mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:35:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Uroinfekt in FLUTD pri mački
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uroinfekt in FLUTD pri mački  (Prebrano 39334 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #45 : petek, 30.04.2010 : 11:53:25 »

Pejte se no solit, me bodo iz službe vrgli

In ja, sanco, bi te rada videla, da mojima pod repom šariš, ko lulata  Evil
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #46 : petek, 30.04.2010 : 14:21:40 »

Grin  Jaz trenutno skoraj v hlače!!!! 

Maček mi pa takoooooo zvizne iz WC-ja, samo da roke približam...   Roll Eyes
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #47 : petek, 30.04.2010 : 19:13:40 »

Hehe, ženske ... Moja dva mačkona imata zaprt vece, odprtega ne moreta imeti, ker imam psico, ki melje mačje dreke ko za šalo, če se pojavi prilika. Pa tudi moja mačka je preverjen psiho. Če jo zmotim, ko gre lulat/kakat, pač ne gre oziroma to opravi drugje. Tudi na vrhu omare, če je treba. Tako da bom to "opravilo" raje prepustila strokovnjakom. Je bolj varno.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #48 : petek, 30.04.2010 : 21:13:50 »

Eh,  saj vam nisem rekla, da mački pod rep podstavite otroško kahlo. En tak nizek pokrovček, zaradi katerega ji ni treba niti riti privzdigniti, ko lula. Pa ne se konfrontirati z njo, stopiš ji za hrbet. Moja dva sta samo gledala  tako Shocked Shocked: zdej se ji je pa  poslabšalo, je začela na pesku šparat Undecided
Jaz sem se tudi prvič us****, ko so mi rekli, da moram prinesti urin. In sem mačka čez noč pustila na kliniki, da so opravili s katetrom (oprosti, muki moj Kiss). Pri Šnapici ni šlo, ker se boji tujcev in se ni pustila pregledat. Pa sem poskusila sama - veliko lažje, kot sem si predstvljala. In če pomislim,  kolikšnemu stresu bi izpostavljala mačka vsakič, ko bi bilo treba kontrolirati urin ...
Pri uroinfektu pa se je izjemno pomembno izogibati stresu - pri nas je bil to vzrok bolezni.
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #49 : petek, 18.02.2011 : 18:29:19 »

Spet se javljam v tej temi ... Moja Muca ima spet uroinfekt. Tokrat sem jo "pogruntala" v enem dnevu (hvala bogu še pred krvavim lulanjem, a kljub temu jo očitno zelo boli, ker se v stanovanju skoraj ne smemo premikati ...), tako da sem zjutraj takoj šibala z njo k veterinarju. Spet je dobila enroxil za 10 dni, na dietnih briketih je pa že od lanskega leta. Zanima me, ali se tudi pri vaših mačkah to ponavlja? Sama sem mislila, da če je na dieti, potem smo bolj ko ne rešeni ... Sicer mi je rekla veterinarka, da je pač morda spet kaj vplivalo nanjo, ker je tak psiho ...
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #50 : petek, 18.02.2011 : 20:22:14 »

Pri nas se do zdaj ni ponovilo (trkam na les!).
Je pa Sonček še vedno preventivno na dietnih briketih z občasnimi "popravki" (meso).

Poleg stresa so največji problem pri sečnih boleznih OH-ji oz. preveč njih.
A so kakšne spremembe pri vas, da so mogoče vplivale nanjo?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #51 : petek, 18.02.2011 : 21:33:24 »

Pri nas je hvala bogu vse ok, nismo več na dieti, dajem brikete brez žitaric.
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #52 : sobota, 19.02.2011 : 11:41:08 »

Ma ne, nobenih sprememb, sploh ničesar. No, vsaj ne da bi jaz vedela. Saj pravim, da je Muca ena čudakinja, psiho in posebna mačkonka, tako da si je lahko kakšno stresno situacijo preprosto "izmislila" ... Njena osnovna prehrana je RC urinary; poleg tega pa 2-krat na dan mala žlička mehke hrane iz vrečke (od tistega ponavadi poliže samo omako, razredčeno z vodo) in vitaminske palčke, tako da od prehrane tudi ne more biti. Je rekla veterinarka, da je očitno pač bolj občutljiva mačja dama.
Upam, da bo danes antibiotik že prijel, ker je bila včeraj in danes zjutraj vreščeča tečnoba, ki se ji noben ni smel približati na več kot meter. Eh, mačja kraljica pač!
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #53 : sobota, 19.02.2011 : 12:20:11 »

Mabu, to ne velja tebi, ampak temi na splošno: jaz imam bolj v spominu, da mačkam s tovrstnimi težavami bolj škodijo prevelike količine beljakovin in zato tovrstni briketi (recimo z nad 40% beljakovin) niso primerni za njih.
Pozdravite se Kiss
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #54 : nedelja, 20.02.2011 : 13:26:39 »

sanso1a, hvala. Upam, da bo res hitro bolje, ker Muca še vedno hodi iz enega veceja v drugega in za sabo pušča male kepice sprijetega peska, torej še vedno ne gre prav lulat. Pa zoprna je ko hudič. Igra nedotakljivo vreščečo kraljično na zrnu graha. Če še jutri ne bo bolje, bom poklicala veterinarja; morda ji zviša dozo antibiotika. Kolikor se spomnim, je bilo lani v dveh, treh dneh bolje. Mačkoni naši ...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #55 : nedelja, 20.02.2011 : 13:36:00 »

Morda ne zvišati, ampak zamenjati ...
Če je antibiotik ok, bi moralo hitro prijeti.
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #56 : nedelja, 20.02.2011 : 15:09:30 »

Ja, saj, eno ali drugo. Lani ji je enroxil takoj pomagal. Danes jo bom še opazovala, jutri pa akcija, če bo treba.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #57 : nedelja, 20.02.2011 : 22:53:29 »

Pa zoprna je ko hudič. Igra nedotakljivo vreščečo kraljično na zrnu graha.

Bi tudi jst tulila na njenem mestu. Si že kdaj imela vnetje sečil? Boli kot hudič.

Koliko pa kaj spije tvoja mačka?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #58 : ponedeljek, 21.02.2011 : 11:38:31 »

Uf, pridna, vem, kako je, dostikrat izkusila na svoji koži. Morda se sliši/bere, da mi gre na živce, a jo crkljam sto na uro (kolikor pusti, seveda, ker ni crkljivka). Je pa že na splošno zares mačka, ki ji gre vse na živce, zdaj je pa to vse še potencirano. Pije pa vedno, ko kaj poje, tudi vmes, tudi mehko hrano ji razredčim s precej vode, ki jo vso popije, tako da mislim, da ima dovolj tekočine.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #59 : ponedeljek, 21.02.2011 : 11:47:44 »

Kdo ve, ali je uvin (uva ursi) čaj v redu tudi za živali?
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Uroinfekt in FLUTD pri mački
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines