mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 08:20:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup še enega psička ? Da bi imeli par
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nakup še enega psička ? Da bi imeli par  (Prebrano 13773 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #30 : četrtek, 20.11.2008 : 09:32:52 »

Mene kap, če ga v stanovanju ne vidim, kaj šele zunaj  Shocked Shocked  Še v ograjenem sem cvikala  Shocked
A vas nič ne skrbi?
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #31 : petek, 21.11.2008 : 17:46:09 »

Ravno zadnjič sem enega goldiju podobnega psa zasledovala po Ljubljani ob štiripasovni cesti (videla sem ga, ko je šel čez in so avti bremzal kot nori) - brez ovratnice, sicer prijazen a ko sem ga hotela prijet je zarenčal.
Nazaj čez cesto nama je ratalo srečno prit - jaz sem se drla, je malo čakal, potem pa je bila na srečo zelena za pešce.
In je šel k eni hiši ene 10 minut peš stran, ograja odprta ravno zanj, da gre lahko ven (kljub ograjenemu vrtu). Sem toliko časa zvonila, da je ženska z brisačo na glavi prišla na okno in sem ji povedla svoje. ''Ja, gotov se kera žen, nikol ne gre tolk delč'' HALOOO!!! Dvakrat čez 4 pasovno cesto, dvakrat čez dvopasovno, ogroža sebe in druge, ona pa čist flegma. Sem ji razlagala pa je kr rekla ''Hvala lepa'' pa zaprla okno, baba nevzgojena, ampak ograjo pa je zaprla in psa vzela notri. Bom šla še kdaj mimo in če bo spet spuščen, ji bom spet  zamorila.
Ji lahko s kakšno prijavo zagrozim?

Tako da ja, če imate psa zato da je ''logično, da sam malo luta naokoli'' očitno še zanj nimate dovolj časa (pa če še tako lahko voha vse kar delate Roll Eyes), kaj šele da bi si omislili dva.
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #32 : petek, 21.11.2008 : 17:53:02 »

Bom šla še kdaj mimo in če bo spet spuščen, ji bom spet  zamorila.
Ji lahko s kakšno prijavo zagrozim?
Jaz sem tole najdla v Pravilniku o zaščiti hišnih živali:

23. člen
(bivalni prostor)
(1) Pes mora imeti ustrezen bivalni prostor, ki mu zagotavlja zaščito pred padavinami, vetrom, mrazom in sončno pripeko, preprečuje pobeg živali ter omogoča potrebno gibanje.
Logiran
krumpestar
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #33 : nedelja, 04.01.2009 : 15:38:02 »

živjo da nebom odpiral nove teme bom vprašal kar pod to ki je zelo podobna,
in sicer sem lastnik 1.leto stare boksarke z imenom brina,in mislim kupiti še enega psa vendar druge pasme razmišljal sem tudi že da bi imel še eno bokserko,vendar me bolj mika na še kakšno drugo pasmo,s psi živim že celo življenje,vendar prej sem bil zmeraj samo solastnik tokrat pa sem prav lastnik,brina živi v hiši spi pa v svoji pojsteljici v moji sobi za omaro tako da je na toplem in ni na prepihu,namenjam ji zelo veliko časa pes je pravzaprav ves dan z mano,ko se družimo s prijatelji jo vzamem seboj tako da je na dan več kok 5 ur zunaj,tako da ima mislim da idealno življenje Cheesy vendar pa bi imel še enega psa,zanima pa me katera bi bila primerna pasma za bokserja da bi lahko skupaj počeli vragolije Cheesy;) zelo pa so mi všeč psi s kratko dlako in malo bolj mišičaste konstrukcije,všeč mi je tudi angleški bulldog vendar ta niti malo ni primeren za bokserko ker ne sme toliko skakati in teče bokserji pa saj veste kakšni so povni energije in domišlije Cheesy tako da prosim da mi svetujete kakšno pasmoo primerno za bokserja hvala
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #34 : nedelja, 14.06.2009 : 23:26:31 »

Dva psa sta super, stroški pa so odvisni tudi od velikosti psa. Jaz imam dva psa različne pasme in se super razumeta, si pa zelo želim, da bi imela še enega.. Kiss Cheesy
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #35 : nedelja, 14.06.2009 : 23:32:29 »

Mene kap, če ga v stanovanju ne vidim, kaj šele zunaj Shocked Shocked Še v ograjenem sem cvikala Shocked
A vas nič ne skrbi?

Ja, jaz sem čist ista, ko sta moja dva kužka na ograjenem in zaklenjenem(!) vrtu, pa še vsake toliko pogledam kje sta, da ne bi slučajno kake luknje skopala in pobegnila..
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #36 : torek, 16.06.2009 : 10:09:48 »

Stroški so odvisni od zdravstvenega stanja psa in veliko manj od velikosti.
Kaj pa staford, bulterier ali pa ameriški buldog?
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #37 : sreda, 17.06.2009 : 23:12:01 »

Stroški so odvisni od zdravstvenega stanja psa in veliko manj od velikosti.

Ja no, razlika v hrani za 40 kg težkega psa in za 4 kg težkega psa ni ravno zanemarljiva - seveda ob predpostavki, da sta oba zdrava. Recimo daš 70€ na mesec za hrano za velikega psa ali 20€ za majhnega - x 12 mesecev x 15 let ...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #38 : četrtek, 18.06.2009 : 11:25:57 »

No, če je majhen pes izbirčen ali na dijeti, potem porabiš lahko več za 5kg psa kot za 50kg. Ja ampak načeloma, če je vse ostalo enako, so seveda stroški za večjega psa večji.
Vendar ponavadi niso največji problem predvidljivi stroški, kamor sodi oprema in hrana, pa preventiva... ampak nepredvidljivi, kamor sodi predvsem veterina.  tam te lahko v hipu ogulijo za čisto mickenega psa več kot znaša celoletno vzdrževanje velikega psa. Na to sem mislila. Nekateri drugi (veliki) stroški za "nadstandard" kamor sodi poleg šolanja še kakšni treningi,  tekme ali razstave pa ponavadi niti niso odvisni od velikosti.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #39 : četrtek, 18.06.2009 : 18:13:23 »

Tudi zdravljenje večjega psa je ponavadi dražje, dražja s zdravila za večjega psa, ker potrebuje večji odmerek kot manjši pes (govorim o primeru, če ima npr. pes popuščane srca),
dražje pa je tudi cepljenje večjih psov.
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #40 : četrtek, 18.06.2009 : 18:21:22 »

dražje pa je tudi cepljenje večjih psov.

Od kdaj pa to? Se mi se ni zgodilo, da bi za vecjo psico placala vec kot za manjso - pa je med njima 24 kg razlike :/
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #41 : četrtek, 18.06.2009 : 18:36:23 »

Jaz imam tudi dva psa in za večjega plačam malce več za cepljenje (govorim o par evrih), dražja pa je tudi kastracija (vsaj pri mojem veterinarju je tako).

Drug primer pa: moj kavalir ima obolenje srca in potrebuje manjši odmerek istega zdravila kot ga ima tudi zlati prinašalec od našega znanca (konkreten primer: jaz sem za škatljico zdravila Vetmedin plačala 20 evrov, on pa 50 evrov).
Logiran
Datelj
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 84


« Odgovor #42 : četrtek, 18.06.2009 : 18:44:55 »

To že, ampak kake komplicirane operacije bi pa znale biti za male pse dražje, saj so sigurno bolj zahtevne. Ne vem, samo sklepam.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #43 : četrtek, 18.06.2009 : 18:50:42 »

Hm, na operacije se pa ne spoznam, jaz vem samo za zdravila, kastracijo in mislim, da sem tudi za čiščenje zobnega kamna pri našem kavalirju malce manj plačala..
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #44 : četrtek, 18.06.2009 : 19:36:59 »

V cem pa je stos preracunavanja stroskov v zvezi z vprasanjem, ki je bilo postavljeno?
Vprasanje je bilo o pasmah, Lanabela pa je samo omenila, da je strosek psa odvisen od zdravstvenega stanja tega istega psa. Ce je zdrav, je cena normalna na velikost, ce ni zdrav, lahko cena za vsakega psa poskoci v visave. Vsak, ki kupi civavo ali bernardinca, mora racunati na izredne stroske. Morda bernardinec ne bo rabil nobene vet oskrbe, civava pa kup operacij? Hm ...

Glede pasme, ki bi sla zraven bokserja? No ja, ne vem, ce se na tak nacin razmislja o novem psu? Bo za druzbo bokserju? Bo za druzbo vam? Bosta sama z bokserjem sibala okrog, ali vsepovsod oba s teboj? Bo delezen nov pes kaksne vzgoje, ali ga bo vzgajal bokser?
Skratka, najprej najti razlog, za kaj se rabi nov pes, potem izbirati pasmo, glede na karakterne in druge znacilnosti. Ko bo krog pasem skrcen, se loti raziskovanja, poskusaj najti nekaj lastnikov takih psov, zmeni se za skupen sprehod ...
Potem je treba razmisljati o tem, kako se bo razporedil cas za igranje z bokserjem in za vzgojo mladica.
Za druzbo bokserju je vsaka pasma, ali pa nobena. Bokser s kompanjonom brez vzgoje, pa je lahko katastrofa. V nobenem primeru ne bo mogel odrasel bokser divjat z mladicem. V vsakem primeru ju bo treba na zacetku locevat - tako v hisi, da ne bo totalnega razturavanja (cetudi bokser ne unicuje, lahko hitro zacne v druzbi mladica), kot zunaj, ko se bo mladica vzgajalo. Igra nadzorovana in vsaj v zacetku omejena, da ne bo poskodb.
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Nakup še enega psička ? Da bi imeli par
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines