mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 09:56:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Strani: 1 ... 396 397 398 399 400 [401] 402 403 404 405 406 ... 474   Dol
Natisni
Avtor Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI  (Prebrano 972964 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6000 : petek, 11.11.2011 : 23:27:39 »

Takole se te dni sprošča naša princeska. V transporterju v kopalnici, kjer je talno gretje in je transporter topel  ljubezen
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6001 : petek, 11.11.2011 : 23:37:15 »

Takole pa zna psiho ždet na radiatorju. Tudi po celo uro, ker reveža v rit zebe  Roll Eyes
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #6002 : sobota, 12.11.2011 : 00:02:35 »

Pazi,da Miša nekega dne ne bo imela dovolj in da ne bo slučajno začela protestno lulat po stanovanju.

Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6003 : sobota, 12.11.2011 : 00:11:33 »

Pazi,da Miša nekega dne ne bo imela dovolj in da ne bo slučajno začela protestno lulat po stanovanju.



V tem primeru bomo pa iskali nov dom za Murija.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #6004 : sobota, 12.11.2011 : 00:18:33 »

V tem primeru bomo pa iskali nov dom za Murija.

Držim pesti, da ima Miša jeklene živce in da se bo Muri nekega dne spametoval. Pri čudakih gre vse zeloooo počasi. Moj Filip se še zdaj tako po malem popravlja.  Smiley
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6005 : sobota, 12.11.2011 : 00:41:13 »

Držim pesti, da ima Miša jeklene živce in da se bo Muri nekega dne spametoval. Pri čudakih gre vse zeloooo počasi. Moj Filip se še zdaj tako po malem popravlja.  Smiley

Tudi jaz. V tem trenutku delam vse kar je možno in največ lahko v tej situaciji. Flipi mi očitno zelo pomaga, bolj kot si mislim, sploh ko mene ni doma. Drugače bo treba hišo postavit in vsakega v svoj štuk, da bo mir  Evil Roll Eyes 
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #6006 : sobota, 12.11.2011 : 12:16:00 »

Muri, hudiček mali, daj si raje najdi kakšen flis ali pa umetno krzno za svojo jezo nad njim znašat, Mišiko pa lepo pri miru pusti, a je prav?  Angry

Bravo Flip, mislim, da bi ti morala Tvoja za nagrado naročiti tablico "Pozor - Flip varovanje s.p."  Smiley
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #6007 : sobota, 12.11.2011 : 13:43:56 »

Moj maček je očitno podoben karakter kot Muri. S to razliko, da jezo stresa na ljudi, ker pač nima mačje družbe. Sem pa videla, da jo nujno potrebuje, ampak nekoga, ki bi se z njim igral. Drugače je še bolj zafrustriran in se mora nad nekom izživet. Skoraj ves čas išče pozornost, po drugi strani pa ni šans, da bi ga lahko čohljala. Komaj smo se naučili preživeti 2 minuti v rokah, naročje- ni variante. Božati pa ga smem le po glavi in okoli vratu, razen ko je zaspan, takrat se ne upira.
Ko je jezen in te kaznuje (recimo, da ti napade/zagrize noge iz zadnje strani), se požene še pred tebe in se prepriča, da vidiš kako jezen je, nato te pa napade še od spredaj. Zraven seveda še psuje na ves glas. Takrat se niti malo ne zna kontrolirati.

Citat: moonbeam
Mogoče, če bi bili na večji površini ali pa v kakšni hiši.
To ne pomaga, ker je kriv njegov karakter oziroma nekaj iz njegove preteklosti. Vedno mu bo 'dolgčas', vedno bo iskal pozornost ljudi in neko aktivnost, ki si jo je vcepil v glavo. (če sklepam po mojem mačku) Opažam, da se počasi umirja, vseeno: kvadratura ne spremeni te psihodinamike.

Citat: moonbeam
Pa miša je glede novih mačk zelo huda  Roll Eyes  Nazadnje, ko smo švercali enega mini muca je na vse nas pihala, dokler ga nisem dala naprej.
Kolikor sama razumem mačke, je pihanje skorajda vedno izraz lastnega strahu. V bistvu reče, da se ji ne približaj. Ko je mačka zares jezna, nestrpna, takrat renči. Pri pihanju pa je velika verjetnost, da se bo tak maček prvi skril, redkokdaj gre v napad. (Seveda je treba upoštevati cel kontekst v oceni.) Miša najbrž ne bi negativno reagirala. Dokler bi jo bilo strah, bi pihala, počasi bi pa verjetno radovednost zmagala. Še posebej, če drugi maček nima agresije v sebi.
Tudi jaz bi ti zaradi tega svetovala, da poskusi še z enim (zelo igrivim in samozavestnim, a nežnim) mačkom. Mačja družba se lahko igra 3D in zelo hitro, v nasprotju s človeško in pasjo...Zagotovo ga bo to veliko bolj utrudilo. Je pa res, da je še vedno prisoten riziko, da si ne boš izbrala prave družbe zanj.

No, naj povem še to, da sem pri svojem mačku poskusila vse mogoče taktike da ga umirim. Odraščanje sicer pomaga že samo po sebi. Ampak ne vedno. Poskušala sem z ignoriranjem, nežnostjo, kreganjem, z 'mačjo govorico'... Ko je v afektu, ne zaleže prav nič, ta zadnje še najbolj, a ga nočem dominirati na tak način. Potem sem pa (mislim da na tem forumu) prebrala, kako je nekdo odpravil kazensko lulanje po kavču, kadar maček ni dosegel svoje.
Pograbiš mačka in ga neseš pod tuš. Jaz sem to naredila trikrat doslej. Le za kako sekundo ali dve, je dovolj. V resnici ga niti zares zmočit ne rabiš Smiley Zveni grobo, a moram reči, da edino to funkcionira in ne kaže stranskih posledic. V trenutku postane pridna macica, in se nekje lepo usede, se začne čistit in je povsem umirjen. Tudi zameri mi ne. Mislim pa, da se s tem ne sme pretiravati, saj drugače (verjetno) izpuhti pedagoški učinek.
Fizično pa ga najhitreje utrudim in pomirim tako, da ga dam na povodec in ga peljem na sprehod. Vsi ti vonji in ostale informacije ga vsaj za nekaj ur umirijo in potem pridno spi. Sprva je sicer izsiljeval in želel, da greva večkrat. A se tudi to čez čas vnese. A vsakič, ko vzamem povodec v roke, je zanj Božič  Smiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #6008 : sobota, 12.11.2011 : 14:41:43 »

Pri nas je bila situacija taka ...
MAkis je pac psiho. Mislim, res psiho. Na zacetku sta se z Mini ful dobro razumela, ko je okrevala (po kugi) jo je ves cas negoval, grel ... Pri tamalinih 5ih, 6ih mesecih se je pa zacelo. Med lizanjem in cartanjem mu je kar neankrat "padel mrak na oci", kar tako, brez nekega pametnega povoda je zapicil vanjo kreplje, zobe in jo zbrcal. Enkrat tako zelo in konkretno, da smo jo sivali. Do ljudi je bil priblizno enako psihoticen, do slabega leta starosti sem ga cez noc zapirala v boks, ker sicer nismo spali. Obiske mi je napadel cisto vse, jaz sem prve pol leta, ko sem ga imela, hodila okrog taka, da me je par ljudi vprasalo, ce se rezem ... Tongue Niso pomagale ne lepe metode, ne malo manj lepe, ne sprehajanje, ne bozanje, ... Tudi pri miru (razen pac zaprt v boks) skoraj ni bil. Pomoje, da bi 24h/dan letal po stanovanju in delal obrate v stilu Tazmanian Devila (pa res ne pretiravam prav zelo, enostavno, ni se ga dalo izklopit) ... Edina do katere ima respekt, ceprav mu pusti bistveno vec kot kateri koli drugi nasi zivali, je Spela. Z leti se je psihoticnost in hiperaktivnost vsaj malo umirila, ceprav se vedno ni niti slucajno normalen. Ce bi bil clovek, bi bil sigurno nek hud mladoletni prestopnik, kljub dobrim druzinskim razmeram ... Tongue
Ko je Polona iskala zacasne namestitve za macke, sem rekla, da mi je vseeno kaj mi da (samo, da ni dolgodlako), sem ji pa povedala kaksna je situacija ... Ciki je eno tako dudarsko teletce od macka, da je iz boksa mirno zakorakal naokrog, ni se prav nic sekiral ne zaradi pihanja, ne zaradi Spele, ne zaradi dihurjev. Pac, bilo je, kot da je on pri nas ze od vedno in je pac uletel nazaj z enega kratkega izleta. Prvih par dni sta bila M&M uzaljena. MAkis je po stari navadi pihal name in se obracal stran, s Cikijem je normalno komuniciral, oz. ga je parkrat skusal zbutati, pa je Ciki samo sedel in ne odreagiral ... in ocitno potem ni bilo vec zanimivo. Mini se je drzala zase in tudi s Ciksom ni imela kaj prevec stikov. Si domisljam, da iz preteklih "fajn" izkusenj s predstavniki macje vrste ...
V nekaj dneh je bila pa razlika ocitna. MAkis se je precej skuliral, Mini se je sprostila in je zacela spat tudi na "odprtem", od tistega sivanja naprej je vecinoma spala v transporterju ali v praskalniku. Ni bilo, da sta zdaj dva naredila pakt proti tretjemu, so bili (in so se) bolj vsak zase. Ciki je itak odvisen od cloveske blizine, MAkis na nek nacin tudi, Mini ima pa rada mir. Do sem se je vse skupaj dogajalo v malo vecji garsonjeri ...
Potem smo se selili, vmes dobili se Housa, ki se je na zacetku bal se svoje sence. Situacija je zdaj taka, da se House po dobrem letu "odpira" in sprosca, z Mini imata zdaj res svoje zaveznistvo. MAkis je se vedno f**njen (midva z MAkisom sva se sicer ze vmes zmenila kaj in kakoin tudi do tujih ljudi je malnkost bolj normalen), se se vedno kdaj pa kdaj zgodi, da zbuta Mini ali Housa in vsekakor se z leti situacija izboljsuje, ampak tisti preobrat - ki je bil RES velik, je bil Ciki in to je tudi glavni razlog, da je ostal ...

Kar sem hotela povedat s tem romanom je to, da ce nisi res striktno proti temu, da bi imeli se enega macka, da razmislite o tem in se pogovorite s Polono, ce bi to bila opcija in koga bi predlagala ...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #6009 : sobota, 12.11.2011 : 14:59:03 »

Saj sama nimam teh izkušenj (moja sta Angelca ljubezen in kot maslo razmazano dudarsko teletce Kiss), se tolčeta, ampak sta približno enakovredna (začne Jaco z lizanjem, ki preide v metanje po tamali, ona ga zbrca in mu uide, spraskana sta včasih oba, po tleh pa je vedno samo Jacotova dlaka), ampak je po svoje ta predlog maje01 logičen: psiho se ne more hkrati fokusirati na dve tarči napada in ko se mu pozornost razprši, se mu z njo zaradi zmede tudi agresija.
Držte se Kiss, pa jaz bi ju med odsotnostjo vseeno ločevala, ko si doma, že posreduješ, a ne.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #6010 : sobota, 12.11.2011 : 16:55:48 »

Še en dolg post...
Moja Pici niti slučajno ni hudobna v smislu, da bi klofala koga do šivanja. Je pa totalno nekompatibilna z Milenco po karakterju. V bistvu hoče zase vse, ampak res vse. Ne mara bit zaprta na določenem številu kvadratov, če je zadaj za steno kdorkoli, za kogar misli, da bi lahko bil njen suženj. No, zaprta tudi sicer u iber ne mara bit. Pa sposobna je magari tri ali štiri ure praskat po roletah če sediš na vrtu in se ji zdi, da so te tiste, ki jo ločujejo od tebe. Potem ji teče iz uča, buta Milenco (to ji je v bistvu sprostitev notranjega pritiska - recimo isto kot pri drugih jo tudi bolj klofa če pesek ni spucan, če je lačna...) ali jo samo najedajoče živčno liže, kar je njej tako ogabno, da renči in joka kot bi jo kaj bolelo. Pici dobro ve, da ona tega ne mara, ker recimo psa, ki ga ima stokrat rajši, nikdar ne liže. To tudi ni to tisto nežno negovalno lizanje...). In ker hoče zase vse ugodnosti, jo recimo buta tudi, če je Milenca ravnokar nekaj dobila, česar ona ni. Dober primer je česanje. Pa se sicer sploh ne češe rada niti ga ne potrebuje veliko, ker skoraj ne pušča dlake. Ali pa izhod na teraso. Z Milenco greva ven, prideva nazaj in že je zbutana oz jo sterorizira psihično - zasleduje, fokusira, straši izza vogalov itd. Sem že premišljevala, če je mogoče kriva Milenca, imaš ljudi, ki so kot bi nosili na hrbtu napis 'hit me'. In jih tepejo v vrtcu, osnovni šoli, pa kasneje jih življenje in razni čudaki vedno najdejo... mogoče je pri mačkih podobno - da izdajajo nekateri s svojo držo nekakšno ranljivost, ki druge vabi k temu, da si jih podredijo - če jih najde ta prav norc so pa prav reveži, ker niti pod razno ne znajo zrihtat situacije.

Meni je pri vaših edino čudno, da se klofajo tudi v odsotnosti. Pri nas je takrat mir, problem smo mi, ves čas poteka boj za ljubezen, prevlado, bližino. Milenca ne more niti blizu mene, ne da bi ji ta mala zatežila. Pici je tudi sicer take sorte, da ji gibanje predstavlja rešitev problemov - en tak histeričen hiperaktivni otrok, brez problema se iz čistega miru obrne v zraku, teče čez 20 m daleč čez prostor, se zaleti z glavo ob vrata, obrne, zaleti še ob mizo in potem teče, kot bi jo podilo ne vem kaj. Vmes živčno trza s kožuhom, prevrne kako reč ali jo sklati, ja, pa na poti pretepe še ubogo ta staro mačjo revo... Če bi bili človeka, bi bila ziher član kakšne pocestne bande razbijačev, Milenca pa bi vse dni visela v ta stari kavarni Evropa s kolegi pisatelji, srkala merlot do onemoglosti in omotično debatirala o večnih vprašanjih.

Jaz jo trenutno rešujem tako, da Pici kao po nesreči spustim v garažo in zaprem za njo (je v sklopu hiše, ampak načeloma tja ne sme, a skoz straži pred vrati tja dol in čaka, kdaj bo lahko zviznila med nogami), Milenco pa medtem počešem, ji dovolim it z mano po vrtu (je skoz zraven in še na klic mi sledi) ali ji dam kaj dobrega, da se malo pocrklja. Po deset minutah ta mala že itak demolira vrata v bivalni del, tako da je veselja konec. Včasih kljub vsemu opazi, da se je nekaj dogajalo in takrat jih reva stara spet dobi... Moram pa rečt, da je opazna razlika zdaj, ko je na voljo ornk čez 200 kvadratov. Kot da se ta mala uspe zdivjat, Milenca pa vsaj občasno izognit se ji, ker je ne najde glih vedno, kadar ima svoje trenutke in rabi žrtev. Nehalo se je njeno cufanje dlak iz repa, ne postopa več tolk otožno in skrušeno naokrog, nekako več miru je.

Bi se pa jaz rada naučila nečesa, kar zna samo ET pa enostavno ne vem kako to naredi. Kadar je preveč, ko Pici res terorizira in tepe Milenco, da jo sklincamo in potem še naprej teži nam, nori okrog in podira predmete, mjavka itd. in se gre zapovrh še ob psa drgnit ko ta spi (skače po njemu, ko začne glkedat pa se mu drgne ob oči tko, da mora skoz glavo obračat, ker sploh nič ne vidi, ma nadleguje ga tako perfidno, da bi jo jaz na njenem mestu pomoje enkrat na brzino pregriznila...) - takrat jo ET s pogledom in par hitrimi gibi (ne dotakne se je niti je ne s tačko, samo gleda jo in poskakuje okrog) stisne ob steno. In potem obe stojita tam pri miru kar precej trenutkov, dokler se Pici lepo skrajno počasi ne uleže na tla in čisto umiri. Takrat je konec, postane v kratkem spet ljubica in luštna, normalna mačka. Pa sicer sila ne pomaga niti 5%, niti tuš ali pršilka ne, nič. Samo še bolj brihtno te študira, da ve, kdaj mora pobegnit, kako fejst nagajat itd.

Torej, dodatni kvadrati so meni pomagali, pes tudi ogromno (se razdeli najedanje na število potencialnih tarč pa tudi umirit jo zna), kaj bi blo pa, če bi jo nek tretji maček dal v red pa najbrž ne bom izvedla, ker nimam jajc za to, Milenci bi bil to predvidevam spet zelo velik stres pa še z mojim sva zmenjena, da naslednjo žival izbere on, ker jaz tega ne znam  Roll Eyes (pa tudi končno kolkor toliko mirno preživimo noč in ne bi še enkrat podposteljnih pretepov skoz dajala...). Bi bilo pa dejansko zanimivo videt, kako bi jo en večji mačji ego v red dal.

Še mal znanstvene fantastike - če bi si upala, bi probala naredit zamenjavo. Recimo dva taka malo bolj taf kretenčka na kupu, ki si parirata in zato ne škodita eden drugemu, bi mogoče sploh ne bila taka divjaka in bi se ju čisto dalo prenašat (Pici:Muri) in dve umirjeni gospe, vsaka z občutkom kaj pomeni umik in kdaj druga rabi mir. Čist možno je, da gre samo za neskladje in bi oboji popolnoma neproblematično shajali Tongue.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #6011 : sobota, 12.11.2011 : 16:57:13 »

hehe, ksantipa, tudi jaz imam doma kosmati center galaksije  ljubezen.
mi nismo več sfolgali zabavati mačka, njegove zahteve po stalni pozornosti sem reševala z ignoriranjem.
ker pa sem se bala, da bo zdolgočasen in zamorjen, je v hišo prišla mačja druščina.
jezo mulc še vedno strese na ljudi, nikoli na mačjo punčko.

prepogosto kreganje, kaznovanje, špricanje in prepovedi imho nima učinka (ne pri ljudeh, ne pri mačkih Smiley), zato ker se dominanten objekt na to navadi in te ne šmergla več pet posto.

ko pa NE ne pomaga in zadeva preseže meje tolerance, popizdiš in zaružiš. to mora biti kontrolirano, resno, popolnoma nedvoumno, brez milosti.
brez skrbi, da si mulc to zapomni in ni treba ponavljati. ksantipina fora je dabest  bravo, zelo v redu je pa tudi frekvenca.
moj prejšnji maček je imel v napadih togote in jeze to krasno navado, da ti je skočil v faco in poskušal s kremplji napasti oči. samo ena šola je bila dovolj - zarjula sem kot lev in mačka čisto malo po riti - pa je bil mir do konca njegovega življenja. enostavno je rabil to lekcijo, da sem jaz fizično superiorna in da bom po potrebi fizično moč tudi uporabila.  

pri Gusarčku je za preprečevanje ful agresivnih, togotnih nočnih napadov nog, zadoščalo par špricov iz pršilke. samo sem  takrat edinkrat ful popenila in mulc je to točno vedel in je cviknil sto na uro.
pa ne zaradi pršilke, ampak zaradi nastopa.

sicer nas še grize in praska, vendar ne presega več meje tolerance in tega tudi slučajno ne počne več tako nasilno kot prej, ponoči pa nas ne napada več oz. čisto malo.

predlog Xene in Sanco1a o ločevanju med človeško odsotnostjo se mi zdi izvrsten, prav tako predlogi za "zaposlitev" mačjega viteza, vsekakor pa bi jaz zaščitila punco pred takim šikaniranjem in tega mulcu ne bi tolerirala.
malo sem pobrskala - na netu v primeru agresivnosti priporočajo vse sorte - od feromonov naprej, pa tudi do tega, da se mačke loči za daljši čas in se z združevanjem začne še enkrat od začetka.
tle bi verjetno res najbolj Smetka vedela kako in kaj, predvsem pa kaj počne, da se ji tam sto mačk na kupu ne pokolje.
Logiran
rava
živim tukaj
***
Sporočil: 3.641


WWW
« Odgovor #6012 : sobota, 12.11.2011 : 17:10:46 »

FŽ, ET 4 president  bravo bravo
očitno psina zna vzpostaviti avtoriteto in da mali težački vedeti, da ne bo zajebancije.

tole me je spomnilo na anekdoto z mojim nečakom: tašča skoz nekaj godrnja, prepoveduje, ga komandira, ne smeš to, ne smeš un, ne smeš tretje ... rezultat je seveda tak, da je mali ne šmergla pet posto, tudi takrat, ko bi jo moral upoštevati.
ko pa sem jaz enkrat grozno grdo pogledala in mu rekla, da je eno pi***darijo naredil zadnjič, jo je pa res  Evil Evil Evil
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #6013 : sobota, 12.11.2011 : 18:11:41 »

Pri nas se tepejo takrat, ko nas ni, MAkis sicer vcasih, ko mu cesa ne dovolim, skusa potem svojo togoto strest nad Mini ali Housom, ampak, ce sem zraven, do cesa vec kot lovljenja ne pride (tolk casa le porabim, da odreagiram), ker takrat jaz pop***. Enako - ne sme se spravljat na dihurje in ce hoce komu od ljudi tezit, tud ne dovolim. Ce so obiski "nemacji", ga pa ze prej pospravimo.
Sem mislila, da mu bodo "dalmatincki" vsec za grobo rekreacijo, pa so ocitno too much za njegove zivce. Po petih minutah bezanja pred njimi (saj mu nic nocejo, samo pac se pet levelov hiperaktivnosti in zmesanosti imajo kot on), zacne tulit. Tongue Ciki, za razliko od njega, pa se potem nekam uleze in mu dajo mir. 
Logiran
neko
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #6014 : sobota, 12.11.2011 : 18:31:22 »

Rava, tudi meni je uspelo njegovo agresijo zreducirati na 'zanemarljivo' frekvenco in raven.
Tuš sem uporabila ravno takrat, ko mi je napadel obraz. Na srečo nosim očala. No, odtlej ga sicer še vedno mika me naklestit pri očeh, a tega ne naredi več (zato me pa toliko glasneje preklinja in trza v stilu 'zdaj te bom', a potem v jezi odkoraka). Lasišče še nastrada, mislim pa da je lekcijo z obrazom razumel. Ampak to se ne dogaja več na vsakodnevni bazi. Težava je predvsem takrat, ko se mu zdi da je predolgo sam in se mu nabere gnev. Enostavno se ne zna sam zabavat. Naš drugi maček, ki živi le v eni sobi in je povrh vsega še vedno v fazi socializacije, pa recimo nikoli ne razvije gneva. Energijo preusmeri drugače. Napade le v trenutku strahu, pa še to bolj opozarja.
Mislim, da je tip 'kaznovanja' in preprečevanja odvisen od posameznega mačka, saj so profili agresije in povodi zanjo, različni. Nekateri mački so pač hiperaktivni, drugi se bojijo zavrženosti, itd.

Fižolova župca, ne vem sicer, ali je tu kaj podobnosti glede tega, kako ET umiri Piciko. Bom opisala 'mačščino', s katero sem blokirala svojega mačka, a je bila tako učinkovita, da je revež od strahu zamijavkal in pobegnil v najbližje skrivališče. Da izločim naključje, sem to ponovila še enkrat, pa se je zgodilo isto. Zato tega ne prakticiram več. (Tuš mu predstavlja bistveno manjši stres.)
Ko mačka grozi oz. izsiljuje, se postaviš pred njo oz. jo zasleduješ kot bi jo dominanten maček, dokler se ne ustavi. Najprej bo poskusila ona dominirati, ker je pač tak karakter, in te bo vrejetno malo verbalno obdelovala. Takrat je treba nepremično in z močno odprtimi očmi, brez mežikanja zreti v njo (=grozim). Če že to zaleže, super. Če ne, pa je treba uporabiti naslednjo fazo, kjer ne pihaš (ker to ni grožnja), temveč malo zarenčiš in zelo izrazito 2-3 krat izgovoriš nekaj, kar je podobno kratkemu, sunkovitemu 'K'. V istem trenutku ko to rečeš, pa z roko udariš ob tla in se mački z glavo približaš.(=če se zdaj ne podrediš, te napadem) To počenš zelo blizu te mačke, in približno na višini njenih oči. Strahu ne smeš pokazati. In fizičnega stika tudi ne izvajaš. Samo tolčenje z roko ob tla pa tudi nima učinka.
To je to, kar sem v naravi opazila in upam, da je opisano dovolj plastično...
Logiran
Strani: 1 ... 396 397 398 399 400 [401] 402 403 404 405 406 ... 474   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Moja sreča na vrvici-FLIP, Rokijeva muca-MIŠA in glasni panter-MURI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines