mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 07:27:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup še enega psička ? Da bi imeli par
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nakup še enega psička ? Da bi imeli par  (Prebrano 13772 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #15 : torek, 18.11.2008 : 12:12:27 »

ja, ista znanka  Wink in kako je svet majhen
Popolnoma se strinjam s tabo oz. tako je, kot si napisala. Ogromno je vsega  Roll Eyes
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #16 : torek, 18.11.2008 : 12:22:18 »

Največja napaka je po moje nabava drugega psa, zato da prvega zaposli.
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #17 : torek, 18.11.2008 : 12:23:21 »

Sorry prehitro, mislila sem:

Največja napaka je po moje nabava drugega psa, z namenom da le-ta prvega zaposli.
Logiran

Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #18 : torek, 18.11.2008 : 12:26:13 »

Ker potem se oba zaposlita z lumparijami! Tongue Wink
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #19 : torek, 18.11.2008 : 12:35:46 »

No, malo je odvisno tudi od pasme in značaja psov. Omenjena brata tudi jaz poznam....smo bili sošolci v pasji šoli in Kalsang naša "učiteljica" in kar verjemite, da je res, kar pravi.

Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #20 : torek, 18.11.2008 : 13:02:12 »

Pes bi mu najverjetneje glede na njegov karakter bil res šok, kaj pa psica ? Kaj misliš ?
Zakaj to sprašujem: Moj Bučko je tudi zelo ljubosumen na ostale pse, ampak kar se pa pisc tiče, pa ni nobenega problema, oz. jih ima celo rad  Smiley
Ne, nima veze ali je pes ali psica. Ljubosumen je na vse, ki jih božam-na svojega brata, ki sta soseda že ves čas in se super razumeta, prav tako na psice, ki jih pozna odkar so bile mladičke in se veliko družimo. Pač drugega psa ne smem pobožat-ni ljubosumen v tem smislu, da bi bil zaradi tega do njih agresiven, sploh ne, samo odrine jih stran medtem, ko se prerine vmes. Posesiven bi lahko temu rekla. Res kar užaljen je, ko ga pošljem stran, ko to naredi in ne božam njega. Res mislim, da se ne bi dobro končalo. Tako, da bo pač samo on moj in mi ni težko, saj je super tudi samo on! Wink
Logiran
šona
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #21 : sreda, 19.11.2008 : 16:58:09 »

Iščem malo po netu, pa žal zdaj ni nekih pravih ponudb za drugega kužka. Ne vem od kje vam ideja, da bi beagel spal vzunaj?Huh spet napačna interpretacija mojega pisanja oz. domnevanje. Moja Šonika je pobegnila enkrat prav zares za 3 dni, pr njenih 9 mesecih in smo jo iskali ko zmešani in potem se to ni več ponovilo. Seveda pa kot je za to pasmo značilno, da odrajsa na svoje sprehode. Logično. Ampak nikoli za 1 uro, ali k aj podobnega. 10 minut, pol pa pride, pa še to je velik. Samo moja pupa VEDNO pride nazaj ! Očitno ji je bil tisti prvi šok, dovolj, da ji je v glavi kapnilo. No ja pa še pasja šola in vsakodnevna vzgoja. Kje bi si jaz pr službi in pr samskemu življenju lahko privoščila kaj drugega kot vzgojenega psa Huh Mam jo za to, da greva povsod skupaj....in je tudi ob nogi brez povodca.. Kar se tiče pa pesjaka in koče, pa je za naju obe to zdaj šele prvič. Preje sva obe živeli v stanovanju in Šona je neznasko srečna, ko imava zdaj kar precej zemlje okoli. Seveda človek rabi pesjak, kam boš pa dal psa, ko greš v službo ? Mivde imava zdaj končno možnost, da Šona ni več v stanovanju, ko me ni doma. Sicer ona vzdrži precej ur noter, zdaj ko je velika in navajena čakanja, ampak bit vzunaj, to je šele bomba.

Kar se pa tiče drugega kužka, bom pa jaz počakala, pa bom vidla. Ja ideja je super, da bi bil kaki mladiček z šono, samo kje takega človeka z mladičkom najt je pa nemogoča. drugače pa ima Šona čisto vse rada in je igriva, igriva. Midve se nenehno pogovarjava in jaz ji vse pokažem in dam za povohat, je nenehno vključena v dogajanje. Seveda ima svoje dneve neumnosti, kir pes jih nima ! Ko sta dva moraš tak z obema delat. Logično, da gre veliko energije in časa, samo tko vam povem....raje dam to psu, ko pa kakim odraslim, k se delajo lepi, v resnci te pa samo izkoristijo....hvala lepa...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #22 : sreda, 19.11.2008 : 17:06:37 »

šona, pa ne da te sekiram, ampak kaj pa če Šone enkrat ne bo nazaj ? Vse se lahko zgodi, saj sama veš. Pazi nanjo. Jaz je ne bi več spuščala. Lahko jo tudi kdo ukrade, ali pa jo povozi avto. Veliko je faktorjev, ki bi ti lahko "vzeli" Šono.

Drugače pa je mladičkov dovolj. Poglej samo v temo o zavetišču Horjul.  Smiley
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #23 : sreda, 19.11.2008 : 17:10:42 »

Seveda pa kot je za to pasmo značilno, da odrajsa na svoje sprehode. Logično. Ampak nikoli za 1 uro, ali k aj podobnega. 10 minut, pol pa pride, pa še to je velik. Samo moja pupa VEDNO pride nazaj ! /.../ Kje bi si jaz pr službi in pr samskemu življenju lahko privoščila kaj drugega kot vzgojenega psa

Samo moje skromno mnenje: Lahko bi tudi psički nekaj privoščila - to, da ne bi sama ''odrajsala'' na sprehod (pa sploh ni pomembno, za koliko časa). Ker nikoli ne moreš stoodstotno trdit, da bo res VEDNO prišla nazaj. Potem bomo pa spet v temi Izgubljeni psi ali - bognedej - V spomin brali nepotrebne novice...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #24 : sreda, 19.11.2008 : 17:14:02 »

Dokler ti pes uhaja, pa čeprav "za samo" 10 minut in dokler se ti to zdi normalno, ni treba kaj iskat drugega psa, ker s prvim nimata vse poštimano.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #25 : sreda, 19.11.2008 : 22:10:37 »

...Seveda pa kot je za to pasmo značilno, da odrajsa na svoje sprehode. Logično. Ampak nikoli za 1 uro, ali k aj podobnega. 10 minut, pol pa pride, pa še to je velik.

 Shocked Ne razumem in ne razumem Lips Sealed
Logiran

tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #26 : četrtek, 20.11.2008 : 00:40:20 »

Mene bi kap, da mi moj pes izgine za 10 minut nekam. Kaj pa če bi ti otrok izginil "samo za 10 minut"?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #27 : četrtek, 20.11.2008 : 04:54:53 »

Mene bi kap, da mi moj pes izgine za 10 minut nekam.

Mene tudi! Undecided
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #28 : četrtek, 20.11.2008 : 07:23:39 »

...Seveda pa kot je za to pasmo značilno, da odrajsa na svoje sprehode. Logično. Ampak nikoli za 1 uro, ali k aj podobnega. 10 minut, pol pa pride, pa še to je velik.

Mislim, da smo s svetovanjem zakljucili, se preden smo prav zaceli, saj evidentno neodgovornemu lastniku psa, kar sama prostodusno navajas, da si, ni mogoce svetovati se enega psa. Upam, da ti je to jasno in upam tudi, da vsaj ves, kaj pravi zakonodaja, ce ti je ze za varnost psa popolnoma vseeno. Ni treba tuliti, da sem nesramna, ampak moji psi nimajo moznosti bezljati okrog nobenih 10 minut, kaj sele veckrat po 10 minut, kar ti navajas za svojo psico. Kot tudi, moji ne morejo povzrociti prometne ali kaksne druge nesrece s smrtnim izidom, tvoja pa jo lahko. Mojih tudi ne bo treba strgati z asfalta, tvojo pa lahko, da bos nekoc morala.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #29 : četrtek, 20.11.2008 : 09:25:28 »

Deset minutno "oddrajsanje" na potep se hitro sprevrže v nekajurno, še zlasti pri dveh beaglih, ki bosta tvorila samozadosten team in se veselo potepala po širši okolici, ne da bi niti najmanj pogrešala tebe in dom. Potepat se znajo do onemoglosti (ker večino potepa pretečejo) in potem obležat v kakšnem grmu. Se je že zgodilo. Ne ga srat.

Kako, da govorimo o pesjaku? Ker ga sama omenjaš. Kje naj bo kratkodlak pes med tvojo odsotnostjo? V stanovanju. V pesjaku nima nič od svežega zraka in naravnega okolja.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup še enega psička ? Da bi imeli par
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines