mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 09:31:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Jolly in Jimmy
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jolly in Jimmy  (Prebrano 38361 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #165 : četrtek, 04.12.2008 : 08:20:05 »

majas.. jaz nimam izkušenj še z nobenimi psi.. razen z mešancem med bernskim planšarjem in še nečim velikim.. pes izgleda kot tele, ne kot pes..ima pa skoraj 80kg.. ampak se karakterno tudi slučajno ne da primerjat z bullom.

Edino z enim bullom imam izkušnje, in to zelo lepe.. z bullterierjem namreč..

Niti jaz nisem pripravljena in zaenkrat ne bi sprehajala nikakršnega bulla. Skrbeti za Jimmya, ko veš, kakšna je njegova usoda in gledat ga v oči.. sem že povedala da si ne morem niti predstavljat kako se počutijo ljudje, ki skrbijo zanj.. Lahko si samo mislim, koliko vprašanj se lahko ob takšni situaciji človeku poraja v glavi.. zakaj je to naredil, kaj ni bilo uredu, kaj s sestro, ...

Smetka, če si moja vprašanja razumela kot poskus vzbujanja občutkov krivde, si me narobe razumela..
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #166 : četrtek, 04.12.2008 : 08:21:27 »

alba - prav o tem sem govorila, pa se zgleda nisem znala izrazit..

moj podpis pod tole:

Tako, da jaz popolnomapodpiram odločitev, ki je padla. Čeprav možgani mi pravijo eno, srce drugo. Jebat ga Angry.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #167 : četrtek, 04.12.2008 : 08:25:34 »

ampak ni mi jasno..zaradi ene napake..in v nekih stvareh se strinjam s kar tako..
ne vem, zakaj se takoj govori o evtanaziji ko naredi tak "cukr" pač napako..


a si predstavljate, da bi imel nekdo moč usodo človeka tako določevat? zaradi ene napake...
Tako, da jaz popolnoma podpiram odločitev, ki je padla.
Sorry, ampak tole nikakor ni eno in isto.
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #168 : četrtek, 04.12.2008 : 08:25:55 »

Citat
ko veš, kakšna je njegova usoda in gledat ga v oči..
Ga ni hujšega...........
Čustva pa gredo svojo pot. Jaz nisem bila dovolj močna........... Lips Sealed
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #169 : četrtek, 04.12.2008 : 08:35:47 »

Citat
Tudi jaz jima ne zavidam. Sploh pa ne Adi, ki je vse to videla. Jaz bi se odkrito povedano psa, ki bi ga videla narediti kaj takega, bala. Kar pa itak da ni dobro za odnos med človekom in psom.

tole je pa tako res. jaz se nikoli nisem bala nobenega psa. do takrat ko mi je NO napadel Sky-ja. in ko sem videla kaj vse si lahko tistemu psu delal (3 je so ga tolkli s palicami), pa ni spustil.
od takrat naprej imam strah pred nepoznanimi psi. in tako sem jezna, ker se tega ne morem več znebit. in kadar sama čutim, da je ta strah prevelik, se zdaj psu raje ne približam, ker začuti to.
Pa tako bi rada spet imela moč da se vsakemu prubližam, pa še ne morem.
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #170 : četrtek, 04.12.2008 : 08:38:50 »

Vixen.. hvala za pojasnila..

Ampak zadnje, kar bi poskušala narediti, je to, da bi šla Smetki občutke krivde zbujat.. Ni res, samo nekaj stvari mi pač ni bilo jasno, zakaj, kako...in tudi nisem še zasledila kakšne take podobne teme, da bi bil že kakšen Horjulček iz takšnega razloga evtanaziran.. Razen Čabija..ampak on je bil bolan..
In vem, da Smetka nobenega dejanja ne stori brez premisleka..in če je to pač potrebno, je potrebno. In ne dvomim v pravilnost njene odločitve, ampak res mi ni bilo jasno..

Mislila sem, da je mogoče kakšna možnost..kot naprimer resocializacija pri človeku..

In z ničemer nisem mislila nič slabega..


Vixen, potrebuješ še kakšno dodatno pojasnilo?
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #171 : četrtek, 04.12.2008 : 08:41:59 »

samo nekaj stvari mi pač ni bilo jasno, zakaj, kako...in

Smetka ti svetuje,da greš s psom na sprehod zato, ker  ti bo najbrž postalo jasno.
Tukaj ni problem ugriz , pač pa odnos psa do človeka.
večinoma namreč imajo psi do človeka drugačen odnos kot do drugih živali. redki pa ne. In očitno je bilo tu razvidno,da ta pes je tak.
Tudi oni moj,ki ga omenjam je bil tak. In njegov oče tudi. In ko vidiš, da je pes sposoben človeka ne ugriznit- ampak zagrabit in strest kot mačka ali zajca- no problem do smrti- verjemi da začutiš razliko, tudi če nisi še nisi tega videl in tudi če nisi specaialist. Moraš pa bit tam prisoten,ker gre res za občutek.
Naj povem,da so tako psi izjemno redki. Predvsem v tej pasmi- kjer med rodovniškimi original vzreje jih ni.
Še posebaj malo možnosti imajo da srečajo to vrstne pse ljudje, ki se ukvarjajo z zapuščenimi in zlorabljenimi živalmi. Ampak  npr Smetka je imel v zgodovini priliko videti tudi kakšnega psa in druge zgodbe, zato jaz zaupam njeni presoji.
Ker med  tistimi psi, ki so bili zlorabljeni že kot mladiči ali mladi psi jih ni.
Večina je zlomljenih in ponižnih.Med njimi so posamezni grizači in ščipači iz stahu pa taki, ki aktivno čuvajo svojo hrano ipd. Ampak to povzrči ugriz, lahko tudi več ugrizov in pri tem se konča.

Kako pa misliš,da bi se končalo v primeru, če bi ta ga. ugriznjena veteriarka bila sama ob tem dogodku v ordinaciji?

Kot sem že napisala- zelo verjetno ta pes ne bo nikoli več napadel. Ampak zelo verjetno ni dovolj, če se ve,da v primeru, če bo, ima lahko zadeva tragične posledice.
In v družbi te posledice bi bile tragične samo za eno osebo ali malenkostno kot zdaj za enega psa.

Ali se zavedaš,da v primeru enega samega tragičnega dogoka lahko to povzroči velike  negative posledice za vse pse, najmanj določenih pasem in najverjetneje za vse lastnike psov v Sloveniji?





Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #172 : četrtek, 04.12.2008 : 08:44:22 »

Deteljica, moj podpis.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #173 : četrtek, 04.12.2008 : 08:48:07 »

In v družbi te posledice NE bi bile tragične samo za eno osebo ali malenkostno kot zdaj za enega psa.

Manjka bistveni NE v tem  stavku seveda  Roll Eyes




Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #174 : četrtek, 04.12.2008 : 08:51:07 »

Ne morem kaj, da ne bi pomislila, da je v bistvu še ''sreča'', da se je zgodilo tu - si predstavljate, da bi se pri novem posvojitelju?
Kdo bi nastradal in koliko, pa koga bi po cajtngih vlačili... raje ne pomislim.

Mene pa zanima, čemu je v bistvu tale tema sploh še namenjena?
Saj vem, da ni moj problem, ampak se sprašujem, kaj bomo tule sploh še dosegli oz.. pogruntali? Vsi vemo, kaj in kako se je zgodilo, oglasili so se tisti, ki se na vedenje psa in na tole pasmo spoznajo, predebatiralo se je naravo pasme, problem takšnih vrst napada, evtanazijo, pa Varji smo zaželeli okrevanje, pa o strahu pred psi se je pisalo, pa ...

Jimmy je torej imel hudo smolo - pokazal je, da je sposoben obnašanja, ki se ga nikakor ne more tolerirat. To mu žal jemlje priložnost, ker bi bile posledice ponovitve dejanja lahko prehude. Odgovornost pa v takem primeru - se ve na kom.

A sploh še ostane kaj, kar ima smisel debatirat takole, v širšem krogu?
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #175 : četrtek, 04.12.2008 : 08:53:42 »

a si predstavljate, da bi imel nekdo moč usodo človeka tako določevat? zaradi ene napake...

če pa potrebuješ pojasnilo še za tole - ja, a si lahko predstavljaš?

Veš, koliko je podobnih situacij v civilizaciji homo sapiensov? Samo imamo ljudje jezik, pa se lahko branimo.

Se ti otrok stepe v šoli in pride ves krvav in potolčen domov.. kazen zanj?
Nekdo poskuša posilit nekoga, ta se brani in rani ali celo ubije človeka...kazen zanj?
Neželena nosečnost in ženska gre splavit-ubije človeka...kazen zanjo?
Nekdo mi pride za hrbet in me poskuša prestrašit, reakcija je hiter obrat in zamah s komolcem..mu lahko zlomim čeljust ali povzročim vsaj krvavitev iz nosu... kazen zame?

in je "še pa još" teh primerov..

in da se nebi slučajno kdo našel sedaj, ki bi rekel, da primerjam psa in človeka.. upam da se razume kaj sem hotela povedati.



Podpišem se pa pod Albin post - posebej izjavo Čeprav možgani mi pravijo eno, srce drugo.

Ker - da naredim zaključek - srce mi pravi to, kar sem napisala zgoraj. Možgani pa to, kar sem zapisala v temle postu:
In vem, da Smetka nobenega dejanja ne stori brez premisleka..in če je to pač potrebno, je potrebno. In ne dvomim v pravilnost njene odločitve, ampak res mi ni bilo jasno..


še za koga kaj?
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #176 : četrtek, 04.12.2008 : 08:56:45 »

Se bom kar citirala...

Mene pa zanima, čemu je v bistvu tale tema sploh še namenjena?
...
A sploh še ostane kaj, kar ima smisel debatirat takole, v širšem krogu?

Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #177 : četrtek, 04.12.2008 : 08:59:34 »

no men je prav zanimivo brat določene poste, predvsem od deteljice, se mi zdi da sem se kar nekaj novega naučila o obnašanju psov, ali pa samo osvežila spomit.
debatiranje zakaj takšna odločitev je pa res nepotrebno več razgljabljat, smo že vsi vse zapisali.
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #178 : četrtek, 04.12.2008 : 08:59:39 »

Žal mi je za vse vpletene in jim želim čimprejšnje telesno in duševno okrevanje.

Žal mi je tudi za tole pasjo bučo, ki ni imela te sreče da bi po prvih dveh mesecih življenja prišla v prave roke, ki bi znale preprečiti da bi do tega sploh kdaj prišlo...
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #179 : četrtek, 04.12.2008 : 09:00:38 »

kastelecu, jaz od tebe ne rabim nobene razlage, poleg tega si me z zadnjim postom popolnoma izgubila in nimam več pojma, o čem govoriš in/ali kako to paše v temo (če je letelo name).
Smetka ve, kaj dela in za svoje odločitve nikomur ni dolžna razlage. O zadevi pa debatiramo, ker več glav več ve in ker je zadeva poučna - mogoče se kdo lahko kaj nauči, kar mu bo v prihodnosti prav prišlo. Čeprav se strinjam s FŽ; o tej temi smo verjetno res povedali že vse, kar je za povedat.

Lp, 5ra
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Arhiv Zavetišča Horjul (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Jolly in Jimmy
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines