ojla!

Nekaj časa nazaj (pred pol leta) je muc od mamine sodelavke poginil zaradi mačjega aidsa. Bolezen so ugotovili z obdukcijo, saj je bil maček star komaj 5 let in vedno zdrav. Potem so se pa začeli prehladi, pljučnico je komaj prebolel z infuzijo. Naslednjega blažjega prehlada pa ni več preživel. Veterinarju se je zdelo to čudno, pa je naredil obdukcijo. Seveda je bila sodelavka vsa panična. Muc je spal z njo v postelji itd. Pa so se porajala vprašanja kje je maček to sploh dobil (bil je kastriran). No, potem se je pojavila neka teorija (seveda samo teorija), da je to najverjetneje dobil, ker je parkrat šel na odpad, ki je bil blizu hiše, na katerem so se zbirali narkomani in je bilo tudi veliko igel v okolici.. no seveda so to samo teorije, ki jih je veterinar zavrgel! mislim da je rekel veterinar da je mačji aids precej bolj drugačen od človeškega. Baje da mačka lahko celo preboli človeški aids. Seveda pa je to področje premalo raziskano in pač... ena vrsta hepatitisa se pa res prenaša s slino, ne vem pa če se lahko pes okuži. hepatitis B se prenaša s slino, pri nas pa se lahko preventivno cepiš proti temu.

Lp, Mojca
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #6 : torek, 14.12.2004 : 13:56:48 »

Mislim , da je vprašanje oz tema , katero je postavila Di pinta  , kar na mestu, kolikor sem jaz razumela, zanima jo prenos, človeških bolezni na psa, in  eventuelno tudi iz psa na nas.   Upam , da sem pravilno razumela. Undecided
Tema  mi je zelo zanimiva, in res upam , da bomo dobili kakšno bolj konkretno- strokovno mnenje.
Če je pes v hiši- stanovanju, in slučajno , tako kot se je njena  psička vtaknila v svinjarijo , in ni edina , naš tudi  vse mogoče svinjarije najde.... kakšna je možnost , da se bacili, virusi.... prenesejo tudi  na  človeka?   Če se pes povalja v  blatu ali gnoju -ločično , da ga skopaš predno ga spustiš v stanovanje,   samo   pes najde svinjarijo, v trenutku, in predno pritečeš  zraven, ali se zadereš fuj,  že  lahko poje........ potem pa domov in   da  en velik cmok otroku(  samo primer).
Zato tudi mene zanima to,  upam , da bomo dočakali kakšno strokovno mnenje Wink
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #7 : torek, 14.12.2004 : 14:02:25 »

Čivava, prenos virusa, ki povzroča FAIDS iz mačke na človeka ni možen. Gre za virus, ki je sicer soroden virusu HIV, nikakor pa ne enak  Wink

Lp, Yo
Logiran
burgy
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 65


« Odgovor #8 : torek, 14.12.2004 : 14:27:39 »

Mislim , da je vprašanje oz tema , katero je postavila Di pinta  , kar na mestu, kolikor sem jaz razumela, zanima jo prenos, človeških bolezni na psa, in  eventuelno tudi iz psa na nas.   Upam , da sem pravilno razumela. Undecided
Tema  mi je zelo zanimiva, in res upam , da bomo dobili kakšno bolj konkretno- strokovno mnenje.
Če je pes v hiši- stanovanju, in slučajno , tako kot se je njena  psička vtaknila v svinjarijo , in ni edina , naš tudi  vse mogoče svinjarije najde.... kakšna je možnost , da se bacili, virusi.... prenesejo tudi  na  človeka?   Če se pes povalja v  blatu ali gnoju -ločično , da ga skopaš predno ga spustiš v stanovanje,   samo   pes najde svinjarijo, v trenutku, in predno pritečeš  zraven, ali se zadereš fuj,  že  lahko poje........ potem pa domov in   da  en velik cmok otroku(  samo primer).
Zato tudi mene zanima to,  upam , da bomo dočakali kakšno strokovno mnenje Wink
Na ta način pa bi lahko verjetno res prišlo do kakšne okužbe . Čeprav se pes ne more okužiti je lahko prenašalec Undecided
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #9 : torek, 14.12.2004 : 14:35:15 »

Yo, hvala za pojasnilo. Bom posredovala naprej. Veterinar pri katerem je gospa bila je namreč ni preveč pomiril, ker ni veliko vedel o tej bolezni in o tveganju za okužbo.

Lp, Mojca
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #10 : torek, 14.12.2004 : 18:51:34 »

Di pinta, mislim, da se nobena bolezen ne more prenesti s človeka na psa, niti hepatitis.
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #11 : sobota, 18.06.2005 : 19:02:01 »

Če je mogoč prenos bolezni s človeka na živali (psa) je odvisno od povzročitelja.
Virusi so vrstno specifični, kar pomeni da lahko povzrolijo bolezen samo pri eni živalski vrsti oz. človeku. Zato za psa niso nevarne človeške virusne bolezni (tudi hepatitis B ne).
Drugače pa je pri bakterijskih in glivičnih obolenjih.
Najnevarnješa je seveda mikrosporija (in tudi trihofitija), ki sa lahko prenaša s človeka na žival (pes, mačka), z živali na človeka, med živalmi in med ljudmi.
Druga nevarna bolezen pa je leptospiroza, proti kateri pa so psi, ki so cepljeni z večvalentno vakcino zaščiteni. Je pa res, da je možen prenos, če bi prišle pes v stik z urinom okuženega človeka ali z vodo, v katero je lepotospira z urinom prišla. 
Lp Katja
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #12 : sobota, 18.06.2005 : 19:12:56 »

Po moje bi se lahko v obe smeri prenašale tudi kakšne salmonele, pa streptokoki in podobne zadeve. Ampak grem stavit da od tistega bruhanja ne bo dobilla  drugega kot nekaj dodatnik kalorij.  Aidsa in hepatitisa pa zanesljivo ne.
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #13 : sobota, 18.06.2005 : 19:16:25 »

Res je Anabela!
Napisala sem samo tiste, ki so bolj nevarne.
Na splošno se večina bakterij lahko prenaša v obeh smereh.
LpK
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #14 : torek, 05.07.2005 : 12:37:44 »

Pozdravljeni!

Včeraj sva šli z Brino na sprehod in na travniku sva našli injekcijo. Na srečo sem jo pravočasno zagledala in zadnji hip preprečila Brini, da bi prišla v stik z njo.
Zdaj me pa čisto informativno zanima, ali se lahko virus HIV prenaša iz injekcijske igle na psa? Ker igle pri nas dobesedno ležijo po tleh  Angry Angry

Kako ravnati v primeru, če bi se pes zbodel ali prišel v stik z iglo?

LP, Katja
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #15 : torek, 05.07.2005 : 12:48:54 »

Citat
Zdaj me pa čisto informativno zanima, ali se lahko virus HIV prenaša iz injekcijske igle na psa?

Tole sem našla na netu:
Citat
Animals do not get infected with HIV and do not transmit HIV. See my response to "HIV antibodies in animals" (http://www.thebody.com/Forums/AIDS/SafeSex/Archive/TransmissionNon

Več pa si lahko prebereš tudi tukaj:
http://www.cdc.gov/hiv/pubs/brochure/oi_pets.htm

Odgovor na tvoje vprašanje je torej ne.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #16 : ponedeljek, 19.02.2007 : 22:05:42 »

Sicer vidim, da sem kar nekaj let vzadi Wink, ampak vseeno.

Od znanke pes je v mariborskem parku stopil na iglo. Prišlo je do infekcije, vnetja, zastrupitve. Psa so sicer na srečo rešili.

Jaz se ne bojim toliko tega, da bi se pes okužil s kakšno boleznijo. Prej se bojim, da bo zaradi svinjerije, droge, krvi v igli fasal fajn infekcijo in zaradi tega poginil.
Logiran
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« Odgovor #17 : torek, 20.02.2007 : 11:40:54 »

mislim, da psi ne morejo dobiti človeških bolezni in prav tako se mi ne moremo nalezti od psa
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #18 : sobota, 10.03.2007 : 14:27:57 »

Večinoma se res ne moremo nalesti. Vendar pa trenutno razsaja neka čudna viroza, ki poleg nas "napade" tudi naše kosmatinčke. Smo imeli pri nas prvo 3 dni človeškega kihanja, potem pa še mačejga in pasjega. Ni sicer hujšega in mine samo po sebi (tudi veterinar tako pravi) je pa res zanimivo kako ti virusi mutirajo...
lp
T.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Pes in človeške bolezni
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines