mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:48:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: kri v blatu
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: kri v blatu  (Prebrano 60493 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #90 : sobota, 29.03.2008 : 11:26:24 »

Aja, se to. Sluz pri iztrebkih ni prav nic dobrega. Ce se pojavi parkrat na leto, po moznosti takrat, ko je pes "kaj cudnega" pozrl, se ni razloga za paniko. Ce pa se pojavlja konstantno, vec tednov, mesecev, bi se pa pri meni sigurno prizgala kaka opozorilna lucka. Vzrokov je enkup, antibiotiki, paraziti, vnetje,(IBD ipd.), alergije, tudi poskodbe, pankreatitis,...

Marsikje se da prebrat, da je ta sluz pravzaprav "detox"-ciscenje telesa, se posebej ko preide pes z briketov na doma pripravljeno hrano, navadno surovo. Se s tem sploh ne strinjam, neglede na to kaj pes je. Zaradi mene lahko tudi super kuhano, ce pa ima sluz v iztrebkih je potrebno nekaj spremenit.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #91 : sobota, 29.03.2008 : 11:53:11 »

Cenca, kaj novega?
Stari problemi, nova diagnoza. Kolitis, IBD. Iščemo informacije, smo na dieti, jemljemo zdravila. K sreči pa smo naspidirani in veseli kot vedno.

Lp.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #92 : sobota, 29.03.2008 : 12:39:42 »

Ma jebemtis no, sem ze upala, da je vse ok.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #93 : sobota, 29.03.2008 : 12:49:42 »

Moja Kaja je imela eno obdobje zelo pogosto sluz v iztrebkih. Bilo je nekako takole: nekaj dni ob vsakem iztrebljanju, potem nekaj dni normalno, pa spet nekaj dni sluz. To se nam je vleklo priblizno 2 meseca. Ker smo tisti cas veliko casa preziveli na veterini sem jaz to pripisala stresu. In res! Takoj, ko sem se odlocila, da je ne dam na nobeno preiskavo vec, je psica zacela normalno iztrebljat. Ostale okoliscine (hrana, sprehodi...) je bilo ves cas enako. Ne trdim, da je bil to pravi razlog, vendar psica nikoli v njenih 15 letih ni imela prebavnih tezav, razen zdaj, ko smo jemali kri, bili nekajkrat na rentgenu in podobno....

Čenča, upam, da se pocajtate. lp
Logiran

čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #94 : sobota, 29.03.2008 : 14:46:56 »

Kaja, a to je nekaj takega imela tvoja psica kot sindrom razdražljivega črevesa? Sem brala, da naj bi pomagala hrana z veliko vlakninami.
Hvala za lepe želje.

Nanook, tebi pa itak tudi hvala  Wink.

Lp.
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #95 : četrtek, 17.07.2008 : 17:05:00 »

Pozdravljeni!

Danes ima naš osem letni veliki šnavcer že cel dan drisko.Začelo se je ponoči.Ko sva šla drugič ven,sem opazila kri v blatu,ki je tekoče.
Sedaj je odvajal že kakih 7X,vedno driska s prisotno krvjo in ko je po zadnjem kakanju še enkrat pritisnil, je šla samo kri od njega. Cry
Počuti se sicer dobro,nima vročine,jedel bi,pa mu ne dam.Dala sem mu že tri tablete za ustavljanje driske,pa ni pomagalo,sedaj sem mu dala malo zdravilnega oglja.
Vedno je pa blato najprej čisto,  potem pride kri.Deluje kot da bi imel hemoroide Undecided
Skrbi me,saj so se mu vedno driske ustavile same ali že po drugi tableti.

Hvala za nasvete,ali kakšno izkušnjo!
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #96 : četrtek, 17.07.2008 : 17:35:09 »

v taksnih primerih pa res ne vem, ce je ravno pametno cakati, da bo kdo pridrsal v to temo in mogoce odgovoril ali pa tudi ne.

Edini nasvet, ki ga lahko v taksni situaciji dobis je:
Pusti domaca zdravila in obiscita veterinarja... takoj!!!
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #97 : četrtek, 17.07.2008 : 18:07:38 »

Kri v blatu se ne ustavi sama od sebe. Najti je treba vzrok in to takoj. Torej, kot je rekla ze Drejci - takoj k veterinarju.
Logiran

toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #98 : četrtek, 17.07.2008 : 18:49:48 »

k veterinarju bova vsekakor šla jutri.
sedaj se mu je driska umirila in grozno je lačen,pa še vedno čisto dobre volje in neprizadet.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #99 : četrtek, 17.07.2008 : 19:08:03 »

Tudi nasa bokserka je bila neprizadeta in zivahna, pa je bilo takrat pred nami 10 mesecno matranje pri saniranju kronicnega vnetja crevesja. Ne pravim, da ima tvoj pes to bolezen, hocem samo povedati, da je kri v blatu resna zadeva.
Logiran

WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #100 : četrtek, 17.07.2008 : 19:21:31 »

Kri v blatu je prisotna tudi ob driskah, ko ima pes zaradi driske že tako razdraženo črevo, da zakrvavi. Pri tem je pomembno, da je kri sveža. Če ima pes drisko en dan ali dva, pa je splošno počutje ok in zakrvavi le sveže ob driskanju, bi priporočila, da mu dajete jesti samo kuhanega piščanca+riž ter nič drugega. Če se bo driska ob tem umirila, tudi krvavel ne bo več, če pa seveda ne bo bolje, pa takoj k veterinarju.
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #101 : četrtek, 17.07.2008 : 19:34:43 »

Kri v blatu je prisotna tudi ob driskah, ko ima pes zaradi driske že tako razdraženo črevo, da zakrvavi. Pri tem je pomembno, da je kri sveža. Če ima pes drisko en dan ali dva, pa je splošno počutje ok in zakrvavi le sveže ob driskanju, bi priporočila, da mu dajete jesti samo kuhanega piščanca+riž ter nič drugega. Če se bo driska ob tem umirila, tudi krvavel ne bo več, če pa seveda ne bo bolje, pa takoj k veterinarju.

Ja,večkrat je šel,več je bilo krvi.In vedno je bila sveža kri.Ponoči in zjutraj še ni bilo krvi.
Jedel pa je sedaj malo prepečenca in riža. Čeprav bi pojedel vola,kot se reče.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #102 : četrtek, 17.07.2008 : 19:40:44 »

Naša je enkrat imela drisko in, ko je večkrat driskala, je bilo na koncu malo krvavkaste sluzi...isto pri mačkah. Nikoli ni bilo zato kaj hujšega, ampak je bilo samo drisko treba umiriti. Če do jutri pop, ob dieti ne bo bolje, ga pelji do veterinarja.
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #103 : četrtek, 17.07.2008 : 19:44:58 »

Ja,jutri bom poklicala veterinarko tudi,če bo že boljše.

Upam,da bo noč mirna in bo Tobek zjutraj že O.K.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #104 : četrtek, 17.07.2008 : 21:09:29 »

WildAngel ...med *malo krvi po kakanju* in med *je sla samo kri iz njega* je zal bistvena razlika. In pri slednjem se ukrepa takoj.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: kri v blatu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines