mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 15:25:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: potepanje
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: potepanje  (Prebrano 7635 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fairy1984
novinec
*
Sporočil: 3


« : četrtek, 13.11.2008 : 08:58:42 »

Pozdravljeni!
 Imam mešanko z dalmatinko staro 3 leta. Je ubogljiva in poleg tega polna energije, včasih skoraj hiperaktivna. Načeloma je zelo pridna, problem pa je v tem, da se rada potepa. Imamo veliko ograjeno dvorišče, vendar zaradi velikosti, brez problema preskoči ograjo in se gre potepat. Poskusili smo že marsikaj: od tega da smo zvišali ograjo, jo splašili, ko smo jo ujeli v trenutku, ko je hotela zbežaati, celo popoldne stražili nanjo, da ni skočila... Vendar pa ko jo prime tistih njenih 5 minut, ne sliši in ne vidi ničter se odpravi čez ograjo in je ni po dobro uro. Bojim se, da bi jo povozil avto, pa tudi kljub temu, da ni popadljiva ampak prijazna, nikoli ne veš kaj se lahko zgodi.
 Nekdo mi je predlagal ovratnico z nevidno ograjo, vendar nisem za to. Kaj svetujete???  Undecided
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #1 : četrtek, 13.11.2008 : 09:13:51 »

Znori naj se pod nadzorom, na sprehodu ali na dvorišču. Ne puščajte je brez nadzora, ker se lahko zgodi točno to: avto, loves, drug pes... Zakaj ji ne naredite ograde, katere ne bo mogla preskočit ali pesjaka? Je psica sterilizirana? Drugače bomo tu lahko kmalu brali da oddajate mladičke, ki so se ˝zgodili˝na enem od njenih potepov.
Srečno in pazite na svoje pse!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 13.11.2008 : 09:39:57 »

1. Psa na štrik tudi ko je na vrtu. Lahko je kak dolg cca. 10 m, ki ga vleče za sabo in vedno kdo zraven.

2. Naredite ogrado na vrtu posebej zanjo, ki je ne more preskočit. Ceneje kot dvigovat celotno ograjo okrog hiše.

V vsake primeru pa dejte to psico malo bolj zaposlit ali vsaj na daljše sprehode peljat.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #3 : četrtek, 13.11.2008 : 10:18:42 »

Pesjak, zaprt z vseh strani. Zaposlitev, ja. Pa ABSOLUTNA kontrola, ki JE mogoča, verjemite. Samo odločiti se je potrebno.
Pa pričakujte, da taka "sprememba" psički ne bo čisto všeč in bo najbrž v poskusih pobega zelo iznajdljia in vztrajna.

Katarina
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 13.11.2008 : 11:09:59 »

Brez truda tega vsekakor ne boste odpravili.
Ravno zato, ker je psička hiperaktivna potrebuje ogromno zaposlitve, kar ji več kot očitno primanjkuje, se vidi po tem, da uhaja. Doma ji je dolgčas, pa gre raje malo v svet. Najbolje bi bilo, da se aktivno z njo ukvarjate, kakšne miselne igrice, učenje trikcev, pa magari samo tek ob kolesu vsak dan.

Psički pa vsekakor preprečiti vsakršno možnost pobega, bodisi da ni sama na velikem ograjenem dvorišču ali pa vedno privezana. Tudi jaz imam mešanca z dalmatincem in mi v vseh letih niti enkrat ni ušel, pa nimam ogrejene parcele. Torej, da se. Ograja je pogosto samo medvedja usluga, ker imamo psa spuščenega okoli, pa hitro pozabimo, da se je treba z njim ukvarjat.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #5 : četrtek, 13.11.2008 : 12:49:12 »

Pomaga če ograjo povišate, vendar tako, da je zgoraj obrnjena navznoter. Ni nujno, da je ta podaljšan del mreža, lahko so žice, če so dovolj na trdno napete in goste. To pomaga tudi pri psih, ki znajo plezati po mrežah.
Druga varianta je pa samo ta, da ji naredite POKRIT pesjak, na vrtu pa je vedno privezana (ni dovolj da je "pod kontrolo" saj očitno kadar jo piči nič ne pomaga)
Električne ograje sopa bolj tako - tako. pri enih psih deluje, drugi psi pa gredo čez, čeprav vedo, da jih bo streslo. Pa še nazaj ne bo hotel priti, saj ga bo streslo tudi, ko bo hotel domov.
Logiran
fairy1984
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #6 : četrtek, 13.11.2008 : 20:06:35 »

hvala za nasvete! VSekakor bomo naredili velik pesjak oziroma ogrado. Kar se tiče pa tega, da je premalo zaposlena...veliko zaposlena, vsak dan na dolgem sprehodu....drugače zelo pametna psička...izvaja vrsto trikov, pa vendar bo kljub dolgemu sprehodu ušla... Smiley AMpak ok...bomo porihtali, da bo prav! Hvala vsem!!!!
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #7 : četrtek, 13.11.2008 : 20:54:53 »

Sterilizacija?
Logiran
fairy1984
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #8 : petek, 14.11.2008 : 10:34:44 »

je sterilizirana... Smiley Drugače bi verjetno imela že 101dalmatinca doma. Wink
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #9 : petek, 14.11.2008 : 21:04:43 »

 Wink
Logiran
NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #10 : sobota, 18.07.2009 : 10:03:46 »

pozdravljeni

meni se je pojavila podobna težava... moj je tako nor na mačke da na vsak način poskuša preskočiti ograjo..ampak mu hvala bogu to še ni uspelo, je pa pogruntal da se da pod ograjo skopat luknja in to ne gre kar tako hitro..zato smo ga parkrat že dobili zraven in valda da skregali..pol gre stran in ko ne gledaš spet nazaj... in spet od začetka brskat po zemlji ki smo jo mi zakopali nazaj.. ali je to igra vztrajnosti ali naj ga 1x pričakovano spustimo da pobegne in ga nekje ful prestrašit.. ker so doma že predlagali da ga spustimo za eno mačko da ga nakrampa in mogoče pol več nebo...samo nebi rada imela psa brez ene oke =)

tako da kakšen dober predlog? Cheesy
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #11 : sobota, 18.07.2009 : 16:58:06 »

Moj samojed, sem opazila, da bi tudi včasih rad se še malo sam sprehodil naokoli in enkrat sem ga dobila ko je hotel zlesti pod ograjo, no to težavo smo rešili z novo močnejšo ograjo in za enkrat je v redu. Plus to, da kadar me ni doma ga nikoli ne pustim na vrtu.

Logiran
neja lavric
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #12 : sobota, 27.11.2010 : 15:31:50 »

Moj bernski planšar  Smiley, ki je star 2 letii je začel uhajati... uhaja pa zaradi tega ker se psica v istii vasi goni in potem isce priložnost da bi ušel.. ali bo to potem ko se bo psica nehala gonit se vedno uhajal k njej??? namreč tega do pred 1 tednom ni nikdar počel, domaa imamo velik vrt ki je neograjen in vedno ko smoo doma je spuščen, pa še nikdar ni ušel... ali bi pomagalo če ga kastriramo??

 
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #13 : sobota, 27.11.2010 : 17:28:33 »

Ne, ne bo pomagalo. Pes brez nadzora (in zakon predvideva, da so vsi psi pod nadzorom) prej ali slej sreca nevarnost, kateri se ne more izogniti. Avtomobili, lovci, strupi, drugi psi, divje zivali - cisto kratek seznam. Vas ni nic strah, da se mu kaj zgodi Shocked ?
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #14 : sobota, 27.11.2010 : 17:56:16 »

Resitev za ta problem je cisto preprost, nic ne stane, nikomur se ne bo nic zgodilo in nihce ne bo trpel. Imejte psa pod kontrolo in to brez izjeme! hm, no ja, trpela bo edino vasa lenoba, ker boste tisti cas, ko bo pes zunaj, zunaj tudi vi in se boste z njim ukvarjali.
Pes se obnasa povsem normalno za svojo starost in glede na dane okoliscine in moznosti. Zato ga pa res ni treba "kaznovati", le ukvarjajte se z njim kot je treba pa ne bo prav nobenih problemov.
Ce bo pogruntal, da lahko nemoteno kolovrati po vasi/mestu, bo to vsekakor pocel z ali brez jajc.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: potepanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines